Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נציג סיאט: כל רכב חדש החל מ 2018 מחויב בהתקנת מובילאיי, האם נכון?

Aviv943
שימו לב! השרשור הזה בן 2320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לפני כחודש הזמנתי סיאט איבזיה חדשה, והיום שלחו לי חוזה מחודש שבו נוספה שורה של מובילאיי (ללא עלות) לחוזה הרכב.

אני לא מעוניין שיותקן מובילאיי אבל הנציג מתעקש וטוען שהם קיבלו הוראה השבוע שהחל מ 2018 כל רכב מחוייב במובילאיי.

האם זה נכון? מה אפשר לעשות נגד זה?

אני נוסע בנתיים ברכב חלופי שבו מותקן מובילאיי וזה סיוט, אבל הסיבה העיקרית שבגללה אני לא רוצה מובילאיי היא כדי שלא יעשו לי התקנות מקומיות ברכב.

"

היי אביב כל רכב מחוייב במובילאי מ2018 קיבלנו את ההוראה הזו השבוע. בכל מקרה ניתן לכבות אותו"

אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סותר את עצמך...

מצד אחד אתה אומר דאתה לא רוצה מוביליי כי זה סיוט, מצד שני כי אתה לא רוצה התקנה מקומית.

אם המוביליי הוא ״סיוט״ אצלך אולי מוטב שתשפר את צורת הנהיגה שלך.

בכל אופן אני גם שמעתי שהחל מ 2018 זה חובה, אבל נחכה למגיבים נוספים.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמתרגלים למוביליי מגלים שהוא תוסף לא רע בכלל.

רוב האנשים נוהגים טוב יותר בלי לשים לב, אני למשל בהתחלה הייתי משתגע מהצפצופים היום אני בקושי שומע אותו כל הנסיעה.

לגבי ההתקנה המקומית זה באמת מרגיז, אבל אם זה במתנה, תשתדל להנות ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמתרגלים למוביליי מגלים שהוא תוסף לא רע בכלל.

רוב האנשים נוהגים טוב יותר בלי לשים לב, אני למשל בהתחלה הייתי משתגע מהצפצופים היום אני בקושי שומע אותו כל הנסיעה.

לגבי ההתקנה המקומית זה באמת מרגיז, אבל אם זה במתנה, תשתדל להנות ממנה.

"מתנה" ככל שתהיה, התקנות מקומיות בארץ ע"י היבואנים זה רק נזק. אני לא צריך איזה חאפר שיפרק לי את הדאשבורד ואז לגלות שהם השאירו קליפסים משוחררים ברכב חדש.

דרך אגב, מינואר 2018 יש איזה חוק חדש או סנקציה שנותנת הנחה כלשהיא ליבואן אם הוא מייבא רכב עם מערכות בטיחות מתקדמות. יכול להיות שהם רוכבים על הגל ולא רק שהם לא מייבאים רכב עם מערכות, הם גם דוחפים לך מובילאיי בפרצוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סותר את עצמך...

מצד אחד אתה אומר דאתה לא רוצה מוביליי כי זה סיוט, מצד שני כי אתה לא רוצה התקנה מקומית.

אם המוביליי הוא ״סיוט״ אצלך אולי מוטב שתשפר את צורת הנהיגה שלך.

בכל אופן אני גם שמעתי שהחל מ 2018 זה חובה, אבל נחכה למגיבים נוספים.

יכול להיות שאתה צודק וצורת הנהיגה שלי לא מתאימה למובילאיי. אני התנסתי לראשונה עם המובילאיי לפני שבועיים ובנתיים הצפצופים שלו הם הרבה יותר "סתם" מאשר עוזרים במשהו.

שור התחתונה, יש מה לעשות נגד זה?

אני מאוד לא רוצה שיעשו לי התקנות מקומיות ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות נגד זה - זה חוק. כל רכב שעולה ב2018 מחיוב בהתראת התנגשות וסטייה מנתיב - מקורי או מובילאיי ודומיו.

זה הולך להיות רשום לך גם ברישיון הרכב.

אם אתה רוצה בלי חכה שהם יביאו מקורי מהיצרן (אם בכלל) או שתעלה את הרכב ב2017.

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרכבים שעולים לכביש החל מינואר 2018 מוכרחים להיות עם מערכות הגנה . זה יכול להיות מערכת אקטיבית מקורית מפס הייצור, או מערכת פסיבית דוגמת מוביל איי שמותקנת בארץ. חא ניתן יהיה לקבל רישויי 2018 ללא זה. כנובן שעדיף מערכת אקטיבית שנותקנת בקו הייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה טוב,

אם הלקוחות יתנהגו כצרכנים נבונים ובבדיקת קניית כלי רכב חדשים יצהירו ליבואן שהם רוצים לקנות רכב שמגיע עם האביזרים מקוריים מהיצרן.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיביזה יש מערכת בלימה אוטונומית אבל חסר סטייה מנתיב ולכן היא תהיה מחוייבת במובילאיי, הייתי מנסה לבקש להעלאות לכביש ב2017 תמורת הנחה ללא מוביילאי במקום.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי שאין בעיה לעשות רישוי לרכב ללא מובילאיי ב-2018.

התקנה החדשה היא על יבוא רכב מינואר 2018 (=שחרור ממכס ב-2018??)

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה יעשו כל מי שרוצה לרכוש רכב ספורט?

כמו פורשה ,gtr.. אני מניח שרכבים כאלו יגיעו מהמפעל עם מערכות מאוד מתוחכמות אבל כמו בישראל תמיד ידחפו את המובילאיי הזה..

מניסיון אישי שלי ושל אחרים מובילאיי זה סיוט ושלא נדבר על ההתקנות המקומיות שצריכים לפרק לך חצי דשבורד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלת פות"ש להאם יש מה לעשות עם זה?

אני לא עו"ד וזה לא יש ייעוץ משפטי אבל, קיים הליך של הגשת עתירה מנהלית שבו אפשר לבקש מבית המשפט לא לחייב בהתקנת המערכת (,לאפשר לבחור באם להתקין או לאו) את כל מי שהזמין רכב ב-2017 ועתיד לקבלו ב- 2018.

בטענה כי דבר ההתקנה לא היה ידוע לרוכשים ולמוכרים וכי מדובר על שינוי מהותי בעסקה וכי מדובר על עסקה משמעותית מבחינה כספית.

גם אם בית המשפט בסופו של דבר יפסוק נגד, עד הפסיקה יכול להקפיא את ביצוע התקנה החדשה.

אולי יש פה עו"ד/משפטן שיכול לתת את דעתו לנושא.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה טוב,

אם הלקוחות יתנהגו כצרכנים נבונים ובבדיקת קניית כלי רכב חדשים יצהירו ליבואן שהם רוצים לקנות רכב שמגיע עם האביזרים מקוריים מהיצרן.

נראה לך, עם כל מה שמשרד התחבורה, ובמיוחד העומד בראשו, מפמפמים לעם ישראל?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי שאין בעיה לעשות רישוי לרכב ללא מובילאיי ב-2018.

התקנה החדשה היא על יבוא רכב מינואר 2018 (=שחרור ממכס ב-2018??)

אתה טועה. כל רכב שיעלה לכביש החל מה-1.1.18, יהיה חייב במערכת התראת התנגשות וסטייה מנתיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...