Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמים מסיבוב סוכנויות לקראת החלפה אפשרית

banji man
שימו לב! השרשור הזה בן 2287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתכנן להחליף את האיביזה במהלך שנת 2018 לאחר כארבע שנים ביחד.

עדיין לא סגור מתי, בינתיים הרכב נותן שרות מעולה.

הרכב שאני מחפש יהיה הרכב השני במשפחה (הרכב הראשון - אוקטביה). אני הנהג העיקרי ברכב,

מחליף עם אשתי מדי פעם.

נוהג כשעה וחצי ביום וכ25K בשנה. לא רוצה משהו משעמם, הדרישות בהתאם:

- מהנה לנהיגה: לא מחפש הגה מתקשר לנס הרים אבל כן רכב שמכוון לנהג. ההיגוי צריך להיות חד ומדויק, מנוע וגיר זריזים , עקיפות שמסתיימות יחסית מהר והנדסת אנוש טובה.

לצורך נקודת יחוס, האיביזה שלי (משופרת) מספיקה לי מבחינת הכוח, הניהוג והנדסת האנוש.

- פרקטי: הסעת ילדים לבית הספר, קניות מדי פעם. הרכב לא ישמש כרכב הראשי לטיולי המשפחה בסופ"ש. תא מטען של 250-300 ליטר מספיק עבורי.

- חייב להיות אוטומטי וקל לנהיגה לבת הזוג. כניסה ויציאה קלים ממושב הנהג.

- אביזרי בטיחות אקטיביים: הכי חשוב מבחינתי זה בלימה אוטונומית ושמירה אקטיבית של הנתיב.

- בידוד טוב בתא הנוסעים במהירות כביש 6.

- צריכת דלק שפויה לאור כמות הק"מ השנתית. לא מחפש חסכון של רכב היברידי עם גיר רציף.

12-13 ק"מ לליטר בנהיגה בין עירונית נמרצת נראה לי סביר.

- מערכת סאונד טובה: בונוס.

פחות חשוב:

- אמינות: לא מפחד מDSG וTSI. יש לי המון ניסיון (טוב) עם השילוב הזה.

- לא חייב להיות חדש. אפשר יד שניה, בכל מקרה לא יותר משנתיים.

- נוחות: מסתדר עם רכבים קשיחים יחסית.

- נוהג בהנאה רבה כבר שנים רבות על רכבי VAG. אין לי בעיה לנסות משהו אחר.

תקציב: לא נעול על סכום מסוים. באזור ה 150K. יכול להוסיף סכום נכבד עבור משהו מיוחד באמת.

שבוע שעבר התחיל המהלך והסתובבתי עם אשתי במספר סוכנויות. להלן הרשמים

סיאט:

איביזה החדשה FR PRO

למה כן: מרווחת ומאובזרת, בטיחות אקטיבית מרשימה. עונה כמעט על כל הסעיפים הנ"ל.

למה לא: אין פה שדירוג משמעותי מהאיביזה שלי, הרכב יותר חלש, נראה די דומה, אשתי לא מתחברת לעיצוב.

לאון 1.4 FR

למה כן: איביזה "מוגדלת" -יותר חזקה, מרווחת, נוחה, מעוצבת ומאובזרת.

למה לא: אין שום בטיחות אקטיבית. לפי הסוכן אולי יגיע ב2018.

פולקסווגן:

גולף 150

למה כן: עונה על כל הסעיפים. best all around car

למה לא: מניסיון שלי, פחות מהנה מהאיביזה. לאשתי יש אסוציאציה לא טובה עקב תאונה קשה כנהגת בגולף, לפני כחצי שנה, למרות שהרכב הגן עליה בצורה טובה.

פולו החדשה

עדיין סימן שאלה. חושב על ה1.5 DSG אם יגיע.

בשביל הכיף בדקנו גם את השירוקו והגולף GTI שעמדו בסוכנות. השירוקו נפסלה עקב שלוש דלתות

והGTI עקב כיסאות ספורט לא נוחים לאשתי.

סקודה

פאביה: מפסידה לאיביזה ברוב הפרמטרים ועולה יותר. לא אופציה מבחינתי.

ספייסבאק: עיצוב ספורטיבי נחמד (כיסאות מדהימים) אבל אין לרכב הרבה להציע מבחינת בטיחות וניהוג.

ייטי: נמכרת במחיר מאוד נמוך לפני שהיא יוצאת לגמלאות. באזור ה120K.

למה כן: מחיר נמוך, אשתי אהבה את העיצוב, הרכב גבוה ומרשים, כניסה ויציאה נוחים, מאוד פרקטי.

למה לא: אין אביזרי בטיחות, חלשה יחסית, מגיע עם מנוע 1.2 בלבד.

סיימנו את הסיבוב בסוכנות מאזדה:

CX3: לא התחברתי לעיצוב. עברתי הלאה מאוד מהר.

3:

למה כן: עיצוב חיצוני ופנימי מרשימים, אזור הנהג והנדסת האנוש בדיוק כמו שאני אוהב, מאובזרת,

בטוחה, אומרים שהיא מהנה לנהיגה (אין לי ניסיון).

למה לא: חלשה יחסית בשל מנוע אטמוספרי, צפוף מאחור.

6 פרימיום פלוס:

ממש לא תכננתי לבדוק את הרכב, אבל אי אפשר להישאר אדיש לנוכח העיצוב המרשים מבחוץ ומבפנים.

גם אשתי וגם אני מאוד התלהבנו מהחבילה שהרכב הזה נותן.

למה כן: מושלם! יש ברכב הזה את כל מה שאני מחפש.

למה לא: מחיר, לא באמת זקוק לרכב כזה גדול.

קיבלנו הצעת מחיר שמגלמת הנחה של ~10K. על הכביש כולל כל התוספות :188K

מה נמצא ברשימה ועדיין לא בחנתי:

במוו סדרה 1, אלפא ג'ולייטה , A3 - כולן כנראה משומשות בלבד. סיכוי גבוה שיפסלו בשל העדר

מערכות בטיחות.

יש להן ערך מוסף מאוד גבוה בזכות עיצוב וניהוג שאולי יגרום לי לוותר על הבטיחות.

מה נפסל עוד ברמת הבדיקה של הנתונים היבשים:

פוקוס, קרוז, אסטרה, 308, C3, 208

כפי שכתבתי, תהליך ההחלפה ייקח זמן, אפילו מספר חודשים. אני עדיין בגישושים אבל מתחיל לצמצם את האפשרויות.

אחזור לעדכן עם רשמים והתפתחויות.

אשמח להערות והמלצות נוספות.

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1. אני הייתי שוקל גולף 150 כ"ס, או אם לא לחוץ לכם - לחכות מס' חודשים לפולו GTI החדשה (TSI 2.0 וגיר DSG6)

2. לא הייתי מוותר על מערכות הבטיחות האקטיביות, על אחת כמה וכמה בשל התאונה שעברו אשתך והילדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מאזדה 3 מאוד מעניינת. היא מציעה חבילה דיי שלמה וכוח מספק. אופי יחידת ההנעה שונה מאוד ממה שמקבלים במנועי טורבו וקצת קשה להתרגל לזה אבל חוץ מזה בעיני היא בהחלט שווה בדיקה.

יונדאי i30 החדשה גם כן מעניינת אבל אני קצת בספק לגבי חווית הנהיגה שהיא תעניק.

מי שעוד יכולה להפתיע אותך היא סובארו אימפרזה או XV החדש שאני שופט לפי הניסיון עם האימפרזה ועל סמך הקרבה בניהן. לי היה נוח מאוד, ההתנהגות מדויקת מאוד ואפילו מהנה לפרקים ולא על חשבון נוחות נסיעה מעולה. אני פחות אוהב תיבות הילוכים רציפות אבל בסך הכל ב-95% מהזמן היא הייתה בסדר גמור ואפילו הניסיון לדמות יחסי העברה עבד בהצלחה. החסרונות העיקריים הם אבזור, בדגש על אבזור בטיחות שכנראה יגיע ב-XV. אני גם התחברתי פחות לעיצוב של האימפרזה אבל אני מאמין שזה אינדיבידואלי.

היו הצהרות של כוונות לייבא מגאן האצ'בק מאובזרת ויש את מתיחת הפנים של פיג'ו 308 שאמורה להגיע בקרוב אז אני ממליץ להמתין מעט לדגמים החדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרישות שנתת + ניתוח הפידבק שעולה מהבדיקות שכבר עשית מובילים למסקנה אחת - תחכה ללאון 1.4 החדשה...

גם אני לא הייתי מוותר על מערכות בטיחות אקטיביות הכי מקיפות שרק אפשר לקבל בתקציב הנתון (זכור לי היטב הפוסט שלך על התאונה עם הגולף).

בהנחה שאינך מכוון לרכבים "מוגבהים" ומבלי לחזור על מה שכבר ביטלת, הוולוו V40 היא המלצה לא רעה.

אני אישית לא התרשמתי שמדובר ברכב טוב יותר מהלאון אך אולי שווה לבדוק את הסיוויק 1.5 האצ'בק - רכב טוב בפני עצמו, גיר רציף בשידוך עם מנוע כזה יצר ייצור יוצא דופן.

בתקציב מורחב אפשר להוסיף גם את האינפיניטי Q30 (יקר מדי בשביל הדרישות שלך אבל זה גם אופציה).

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-v40 T3 יש בלימה אוטונומית בלבד, ואין שום מערכות בטיחות נוספות. לא נראה שיזרקו אותך מהסוכנות אם תשים 150 על השולחן.

מבית אותו יבואן יש את ההונדה סיוויק 1.5 טורבו האצ'בק עם כל מערכות הבטיחות, ומחיר שישאיר עודף מ-150K.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאתה נשמע כמו ואגיסט מושבע, בתור אחד שגם היה כזה עד לא מזמן, דווקא הייתי הולך במקומך על ה-3 החדשה. אולי אין לה את הטורבו של הואגיות, אבל היא לא כזו חלשה (בגרסת ה-2 ליטר כמובן) ובטח יותר מתנהגת, מהנה לנהיגה ועדיפה באיכות החומרים ועיצוב הפנים (וגם חוץ לדעתי, בגירסת ההאצ'בק) על הפולו/איביזה/לאון. ממליץ (כמו תמיד) על גרסת האיבזור הגבוהה.

ה-6 2.5 ל' פרימיום פלוס היא בהחלט ליגה אחרת (מי כמוני יודע:wink:) אבל לצרכים ולדרישות שלך נראה לי שהיא פשוט "תתבזבז" ובעצם היא תהיה "Over qualified". שמור אותה כאופציה לשדרוג בעתיד, כשהצרכים ישתנו.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על תגובות מושקעות ומנומקות.

סיכום ביניים:

שווה להמשיך לחכות, יש צפי להוספה של מערכות בטיחות אקטיבית בלאון. דגמים חדשים ומענינים צפויים להגיע: פולו חדשה וסובארו XV\אימפרזה.

לגבי הדגמים הנוכחיים - הגולף מובילה. צריך להמשיך לבדוק את המאזדה וההונדה. על שתי האחרונות אין לי נסיון. אנסה לקבוע נסיעת מבחן.

הוולו מצליחה כמעט בכל הפרמטרים אבל כפי שכבר נאמר, רמת הבטיחות האקטיבית שלה לא ברמה של המתחרים.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעיתים היבואן מביא וולוו v40 עם מערכות אקטיביות - וגובה על כך כמה אלפי שקלים (למיטב זיכרוני פחות מ-10K) יש לבדוק מה קיים במלאי, ומה העלות.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-v40 מגיעה עכשיו עם מערכות בטיחות אקטיביות (סטייה מנתיב, זיהוי תמרורים, התראת התנגשות ובקרת עירנות) ללא תוספת תשלום. בנוסף, יש לוח מחוונים דיגיטלי וגלאסרוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאסף כבר ענה - הV40 מגיעה עכשיו עם אבזור בטיחותי הכולל

1.תיקון אקטיבי של סטייה מנתיב

2.התראת התנגשות

3.בקרת עירנות נהג

4.זיהוי תמרורים

5.אור גבוה\נמוך אוטומטי

6.בלימה אוטונומית עד 50 קמ"ש

בנוסף לנ"ל מגיעה עם לוח שעונים TFT עם תצוגות משתנות גג זכוכית פנוראמי (לא נפתח) ו36 חודשי אחריות.

כרגע אין שינוי במחיר ובמסגרת ימי המכירות יש 10,000 ש"ח הנחה. כלומר T4 עם 190 סוס ב159,000 ש"ח :evil:

להזכירכם - 0-100 ב6.9 שניות.

עריכה אחרונה על ידי mh53

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאסף כבר ענה - הV40 מגיעה עכשיו עם אבזור בטיחותי הכולל

1.תיקון אקטיבי של סטייה מנתיב

2.התראת התנגשות

3.בקרת עירנות נהג

4.זיהוי תמרורים

5.אור גבוה\נמוך אוטומטי

6.בלימה אוטונומית עד 50 קמ"ש

בנוסף לנ"ל מגיעה עם לוח שעונים TFT עם תצוגות משתנות גג זכוכית פנוראמי (לא נפתח) ו36 חודשי אחריות.

כרגע אין שינוי במחיר ובמסגרת ימי המכירות יש 10,000 ש"ח הנחה. כלומר T4 עם 190 סוס ב159,000 ש"ח :evil:

להזכירכם - 0-100 ב6.9 שניות.

נראה ממש טוב ומאוד אטרקטיבי. האם לפי נסיון העבר וולוו יוצאים במבצעים נוספים במהלך השנה? המבצע הנוכחי יתקיים עד סוף השבוע בלבד.

לא רוצה לסגור עסקה כזאת בלחץ ומעדיף לבדוק עוד אפשרויות.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שהנחה בסדר גודל של 10K תקבל גם בסתם יום של חול (אם יש במלאי) ובלבד שאתה רציני.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקרתי בסוכנות וולוו כדי לבחון את ה V40 לאור ההמלצות שקיבלתי.

הרכב עבר בהצלחה את מבחן "אולם התצוגה". העיצוב החיצוני הסולידי והמכובד תואם את הדרישות שלי.

הכיסאות נוחים, האבזור מרשים, איכות החומרים טובה והמרחב טוב יחסית מלפנים ומאחור.

נוצר "קליק" חיובי עם הרכב. תמונה מרכב ההדגמה מצורפת.

קיבלתי שרות מצוין מנציג המכירות, ישבנו במשך כחצי שעה ועברנו על כל הפרטים הרלוונטיים.

לV40 T3 קיבלתי הצעת מחיר של 153K על הכביש. T4 עולה 10K נוספים. אני מאמין שהמחיר לא סופי.

הנציג הפתיע אותי והציע לי T3 לנסיעת מבחן ל over night כלומר לקחת את הרכב לאחר שהסניף נסגר ולהחזיר אותו למחרת בבוקר. סגרנו על יום חמישי בערב.

אני ממש מצפה לזה כמו ילד קטן.

יכול להיות שההחלפה תגיע הרבה יותר מהר ממה שחשבתי.

אני שוקל לפרסם את האיביזה כבר היום.

volvo.jpg

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...