Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עקצו אותי בקניית רכב, אשמח לעזרה וייעוץ

viper05
שימו לב! השרשור הזה בן 2298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אדלג על כל הפרטים היבשים של למה וכמה. אתמול רכשתי לבת זוגתי רכב מסוג סיטרואן C3, שנת 2010 מבחורה שחשבתי בהתחלה שהיא מאוד נחמדה וישרה.

זה הרכב השמיני שאני רוכש בחיי ולצערי הפעם הזאת עקב עמוס של זמן נפלתי בפח ואני מאשים גם קצת את עצמי.

רציתי לדעת אם יש לי עילה לביטול העסקה(במידה וכן איך עושים את זה?) או לחלופין אפשרות לתבוע את הבחורה על חוסר יושר.

לפני קניית הרכב נאמר לי שהרכב ביצע טיפולים במוסך מורשה בלבד ויש שם את כל התיעוד ושאני יכול לבדוק כמובן עם המוסך, סמכתי על היושר של הבחורה וגם של אבא שלה שנראו לי אנשים סופר נחמדים ואמינים .

נאמר לי שגם בוצע שם טיימינג מה שלא היה ולא נברא.

שניה לאחר הקניה נתגלתה לי בעיית חשמל ברכב שהבחורה טענה שהיא לא הכירה.

הכל נאמר לי בכתב ויש לי הוכחות לזה שהיא אמרה לי את הדברים האלה.

בסופו של דבר לא טיימינג, לא טיפולים סדירים במוסך מורשה סיטרואן(אין שום תיעוד למעט טיפול שנעשה ב 2015).

נאמר לי על ידה שהרכב עבר טיפול גדול לפני 3 שבועות באותו המוסך והפלא ופלא, לא בוצע שם שום טיפול.או אולי בוצע טיפול (ברור שלא) אבל לא במוסך המורשה.

לא הייתה לי אפשרות לגלות את הדברים האלה עד שלא הייתי הבעלים של הרכב.

חשוב לי לומר שהרכב נבדק בקומפיוטסט ולא נאמרה לי שם שום בעיה לגבי בעיית חשמל מה שקיים בפועל.

השאלה שלי היא כזאת, לפני קניית הרכב לאחר הבדיקה שעשינו בקומפיוטסט, שאלתי אותה לגבי הטיימינג והיא אמרה לי שהרכב עבר טיימינג במורשה, בנוסף היא הסתירה ממני בעיות חשמל. הנורה השמאלית האחורית נשרפת,שמתי לב שהאור האחורי לא דולק לאחר שהיא נסעה מהבדיקה ואמרתי שנביא נורה על מנת להחליף אותה. החלפתי את הנורה והיא נשרפה שוב פעם. לאחר שאמרתי לבחורה את העניין היא והחבר (לא ארחיב בדעותיי לגבי שניהם ולא אשתמש בשלל האוצר המילים שבא לי להוציא פה כרגע ) אמרה לי שבגלל שהחלפתי את הנורה אז פגעתי במערכת החשמל ברכב ובגלל זה יש בעיה, כלומר האור לא עבד, החלפתי נורה כמו בן אדם נורמטיבי ואני זה שגרמתי לבעית החשמל. חשוב לומר שהנורה החלפה כשהרכב היה מכובה .האם בפני שופט בבית משפט דבר כזה יישמע סביר?

וכל החלונות נתקעים כשפותחים או סוגרים אותם. תקיעה קצרה אבל עדיין משהו שמאוד מציק לי באופן אישי שלא נאמר לי.

מה אני יכול לעשות במצב כזה?

אמנם זה לא קריטי לא מנוע לא גיר ולא שלדה אבל עדיין, הטעו אותי ואני מרגיש מרומה .

עריכה אחרונה על ידי viper05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אמלק

לא הצלחתי להבין האם יש חוזה שבו כתוב מפורשות שהרכב עבר טיפולים במוסך מורשה יבואן לפי המלצת היצרן, וכן שהרכב עבר טיימינג 3 שבועות לפני במוסך x

בהנחה שיש לך את כל זה כתוב, תוכל להניע מהלך של ביטוח העסקה

אם זה בעל פה - זה כבר מילה שלך מול שלה, והסיכויים אפסיים

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את זה כתוב בהודעות ביני לבינה.

שאלתי לגבי טיימינג והטיפולים, נכתב לי שהכל נעשה במוסך פוספלד ולכך היא התחייבה כפי שהיא אמרה לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין, מי עכשיו יבטל לפותח השרשור את העסקה? לא מדובר בקניה מאמאזון.

המוכרים בטוח שלא יסכימו, משרד הרישוי בטוח שלא יבטל. בית משפט? זה ייקח זמן ( הרבה זמן ) ולא ברור מה תהיה התוצאה הסופית. בנתיים מה עושים? מעמידים את הרכב עד לסיום הסאגה המשפטית? להזכירכם לא מדובר בסוחרים או מה שנקרא "עוסקים ברכב " בשפה המשפטית, והם לא מחוייבים לחתום על טופס גילוי נאות.

שכר לימוד על אמונה בבני אנוש - טיפול+ טיימינג+ לסדר תקלות חשמל ולהמשיך להשתמש ברכב. לא נורא, קורה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחוייבים לחתום על טופס גילוי נאות, אבל כן מחוייבים לעמוד בכל ההתחייבויות שלהם, בלי קשר אם זה פרטי או סוחר.

אני הייתי מתחיל ממכתב ברור המפנה לכל ההתחייבויות שלה, ומבקש x כסף כדי ליישר את הרכב. או להחזיר את הרכב.

לא רוצה?

ניפגש בבית המשפט.

שוב, אם הדברים הם כתובים והם חד משמעיים, זאת לא אמורה להיות בעיה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להכיר את אף אחד מהצדדים - מה שאתה מתאר לא נשמע כמו עוקץ אלה יותר בורות, של שניכם אגב.

גם לי יצא לנהוג עם רכב עם נורה אחורית שרופה ולא בכל רכב יש חיווי אז אם לא אומרים לך את זה אתה כנראה לא תדע את זה בחיים.

מי שהיה צריך לבדוק את מה שהבחורה מוציאה מהפה שלה, לפני הרכישה, זה אתה, אבל את זה אתה כבר יודע ולא צריך שאני אגיד לך את זה.

יכול להיות שלא היא זו שלקחה את הרכב לטיפולים, הטיפולים בוצעו במוסך אחר בלי שהיא תדע או יהיה אכפת לה והרכב פשוט לא טופל במורשה.

שווה לבדוק איתה \ לבקש קבלות \ להסתכל בחיובים בויזה, משהו, על איפה הרכב טופל.

בסוף תגלה שיש מוסך של המשפחה ששמה מטפלים ברכבים. לא יפתיע אותי.

בחיאת למה פירקת פנס אחורי ברכב שעדיין לא שלך ??? יש בעיה ? את רוצה למכור ? תדאגי לפתור אותה. לא רוצה לפתור ? תורידי במחיר.

אחרי 8 רכבים שרכשת, אתה לא ילד, אתה צריך שמישהו אחר יגיד לך לא לעשות דבר כזה ? בחיאת רבאק..

אם הרכב לא היה מטופל במשך 3 שנים מ2015, בקומפיוטסט כנראה היו מעירים על זה משהו, לבודק יחסית קל לראות שלא נגעו ברכב 3 שנים, תעלה את טופס הבדיקה בבקשה.

בעייית חשמל זה מילה גדולה, ולא ברור מה הבעיה, צריך לגשת למוסך או חשמלאי רכב ולבדוק מה זה.

זה יכול להגיע ממצבר \ אלטרנטור \ תושבת פנס \ מחשב \ והשמיים הם הגבול...

מה שאני בא להגיד, זה שתשקול אם להיכנס למאבק משפטי שסביר להניח יימשך שנים, בהם כנראה לא תקבל החזר מלא (כי הרי אתה משתמש ברכב במשך השנים האלו), ותצטרך להוכיח שכל הסיפור הזה לא בוצע בתום לב. שלא תמצא את עצמך בסוף בצד הנתבע ועוד צריך לשלם הוצאות בית משפט בנוסף לכל הסאגה הזאתי.

בגלל השטות שבוצעה, אם הצד השני יטען שאתה דפקת את מערכת החשמל - אתה תצטרך להוכיח שזה שהחלפת נורה לא פגעת במערכת החשמל - בהצלחה עם זה.

תנסה לדבר עם הבחורה, לראו תאם אתה מצליח לקבל החזר חלקי ממנה בגלל א'ב'ג'. - יילך - יופי לא יילך - בהנחה ולא מדובר בכשלון קולוסאלי, והרכב הוא סה"כ סביר, שכר לימוד והייתי ממשיך הלאה.

מבלי להמעיט בערך הכסף - סופר מיני צרפתי בן 8, למזלך, שכר הלימוד הפעם יחסית נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יבטל את העיסקה והכלי היחיד שעומד לרשותך הוא בית משפט.

תקן את הרכב פיקס (כדי שתיהנה ) ותתבע בבית משפט לתביעות קטנות.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את מה שנאמר.

היית מכניס את הרכב לתיקון תקלת החשמל, ובנוסף מבקש לקבל אישור לטיפול הטיימינג שבוצע, תוך כדי שאני מסביר שזאת אחת הסיבות העיקריות שרכשתי את הרכב והדבר שוקלל במחיר ששולם.

במידה ולא תספק - קח את הרכב לאותו המוסך (פוספלד) - ותבצע טיימינג וטיפול - ולאחר מכן - תביעות קטנות ותדרוש את העלות הטיפול שהובטח לך שבוצע ביחד עם עלות תיקון בעית החשמל.

לגבי חלונות החשמל - לך לקומפיוטסט. אם לא כתבו בבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

STUM|

לגמרי בורות מהצד שלי, חד וחלק.

ראיתי אבא ובת 2 אנשים נחמדים שמספרים לי סיפורים, כמעט גם ויתרתי על בדיקה. הרכב סך הכל היה במצב קוסמטי טוב ונסע בסדר.

אבל שניה לאחר הקניה(הלכנו עם הבחורה לדואר והרכב חיכה בבית לאחר הבדיקה שעשינו בבוקר) ולאחר שהיא לא נתנה לנו לנסוע ברכב כי טענה שלא היה לה ביטוח עלינו(בפועל היה עליה ועל אבא שלה מה שאומר שגם היה עליי, אני בן 29, היא בת 25 ותקנו אותי אם אני טועה).

בסופו של דבר אכלתי את הלוקש וקניתי את הרכב.

כל הסיפור שלה היה על מנת להטעות אותנו ולגרום לנו לרכוש את הרכב, ראינו את הרכב בלוח די המון זמן. הצענו סכום שלדעתנו ישקף את המחיר של הרכב אבל לא עם בעיות כאלה ואחרות.

משהו נוסף,דיברתי איתה מהבוקר ועכשיו שלחתי לבחורה הודעות קוליות שאני מבקש ממנה הוכחה לטיימינג ולכל מה שהיא אמרה לי, היא מאיימת עליי שתפנה למשטרה על הטרדה, אתם קולטים את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי. אין בעיה.

פשוט תתקדם במישור המשפטי ותשמור את כל התיעוד.

יום א׳ תיסע לפוספלד. תכניס את הרכב לטיפול והחלפת רצועת טיימינג ותיקון תקלת החשמל.

תכין לבד את כתב התביעה. לא אמור לקחת יותר מכמה שעות.

תצרף צילומי מסך רלוונטים וכן - את ההודעות הקוליות - אתה צריך לתמלל, רצוי באמצעות חברה חיצונית.

קפוץ לבית המשפט. תגיש תביעה קטנה ותחכה.

לא נהגו איתך ביושר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הליך המכירה, השקרים וזה שמי שבפרונט זו בחורה אבל יש מאחוריה חבר/אבא ש"עוזר" והאיומים על פניה למשטרה על הטרדה (אל תדאג, היא לא תעיז) מסריח למרחוק מסוחר.

אם אכן מדובר בסוחר ולא באדם פרטי, אתה בהחלט יכול לבוא אליו בטענות ולדרוש הסברים שאתה לא יכול לדרוש באדם פרטי.

בנוסף, אין שום תיעוד טיפולים לרכב גם כשהיה חדש?

אני מניח שזה רכב עם הסטוריה של השכרה/ליסינג?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

STUM|

ולאחר שהיא לא נתנה לנו לנסוע ברכב כי טענה שלא היה לה ביטוח עלינו (בפועל היה עליה ועל אבא שלה מה שאומר שגם היה עליי, אני בן 29, היא בת 25 ותקנו אותי אם אני טועה).

הורי היו עושים ביטוח שמי, כלומר ביטוח שרשום על אנשים מסוימים בלבד.

לפעם הבאה - לא קונים רכב שלא נותנים לך לנסוע עליו. שבעל הרכב ירחיב את הביטוח לאותו היום או משהו.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מע

מוסך פוספלד הוא מורשה של סיטרואן.

יידע אותה בכתב כי אתה הולך לבצע זאת.

בצע את כל מה שהובטח לך שבוצע על ידי הגברת במוסך, שם.

ראשית לטובתך שלא ילך לך המנוע אם מדובר ברצועת טיימינג.

דרוש את העלות מהגברת, תשלם יופי , לא תשלם תביעות קטנות.

לגבי הביטוח

יכול להיות שמי רק לבת ולאבא ולכן לא חל עליך.

יכולת לבקש מהגברת שתוציא לך את כל הטיפולים שנעשו לרכב, לא היית צריך לחכות עד שתהיה הבעלים. אחרת מה הטעם?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא הסביר הרי - האמין למילים כי נראו נחמדים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מגיע לרכב לפני שאני רואה את היסטורית הטיפולים.

רק עם עברתי את זה אני בא לראות את הרכב ומתרשם מהרכב ומהמוכרים.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...