Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה עם רכישת רכב חדש - הסוכנות דורשת כספים שלא בחוזה

שימו לב! השרשור הזה בן 2300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני שלב אחד לפני שאני מפוצץ עסקת טרייד-אין (מאוד משתלמת לדעתי) ואני צריך קצת ייעוץ.

אז התהליך של הטרייד-אין החל לפני קצת פחות מחודש.

מה כן קרה עד כה:

• סגרנו מחירים - סגרנו מחיר על הרכב החדש, וסגרנו מחיר עבור הרכב הישן.
  • הסוכנות סגרה את ההלוואה שלי מול הבנק בגין הרכב הישן.
  • הבנק העביר כסף לסוכנות בגין הרכב החדש.
  • מסירת הרכב החדש נקבעה לסוף ינואר או תחילת פברואר 2018.
  • מסירת הרכב הישן נקבעה לסוף ינואר 2018.

יוצא ככה שהם סוגרים לי את הלוואת הרכב הישן ואני ממשיך להשתמש בו עד יום המסירה.

התנאי שלהם היה הוא שביום המסירה אני משלים את ירידת הערך של הרכב הישן לפי המחירון.

לא היה לי זמן לברר אם זה הליך מקובל אז הסכמתי. אחרי הכל העסקה הכללית היא טובה.

אז בקיצור הכל בוצע, כספים עברו, ידיים נלחצו ונפרדנו לדרכינו.

לפני שבוע אני מקבל טלפון מהסוכנות עם הטענה הבאה:

• יש ירידת ערך לרכב הישן שלי לפני מחירון, ועלי להשלים במיידי את ההפרש של החודש הנוכחי, בנוסף לירידת ערך שתהיה גם בחודש הבא.
  • אם אני לא משלים את ההפרש עכשיו, הם יאלצו לדחות את ההכנה והאבזור של הרכב החדש.

אבל אנחנו סיכמנו שאני משלם להם את הירידת ערך הסופית רק ביום המסירה של הישן.

• הם מתחילים להתווכח ועל הדרך נפלט להם שזה טעות שהם לא רשמו את הסעיף הזה בחוזה, אבל שבכל זאת אין מה לעשות וזה מדיניות החברה.

בדקתי את החוזה - והם עשו טעות אחרת. הם בכלל לא רשמו שום מילה על הרכב הישן שלי.

הויכוח עבר לצעקות, דרשתי לדבר עם מנהל וכו' וכו'.

מפה לשם אני רוצה לדעת אם זה בכלל חוקי מה שהם עושים ואם זה בכלל דבר שהוא מקובל גם בשאר המקומות.

אני מבין שבשורה התחתונה אני אשלם את ירידת הערך הזאת וברור לי שבכל מקרה הסכום הוא יהיה אותו הדבר.

הבעיה היא שנכון לחודש הזה אין לי מאיפה לשלוף את הכסף, ואני בכל מקרה אוכל לסגור את הכל רק בחודש הבא כמו שסיכמנו.

מעצבן אותי העניין שהם משנים לי את התנאים אחרי שכבר סיכמנו עליהם ומבחינתי אין שום בעיה לפוצץ את כל הסיפור על הפרנציפ ולבצע טרייד-אין על רכב אחר ובמקום אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהחיים לפי פרינציפים הם רעים.

העיסקה בוצעה כמעט במלואה.

גרד את הסכום הנדרש והמשך בעיסקה. או בקש הבנה מהמנהל ושלם חלק מהירידה.

פיצוצה יעלה לך הרבה יותר.

תרצה תעלה את ההסכם השמט פרטים אישיים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהחיים לפי פרינציפים הם רעים.

העיסקה בוצעה כמעט במלואה.

גרד את הסכום הנדרש והמשך בעיסקה. או בקש הבנה מהמנהל ושלם חלק מהירידה.

פיצוצה יעלה לך הרבה יותר.

תרצה תעלה את ההסכם השמט פרטים אישיים

נכון, פרנציפ לא תמיד עובד לטובתי.

אבל מעולם לא אמרתי שהמטרה שלי היא להתעשר בסוף כל הסיפור הזה.

אני בסך הכל רוצה שהם יכבדו את העסקה שהם בעצמם הציעו לי ויגבו ממני את הכסף בסוף התקופה כמו שקבענו מראש.

זה חזירות לשנות באמצע.

בסך הכל אני רוצה לדעת אם מה שהם דורשים זה דבר שהוא מקובל או סתם חלטורה שלהם.

שוב אני מדגיש שאין עוררין על זה שאני חייב לשלם את הירידת ערך - העניין הוא רק מתי אני אמור לשלם אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תצמד לחוזה שנחתם - מה בדיוק קורה ? אתה יכול הרי לדרוש לקיים את החוזה החתום - על פי החוק ועל פי ההגיון הבריא -זה הדבר הנכון לעשות.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא נרשם בחוזה הסיכום על נושא אובדן הערך של הרכב המוחלף הרי אין להם שום יכולת לכפות עליך לשלם דבר...

אבל אם אתה רוצה להגיע לפשרה ולא לפיצוץ, מציע לך להגיע פיזית לסוכנות, להבהיר היטב שעל פי החוזה אתה לא מחויב בדבר , אבל מוכל לפתור את הנושא בצורה הוגנת לשני הצדדים ואת ההפרש תשלם עם קבלת הרכב החדש.

תהיה רגוע, אל תתלהם , מניח שתגיעו לפשרה הוגנת לשני הצדדים.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תצמד לחוזה שנחתם - מה בדיוק קורה ? אתה יכול הרי לדרוש לקיים את החוזה החתום - על פי החוק ועל פי ההגיון הבריא -זה הדבר הנכון לעשות.

אם ניצמד לחוזה שנחתם - אז הרכב הישן כלל לא מוזכר. אפילו לא פעם אחת.

אם לא נרשם בחוזה הסיכום על נושא אובדן הערך של הרכב המוחלף הרי אין להם שום יכולת לכפות עליך לשלם דבר...

אבל אם אתה רוצה להגיע לפשרה ולא לפיצוץ, מציע לך להגיע פיזית לסוכנות, להבהיר היטב שעל פי החוזה אתה לא מחויב בדבר , אבל מוכל לפתור את הנושא בצורה הוגנת לשני הצדדים ואת ההפרש תשלם עם קבלת הרכב החדש.

תהיה רגוע, אל תתלהם , מניח שתגיעו לפשרה הוגנת לשני הצדדים.

זה מה שאני מנסה אבל נענה באטימות מוחלטת.

מבחינתם עד שאני לא משלם הרכב החדש לא עובר אבזור ולא כלום ויעכבו לי את המסירה עד להודעה חדשה.

הם רוצים לקבל את ההפרש כל חודש בניגוד למה שסוכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן הסיכום?

בכתב? כנראה שלא

בע"פ ? כנראה שכן,לכן אם אין לך הקלטה מהשיחה אתה טוען א' הם טוענים ת'.

וכדי להתקדם, תצטרך להתגמש, לא יודע מה הסכום של ירידת הערך החודש אבל...

חוזר על ההמלצה גרד את הסכום והמשך בעיסקה.

הרי לדבריך בסופו של יום היא עסקה טובה לך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בבעיה, כמו שישה אמר - למעשה אין סיכום ביניכם לגבי הרכב הישן בכתב. האם השיחה מוקלטת?

גם אז - אתה בעצם הולך להילחם בטחנות רוח. אולי תנצח, אבל זה לא הדבר החכם לעשות.

תעשה חושבים בסופ"ש על אחת האופציות:

1. לבלוע את הגלולה, לשלם להם ולהמשיך בעסקה.

2. לבטל את העסקה. במקרה כזה:

א1. היא תבוטל.

א2. הם יתגמשו.

ואתה מסובך עם ההלוואה והכסף שהועבר וכו'.

שוב, אתה צודק ב-100% שהם לא בסדר.

יש גם עוד עניין - מה עם פתאום שתבוא להחזיר את הרכב הישן - ייתנו לך עליו פחות משסיכמתם? האם יש לך התחייבות בכתב לגבי המחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לבלוע את הגלולה, לשלם להם ולהמשיך בעסקה.

2. לבטל את העסקה. במקרה כזה:

א1. היא תבוטל.

א2. הם יתגמשו.

בלי שראיתי את ההסכם ( שפות"ש לא מעלה לכאן מנימוקים "טובים" שלו )יש בהסכם סעיף של פיצוי במקרה של ביטול ההסכם.

וסוכנות הטרייד אין תממש את הסעיף הזה בלי למצמץץץץץ ותקזז זאת מהסכום אותו היא תחזיר לפות"ש אחרי חודשים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, כפיפות למחירון בעת המסירה זה דבר נהוג והגיוני. העסקה נסגרה בנובמבר אבל אתה משתמש ברכב עד סוף ינואר ככה שהגיוני שתהיה כפוף למחירון ינואר ואפילו פברואר כי אין להם אפשרות למכור אותו בזמן הזה.

לפי הדברים שרשת נשמע שלא מדובר בסוכנות יבואן מסודרת, אלא בסוכנות משנה או 0 ק"מ וכד'. כיוון שבטרייד אין מסודר בנוסף להזמנת רכב חדש יש הסכם טרייד אין מסודר שמפרט את הסכומים ותנאי כפיפות.

בנוגע למועד התחשבנות, אכן לא נהוג להשלים הפרשים לפני מועד מסירת הרכב. כאן יכול להיות שהם שמו לב שההתנהלות הייתה לא תקינה מצידם וחוששים שכפיפות של כמה מחירונים עלולה להיות כבדה עליך ותסרב לשלם את כולה, לכן הם מנסים לצמצם את הנזקים מעכשיו.

אם אתה צריך לקבל את הרכב החדש בינואר-פברואר אז הרישוי יהיה 2018, כך שהרכב טרם עבר רישוי על השם שלך וחוקית אין מניעה לבטל את העסקה.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה צריך לקבל את הרכב החדש בינואר-פברואר אז הרישוי יהיה 2018, כך שהרכב טרם עבר רישוי על השם שלך וחוקית אין מניעה לבטל את העסקה.

השאלה היא מה הפיצוי שיצטרך לשלם במקרה של ביטול העיסקה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכש חדש שטרם נרשם על שם הרוכש במשרד הרישוי נכלל בחוק ביטול עסקה מ14.12.2010. מה שאומר שדמי הביטול הם 5% מערך העסקה או 100 ש"ח לפי הנמוך מבניהם, במקרה שלנו מדובר ב100 ש"ח.

השאלה כמה יעלה לבטל את ההלוואה, אם נלקחה מבנק אז הסכום לא אמור לעבור כמה עשרות שקלים, אבל אם נלקחה מחברת מימון כלשהי העסק יכול להיות בעייתי יותר.

כיוון שפות"ש לא פירט יותר מידי בנוגע לעסקה, קשה לדעת במה מדובר.

אם היה קיים הסכם טרייד אין אזי גם היה פיצוי בגובה של 10-15% מערך הרכב הישן, אך במקרה הנ"ל אין כלל הסכם\חוזה טרייד אין, ככה שאין בסיס לגבייה.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

יקירתי את טועה

כיוון שחלפו יותר משבועיים מיום בו בוצעה העיסקה.

כאמור בלי לראות את ההסכם בין הצדדים אנחנו רק מנחשים מדברי פות"ש.

(6) לרכישת טובין כאמור בפרט 21 ( מדובר ברכישת רכב ) – בתוך 14 ימים מיום עשיית העסקה ובלבד שטרם נרשם על שם הצרכן על פי פקודת התעבורה [נוסח חדש] (להלן – פקודת התעבורה);

כלומר אם הרכב נרשם אחרי 5 ימים התקנה לא חלה ( הסבר כללי לנוסח ) לא חל במקרה של פות"ש.

אבל לא חל על פות"ש כיוון שחלפו יותר מ 14 יום.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, לא שמתי לב.

למרות שפות"ש כתב שהתהליך התחיל לפני קצת פחות מחודש, יתכן וישנה עוד אפשרות לתפוס את חלון הזמן.

בכל אופן, לא נראה לי שפות"ש באמת מחפש לבטל את העסקה, בשורה התחתונה הוא כן יצטרך לשלם את הכפיפות למחירונים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...