Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המעסיק לקח לי את הרכב לחודש ועדיין הוריד לי כסף

שימו לב! השרשור הזה בן 2303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב קבוע מהעבודה שאני משלם עליו כל חודש. נשארתי בבית עקב ניתוח ולקחו לי את הרכב ל35 יום. בתלוש המשכורת אני רואה שחייבו אותי למרות שהרכב לא היה אצלי. זה חוקי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי הלא משפטנית: על התשלומים לחברת הליסינג אתה מחוייב לפי חוזה, בין אם השתמשת ובין אם לא. רק חיוב שווי השימוש למס ההכנסה צריך להתבטל, בהנחה שחודש (משכורת) שלם הרכב לא היה בידיך.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו רכב ששייך לחברה עצמה, לא בליסינג.

הכסף הזה לא מגיע למעסיק אלא למדינה, כנראה שכחו להוריד "רכב צמוד" בתלוש. רואה חשבון של החברה צריך לטפל בזה.

עקרונית במקומות מסודרים כשמישהו יוצא לחופשה/מילואים/חופשת מחלה ומשאיר את הרכב בחברה, מורידים לו הצמדת רכב לאותה תקופה כדי שלא ישלם את המס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא לא אבל....

מה עשו ברכב בתקופה הזו?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה מה זה משנה מה עשו ברכב?

מניח שהרכב היה ברשות החברה כרכב תפעולי.

אם הוא הוצמד למישהו אחר אז ברור ששני אנישים לא יכולים לשלם שווי שימוש על אותו רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

נתת את התשובה לבד

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אבל....

איפה ה"אבל"?

זה לא שהוא בחר לא להשתמש ברכב, החברה דרשה ממנו להחזיר את הרכב לתקופת המחלה, ולכן אין שום סיבה שהוא ישלם את המס כאילו הרכב היה ברשותו, גם אם החברה העמידה את הרכב בחניה ליד המשרד. ההוראה היתה של החברה = החברה צריכה לשאת בעלות המס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה לא נושאת בעלות המס . אם הרכב הוצמד לעובד אחר, העובד האחר משלם את המס.

אם הרכב לא הוצמד לאף אחד, אף אחד לא משלם את המס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור

שיבטלו את החיוב!!

אם הרכב לן בעבודה לא צריך לחייב אף אחד.

ותסביר לחשב השכר ביפה ולא בצרחות.

החיוב המשיך אוטומטי מבלי שמישהו בכלל נתן את דעתו לכך.

לכן תסביר בניחותא שהרכב לא היה ברשותך ולכן יש לבטל את החיוב, כי החיוב הוא על שווי ההנאה שלך מהרכב

אין הנאה אין שווי.

עריכה אחרונה על ידי ישה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, חשב/רואה חשבון צריך לבטל את הצמדת הרכב לעובד לאותה תקופה כשהוא מבצע חישוב שכר. כנראה שלא ביטל כי לא עידכנו אותו, צריך לבקש שיסדרו את זה ותקבל זיכוי. לא חושב שתהיה עם זה בעיה כי זה לא עולה לחברה שום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...