Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול עסקת מכירה

שימו לב! השרשור הזה בן 2331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אציין בראשית שאני המוכר של הרייזר המדובר.

לפני 10 ימים הגעתי לדואר באחד מסניפי העיר על מנת לבצע העברת בעלות עבור כלי מסוג רייזר.

לא ביצענו העברת בעלות משום שמסתבר שיש חוק חדש (או שלא ידעתי עליו) שלא ניתן לבצע העברת בעלות ללא טסט שבוצע. מול הקונה סוכם כי אני אמסור לו את הרייזר על מנת שהוא יבצע את הטסט (וגם ישלם עליו) וכי לאחר מכן יגיע שוב הקונה על מנת שנבצע את העברת הבעלות. כמו כן חתמנו על זיכרון דברים לאותו היום שאומר כי:

אני מוסר לו את הרייזר ללא העברת בעלות, במצב תקין וכי כל תקלה, נזק, תאונה, פגיעה ברכוש, אדם וסביבה באחריות הקונה בלבד. שולם במזומן 10,000 ש"ח והיתרה בסך 16,000 תשולם במעמד העברת הבעלות.

הרייזר עבר טסט לאחר כשבוע על ידי הקונה. בנוסף, הקונה ביצע טיפול של פלאגים ועוד כמה דברים. סגרנו כי הוא יגיע היום על מנת לבצע את העברת הבעלות ולהשלמת התשלום.

בבוקר הקונה מתקשר אליי, בטענה כי הרייזר לא מניע לו ושהוא רוצה לבטל את העסקה. אציין כמובן שהקונה ביקר אצלי מספר פעמים לפני שהחליט שברצונו לקנות ונסע מספר פעמים על הכלי, כך שלא היה ספק שהוא רוכש כלי תקין.

לאור המקרה יש לי מספר שאלות:

1) קודם כל לצד מי עומד החוק במידה והוא רוצה לבטל את העסקה? האם זיכרון הדברים שנחתם מספיק על מנת לחייב את הקונה להשלים את הרכישה ולשלם את יתר התשלום?

2) במידה ולא אוכל לחייב אותו להשלים את העסקה, כרגע הכלי לא מניע ויכול להיות שזו בעיה קטנה ויכול להיות שזו בעיה רצינית כי כמו שציינתי, הכלי היה אצלו כבר 10 ימים ואין לי מושג מה עשה בזמן הזה. הקונה מבחינתו מחזיר את הכלי ותיקון הבעיה קטנה או גדולה תהיה עליי - מה עליי לעשות בנידון? כמובן שמסרתי לו כלי תקין ואין שום סיבה שאשלם עבור תיקון שנגרם על ידו.

תודה רבה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהסכם שחתמתם היה סעיף של ביטול העסקה?

בנימה כללית יותר - מהלך העסקה מאוד מאוד בעייתי. 99% מהאנשים לא היו מבצעים אותה - יותר מדי דברים עלולים להשתבש,כפי שאכן קרה לך.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שזה בעייתי ודברים היו צריכים להתנהל אחרת, אבל אני שואלת מה הלאה מפה?? במצב הנתון איפה זה מעמיד אותי אחרי הזכרון דברים שנחתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכיוון הקל ביותר לפתרון שכולם יהיו מרוצים ממנו הוא לבדוק למה הוא לא מתניע והאם מדובר בתקלה קלה בלבד.

אם זה משהוא גדול ובעייתי, זו בעיה שלו, אין לך מושג מה הוא עשה ב 10 ימים האלה והאם לא "קרע" את הכלי.

יש רייזורים ב 26 אלף ש"ח?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, האם ברייזר הכוונה לפולאריס RZR? אם כן, איפה יש כאלו ב 26,000ש"ח?

שנית, בתי משפט נוטים לכיון קיום חוזה ולא לביטולו.

זה לא מבטיח לך זכיה אלא רק סיכוי טוב במידה והחוזה נערך בתום לב בין 2 הצדדים.

שלישית, אם הייתי צריך לפשר, הייתי אומר שהקונה יחזיר את הכלי למצב נסיעה ותקין כמו שהוא קיבל אותו, ישלם קנס בגובה 10% מערך העסקה (דמי ביטול / שימוש של 10 ימים) ויחזיר את הכלי למוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלי את זכרון הדברים

תמחקי פרטים אישיים.

בהודעה הראשונה אתה זכר בהודעה השניה את נקבה.

מה נגמר?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכיוון הקל ביותר לפתרון שכולם יהיו מרוצים ממנו הוא לבדוק למה הוא לא מתניע והאם מדובר בתקלה קלה בלבד.

אם זה משהוא גדול ובעייתי, זו בעיה שלו, אין לך מושג מה הוא עשה ב 10 ימים האלה והאם לא "קרע" את הכלי.

יש רייזורים ב 26 אלף ש"ח?

זה רייזר שנת 2009 בגלל זה המחיר :)

לגבי התקלה, מנסים לעזור לו כרגע מקווים כמובן שהבעיה תיפתר. בכל אופן המצב כרגע שהרכב עדיין בבעלותינו ושולם רק 10K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי את הפוסט בלשון זכר כי היה נראה לי קצת מוזר שבחורה תדבר על רייזר שמכרה - הרייזר הוא של בעלי אבל אני כותבת הפוסט :)

והרייזר נמכר במחיר הזה כי מדובר בכלי שנת 2009.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה הטענות שלך טובות ויש מה לתבוע, אולם לפני שתובעים חייבים לראות את ההסכם שנחתם בינכם, לכן תעלי את ההסכם (לאחר מחיקת פרטים אישיים) כדי שנוכל לראות בדיוק מה הוסכם בינכם.

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה הטענות שלך טובות ויש מה לתבוע, אולם לפני שתובעים חייבים לראות את ההסכם שנחתם בינכם, לכן תעלי את ההסכם (לאחר מחיקת פרטים אישיים) כדי שנוכל לראות בדיוק מה הוסכם בינכם.

להלן זכרון הדברים.

ד"א האם אתם עונים מתוך ידע כללי או שאתם עו"ד?

WhatsApp Image 2017-11-29 at 11.33.25.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלן זכרון הדברים.

ד"א האם אתם עונים מתוך ידע כללי או שאתם עו"ד?

א. אינני עו"ד, אני בע"ה ניגש לבחינת לשכה ב10/12 ובע"ה אחריה אהיה עו"ד.

ב. התשובות שלי הם מהנסיון שלי, והמידע המשפטי שיש לי כאשר עבדתי במשרדי עו"ד.

ג. הזכרון דברים בינכם מאוד ברור ופשוט, וכמובן מחייב. כתוב שם שהוא אחראי על כל נזק ותאונה, אני לא רואה בעיה להודיע לו כי אם הוא לא מגיע לבצע את העברת בעלות ולהשלים את התשלום, לתבוע אותו בבית משפט.

ד. כמובן לשמור כל תיעוד של שיחות, הודעות, מיילים ממנו.

עריכה אחרונה על ידי naftali
כ

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אינני עו"ד, אני בע"ה ניגש לבחינת לשכה ב10/12 ובע"ה אחריה אהיה עו"ד.

ב. התשובות שלי הם מהנסיון שלי, והמידע המשפטי שיש לי כאשר עבדתי במשרדי עו"ד.

ג. הזכרון דברים בינכם מאוד ברור ופשוט, וכמובן מחייב. כתוב שם שהוא אחראי על כל נזק ותאונה, אני לא רואה בעיה להודיע לו כי אם הוא לא מגיע לבצע את העברת בעלות ולהשלים את התשלום, לתבוע אותו בבית משפט.

ד. כמובן לשמור כל תיעוד של שיחות, הודעות, מיילים ממנו.

תודה רבה!

ושיהיה לך המון בהצלחה במבחנים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב המשפטי פשוט

העמדת הRZR לרשות הקונה = הוא הבעלים שלו.. גם אם לא היה קיים המסמך, עם המסמך הדברים ברורים יותר כמובן.

הרישום במשרד הרישוי זה אקט פורמאלי בלבד.

תוציאו לו מכתב רשום עם אישור מסירה בו תדרשו את יתרת התשלום וביצוע העברת הרישום ( הבעלות כבר עברה אליו ), במשרד הרישוי תוך 14 ימים.

לדאוג שלא יהיה מצב בו יועבר ברישום ה RZR על שמו מבלי שהוא ישלם את הכסף.

נפתלי

בהצלחה בבחינות

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים תודה לכולם,

הקונה הגיע היום ושילם את יתרת החוב. הלכנו לקראתו והפחתנו 1000 שקל בשביל ההרגשה הטובה, למרות שלא מגיע לו, אבל שיהיה.

תודה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהדר לו נהדר עוד יותר לכם

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...