Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מגרש גרוע גם אחרי בדיקה..?

Schr90bgho
שימו לב! השרשור הזה בן 2314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מאמין ששאלו את השאלה הזאת הרבה...

קיבלתי הצעה ממגרש לסיד 2011 ב31 א"ש יד 2 (פרטי פרטי) קילומטראז 120.

לקחתי למכון בדיקה שאמר שיש בעיה קלות בכמה דברים (2 גלגלים ועוד משהו) סה"כ תיקון של כ1000 ש"ח.

מצד אחד אני אומר -

זה מגרש - הוא מוכר רכב הרבה מתחת למחירון (בערך 10 אלף, אפילו יותר לפי לוי יצחק) וזה אחרי שמישהו אחר מכר לו את הרכב והוא עוד הרוויח קצת הרבה. מה אני מפספס פה?

ומצד שני - כבר לקחתי את הרכב לבדיקה. אפשר גם לקחת למוסך. איפה עוד אפשר ליפול? או יותר נכון - איפה אפשר ליפול שלא יכול ליפול במוכרים פרטיים? גם אצל מוכרים פשוטים מיד 2 אי אפשר לדעת שום דבר ואפשר להסתמך על מראה ומכון בדיקה, אז מה ההבדל? הסטטיסטיקה?

תודה רבה רבה על העזרה!

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים שמגיעים למגרשי הרכב הפרטיים הם אחד מאלה:

1. רכבים שאף אחד לא רוצה.

2. רכבים עם עבר בעייתי.

3. אנשים עצלנים שהלכו למגרש וזימברו אותם במחיר.

כשאתה רואה את הרכב נוצץ ומדונדש במגרש אין לך ממש דרך לדעת מה אתה רואה אלא אם אתה לוקח איתך "אחד שמבין" (וגם הוא יכול לפספס עניינים אקוטיים).

קיה סיד מבעלות פרטית לא אמורה להגיע לסוחר רכב. יכול להיות שהמוכר שלה התייאש ומכר למגרש במחיר זנות, אבל אני הייתי טורח לברר לעומק את הסיבה שבגללה היא הגיעה למגרש וכן את עניין הבעלות המקורית של הרכב.

גם אם לקחת לבדיקה מטעמך אתה צריך לקוות שלמגרש ולמכון הבדיקה אין איזה "הסכם", הפורום רווי סיפורי קומבינות.

שורה תחתונה - אני לא הייתי רוכש רכב ממגרש. סיד מיד פרטית אכן קשה למצוא, ועצם זה שאחת כזו נמצאת במגרש מיד מדליק נורה אדומה ובאופן אישי אפילו לא הייתי טורח לגשת לראות. אם שאלת על סטטיסטיקה אז הסטטיסטיקה כאן היא ממש לא לטובתך.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובות!

אכן נדלקו הרבה נורות אדומות..

בגלל זה שאלתי את מה ששאלתי.. במידה ולקחתי למקום בדיקה ומוסך, מה המקרה הגרוע שיכול לקרות?

שלדה? מנוע? גיר? דברים כאלה מהותיים המכון ישמיט בגלל חברות טובה?

ונגיד שאלה באמת טובים והכל בסדר. מה עוד לדוגמה יכול להיות שיגרום לעסקה להיות לא כדאית?

ויותר מזה - מה ההבדל בין המקרה הזה לשוק הפרטי?

נטו הגיון בריא, סטטיסטיקה ואינטואיציה? (אני לא מזלזל בדברים האלו בכלל! רק רוצה להבין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לקחת למוסך ושם בדקו אז כנראה הכל בסדר. בדיוק כמו שאני עושה עם רכב פרטי.

צמצמת מאד את כמות הפתעות.

עכשיו כדי שהעסקה תהיה טובה צריך גם מחיר הוגן ביחס למתחרים. כמה בערך עולה רכב עם נתונים דומים בחוץ ? זו השאלה.

במגרשים יש נטייה לשכוח שהרכב היה בליסינג ולכן מחירו נופל ב 22٪ או נטייה לשכוח שהרכב לא סחיר בשוק ומחירו נופל ב 30٪ ביחס למחירון וכו

בהצלחה .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי שציינת איזה מגרש ואיזה סוחר.

במגרשים יש הרבה פעמים מציאות כי אנשים עושים טרייד אין ואז הרכב שלהם מגיע לאיזה מגרש וככה אתה מקבל רכב שהיה פרטי וככה הוא הוא טופל ונשמר.

לפעמים בבעלות פרטית לא מטפלים טוב ואז יכולות לצוץ בעיות שונות.

לקחת את הרכב לבדיקה, כך אותו למוסך שאתה מכיר או למוסך מורשה של קיה ותבקש שיבדקו לך. היתרון במורשה הוא שתוכל לבקש לראות אם בהיסטוריה היה איזה משהו בעייתי שחזר על עצמו או משהו גדול. כן זה יעלה לך עוד קצת כסף אבל אם הכל יהיה בסד תוכל לקנות את הרכב בראש שקט.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב יכול להגיע למגרש פרטי גם אחרי שהבעלים הקודם שלו כשל בלהחזיר את ההלוואה תמורתו.

במצב כזה מעלים את הרכב למכירה פומבית, הסוחר מציע 60% מתחת למחירון ומוכר לך ברווח נאה.

אין לו שום מושג על מצב הרכב כשהוא קנה אותו, וכל הבדיקה היא עליך. ככל שתחפור יותר לעומק, כולל היסטוריה של טיפולים במוסך מורשה קיה, כולל בדיקות מקיפות - כך יפחת החשש שלך ותדע בדיוק איזה רכב אתה רוכש והאם אתה הולך לסבול או להנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי מאוד לחפור לעומק,

אני כשקניתי יצרתי קשר עם הבעלים הקודמים ותחקרתי לו את הצורה, שהבנתי שאני יכול לקנות בראש שקט + הבדיקה שביצעתי במכון שאני בחרתי והאחריות שקיבלתי מטרייד מובייל הלכתי ורכשתי.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...