Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי אחראי על צנרת הגז מהבלונים ועד לדירה?

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

כנשאל בכותרת, לא הצלחתי למצוא מי אחראי על תקינות צנרת הגז בין הבלונים לדירה. מדובר בבניין משותף אבל בלונים פרטיים ומחברות שונות לכל דירה.

ממה שראיתי וכנראה מתבסס על תקן 158, חברת הגז אחראית על החיבור ותקינות הקו בין ברז הגז הדירתי ועד לצרכן הגז (כיריים, תנור וכו') וכן על החיבור בין הבלונים לוסת הגז הממוקם בסמוך אליהם, אך אין כל התייחסות לצנרת הגז מהוסת ועד ההזנה לדירה.

האם עלי להביא טכנאי גז פרטי או שצנרת הובלת הגז לדירה היא גם באחריות חברת הגז? לציין שמחברת הגז ענו תשובה מעומעמת שיש להזמין טכנאי מטעמם לאחר חיבור הכיריים, מה שקצת בעייתי ללא ברז גז והלחמות נדרשות.

תודה.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אם באפשרותך לבחור חברת גז - פשוט תפנה לאחת אחרת.

אם איני טועה חברת הגז לא מבצעת את החיבורים האלו בחינם, לכן אולי הכי פשוט להזמין טכנאי פרטי שיעשה ואז רק שחברת הגז תבוא ותאשר.

בדירה שלי - זה מה שעשיתי אחרי שנמאס לי לרדוף אחרי פזגז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הכשרה כטכנאי גז.

אחריות החברה היא מהבלון עד לוסת כולל. מהוסת והלאה אחריות של בעל הבית.

כנ"ל לגבי מרכזי - עד המונה כולל.

כמובן שיש חריגים. מה קרה?

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש צנרת גז ישנה (משנת 96' כנראה) שהולכת מהבלונים לדירה ולא ידוע מתי הייתה בשימוש פעם אחרונה, לפחות 10 שנים היא לא הייתה בשימוש.

הדירה כרגע בשיפוצים והבנתי שיש ליצור קשר עם חברת הגז לאחר סיום השיפוצים ולתאם טכנאי מטעמה על מנת להשמיש את המערכת. הבנתי שכל עבודה שטכנאי הגז ימצא שיש לעשות היא על חשבוני למעט מה שחברת הגז מחוייבת על פי החוזה.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עדיף שקע תלת פאזי לכיריים וזהו?

בדירה הנוכחית שלי היתה תקלה עם מערכת הגז. למזלי דאגתי לשקע תלת פזי מתחת לשיש החלטתי לוותר על הגז והתברר כי המעבר לכיריים חשמליים (אינדוקטיביים) היה אחד הדברים הטובים (הרבים) שקרו לנו במעבר הדירה.

בינתיים בגלל כל מיני בעיות טכניות בוטל צובר הגז של הבניין, אנחנו והשכנים מצד אחד משתמשים בחשמל בלבד, לא יודע מה עם שני השכנים האחרים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדירה יש הזנה חד פאזית 25 אמפר. חברת החשמל גובים קרוב ל 4,000 ש"ח (!) על הגדלת החיבור, וזה לפני עלות החשמלאי, הוספת המפסקים בלוח החשמל וסלילת הקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וה-25 אמפר יספיקו לך?

אצלי בדירה סללו כמה מטרים של צנרת גז והסיפור עלה 1500 ש"ח. מה שקרה היה שבעבר היתה בדיקה מערכת כחימום מים בגז - ככל הנראה לא תקנית - אשר אנחנו פירקנו. טכנאי הגז חסם את הצינור בקצהו המרוחק - שבו היה מחובר לאותה מערכת חימום מים, וכנראה שבזמן חידוש הרצפה במרתף הצינור נפגע בקטע יותר קרוב למרכזיה, וכאשר הטכנאי הגיע להתקין את הכיריים התברר כי הקו פתוח. במקום להרים 20 מ"ר רצפה ויתרנו על הגז.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיריים גז למי שאוהב לבשל, זה כמו גיר ידני למי שאוהב לנהוג.
כיריים גז בייתיים זה לא כירה כמו במטבח של מסעדה.

מה שאתה יכול להוציא מכירת גז ביתית אתה יכול להוציא מאינדוקציה, מה שאתה יכול להוציא מאינדוקציה אתה לא יכול להוציא מכירת גז בייתית שלא מתקרבת בשיט לטמפרטורות, מהירות החימום ופיזור החום שניתן לקבל באינדוקציה.

אי לכך ההשוואה שרשמת איננה נכונה ורק נשמעת טוב כי זה פורום רכב

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gsi16v, אני לא מדבר על ביצועים. תתפלא, אבל היום הגירים האוטומטיים במכוניות העל יגברו על הנהג הכי מיומן עם גיר ידני. אני מדבר על ההנאה מנהיגה/בישול, על התחושה, ואת זה אי אפשר להסביר למי שלא שותף לזה.

ודרך אגב, אין שום מניעה לרכוש לבית כיריים גז ברמה של מסעדה. לא צריך רשיון עסק בשביל זה. רק תקציב ורצון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם שיקול של צרכים, וחלוקת סיכונים.

כדאי, כיריים חשמליות ותנורים ומזגנים לחימום וקירור.

ומנגד - לפעמים יש הפסקות חשמל, והפעלת כיריים על גז, ותנורי חימום בגז עוזרים, עד לחזרת החשמל.

במסעדה יש לנו גם וגם, וכבר עברנו הפסקות חשמל, עם תאורת חירום, ותנורי גז אשר הפיצו חום ואור.

וכמובן המשך עבודה של בישול וטיגון בכיריים גז, כאשר מכשירי החשמל היו מושבתים.

כנ"ל בבית.

כך כי זה שיקול.. ופיזור סיכונים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש צנרת גז ישנה (משנת 96' כנראה) שהולכת מהבלונים לדירה ולא ידוע מתי הייתה בשימוש פעם אחרונה, לפחות 10 שנים היא לא הייתה בשימוש.

הדירה כרגע בשיפוצים והבנתי שיש ליצור קשר עם חברת הגז לאחר סיום השיפוצים ולתאם טכנאי מטעמה על מנת להשמיש את המערכת. הבנתי שכל עבודה שטכנאי הגז ימצא שיש לעשות היא על חשבוני למעט מה שחברת הגז מחוייבת על פי החוזה.

מה שנכנס הביתה על חשבונך. מומלץ מאוד להזמין טכנאי גז לפני סיום השיפוצים על מנת להעריך את יש צורך לקבור את הצינור ברצפה (מומלץ) או להעבירו על הקיר (פחות מומלץ, חשוף לפגיעות מכניות יותר מאשר ברצפה, שם הוא מבוטן ב-10מ"מ בטון/דבק קרמיקה).

כיריים גז למי שאוהב לבשל, זה כמו גיר ידני למי שאוהב לנהוג.

כיריים גז בייתיים זה לא כירה כמו במטבח של מסעדה.

מה שאתה יכול להוציא מכירת גז ביתית אתה יכול להוציא מאינדוקציה, מה שאתה יכול להוציא מאינדוקציה אתה לא יכול להוציא מכירת גז בייתית שלא מתקרבת בשיט לטמפרטורות, מהירות החימום ופיזור החום שניתן לקבל באינדוקציה.

אי לכך ההשוואה שרשמת איננה נכונה ורק נשמעת טוב כי זה פורום רכב

לא מדוייק. גז מגיע לטמפ' של בין 1800-2200 מעלות צלזיוס. אף אינדוקציה שבעולם לא תעשה את זה.

gsi16v, אני לא מדבר על ביצועים. תתפלא, אבל היום הגירים האוטומטיים במכוניות העל יגברו על הנהג הכי מיומן עם גיר ידני. אני מדבר על ההנאה מנהיגה/בישול, על התחושה, ואת זה אי אפשר להסביר למי שלא שותף לזה.

ודרך אגב, אין שום מניעה לרכוש לבית כיריים גז ברמה של מסעדה. לא צריך רשיון עסק בשביל זה. רק תקציב ורצון.

יש מניעה. כיריים תעשיתיות לרוב מקבלות לחץ של 100 מיליבר ואילו ביתיות מקבלות 30. נראה את הטכנאי האמיץ שיאשר לך 100 מיליבר בבית פרטי/דירה בבניין. במקרה של דליפה הכמות שתדלוף לדקה היא פי 3 יותר מהרגיל - מה שאומר שהסיכוי לפיצוץ נפחי גדל משמעותית.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההערה על הלחץ מעניינת. כשגרתי במזרח היו לי בבית כיריים שיועדו לשימוש בווק, להבות אדירות בהשוואה לאלו שבכיריים מערביות רגילות. היות וזה היה ברב קומות למגורים, תוהה מה היה הלחץ.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שבמזרח הגז היה גז טבעי ולכן באופן טבעי הלחץ שלו גבוה יותר.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה קשור טמפרטורת הלהבה אם היא נקודתית ולא יכולה לחמם את כל הכלי.

כנראה שלא ראית את הכח של אינדוקציה.

שים סיר 5 ליטר מים ותביא לרתיחה על הכיריים גז שלך, מה תפסיד אם אני מצלם ועושה זאת בחצי מהזמן? או שמן לטיגון או כל דבר אחר

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...