Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תרבות תחזוקה בישראל, מה שסיפרה לי ידידה

דור--
שימו לב! השרשור הזה בן 2315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההבדל הקט שהוא שאם יש אבנית בגוף החימום של הקולטים בגג המים יהיו קצת קרים אבל פיצוץ בצמיג או תקלת הגה או תקלת בלמים עלולים לעלות בחיי אדם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מצד שני, מוצר דורש שגרת תחזוקה מסורבלת, זה מוצר שבו המהנדסים נכשלו בעבודתם.

או יותר גרוע, הדבר נעשה בכוונה תחילה, כדי להרוויח על חלפים, לחסוך על חומרים, ולקצר את אורך חיי המוצר באופן מלאכותי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחייב תיקח לדוגמא החלפת שמן גיר ברכבי אוטומט בחלקם הפילטר נגיש בחלקם לא.

האם זה שהפילטר נגיש הופך את האקסנט,האימפרזה או המיצובישי או הטיוטה ליותר אמין מגיר של סוזטקי באלנו דור 1 ששם הפילטר גיר לא נגיש.

היצרן בדק והחליט שאין צורך בהחלפה יזומה של פילטר גיר בבאלנו לעומת ברכבים האחרים לכן הפילטר נמצא במקום לא נגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר כמה אנשים שמטפלים ברכבם בשיטת "החזקת שבר", בינהם הנגד של הרכב בבסיס שלי שלפי מה שראיתי יודע לפרק רכב לגורמים ולהרכיבו מחדש . לטענתו כל עוד נוסע, תסע רק בלאי שצריך להחליף הוא מחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה החלפתי רכב (לא טרייד, מכירה לחוד וקנייה לחוד), לא פעם שמעתי ממוכרים כי הרכב אותו הם

מוכרים לא מטופל באופן סדיר בכלל.

חלקם הגדילו לעשות ואף התגאו בכך שהרכב לא מטופל בכלל, כאילו שמדובר בהוכחה לאמינותו של

הרכב ("כבר שנתיים אצלי ועדיין לא היה במוסך אפילו פעם אחת").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת היית רוצה לרכוש רכב שלא עבר שום תחזוקה במהלך כמה שנים?

לקנות רכב שהגאווה הגדולה של הבעלים שלו היא שהוא לא השקיע ברכב כלום והנה הרכב עדיין נוסע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד צריך לקחת את הדברים פשוטם כמשמעם, או לפחות כדאי לברר.

גם אני טוען שבמשך השנה שהאסטרה הייתה אצלי, היא לא ראתה מוסך. ובכ"ז הוצאתי 2500 שקלים במהלך אותה שנה על טיפול גדול שכלל חלפים מקוריים ושמנים איכותיים.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת היית רוצה לרכוש רכב שלא עבר שום תחזוקה במהלך כמה שנים?

לקנות רכב שהגאווה הגדולה של הבעלים שלו היא שהוא לא השקיע ברכב כלום והנה הרכב עדיין נוסע?

כן זה החלום שלי לקנות רכב אספנות ( כמובן אלפא ) שאף מכונאי לא התעלל בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה חשבתי על משהו בקשר לשירשור הזה..

לא פעם, כשאני פותח מכסה מנוע לפני נסיעה לבדוק שמן/נוזל קירור. אנשים שואלים "הכל בסדר? אתה רוצה כבלים?"

אומנם אנשים נחמדים, אבל זה מגיע מאותו קו מחשבה. הם פותחים את מכסה המנוע רק כשיש בעיה. ולא על מנת למנוע אותה לפני שהיא קוראת.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
כן זה החלום שלי לקנות רכב אספנות ( כמובן אלפא ) שאף מכונאי לא התעלל בו.

רכב בחיים לא יגיע לגיל אספנות אם לא יבצעו בו עבודות תחזוקה. אתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה חשבתי על משהו בקשר לשירשור הזה..

לא פעם, כשאני פותח מכסה מנוע לפני נסיעה לבדוק שמן/נוזל קירור. אנשים שואלים "הכל בסדר? אתה רוצה כבלים?"

אומנם אנשים נחמדים, אבל זה מגיע מאותו קו מחשבה. הם פותחים את מכסה המנוע רק כשיש בעיה. ולא על מנת למנוע אותה לפני שהיא קוראת.

זו טעות כמובן לחשוב כך.

מעבר לכך שאנשים עשויים גם לפתוח את מכסה המנוע לטובת מילוי נוזל לניקוי השמשות, כמה קשה כבר להסתכל על מיכל מי הקירור ועל השמנים הרלוונטים? זה לוקח 2 דקות בלחץ. מה הבעיה לעשות את זה פעם בחודש נניח? (אני כמובן לא מדבר עליך, אלא על אלו שלא עושים את זה)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...