Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תרבות תחזוקה בישראל, מה שסיפרה לי ידידה

דור--
שימו לב! השרשור הזה בן 2298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האמת שאני עדיין בשוק!

ידידה ספרה לי שברשותה יונדאי I20, שנקנתה מליסינג לפני 3 שנים, והיא רוצה להתייעץ לגבי לחץ אוויר בצמיגים כי דיברו ברדיו על החשיבות וכו'.

מפה לשם, מסתבר שמהיום שהבחורה רכשה את הרכב היא לא טפלה בכלום - לא שמנים, פילטרים, בלמים, מילוי אויר, צמיגים. כלום.

לטענתה הרכב מפגין אמינות פטסטית והוא לא רואה מוסך.

לא יודע אפילו איך לאכול את זה...

אז נכון, היא עשתה רק 25K ק"מ בשלש שנים, אבל עדיין, לא לבצע טיפול במשך 3 שנים? לא לבדוק לחץ אוויר?

אח"כ מתפלאים למה יש כ"כ הרבה תאונות, כי עם צמיגים סיניים, נוזל בלמים שלא רוענן מעולם וכבר איבד מיעילותו, בלמים בסוף חייהם ותרבות נהיגה לקויה - זה מתכון מנצח.

מה אתם חושבים, זה מקרה קיצון או שזו תופעה ישראלית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בורות לא פחות ולא יותר.

הייתי אצל רופא אמר לי אתה בריא, חזרתי אליו אחרי שנה גם אם לא היה ממליץ. יש שיקול דעת בנושא תחזוקה של רכב בית וגוף, חלק מפעילים שיקול דעת בריא וחלק לא

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא של אישתי ז"ל הייתה סובארו dl שאף פעם לא פתח מכסה מנוע . אחרי כמעט 3 שנים הבן הקטן הוציא רשיון והחליט לטפל ברכב. לא יכולנו לפתוח את הבורג של אגן השמן. נסענו למוסך והוא היה צריך לחמם את הבורג עם ברנר כדי שיפתח.

בת זונה , שמש קופחת רק עליי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לא רואה מוסך" - הביטוי הזה הוא המפתח.

מפמפמים לנו כל הזמן כמה מוסך זה שלילי ואם הרכב מגיע לשם זה אומר שמשהו רע קרה.

הגישה הזו + בורות מובילים לחוסר תחזוקה בסיסית.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במקרה חריג. לדעתי רוב האנשים מבצעים טיפולים פחות או יותר לפי הוראות היצרן, בטח ברכב חדש.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שרואים את המוסך בשליליות רבה, שטיפולים בסיסיים במורשה מגיעים למחירים פסיכוטיים של אלפי שקלים - שעם כל כניסה למוסך אתה רק מפחד לשמוע איך ״ישחילו״ אותך, אתה מפחד! אנשים נכנסים לחרדה ובלבול במוסך(הם לא מבינים על מה לוקחים להם כסף ולמה) וזה פשוט פעילות מאוד לא נעימה.

כמו איך שאנשים מתייחסים לביקור אצל רופא שיניים, למה ללכת? הרי הוא יגיד שיש מלא סתימות שצריך לעשות ואולי אפילו טיפול שורש או עקירה, מה? לא עדיף לחכות עד שיכאבו השיניים ואז לראות מה הבעיה?.

אחד מהחברים שלי גם לא ידע שצריך ללכת לטפל, ומהרגע שהוא קיבל ממני את המודעות הוא פשוט פחד ללכת למוסך לבד - וביקש שאני אגיע ללוות אותו למוסך כי הוא לא מבין על מה מדברים והוא מרגיש שמה מאוד לא בנוח ובסוף הוא עבר עבודה והיום הוא עם רכב חברה - אמר לי שרק בשביל זה שזה לא בעיה שלו לחשוב על זה זה שווה לו כל שקל.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זה מגיע מזה שיושבים שם כאלה שמנצלים תמימות, חוסר ידע וחוסר ברירה, ודופקים מחירים עוד יותר זוועתיים ממה שהם מלכתחילה.

זה למה אנשים לא אוהבים מוסכים, לא כי מפמפמים לנו שמוסך זה שלילי. המוסכניקים עושים עבודה מצויינת בזה בעצמם. לפחות ה95 אחוז מהם, שדופקים את התדמית לכל השאר.

אני באמת מאחל לרגע שמכונית תהיה כמו עכבר למחשב - עולה גרושים, לא דורש תחזוקה, וזורקים כשמתקלקל וקונים חדש.

או לפחות לעבור ממודל בעלות למודל שירות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדעה שאנשים כאלו ילמדו את הלקח הקשה דרך הכיס. מי שלוקה בבורות כל כך בסיסית, דינו לסבול.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפמפמים לנו כל הזמן כמה מוסך זה שלילי ואם הרכב מגיע לשם זה אומר שמשהו רע קרה.

הגישה הזו + בורות מובילים לחוסר תחזוקה בסיסית.

מי אלה שמפמפמים? אני מוכן לפמפם כל עוד אין פיקוח על מוסכים ורמאים שגונבים (כן גונבים!) כסף מאנשים תמימים שלא מבינים אפילו איך מנפחים צמיג.

אם אישתי נכנסת למוסך כדי למלא שמן מנוע ואומרים לה שצריך לפרק מרימים הידראולים בתוך המנוע,

זו הגישה הזו או בורות?

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדעה שאנשים כאלו ילמדו את הלקח הקשה דרך הכיס. מי שלוקה בבורות כל כך בסיסית, דינו לסבול.

לסבול?

הרכב נוסע ומתפקד, ובהגיע רגע השדרוג מבצעים עסקת טריידאין ליוצאת ליסינג אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מזל שיש את גוגל.

מחפשים המלצות, קוראים קצת והולכים למקום מומלץ. אף אחד בפורום הזה לא נולד עם ידע, זה משהו נרכש וממש לא קשה לצבור קצת בסיס.

נכון, טיפול עולה כסף, זה חלק ממחיר אחזקת רכב. בארץ זה גם יקר, אבל פה אנחנו חיים ופה מחזיקים את הרכבים שלנו. בדיוק כמו טיפול שיניים, אם תדחה סתימה היא תגיעה לטיפול שורש וטיפול שורש מוזנח לעקירה ושתל. יותר זול ופחות כואב לעשות את הסתימה בזמן.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדקה אוויר 3 שנים?! WTF? איך האוטו עדיין נוסע?

ממבט עין נראה שחסר שם הרבה.

אחרי כמה ימים היא ספרה לי שלקח זמן למכנה למלא, אני מניח שהיו חסרים לה לפחות 8-10 PSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שהיה לה רק 8-10 psi

עצוב מאוד שלאנשים אין את הידע הכי בסיסי באחזקת רכב ובסוף הם מוכרים את הרכב ומישהו מסכן אוכל אותה עם תקלות בלתי נגמרות.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנלוגיה טובה , ההימנעות מטיפולי שיניים ממש מגפה , אני מכיר יותר מדי בני משפחה וחברים שנמנעים מרופא השיניים עד שכל העסק מתפוצץ להם בפנים גם מבחינה כלכלית... השאלה שלי איך אוטו כזה שלא עבר שום תחזוקה במשך שלוש שנים עבר כל פעם טסט ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...