Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה גאז או מאזדה 2

arikba55
שימו לב! השרשור הזה בן 2319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לmedriving

סיפור צריכת הדלק לא צריכה לבאס. כל החברות "מרמות" בעינין.

הונדה גאז צורכת משמעותית פחות אבל זה בא על חשבון העצלות שהיא מגלה. ואם אתה מדרבן אותה צריכת הדלק עולה בהתאם.

כך שאי אפשר לאכול מהעוגה ושתשאר שלמה

ברור שיש פער בין מה שאומרת החברה למה שקורה בפועל. מראש הן אומרות יותר ממה שאומרת מזדה 2 על הרכב שלה. וממה שאני שומעת מבעלי מכוניות הצריכה אכן יותר בעייתית מרכבים כמו סוויפט יאריס והונדה.

הפסד של כסף כל שנה.

מקווה שאני טועה. אבל 1 ועוד 1 ועוד 1 לא טועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אולי לא יזיק לנו עם האילוץ הזה של איכות הסביבה להוריד נפח מנוע וזיהום אוויר ללמוד למהר פחות.

נקודה למחשבה.. נראה מה יהיה עוד כמה שנים

לmedriving

סיפור צריכת הדלק לא צריכה לבאס. כל החברות "מרמות" בעינין.

הונדה גאז צורכת משמעותית פחות אבל זה בא על חשבון העצלות שהיא מגלה. ואם אתה מדרבן אותה צריכת הדלק עולה בהתאם.

כך שאי אפשר לאכול מהעוגה ושתשאר שלמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמן לקרוא פה על המזדה 2 שלי

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?639205-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-15-000-%D7%A7-quot-%D7%9E-%D7%A2%D7%9D-%D7%9E%D7%96%D7%93%D7%94-2-2017

ומוזמן לשאול שאלות אם זה לא עונה לך עליהם

בזמנו לפני רכישת הרכב ביצעתי נסיעת מבחן על הג'אז ולאחר כשעה על המזדה

הג'אז הייתה כנראה הרכב הכי איטי שנהגתי בו בחיים, במיוחד אחרי שירדתי מ1.4TSI עם תוכנה, אחרי שהתיישבתי במזדה, הרגשתי שיש לה טורבו.

לפי דעתי היתרון של הג'אז מגיע רק במרווח הפנים ובצריכת הדלק (שגם ככה לדעתי תתקזז אחרי שתבין שאתה צריך ללחוץ עד הסוף בשביל שהיא תזוז)

אני אולי לא אשמע אובייקטיבי, אבל אתה מוזמן לקרוא את הסקירה שלי ולראות שאני מציין כל דבר, שחור על גבי לבן, לטוב ולרע.

המזדה יותר זריזה, בעלת מערכות בטיחות מקוריות ומתקדמות יותר, מסך מולטימדיה מקורי עם ממשק מאוד אינטואטיבי שגם ההורים שלי בגיל 60 משתמשים בו בקלות.

איכות החומרים במזדה (מדובר על דגם הדיינמיק, אני אפילו לא משווה לPURE WHITE שיש לך חצי סלון מעור) מרגישה הרבה יותר טובה משל הג'אז וההרכבה יותר סולידית ולדעתי תיהיה יותר חסינת קרקושים בעתיד.

במזדה הכל מרגיש DRIVER FOCUSED כמו שכבר ציינו פה, מושב הנהג עוטף אותך ומציאת תנוחת נהיגה נוחה תתאפשר לרוב די בקלות.

בכללי, ביצעתי נסיעות מבחן כמעט בכל סופר מיני אפשרית בזמנו (2016), זה כלל גם וואגיות וקוריאניות למינהן, המזדה כמכלול הייתה עם ידה על העליונה לטעמי.

טעות בידיך. מערכות בטיחות הכי טובות ומלאות בהונדה גאז והיא הכי חסכונית. ואובדן ערך במזדה לעומת גאז

עריכה אחרונה על ידי medriving
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

יש לי מאזדה 2 2015(ליסינג תפעולי),

אצלי כ שנתיים, כ 42500 ק"מ,

אמינות - עד עכשיו לא הייתה שום בעיה.

אבזור - יש כפתור הנעה שזה נחמד(ללא מפתח),יש כפתור מצב ספורט - אהבתי(למרות שתכלס לא משתמש בו הרבה), יש בלוטוס מובנה, חבל שהמראות לא מתקפלות חשמלית ושאין משענת ליד.

נוחות - טוב האמת שהרכב קצת קשיח,בכביש טוב הכול סבבה ,אבל בכביש משובש הוא קצת קופצני וקשיח,כיסאות מקדימה - המרווח בסדר, לי אין שום בעיה עם הגובה(1-7-8 ס"מ), המושב של הכיסא קצת קצר, סה"כ הוא סביר אבל בנסיעה ארוכה(אילת)כבר קצת פחות נעים. כיסא/מרווח מאחורה - לא נבדק אישית(קצת צפוף לנסוע עם 4 מבוגרים).

התנהגות כביש/חווית נהיגה - הרכב מגיב ומתנהג טוב,גם במצב הרגיל ובמצב ספורט בכלל סבבה,אפשר גם לשים את ההילוכים במצב מנואל שזה גם נחמד(במיוחד במצב "ספורט").

צריכת דלק - לא ממש בדקתי(יש לי דלקן),לדעתי מעריך ממוצע של כ 1 ל 13/15.

בג'אז - לא ענק אבל יש מקום.

מזגן - עובד בדר גמור(אין בעיה בקיץ).

רעשים - מהמנוע רק בהתנעה, רוח מעל 120 קמ"ש קצת רועש מהחלונות.

לסיכום : באופן אישי אני מרוצה מהרכב,אם אתה מחפש רכב קצת יותר מהנה לנהיגה על קצת חשבון נוחות - שווה בדיקה, בהצלחה!.

עריכה אחרונה על ידי ערן מ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ההתלבטות בין שני הרכבים קלה יחסית בגלל שהמאפיינים שלהם מאוד שונים, כל אחת מהן היא מאוד מוצלחת במה שהיא מכוונת אליו ועיקר ההחלטה (אם זה רק בין 2 אלו) זה מה אתה מחפש.

הונדה- מאוד פרקטית, מרווחת מאוד ועם סידור מושבים חכם, אמורה להיות חסכונית, בטיחותית.

מבחינת ביצועים הם לא מלהיבים אבל הם יותר ממה שנדרש כדי להסתדר בעיר ומחוצה לה, גם בכביש 6.

בקיצור אוטו שמאוד מכוון למשפחה צעירה.

מזדה 2 - מבחינתי זה רכב שהוא פחות פרקטי אבל הרבה יותר פונה לנהג (יותר כיפי לנהיגה בצורה משמעותית).

מבחינת מקום היא נחשבת לאחת הקטנות שבקטגוריה או במילים פשוטות 2 מבוגרים מאחור יהיו בסדר אבל לא תענוג גדול. לשים בוסטר לילד גם הוא אפשרי אבל לא תענוג גדול.

לא הייתי מתכנן על רכב זה כרכב ראשי למשפחה צעירה.

ההתלבטות ממש קשה למי שרוצה גם מכונית חסכונית ואמינה וגם חווית נהיגה טובה ומרחב באוטו. שתי המכוניות הן שתי קצוות. אחת מאד חסכונית בטיחותית אמינה ומרווחת. שומרת ערך.. השנייה לא חסכונית ולא מרווחת פחות שומרת ערך ופחות בטיחותית אבל יחסית אמינה עם חווית נהיגה טובה.

מזדה יותר חסכונית ומרווחת או הונדה עם מנוע יוצר עוצמתי היו מקלים על החיים של מי שרוצה להנות מרכב ולא להפסיד כסף

לי קשה להחליט ביניהם. אני בדיוק נופלת באמצע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מתן , קראתי את כל מה שכתבת. התבאסתי לקרוא מה שכתבת על צריכת הדלק .. לא שלא שמעתי מספרים. מזדה מציגים צריכת דלק 17 משולבת. חבל שבפועל 13ף לפי מה שאתה אומר . מוכרים אומרים 15. וכך גם היה צריך להיות. יש פער של כ 1200 שח לשנה בין צריכת דלק של 13 לליטר לבין 15 לליטר. וזה לא מעט כסף.

אני תוהה כמה הונדה גאז וכמה יאריס עושות בפועל. הן רושמות צריכת דלק הרבה יותר טובה. מהנסיעות שאני עושה עם רכב השכרה אומנם לא מדדתי אבל לפני כמה שאני נוסעת וממלאה התחושה היא של סביבות 15 משולבת

ג'אז נותנת כ 1:15 במשולב. מחוץ לעיר 1:20 ואף טוב מכך, בנהיגה עדינה.

מבחינת העצלות של המנוע: הוא לא באמת עצל, אבל הגיר הרציף אוהב טורים גבוהים. אני מגיע ל 11 שניות מאפס למאה אם לוחצים ממש חזק. כמובן שבלחיצה כזו צריכת הדלק עולה בצורה משמעותית. מעבר לכך סוחב יופי בעליות.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...