Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנמוך מסיאט לאון 1.8T FR לרכב בתקציב של עד 30K

MeTaLhAmMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 2337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי כרגע סיאט לאון FR 1.8T שנת 2015 שרכשתי מהיבואן, וכרגע אני מעוניין למכור את הרכב לטובת חיסכון לרכישה דירה (יוקר המחיה :cry:).

הדרישות הן:

תקציב - עד 30K

מנוע בנזין עם גיר אוטומטי

לא מיני/סופר מיני, סדאן או האצ'בק

אני יודע שזה בעייתי, אבל מעדיף שיהיה כמה שיותר מאובזר עם כפתורים בהגה ומסך או לפחות אפשרות להתקנה של דאבל דין

כ"ס עד כמה שניתן, וכמובן חסכוני ואמין

עד כה, הדבר היחידי שמצאתי הוא פורד פוקוס, 2 ליטרים בגרסאת GHIA.

איך נחשבת האמינות של הפורד? אני יודע שהגירים שלהם בשנתונים היותר מתקדמים נוטים להתקלקל מהר, גם כאן זה ככה?

בכלל כדאי למכור את הרכב שלי בשביל לחסוך באזור 90,000 ש"ח לטובת רכישת דירה? יש לי סכום שחסכתי

אבל הוא לא ממש מספיק והשיקול למכור את הרכב הוא בגלל ירידת ערך (ירד בסביבות 40,000 ש"ח בשנתיים).

אשמח לשמוע על דגמים נוספים.

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל הכסף שתקבל על הרכב יוכל ללכת לחסכון לדירה. יש לחשוב גם על עלות יישור קו

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להשיג (עם מעט מיקוח ושיטוט בלוחות) אופל אסטרה עם מנוע 1400 טורבו שיענה לרוב הדרישות שלך וייתן גם כוח לא רע בכלל.

עקב האכילס שלה היא סחירות נוראית, לקנות בזול ולמכור בזול (ואחרי הרבה זמן)

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך רכב חדש יחסית בן כמעט 3 שעבר כבר את המכה הרצינית של ירידת ערך - מפה הירידת ערך רק תקטן.

בלקנות רכב משומש בתנאים שביקשת רוב הסיכויים שתקנה רכב מיושן יותר - עם עבר פחות ידוע מרכב ששלך מהיום הראשון ועם סיכוי לתחזוקה יקרה יותר, לדעתי? תישאר עם הרכב שלך - מפה תצליח במקרה הטוב לסחוט כמה גרושים לדירה, וגם אם תחסוך(וכמובן תשתנמך משמעותית) לא תצליח לחסוך סכומים גדולים באמת.

תנהג ברכב שלך רגוע ותוכל להוציא צריכת דלק לא רעה אפילו - אני במקומך הייתי נשאר עם הרכב שלך.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SuperBamba

מעניין האופל אסטרה, לא חשבתי על זה.

CRuzer669

לגבי שברולט קרוז, קראתי כאן לא מעט בפורום שהגיר שובק חיים מהר יחסית, ותיקון עולה באזור 8000 ש"ח וזה דיי מרתיע למרות שהשנתון הגבוה דיי מפתה ביחד למחיר.

noknok

האמת שאני נוהג דיי רגוע על מצב E ב-95% מהזמן ומגיע ל-11.5 ק"מ לליטר.

בדקתי ביד 2, ואני רואה שרכבים כמו שלי שנת 2013 נמכרים ב-20K פחות ממה שאני יכול אולי למכור את שלי כרגע, וההפסד הזה יוצא כמעט כמו סכום של רכב - עדיין כדאי להשאר עם שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להכנס לך יותר מידי לכיס, השנמוך לדעתי לא נכון בעליל.

אבל אם תרצה לשנמך, יש לך פונטו איבו, מנוע 1250 ב 19-21K שנת 2010 +- מאוד חסכוני וגיר ידני אמין.

לא רוצה להמליץ על C1 וכל קופסאות למינהן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכוונה שלך להשיג כמה עשרות אלפי שקלים לא הייתי עושה את המהלך במידה ואתה מרוצה מהרכב הקיים שלך, ההפרש בין מחיר דירה סטנדרטית למחיר רכב הוא גדול, מאחר ואתה מתכנן לקנות רכב אחר, במקומך הייתי מגדיל את המשכנתא, לוקח עוד הלוואה חוץ בנקאית, ולא נכנס להרפתקאה של מכירת הרכב שלך וקניית רכב אחר. הכסף שתחסוך מהמהלך הוא אולי עמלת התייוך והעו"ד על קניית דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי לעשות את השנמוך ובכך להשיג סכום של 100-90K בערך, רציתי לצמצם את הריבית במשכנתא כמה שיותר וחשבתי שזה יהיה רעיון טוב.

הפונטו ידנית ואני רציתי אוטומטית (בגלל פקקים וכו').

אני מאוד מרוצה מהרכב הקיים ואפילו מוכר בלב כבד, אבל חשבתי למכור אותו כרגע ולהשיג ה-100-90K בשביל "לסבול" כמה שנים (5-10) עם רכב זול יותר ואחרי שאסיים עם המשכנתא לקנות משהו טוב יותר בחזרה.

תודה לכולם על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות לרכב אחר עד 30 א' ש"ח זה פיאט בראבו עם מנוע 1.4 טורבו. השנמוך יהיה מינימאלי...

ועדיין, במקומך גם הייתי מנסה להימנע מהמהלך ובודק את האפשרות להגדיל קצת את המשכנתא. הגידול של ההחזר החודשי על 90 א' ש"ח ל 20-25 שנה הוא קטן וסביר להניח שבמוסכים תוציא את הסכומים האלו על תחזוקה של רכב ישן במשך 5 שנים

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...