Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהרס לי הרדיו דיסק. למה?

daniel22
שימו לב! השרשור הזה בן 2297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

אתמול שמעתי מוזיקה ברכב.

לאחר מיכן כיביתי את הרכב עשיתי כמה דברים ואז באתי להפעיל שירים ולצאת שוב לדרך אבל פתאום המערכת לא נדלקה...(גם בהמשך הרכב לא הניע ועוד)

החלפתי איזה פיוז והכל הסתדר.

חוץ מיזה שביציאות של המערכת למגבר נדפק הLPF.

ברגע שאני מנגן על LPF (בסאב)

הוא פשוט דופק בלי חשבון בומים...

ניסיתי להחליף RCA ומפצלים...

עכשיו זה סתם מערכת לא פתחתי את האשכול למען תיקונה (למרות שאשמח אם יש משהו מעניין)

רציתי לשאול למה זה קרה? מאוד מוזר ואני לא רוצה לקנות עכשיו חדשה ושיקרה לי שוב...

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה היחידה שקשורה ל"הרס" היא הענין עם ה-LPF? בדקת את הכיוונים המוגדרים לו?

אולי הגדרות נוספות במכשיר התאפסו במקרה?

גם לא מובן מה זה בדיוק "דופק בלי חשבון בומים". עם מוזיקה או בלעדיה או מה?

התקנת כבר את הקנווד או שעדין עם הפיוניר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טום עדיין עם הפיוניר (חופר עכשיו לאבא שלי שנחליף), כניראה שבלבלו ברכב בין האדום לצהוב ולכן חיברתי הפוך וההגדרות היו מתאפסות.

זה כבר מאחורי עכשיו חיברתי אותם נכון (קיצרתי בין האדום לשחור והם עושים ניצוץ והצהוב זה הסוויץ (אנשים מוזרים))

זה לא קשור למוזיקה אני פתחתי תמערכת ופתאום הסאב קפץ בלי חשבון וממש פחדתי עליו סיבבתי מהר את הווליום במערכת ל0

והוא המשיך לדפוק בלי חשבון ... כיביתי מהר את הרדיו דיסק.

בדקתי חיבורים של סאב של המגבר של הרדיו דיסק ולבסוף גיליתי שאם אני מחבר את הrca דרך הפלאפון אז הכל חוזר לעבוד טוב ...

ואם אני נועל הכל במגבר על hpf אז גם מהפיוניר הכל טוב .. אבל ברגע שאני מאפשר לפיוניר להעביר דרך המגבר את הlpf מה שלא נעול על hpf (הרמקולים/הסאב) קופצים בלי חשבון ובעוצמה מסוכנת ...

מציין בנוסף (אולי זה יעזור ) שאם במגבר הגיין לא עובר את החצי וזה נעול על lpf לא קורה כלום .

אבל ברגע שעובר את החצי גיין גם אם הפיוניר על 0 הוא דופק בומים בומים בלי שום קשר לשיר.

(דרך הפלאפון הכל טוב גם שהגיין הכי נמוך וגם שעובר את החצי )

מקווה ששמתי מספיק פרטים חחח

תודה רבה (:

עריכה אחרונה על ידי daniel22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון את התיאור, כנראה שמשהו באמת בפיוניר.

תשאיר בינתיים את הפיוניר על FULL, כך שלא יתבצע ממנו חיתוך. ותמשיך לחתוך LPF לסאב דרך המגבר.

תעדכן אם התופעה חוזרת על עצמה.

גיין איננו ווליום. הוא נועד להתאים מתח כניסה מהר"ד למגבר.

וכהערת אגב, הימנע משימוש מרובה בנקודות ו'ח'. מנוגד לחוקי הפורום ואתה עלול לקבל אזהרה ו/או שרשור נעול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסאב צריך להיות מוגבל מבחינת תדרים עליונים. LPF זה מה שמבצע זאת.

כתבת שאם המגבר מכוון ל-LPF ובפיוניר על FULL אז אין בעיה, לפחות לא עד החצי גיין.

האם כשבדקת זאת הפיוניר באמת היה מכוון על FULL?

את הגיין בכל מקרה צריך לכוון באופן נכון, אל אם יש תקלה תו"כ, אז זה לא יעיל.

ולא, בוודאי לא להמשיך את המצב שבו הסאב "קופץ". מדובר על כניסת DC כנראה לסיגנל. בהחלט משהו שיכול להרוס ציוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיבה? מדובר באיזשהו כשל של מערכת אלקטרונית. מערכת שרגישה לספייקים בחשמל ואולי משהו במאורע שקרה לך שם גרם לזה.

מה שמוזר לי זה הענין שהגיין במגבר משפיע כשהוא מחובר לר"ד. לכאורה מעיד גם על תקלה במגבר, אבל בגלל שאתה אומר שבחיבור לטלפון זה מתנהג רגיל, אז זה שולל את הענין לכאורה.

אולי למישהו נוסף בפורום יהיו רעיונות חכמים אחרים שאני לא חושב עליהם כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) לרדיו דיסק ישנו חוט שחור - ground, הארקה, צהוב שאמור להיות פלוס קבוע ואדום שאמור להיות פלוס אחרי סוויץ, כל החיבורים תקינים בוודאות? אם ההגדרות לא נשמרות אחרי כיבוי סוויץ, תחליף בין הצהוב לאדום.

2) שים לב לrca שהכל מחובר ולא רופף או נשבר, נסה סתם ככה להריץ rca חדש ברכב, אפילו לא לחווט בין הפאנלים, אלא רק לחבר לצורך בדיקה את הrca מהמגבר אל הרדיו דיסק ולראות אם הסתדר.

3) ראה אם ישנם חוטי מתח חשופים בפאנל של הרדיו דיסק או באזור המגברים והסאב, אם כן תשתמש באיזולירבנד.

4) במגבר של הסאב תשתמש בfull, ברדיו דיסק תחתוך את היציאה של הסאב על 80hz או 63hz, אין צורך ביותר או בפחות.

5) הrca עוברים עם החיווט של המתח מהמצבר במקרה? אם כן להפריד.

אם אחרי הכל עדיין נמשכת הבעיה, הייתי ממליץ להחליף רדיו דיסק, כנראה הקצר שרף רכיב כלשהו בלוח.

כשסאב מקבל סתם ככה מתח ו"דופק", מדובר בזרם dc, זרם ישיר שעלול להרוס את הציוד.

עריכה אחרונה על ידי Omer Yaron

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה...

אפשר עזרה בהחלפת מערכת?

2943748E-D848-4BE2-B254-FB10EF9A25A5.jpg

איך אני מוציא מיכן את הקנווד?

ניסיתי למשוך חזק לא הולך...

ניסתי לקמבן עם מברגים דקים ולא הולך לי.

והאם למישהו יש את הסט ויכול לעזור לי אני אגיע אליו?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה...

אפשר עזרה בהחלפת מערכת?

[ATTACH=CONFIG]497673[/ATTACH]

איך אני מוציא מיכן את הקנווד?

ניסיתי למשוך חזק לא הולך...

ניסתי לקמבן עם מברגים דקים ולא הולך לי.

והאם למישהו יש את הסט ויכול לעזור לי אני אגיע אליו?

תודה

מימין ומשמאל יש ברזליות ש"ננעלות" שמכניסים את הרדיו דיסק למקומו. עליך לדחוף בעדינות סרגל רחב משני הצדדים, ואז למשוך. לי זה החליק החוצה. בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...