Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד עמוד נפתח בפייסבוק של נפגעי אודי צמפיון

niv
שימו לב! השרשור הזה בן 2326 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בטח חוזר על מה שכבר נכתב כאן, אבל הרבה כותבים על ניסיון שלהם ואולי ניסיון של כמה מכרים. מזה קשה להסיק על הכלל.

אני חושב שזה הימור בטוח בכל תחום שהוא, שאף יצרן לא מנסה היום לבנות אף מוצר שיחזיק לנצח. הכל זה SaaS, כי אם אין לאנשים סיבה לחדש כל כמה זמן, אז העסק בבעיה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה אומר דבר אחד, שבעיות האמינות לא מספיק משמעותיות כדי לפגוע במכירות.

שים לב מה קרה לפוקוס בעקבות הבעיות בה. מהר מאוד המחיר של חדשות התרסק, והמכונית נעלמה מהשוק. הנזק התדמיתי כ"כ משמעותי שאפילו גיר אחר לא סידר את העניין.

אז אני לא יודע אם המכוניות של VAG שוות את הבעיות או שהבעיות לא כ"כ נפוצות או לא כ"כ קשות או שהכל ביחד, אבל המכירות לא יורדות.

מה שכן, אולי בלי התקלות הללו, היו מוכרים במחירים גבוהים יותר (אני חושב שגולפים היו יקרים יותר בעבר) או שהיו מוכרים יותר.

תראה, נהגתי בגולף 1.4 125 כ"ס. המכונית מצויינת. באמת. אם היית אומר לי שבשביל השילוב מנוע-גיר הזה אני אצטרך להחליף פעם אחת קלאצ'ים באחריות ועוד פעם, שנתיים אחרי תום האחריות... הייתי קונה.

נו אז איך אתה מסביר את זה שעל אף שהבעיות בפוקוס/פיאסטה פחות חמורות מאלו שברכבי VAG עם DSG7 (שם בנוסף לקלצ'ים שנשחקים מהר מאוד יש גם בעיה של מכטרוניק וחבר בעבודה הספיק להחליף פעמיים סט קלאצ'ים ופעמיים מכאטרוניק ברכב בן פחות מ-3) עדיין המכירות של הפוקוס/פיאסטה נפגעו מאוד ואלו של רכבי VAG לא כל כך?

האם אתה חושב שהיקף התקלות ב-VAG קטן יותר מאשר בפורד? אני ממש לא בטוח ולא ראיתי שום סטטיסטיקה שכזו.

אם לשפוט על פי הסדרי הפיצויים של VAG בחו"ל אך ההיפך הוא הנכון.

אז מה בכל זאת הסיבה?

לדעתי פשוט פסיכולוגית, אנשים מוכנים "לסבול" קצת בכדי לנסוע ב"יוקרה גרמנית לעם" אך לא מוכנים לאותה הפשרה כאשר מדובר על רכב לפועלים..

אגב זה בסדר גמור ולגיטימי.

לגבי המוכנות שלך להחלפת קלאצ'ים פעמיים במהלך חיי הרכב (אצלך) מגוף ראשון אני יכול להעיד שזה לא כזה פשוט וכיף.

עד שמחליפים לך את המצמדים הרכב נוסע לא משהו ומציק באופן יומיומי.

ובדר"כ צריך מספר ביקורים במוסך עד שהם "משתכנעים" שהגיע הזמן להחליף את המצמדים (לפחות 2-3 ביקורים עם הפיאסטה של אישתי) ואז צריך להמתין ולבקר שוב במוסך כאשר המצמדים הגיעו, ולהשאיר שם את הרכב ליום שלם.

לא כיף גדול, לא בפעם הראשונה ובטח שלא בפעם השנייה..

בפעם השלישית אני אזרוק את הרכב לים!! (הוא כבר צבוע בכחול)

אין לי ספק שאם הייתי בוחר רכב עבודה צמוד נניח, כזה שלא עולה לי בעצבים/כסף/איבוד ימי עבודה/וכו', הייתי בוחר רכב טורבו מקבוצת vag.

אז שיהיה לך ספק.

הקסם עובר מאוד מהר ואז זה סתם עוד רכב, והיום כאשר מידי פעם אני נוסע בקורולה (הזונה של המפעל) אני דווקא אוהב יותר את הנהיגה עליה מאשר על האוקטביה שהזדקנה לא משהו.

רק חבל שהקורולה מריחה כמו סיר של חמוצים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז איך אתה מסביר את זה שעל אף שהבעיות בפוקוס/פיאסטה פחות חמורות מאלו שברכבי VAG עם DSG7 (שם בנוסף לקלצ'ים שנשחקים מהר מאוד יש גם בעיה של מכטרוניק וחבר בעבודה הספיק להחליף פעמיים סט קלאצ'ים ופעמיים מכאטרוניק ברכב בן פחות מ-3) עדיין המכירות של הפוקוס/פיאסטה נפגעו מאוד ואלו של רכבי VAG לא כל כך?

שהן לא פחות חמורות.

למשל:

ובדר"כ צריך מספר ביקורים במוסך עד שהם "משתכנעים" שהגיע הזמן להחליף את המצמדים (לפחות 2-3 ביקורים עם הפיאסטה של אישתי) ואז צריך להמתין ולבקר שוב במוסך כאשר המצמדים הגיעו, ולהשאיר שם את הרכב ליום שלם.

אני הכנסתי את הרכב באחריות, החליפו מוח וקלאצ'ים תוך יום.

לדעתי פשוט פסיכולוגית, אנשים מוכנים "לסבול" קצת בכדי לנסוע ב"יוקרה גרמנית לעם" אך לא מוכנים לאותה הפשרה כאשר מדובר על רכב לפועלים..

בהתחשב בעובדה שהתיבה הבעייתית חוצה גירסאות ומותגים, אתה בטוח טועה בהסבר.

הקסם עובר מאוד מהר ואז זה סתם עוד רכב

לא.

השילוב של מנוע TSI חזק עם גיר DSG הוא מעולה, למי שמעריך ביצועים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המותג עדיין לא צבר מספיק שנים של אכזבה בכדי ליפול במכירות.

יש לי לא מעט קרובי משפחה שבעבר היו מרוצים עד מאוד מרכבי VAG (סוף 90 - תחילת 2000) והאמינות המעולה ו"האיכות הגרמנית", עד היום יש גולף של קרוב משפחה שנת 95 עם מנוע גיר מקורי שנוסע כמו חדש ולכן נרכשו גם לאחרונה פאביה ידנית ואוקטביה DSG - באוקטביה כבר רואים תקלות גיר אחרי קצת יותר משנתיים על הכביש והפאביה למזלם ידנית אז ממנה מאוד מרוצים.

דוגמא נוספת של קרוב משפחה אחר, נהג בגולף של העבודה ואהב את הרכב, רכש גולף חדשה כשרוב מוחלט של הנסיעה בתוך העיר (אילתי) והופה אחרי חצי שנה כבר התחיל להתלונן על רעידות ועוד חצי שנה ונאלץ להחליף קלאצים ולקח לו לא מעט זמן לשכנע את היבואן ש35K לקלאצים זה לא בלאי סביר. אגב, הוא מכר את הרכב שבועיים אחרי התיקון כשהבין שזה מחלה של הגיר והחשש ממה יהיה הלאה.

בקיצור, אנשים חושבים שהם יודעים מה הם יקבלו על סמך ההכרה כרכב גרמני ואמין ולא עושים בדיקה כלכך מראש על מחלות לרכבים החדשים האלו ופשוט קונים ונופלים ואז אולי מקבלים קצת שכל..

אני גם חייב להגיד שVAG בהחלט נותנים תמורה מעולה כל עוד הרכב עובד, שילוב מנוע וגיר שנותן ביצועים מעולים וחסכון בדלק עם הטכנולוגיות האחרונות בשוק וגם זה מושך מאוד לקוחות ולדעתי זה אחד הסיבות שהמכירות לא נופלו.

אגב אני אחרי שיצא לי לשמוע את הסיפורים הן פה בפורום, הן ממשפחה והן מחברים אין סיכוי שארכוש שום וואגית שקשורה בדרך כלשהו לגיר הזה עד שלא יוכח אחרת.

עריכה אחרונה על ידי dalet11

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המותג עדיין לא צבר מספיק שנים של אכזבה בכדי ליפול במכירות.

1. בעיות התחילו מ-2011. זה מספיק זמן.

2. שוב, הפוקוס נפלה תוך פחות משנה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנלוגיה לתחום הסלולר ? סמסונג שחררה לא מעט טלפונים עם בעיות קשות . האם זה פגע במכירות ? להפך ! הם כיום בראש הטבלה. אני חושב שסמסונג העולמית ום פולסוואגן בעולם ידעו לתת פיצוי נאות לרווחת הקונים. בארץ כמובן הפיצוי לא אותו דבר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בעיות התחילו מ-2011. זה מספיק זמן.

2. שוב, הפוקוס נפלה תוך פחות משנה...

בפוקוס לא היה שום ערך מוסף ולכן העדיפו לעבור לרכב אחר.

היא לא הייתה מרווחת במיוחד כמו האוקטביה (בדיוק להיפך, היא הייתה הצפופה ביותר).

היא לא הייתה מהירה במיוחד (אפילו דיי עצלה).

איכות הגימור בה לא היה מהגבוהים (גומיות מתפרקות לדוגמה).

לא היה לה סמל נחשק (וולקסוואגן כתת פרימיום, או סיאט כצעיר וספורטיבי)

היא לא הייתה בין היפות בחבורה.

היא הייתה בינונית כזאת (למעט התנהגות כביש שמעניינת בערך 0.001% מהציבור).

היתרון היחיד שלה היה שהיא הייתה הזולה ביותר בליסינג.

היא נעלמה באותו היום שלקחו ממנה את יתרון זה.

וכך צצו להן "מובילות" חדשות בקטגוריה שצמחו מתוך ציי הליסינג והתפשטו גם לפרטיים.

לתקלות בגיר אין הרבה קשר לזה.

וכן, הן היו הרבה פחות חמורות מאלו של VAG.

לא יצא לי להכיר אחד שנתקע בצד הדרך עם הפוקוס/פיאסטה עקב בעיית גיר, מנגד יצא לי להכיר לא מעט חברים/מכרים שכן נתקעו עם ה-DSG7..

רוב האנשים אצלי בעבודה אפילו לא שמו לב שיש להם בעיית גיר בפוקוס בזמנו, ולכן גם קצין הרכב לא נדרש להחליף אף סט מצמדים מתוך בערך 20 רכבים שהיו לנו כאן (כך הוא מסר לי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון האישי שלי עם היצרן הוא חיובי בסך הכל.

אין לי עבר ארוך איתו, כרגע עם האאודי השנייה.

לשתיהן לא היו בעיות איכות / אמינות כלל.

(A3 2.0T ו Q5)

גם גיר ה DSG היה בסדר גמור, מלבד העובדה שלא סבלתי את ההתנהגות שלו בזחילה בפקקים. DSG 6

טוב שב Q5 יש גיר אוטומטי רגיל.

מטפל במוסך המרכזי בפ"ת - יקרנים בעליל, אבל יופי של שירות (לטעמי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הגיר של הפוקוס, לי יצא באמצע נסיעה בכביש 6 שהגיר החליט שהוא עובר לניוטרל.חשבתי שאני הולך לפגוש חלקי מנוע. חבר לעבודה(והמשתמש העיקרי של הרכב ) נתקע איתו פעם אחת שהוא לא משלב הילוך בתחילת נסיעה ופעם נוספת כשהרברס לא משתלב כלל. יחד עם זאת למדתי לאהוב את הרכב(לגמרי לא ציני) והיה קשה להיפרד ממנו לטובת הסיד סטיישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2326 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...