Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזון /שיפוץ / החלפה סוללות היברידיות להונדה אינסייט 2011

crul

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

ברשותי הונדה אינסייט 2011. 120,000 קילומטר. סך הכול הרכב בסדר גמור, הדבר היחיד שמציק לי שבעליות הסוללות ההיברדיות נגמרות די מהר. עשיתי מחקר שוק, ובחו"ל יש המון דיברים איך ניתן לאזן את הסוללות, באמצעות מטען ייעודי שמבצע טעינה מלאה ופריקה כמה פעמים וככה משתחרר אפקט הזיכרון. הבעיה עם זה שהמטענים האלו מתאמים ל 110v והם עולים בסביבות 1500 שקל, השאלות שלי הם כדלהלן האם מישהו מכיר בישראל אנשים שמבצעים איזון לסוללות? בחיפוש בגוגל על סוללות הברדיות אין כמעט שום תוצאה על אנשי מקצוע בתחום, לאיפה נעלמו כולם? אשמח גם לשמוע על אנשי מקצוע שמבצעים שיפוץ או החלפה לסוללות ומה המחירים שלהם.

אולי כמה בעלי הברדיות יתאחדו ונקנה ביחד את המטען הזה + שנאי למתח של 220v ( זה צריך להיות שנאי ממש רציני בגלל האמפר שהוא צורך)

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי crul

מנהל אתר תמונות יהודיות picjew

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בבית שמש יושב נפתלי באנון, הוא האיש שמבצע באלאנס והחלפת סוללות 0522609280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק אתה ממש שנון

לפותח השרשור ,שים לב שאתה מתעסק בחשמל מאד מאד גבוהה ,כך שאם אתה לא מבין בדיוק מה אתה עושה עדיף שתוותר

אורון כבר רשם לך את "באנון" בבית שמש ,זה מה שגם אני מכיר

גש אליו עד כמה שידוע לי המחירים שלו סבירים יחסית למוסכי החברה

בהצלחה

רמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

דיברתי עם באנון ולא התקדמתי הרבה. אני זה שחידשתי לו את האפשרות להטעין את הסוללות עם מטען ייעודי ולא לפרק ולטעון אחד אחד.

https://hybridautomotive.com

המחיר שהוא רוצה לשיפוץ זה 4000 שקל, בתכלס אני לא נמצא במצב שיש מנורת אזהרה של תקלה שמצריך שיפוץ, בסך הכול אני מעוניין להוציא את המירב מהבטריות שעם הזמן נחלשות, וכנראה שאיזון יכול לעזור.

קצת מוזר לי שבישראל אין אנשים מקצוענים שמתעסקים עם כל העניין הזה.

יש כאן מספיק מכוניות היברדיות של כל החברות שזה שווה איש מקצוע בעניין.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שמערכת הטעינה המקורית ברכבך אינה אופטימלית בכדי לשמור על הסוללות למשך זמן רב וגם מבחינה בטיחותית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מרק.

כל הגישה של היצרן חשב על הכול ולא כדאי לגעת, בגדול אני מסכים איתה. אבל ברור לכולנו שיש דברים שהם בלאי שלא שייך להתווכח איתם, סוללות שנטענות חלקית ופורקות את עצמם כל הזמן, נוצר מצב של שטח מת בסוללה שלא מקבל טעינה עקב חישוב מוטעה של המחשב/המטען מול הסוללה ,תופעה מוכרות בסוללות, זה כורח המציאות של טעינה חלקית שהיצרן לא יכול לשלוט על המצב הזה, אלא אם כן הוא יתן כוח למערכת ההיברדיות עד שהסוללות יגיעו לטעינה מלאה מה שכמובן לא קורה בפועל. דבר נוסף בעולם אתה קורא המון חוות דעת של אנשים שביצעו את זה וזה שיפר משמעותי את המצב,

בקיצור בישראל אין עדין את השירות הזה וחבל לדעתי. דבר כזה יכול לעלות 300-500 שקל והרבה בעלי היברדיות ישמחו לבצע את זה.

הפתרון של לשלם 4000 שקל לא הגיוני במקרה שאין תקלה מוכחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא שמי שמוכר את הציוד 'לאיזון הסוללות' המציא גם את כול התורה מסביב כולל מצגות פאורפויינט וגם את חוות הדעת של משתמשים רבים. בימינו לא קשה לפמפס משהו בעזרת סרטים ביוטיוב של חשמלאים ומכונאים עם משקפי מגן וכפפות לטקס שממליצים על מוצר מסויים.

אל תשכח שכול מה שקשור לייצור וטעינה אופטימלית של סוללות ידוע כבר עשרות שנים ככה שאני לוקח בערבון מוגבל את הנושא.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

ברשותי הונדה אינסייט 2011. 120,000 קילומטר. סך הכול הרכב בסדר גמור, הדבר היחיד שמציק לי שבעליות הסוללות ההיברדיות נגמרות די מהר. עשיתי מחקר שוק, ובחו"ל יש המון דיברים איך ניתן לאזן את הסוללות, באמצעות מטען ייעודי שמבצע טעינה מלאה ופריקה כמה פעמים וככה משתחרר אפקט הזיכרון. הבעיה עם זה שהמטענים האלו מתאמים ל 110v והם עולים בסביבות 1500 שקל, השאלות שלי הם כדלהלן האם מישהו מכיר בישראל אנשים שמבצעים איזון לסוללות? בחיפוש בגוגל על סוללות הברדיות אין כמעט שום תוצאה על אנשי מקצוע בתחום, לאיפה נעלמו כולם? אשמח גם לשמוע על אנשי מקצוע שמבצעים שיפוץ או החלפה לסוללות ומה המחירים שלהם.

אולי כמה בעלי הברדיות יתאחדו ונקנה ביחד את המטען הזה + שנאי למתח של 220v ( זה צריך להיות שנאי ממש רציני בגלל האמפר שהוא צורך)

תודה רבה

ראשית, סוללה של רכב היברידי ובמיוחד הונדה אינה צריכה להחזיק קיבולת גדולה של חשמל! זו אינה תקלה. סך כל הקיבולת נמוכה מ2 קילוואט שעה וגם לא כל הקיבולת האפשרית משמשת להסעת הרכב. זה אינו רכב חשמלי עם מצבר של 20-40 קילוואט שעה.

שנית, מחשב המצבר מבצע תהליכי איזון תאים כל הזמן ונדיר שיהיה צורך להתערבות חיצונית למרות שזה אכן קורה ומגיעים מצברים עם תקלות למעבדת המצברים שבבעלותי.

איזון הסוללות ללא מצב של תקלה רשומה או דיגרידציה (דעיכה) טבעית יכול לשפר לכל היותר כ 5% מהקיבולת הכללית. תהליך "קונדישנינג" (עירור תאים ואיזונם) מצריך גישה לכל תא בנפרד בהליך יקר שעיקרו משך העבודה שמושקע על ידי טכנאי HV מרושיין במעבדת המצברים על מנת לפרק את הסוללה מהרכב ולבצע פירוק משני של הסוללה לצורך גישה לתאים ומעבר על התאים באופן אינדבידואלי. מחיר שעת עבודה במעבדת מצברים עומד על 250 ש"ח כך שהעבודה מקצועית בפעולה מלאה עומדת על כ 5000 ש"ח.

עריכה אחרונה על ידי דורון כהן
תוספת
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, סוללה של רכב היברידי ובמיוחד הונדה אינה צריכה להחזיק קיבולת גדולה של חשמל! זו אינה תקלה. סך כל הקיבולת נמוכה מ2 קילוואט שעה וגם לא כל הקיבולת האפשרית משמשת להסעת הרכב. זה אינו רכב חשמלי עם מצבר של 20-40 קילוואט שעה.

שנית, מחשב המצבר מבצע תהליכי איזון תאים כל הזמן ונדיר שיהיה צורך להתערבות חיצונית למרות שזה אכן קורה ומגיעים מצברים עם תקלות למעבדת המצברים שבבעלותי.

איזון הסוללות ללא מצב של תקלה רשומה או דיגרידציה (דעיכה) טבעית יכול לשפר לכל היותר כ 5% מהקיבולת הכללית. תהליך "קונדישנינג" (עירור תאים ואיזונם) מצריך גישה לכל תא בנפרד בהליך יקר שעיקרו משך העבודה שמושקע על ידי טכנאי HV מרושיין במעבדת המצברים על מנת לפרק את הסוללה מהרכב ולבצע פירוק משני של הסוללה לצורך גישה לתאים ומעבר על התאים באופן אינדבידואלי. מחיר שעת עבודה במעבדת מצברים עומד על 250 ש"ח כך שהעבודה מקצועית בפעולה מלאה עומדת על כ 5000 ש"ח.

היי דורון.

ראשית אני שמח שכתבת תגובה של איש מקצוע.

לגבי תוכן הדברים

נקודה ראשונה

אני מבין שהקיבולת של הסוללה לא גדולה, נסעתי על הונדה ג'ז 2016 והבטריה שם הגיבה פי 10 יותר טוב למרות הקיבולת.

נקודה שניה

לגבי המחשב שמאזן תאים כל הזמן, תן לי להבין נסעת ברכב 10 דקות בדרך משולבת עליה וירידה המציאות היא שהבטריה נטענת מעט ומיד פורקת, איך ניתן לאזן את המציאות הזו? לאחר 120000 קילומטר המחשב מתחיל לפספס את טווח של הבטריה.

נקודה שלישית

לא הבנתי. מצד אחד כתבת שבמצב שאין דעיכה טבעית יישפר רק ב 5%, מצד שני אני מדבר על מצב שיש דעיכה טבעית כי הבטריה מאבדת את הכוח שלה מאוד מהר. (וודאי לעומת הונדה ג'ז)

נקודה רביעית

ודבר אחרון שלא מובן לי זה שהקישור שצירפתי למעלה פותר את הבעיה של טעינה בנפרד לכל בטריה, זה בדיוק מה שהם ייצרו מכשיר שייאזן את כל הבטריות ביחד, הרי זה בטריות שעובדות בצורה מעגלית ולא טורית , ולכן זה משפיע על כולם שמבצעים "קונדישנינג"

תודה רבה רבה על תגובתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודבר אחרון שלא מובן לי זה שהקישור שצירפתי למעלה פותר את הבעיה של טעינה בנפרד לכל בטריה, זה בדיוק מה שהם ייצרו מכשיר שייאזן את כל הבטריות ביחד, הרי זה בטריות שעובדות בצורה מעגלית ולא טורית , ולכן זה משפיע על כולם שמבצעים "קונדישנינג"

תודה רבה רבה על תגובתך.

מה זה עובדות בצורה מעגלית ? לא מכיר מושג כזה בחשמל.

הסוללות מחוברות בטור בכדי לקבל מתח של 201.6 וולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מרק.

ברגע שיש סוללה אחת חלשה כל הסוללות מתנהגות לפי אותו כוח של הסוללה. נכון שזה שוכב בצורה טורית אבל בפועל הכול מחובר אחד לשני ומחיוב אחד לשני זה הכוונה בצורה מעגלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- הרגשה סובייקטיבית, צריך למדוד את הקיבולת האפקטיבית (זו שבאמת המצבר נותן) ולחלק אותה בקיבולת הרשומה של המצבר, זה ייתן את מצב "בריאות הסוללה" באחוזים, זה המדד הקביל היחידי למצב הסוללה שלך יחסית למצב שהיצרן ייצר אותה.

2- ייתכן ובאמת הסוללה שלך תציג פחות מ 60% בריאות ואז יש להחליף את המודולים שלה כיחידה אחת ולא לבצע עירור או איזון אחרת זה כמו כוסות רוח לאדם מת.

3- תבדיל בין סוללה חדשה עם תקלה למשל רכב שעמד שנתיים באחסנה או סוללה חדשה שעמדה על המדף לבין סוללה שעבדה והתיישנה בשילוב של דעיכת מחזורי עבודה ודעיכת זמן חולף. יש מצבים שעירור יעזור ויש מצבים שלא.

4- מטען שטוען את כל המצבר כיחידה אחת ללא גישה לכל תא בנפרד לא יפצה על חוסר איזון תאים. לא כל דבר שרואים ביוטיוב זה תורה משמים. אתה מתכוון למטען שטוען את כל התאים בטור וזה בדיוק מה שהרכב מבצע כאשר מנוע הדלק עובד. לא תמיד יפצה על חוסר איזון.

לסיכום, אין קסמים בסוללות, ניתן לבצע בדיקה לסוללה ולדעת את מצב הבריאות שלה ואז תאלץ לקחת החלטה מה לעשות עם התוצאה שתתקבל. בכל מקרה זול זה לא.תמונה013.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- הרגשה סובייקטיבית, צריך למדוד את הקיבולת האפקטיבית (זו שבאמת המצבר נותן) ולחלק אותה בקיבולת הרשומה של המצבר, זה ייתן את מצב "בריאות הסוללה" באחוזים, זה המדד הקביל היחידי למצב הסוללה שלך יחסית למצב שהיצרן ייצר אותה.

2- ייתכן ובאמת הסוללה שלך תציג פחות מ 60% בריאות ואז יש להחליף את המודולים שלה כיחידה אחת ולא לבצע עירור או איזון אחרת זה כמו כוסות רוח לאדם מת.

3- תבדיל בין סוללה חדשה עם תקלה למשל רכב שעמד שנתיים באחסנה או סוללה חדשה שעמדה על המדף לבין סוללה שעבדה והתיישנה בשילוב של דעיכת מחזורי עבודה ודעיכת זמן חולף. יש מצבים שעירור יעזור ויש מצבים שלא.

4- מטען שטוען את כל המצבר כיחידה אחת ללא גישה לכל תא בנפרד לא יפצה על חוסר איזון תאים. לא כל דבר שרואים ביוטיוב זה תורה משמים. אתה מתכוון למטען שטוען את כל התאים בטור וזה בדיוק מה שהרכב מבצע כאשר מנוע הדלק עובד. לא תמיד יפצה על חוסר איזון.

לסיכום, אין קסמים בסוללות, ניתן לבצע בדיקה לסוללה ולדעת את מצב הבריאות שלה ואז תאלץ לקחת החלטה מה לעשות עם התוצאה שתתקבל. בכל מקרה זול זה לא.[ATTACH=CONFIG]497594[/ATTACH]

היי דורון

שוב תודה על התגובה.

איך באמצעות מכשיר מדידיה אני יכול לבדוק את מצב הסוללה שלי?

לפרק את החלק העליון עד הגישה למחברים אני כמובן יודע לעשות.

השאלה שלי איך אני בודק את הסוללה במצב טעינה מקסימלי, נגיד אחרי ירידה ארוכה שהמחשב מראה הסוללה טעונה במלואה,

ואיזה נתון אני צריך לקבל ברב מודד?

האם הפלוס והמינוס זה מה שמסומן בתמונה המצורפת?

20171206_164004.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...