Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזון /שיפוץ / החלפה סוללות היברידיות להונדה אינסייט 2011

crul

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

שים לב שמדובר במתח גבוה, ומצריך ידע הצמדות לנהלי עבודה וכלים יעודיים, סכנת ההתחשמלות היא אמיתית,אני מציע לך לפנות לבעל מקצוע כמו דורון שהגיב לך כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שבוע טוב.

זה שמדובר על מתח גבוה אני יודע מי הסתם אם כתבתי שחפרתי על מידע בעניין בפורמים בחו"ל . ובמיוחד שמרק כתב את זה שוב בהודעה. כל מה שביקשתי זה עזרה מבעל מקצוע שיכול לעזור לי. במקום שאכתוב באנגלית בפורם של חו"ל . מה לעשות אנגלית לא הצד החזק שלי. ובתכלס אני מבקש עזרה לא שתגידו לי לך לבעל מקצוע ותשלם לו זה ידעתי גם לפני. בפועל מאוד מעורפל לי כל העניין הזה. בישראל השוק הזה מאוד קטן כך שיש הפקעת מחירים בעניין.(ראיתם שדורן כתב שרק פירוק וטעינה של כל מקל סוללה בנפרד עולה 5000 שקל )אני חושב שלבקש טעינה לסוללה של 24 שעות לא אמור לעלות יותר 200-300 שקל. וזה הסיבה שאני רוצה לעשות דברים לבד יש לי ידים טובות ואני לא רואה סיבה למה לא. לגבי הטענה של דורון שטעינה של כל היחידה ללא פירוק של כל מקל של סוללה לא אהיה אפקטיבי אשמח להבין למה. שמדובר על טעינה של 24 שעות כל תא שמגיע למקסימום קיבלות שלו לא יכול לטעון עוד אבל הסוללות החלשות מוכרחות לטעון את עצמם. ולכן בטעינה כזו ארוכה זה אמור להשפיע. כמובן שיש מצבים של כשל חמור בסוללות מסוימות שלא ניתן לתקן . במצב כזה מן הסתם אמור להופיע גם מנורת תקלה של ima .

שבוע טוב.

מנהל אתר תמונות יהודיות picjew

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ואני לא רואה את התגובה שלי מהנייד אגיב שוב:

ראשית אתה לא מפרק שום דבר ברכב היברידי ללא רישוי HV רמה 3! שנית, יש את חוק החשמל שמגדיר במדוייק מי מבצע אלו פעולות וזה חל גם על רכב היברידי וחשמלי. בדיוק כפי שאתה לא עולה על עמוד חשמל לתקן שנאי ללא אישור מתאים והוראת עבודה מסודרת כך אסור לבצע כל פעולה על המערכת החשמלית של רכב הברידי וחשמלי. הרי אתה לא מצפה שמישהו יעבור על החוק ויסביר לך ביצוע פעולות לא חוקיות במיוחד מעל פורום כתוב. האופציה היחידה החוקית שיש לך זה לפנות למוסך חברה או מעבדה מרושיינת כחוק. לעניות דעתי הוסבר לך ברמת העיקרון מה צריך להתבצע זה לא אומר שמותר לך לבצע. הסיבה שאני מעלה את הדברים הינה שאחרים הקוראים את הפובטים יבינו שיש גבולות חוקיים שמקורם בבטיחות חשמל שאסור לעבור אותם גם אים חושבים שיודעים. עליך לקבל זאת בהבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

עשיתי מחקר שוק, ובחו"ל יש המון דיברים איך ניתן לאזן את הסוללות, באמצעות מטען ייעודי שמבצע טעינה מלאה ופריקה כמה פעמים וככה משתחרר אפקט הזיכרון. הבעיה עם זה שהמטענים האלו מתאמים ל 110v והם עולים בסביבות 1500 שקל, השאלות שלי הם כדלהלן האם מישהו מכיר בישראל אנשים שמבצעים איזון לסוללות?

היצרן שקישרת אליו מציין שיש גירסת 220 וולט:

ProlongPro Charger Input is factory preset to either 110V Version or 220V Version:

[TABLE=width: 42]

[TR]

[TD=align: left] 110V Version:

100 - 120VAC

50/60Hz

0 - 14A[/TD]

[TD=align: left] 220V Version:

200 - 240VAC

50/60Hz

0 - 7A[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Output:

1: 0 - 370VDC

0 - 3.3A

2: 12VDC

0 - 5A

Maximum ambient temperature: 100 degrees Fahrenheit (38 degrees Celsius)

קישור:

https://hybridautomotive.com/pages/prolongpro-user-guide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

בהחלט זה היה טעות. ראיתי אח"כ שזה מתאים גם ל 220v

הזמנתי מטען כזה ואני הולך לעשות בדיקה לכל העניין הזה .

מקווה שבחודש הקרוב אכתוב את התוצאות בהמשך השרשור הזה.

תודה לכל מי שכתב.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוקב בעניין, ולומד גם מדורון מרק ואורן.

בהצלחה , ובזהירות - חיבורים לא תקינים או רופפים, מתחממים במצב כזה עד מצב התכה.

אשמח לקרוא כאשר תעלה רשמים בעתיד.

(גם אם תרשום, התחלתי וויתרתי בהמשך, זה בסדר :wink:, וגם הצלחתי ואיך.)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה, אכן יהיה מעניין מאוד לשמוע עדכונים.

אגב, אם הוא משתמש במטען כזה, ללא פתיחה של הסוללה, האם מדובר בעבירה על חוק החשמל? זה לא שקול לניתוק וחיבור כבל חשמל ללא כלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

היי

הבטחתי שאני אחזור לסכם

אז הנה הסיכום.

דבר ראשון חשוב מאוד.

במקביל לעניין הטעינה של מצבר ה ima היה לי בעיה גם המצבר של ה 12v הרגיל. אצלי ספציפית הבעיה הייתה לא בצורה של רכב לא מניע או משהו מורגש במערכת החשמל . היה נדלק לי באמצע הנסיעה מנורה תקלה של vsa ( בהרבה מקרים נדלק במקביל גם מנורת ה abs)והייתה נכבת אחרי כמה דקות. חיברתי את הרכב למחשב וקיבלתי תקלה שהחיישן לא מקבל בטריה. ביררתי בפורום בחו"ל לגבי הבעיה ושם כולם ייעצו לי לבדוק את המצבר. בבדיקה של חשמלאי שהופעל עומס על המצבר המדד הראה שהמצבר חלש. לאחר החלפת המצבר נעלם התקלה של מנורת ה vsa וגם קרה דבר פלא למערכת של הסוללות ההיברדיות. הם החזיקו מעמד אולי 20% יותר מאשר לפני כן.

לכן דבר ראשון חשוב לבדוק את מצבר ה 12v שלכם.

לפני 4 ימים קיבלתי את המטען ההיברדי של הסוללות.

לפני יומיים חיברתי את המטען לבטריות. אני חייב לציין שזה מאוד פשוט ולא מורכב. צריך סך הכול להוריד את המפסק שנמצא על הסוללות ולאחר מכן לא מגיע חשמל לחיבורים של הסוללה. כמובן בדקתי באמצעות רק מודד את המתח.

החלק הטיפה יותר מורכב זה לחבר את החשמל של המטען למאורר של הסוללות. חובה בזמן הטענה שהמאוורר יעבוד כדי לקרר את הסוללות.

בהונדה אינסייט משנת 2009 עד 2014 יש 4 חוטים למאורר. חיובי שלילי וסיגנל והאחרון לא משנה לנו. בכל מקרה צריך לחבר את החיובי השלילי והסגנל לחיוט של המטען זה טיפה מורכב כי צריך להגיע למאורר עצמו והוא נמצא מאחורי הביטנה בצד ימין. אגב לאחר שהגעתי למאורר מצאתי פתרון מהיר יותר לגשת לחיוט מבלי לפרק את הביטנה. החיבור לחוטים עצמם נעשה באמצעות מחבר מהיר שבעצם יש בו סיכה קטנה שחודרת מבעד לחוט וככה מגיע החשמל.

חיברתי את המטען אחרי שהמחוון ברכב הראה על סוללה מלאה.

בתצוגה של המטען קיבלתי 115v. לאחר בערך 3 שעות המצבר הגיע ל 124v שזה המילוי המקסימלי שלו ואז מתחיל תהליך האיזון של הבטריות. אני השארתי את המטען מחובר לחשמל 6 שעות נוספות בשביל תהליך האיזון.כמובן שיש בזה המון דעות כמה זמן לבצע את תהליך האיזון. המוכר שלי אמר לי בין 4-6 שעות. כל התהליך לקח לי 9 שעות של הטענה.

לאחר ההטענה וניתוק המטען. צריך להוציא את הפיוז של מערכת ima בכדי לאפס את המחשב של ההטענה. אפשר כמובן גם לנתק את המצבר לכמה דקות שזה מה שאני עשיתי. לאחר ההנעה הראשונית צריך לתת לרכב לעבוד כמה דקות מבלי לנסוע בשביל שהמחשב של הסוללות ילמד מחדש את מצב הבטריות. בהתחלה הוא מראה כאילו הסוללה ריקה לאחר דקה שתיים הוא כבר מזהה את מצב הסוללה ומראה טעונה במלואה והמחוון מתמלא בברים של הסוללה.

אכתוב בצורה עדינה את התוצאה מבלי לזלזל במה שכתבו בשרשור בעלי מקצוע.

היום הרכב מחזיק פי 2 כן פי 2 עם הסוללה ההיברדיות. מדובר על שינוי מדהים ומשמעותי מאוד מאוד.

המצב של הסוללה שלי לא היה רע בכלל שחיברתי את המטען קיבלתי 115v ככה שלא מדובר על מצב גרוע. המתח של הסוללות צריך להיות בין 101v-118v ככה שהמצב היה בסדר גמור. ועדין השינוי מאוד משמעותי.

התסימנים של סוללה שזקוקה להטענת רשת דהיינו טעינה עמוקה מה שאני עשיתי הם כדלהלן.

אם בהנעת בוקר למרות שהמחוון של הסוללה מראה שהוא מלא לגמרי אחרי נסיעה קצרה הסוללה נגמרת וצריך להטעין . זה אומר שצריך טעינה עמוקה לסוללות.

אם אחרי שיורד בר אחד מהמחוון של הסוללה תוך זמן קצר כל הברים יורדים והרכב מתחיל לטעון את המצבר. זה אומר שצריך טעינה עמוקה. אם הרכב לא מספק חשמל למנוע ההיברדי בזמן האצה למרות שהסוללות במצב טעינה רק לא הגיעו למילוי מקסימלי. זה אומר שצריך טעינה עמוקה.

כל התסימנים האלו נעלמו לי לאחר האיזון שביצעתי.

ככלל אצבע שהמחוון של הסוללה מלא עד הסוף הוא צריך לתת זמן ארוך של חשמל לרכב, אחרי שיורד בר אחד עדין הרכב צריך לקבל זמן ארוך של חשמל. גם שיורדים שני ברים של סוללה הרכב צריך לתת כוח משמעותי למנוע. רק לאחר מכן הסוללה נחלשת ומגיעה למצב הטענה.

טוב אם קראתם את כל זה ובא לכם גם לנסות להטעין את הרכב שלכם צרו איתי קשר בהודעה ואשמח לעזור לכם עם המטען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה כזה אני דווקא הייתי חושד במערכת הטעינה של הרכב עצמו,

האם הוא לא אמור לאזן את הסוללות ?

יכול להיות שבמערכת הטעינה של הרכב התקלקל המעגל שדואג לאיזון?

אם זה המצב אז זה מסביר למה הסוללה יצאה מאיזון ולמה טעינת איזון חיצונית פתרה את הבעיה.

אבל אם זה המצב אז הפיתרון הוא זמני וכנראה היא תצא מאיזון תוך זמן מסויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה כזה אני דווקא הייתי חושד במערכת הטעינה של הרכב עצמו,

האם הוא לא אמור לאזן את הסוללות ?

יכול להיות שבמערכת הטעינה של הרכב התקלקל המעגל שדואג לאיזון?

אם זה המצב אז זה מסביר למה הסוללה יצאה מאיזון ולמה טעינת איזון חיצונית פתרה את הבעיה.

אבל אם זה המצב אז הפיתרון הוא זמני וכנראה היא תצא מאיזון תוך זמן מסויים.

היי

או

שלא קראת את השרשור מתחילה.

או שאין לי הסבר הגיוני למה שכתבת.

בכל מקרה שמח שכתבתי את הדברים לבאים אחרי שהיה להם אינפורמציה בעניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העדכון, טוב לשמוע את התוצאות, יהיה מעניין לשמוע על עדכונים בהמשך.

אתה יכול לשתף בבקשה לגבי העלות הסופית של המטען כולל המיסים?

עם איזה סורק\תוכנה התחברת למחשב הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • 4 שבועות מאוחר יותר ...

היי

עדכון.

למרבה הצער אחרי טעינת לילה במטען הרשת הסוללות תפקדו מצוין בהנעה הראשונית של הרכב, ולאחר כיבוי והדלקה של הרכב המצב חזר להיות גרוע.

במקביל להתעניינות של על טעינת הסוללות הבנתי שעדכון הגירסא של מערכת IMA יכולה לעזור משמעותית.

נכנסתי למוסך דוידוב בתלפיות בירושלים לבחור בשם רוני, וביקשת ממנו לבצע עדכון לתוכנות הרכב ולמצבר IMA.

אחרי עדכון שלקח בערך שעה קיבלתי את הרכב בחזרה, התעניינתי אצל רוני האם עוד אנשים ביקרו אותו עם בקשה כזו והבנתי שאני די הראשון. בכל מקרה בסיום העדכון הוא אמר לי משפט כזה, הופתעתי לגלות שבחיבור המחשב לפני העדכון הראה לי המחשב שיש מקום של 20% סוללה ובסיום העדכון המחשב הראה 75% סוללה, שזה דרך אגב המספר המקסימלי לטעינת הסוללה. למותר לציין שהרכב הגיב בדיוק כמו המצב אחרי טעינת לילה של הסוללות בחשמל, רק שזה פשוט נשאר כך גם ביום שלמחרת, דהיינו המצב של טעינת הסוללה בלילה גרם למחשב לזהות את הסוללה כמו שצריך, רק ברגע שהרכב הונע שוב הוא חזר לברירת המחדל שלו, ואת זה העדכון פתר, הסתובבתי בספק כל הזמן האם זה שילוב של הטעינה ועדכון הגירסה הוא רק עדכון הגירסה, הפתרון להשאלה הגיע בדמות בחור מהפורום שיצר איתי קשר בעקבות הפוסט ואמר שגם לו יש את הבעיה הזו ומה צריך לעשות, הפנתי אותו לרוני והוא סיפר לי שהרכב לאחר העדכון כמו חדש. עדיין אני מטעין את הסוללות להטעינה ממושכת פעם בחודשיים כמו שהמליצו בפורום בחו"ל לשמירת בריאות הסוללה. אין לי עדיין תשובה הגיונית איך יתכן שהרכב נקנה מהחברה הרי הכול עבד מצוין, מה גרם לתוכנה שעבדה מצוין בתחילת הדרך להפסיק לעבוד בהמשך, ורק עדכון של הגירסא החדשה שינה את המצב?

אגב כל התסמינים שכתבתי בתחילה , כמו מצבר שפורק קצת ואז חוזר לטעינה וסוללה שנגמרת אחרי לילה, הם בדיוק התסמינים שצריך לפנות לעדכון הגירסה.

בהצלחה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...