Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה לרכב שני למשפחה, עם דגש על אמינות, בסביבות ה40K פלוס

Nimrod_S
שימו לב! השרשור הזה בן 2338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מעוניין לקנות רכב שני (אוטומטי בלבד) למשפחה עם 3 ילדים. המחיר שכיוונתי אליו הוא 40K, אבל אני יכול להתאמץ קצת יותר בשביל שדרוג משמעותי.

הרכב ישמש אותי, לפיזור ילדים בגנים בבוקר (בת 5 בבוסטר במושב נוסע, ו-2 ילדים קטנים יותר בבוסטרים מאחורה) ונסיעה של 10 ק"מ הלוך וחזור לתחנת רכבת ובנוסף, נסיעה אחת בשבוע הלוך-חזור של 35 ק"מ מצפון השרון לתל-אביב.

אין צורך בתא מטען גדול (את הנסיעות המשפחתיות עושים עם I30CW), אבל חשוב לי מערכת מולטימדיה + bluetooth עם שליטה מההגה - כשאני נוהג, אני תמיד שומע מוזיקה / מפעיל waze.

לרכב לא צריכות להיות יכולות דינאמיות. אני נוהג כמו זקנה. אשמח שהוא לא ירעיש יותר מדי כדי לא להפריע לי לשמוע מוזיקה בדרך.

מה שחשוב לי במיוחד הוא האמינות. ההבנה שלי במכניקה של רכבים שואפת לאפס ואני נדפק סדרתי במוסכים. השאיפה שלי היא להחזיק את הרכב כמה שיותר שנים ולהוציא עליו כמה שפחות.

אני נובר הרבה הרבה מאד בפורום בשבועות האחרונים, וראיתי כמעט כל מבחן רכב של מגזין אוטו / ICAR / כלכליסט של רכבי מיני, סופר מיני ומיקרו-וואנים מהשנים 2010 ומעלה.

בהתחלה התלהבתי משוורולט סוניק, כי בטווח המחיר שלי אפשר להגיע לרכב מאובזר עם שנתון טוב, אבל קראתי עליה דברים לא חיוביים בפורום מבחינת אמינות וצריכת דלק.

תמיד התעניינתי גם בסוזוקי SX4 האצ'בק בגלל הצורה החיצונית שלה, תנוחת הישיבה הגבוהה, שאני מעדיף, ואמונה שמדובר ברכב אמין. מצאתי לא מעט משנתון 2010-2011 מהדגם המאובזר עם קילומטרז' 60-70אלף בטווח המחירים שלי. ההתלבטות שלי לגביו היא אם זה לא רכב מיושן מדי ועלות הטיפולים של רכב בן 7 שכזה תהיה גבוהה יחסית לאופציות אחרות.

ראיתי ניסאן NOTE מ2010 אחרי שקראתי המלצה בפורום, אבל הוא היה במצב מכני גרוע (באתי עם חבר שמבין יותר ממני). ישבתי במושב נוסע בנסיעת מבחן והוא הרגיש ליקצת לא נוח - אבל הייתי שמח לשמוע חוות דעת. בנוסף, הבנתי שהוא לא כל כך חסכוני בדלק. עם הכיעור שלו אני יכול להתמודד.

בכלל, קטגוריית המיקרו-וואן נראית לי מתאימה לצרכים שלי, אבל טויוטה ספייס וורסו לא ניתן למצוא עם קילומטרז' סביר בטווח מחירים שלי. גם לא הונדה ג'אז שאינה היברידית (שהיתה לי פעם היברידית בליסינג שנסעה מצויין, אבל שמעתי שהיא מקרינה ולכן עדיף לא להתקרב אליה) וגם אין יותר מדי Nissan Note מהדור החדש בטווח מחיר שלי.

האם רכב מיני, כמו מוצובישי ספייס-סטאר או ניסאן אקו-מיקרה יהיו סבירות לנסיעה בין עירונית (כאמור 35ק"מ לכל כיוון, עם ילד באוטו)?

מה לגבי סוזוקי סלריו (מודל חדש, מותג אמין, ישיבה גבוהה, יחסית) או שברולט ספארק 2016+ (מנוע 1400 ואבזור מצויין ומעבר למחיר, אבל עבור רכב מ2016 אני מוכן לקחת הלוואה קטנה)? יסחבו בנסיעה בין-עירונית בלי להרעיש כמו טרקטור?

מראש לא בדקתי על רכבים אירופאים, מתוך הנחה שהטיפולים שלהם יקרים יותר, וחבר מהעבודה הזהיר אותי מרכבים צרפתיים (בעל C4)

אשמח מאד לקבל המלצות וחוות דעת

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש ניסאן נוט 2013 והוא לא שתיין.

נכון שג'אז וספייס וורסו תהיינה יותר חסכוניות ממנו.

אני מודד סביב 1 ל11 עד 12 בתואי מעורב.

השוק שלו לא טוב ובתקציבך אפשר להגיע ל2012 . הבעייה שהמבחר קטן.

מבחינת אבזור , אין לו מולטימדיה אבל יש bt מובנה ושליטה מההגה.

הדגם נחשב לאמין מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, מאוד לא מומלץ להסיע ילדים במושב הקדמי (מלבד תינוקות עם הפנים בניגוד לכיוון הנסיעה, אם כרית האוויר מבוטלת, וגם זה לא מציאה גדולה). לדעתי זה גם לא חוקי, אבל זו הבעיה הקטנה בסיפור הזה.

אי לכך, ומכיוון שמדובר בק"מ נמוך (ולכן צריכת הדלק פחות משמעותית), הייתי ממליץ לחפש רכבים קצת גדולים יותר, שיוכלו בשאיפה להכיל 2 כיסאות ילדים (בהנחה שקונים כיסאות קטנים) ובוסטר במושב האחורי.

הייתי מחפש בכיוון של מיצובישי לנסר, קיה פורטה, ואפילו רנו פלואנס (1.6 / 2.0 בנזין, עם מנוע וגיר של ניסאן, בשביל השקט הנפשי). לא לגמרי סגור למי יש בלוטות', אבל במקרה הממש גרוע אפשר להוסיף / להחליף למערכת מולטימדיה אפטר מרקט.

אופציה מעניינת אחרת, קצת גבולית בתקציב, תהיה רנו סניק בנזין מ-2011 (גם עם מנוע וגיר של ניסאן). שם תקבל הרבה יותר מרווח, וכל שלושת הילדים ימצאו את מקומם מאחורה בוודאות.

לגבי אמינות ומוסכים, צריך להבין שבכל רכב בתקציב הזה מדי פעם יכול להתקלקל משהו. לא כל כניסה למוסך היא קטסטרופה. אבל מאוד מאוד חשוב למצוא רכב שמור (לא רק קוסמטית, אלא אחד שטופל באופן סדיר עם תעוד לפי ק"מ / שנים) ולהמשיך לטפל בו, גם טיפולים שגרתיים וגם בכל בעיה שעולה, לפני שהיא מתפתחת לשלל בעיות נוספות ויקרות יותר, או תוקעת אותך בצד הדרך.

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

zvigolden

תודה על ההתייחסות. האם אתה מרגיש מה שאני הרגשתי לגבי מושבי ה NOTE?

pooh-bear

תודה על ההמלצות.

מהנסיון שלי עם הI30CW, יש רק דגם אחד של בוסטרים שניתן להכניס 2 מהם + מושב בטיחות או סלקל במושב אחורי של רכב משפחתי, וגם זה בלחץ, אחרי שמסירים את המחזיקי כוסות שתיה (Joie Elevate אם מישהו מתעניין. מושב זול, ופחות איכותי מהBritax / Evenflo / Graco היותר מוכרים אבל ברוחב 41 ס"מ בלבד). כשנולד הילד השלישי ההתלבטות היתה בין להחליף את הכסאות או להחליף את האוטו, ונשארתי עם מושבים יקרים ללא שימוש.

השאלה שלי היא אם אפילו הייתי מצליח לדחוס שלושה מושבים מאחורה (מה שאין סיכוי לעשות עם הNOTE הצרה), מכונית משפחתית כמו הפורטה או הלנסר משנתון 2011-2012 - לא יהיו יקרות לתחזוקה? מרגיש לי בזבוז (דלק, טיפולים, ביטוח) להחזיק רכב יקר עם מנוע 1600 בשביל נסיעה של 10 ק"מ לתחנת רכבת, שזה מה שאני עושה 80% מהזמן.

האם עלויות הטיפולים של רכב בן 7 שנים לא יהיו גבוהות משמעותית מספייס-סטאר מ2014 מכונית מיני בת שנתיים (בהנחה שאני נוסע עם ילד במושב הפוך מקדימה)

האם המלצת על הדגמים האלה ולא למשל על I30 או Ceed כי הן רחבות יותר בספסל האחורי?

אגב, אותו חבר שמבין ברכב המליץ לי גם כן על לנסר, אבל אמר שהוא שתיין. אני מתכוון להחזיק ברכב בין 5 ל-10 שנים, ולכן אני כן מסתכל קצת על צריכה הדלק (הרכב שלי היום הוא גטס מ2004, שצורך דלק כמו אוטובוס)

עבור הדרישות שלי - האם יש עדיפות לג'טפייטר או הספורט-בק?

עריכה אחרונה על ידי Nimrod_S
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרכבים האלה לא רחבים משמעותית ממשפחתיות אחרות, הם פשוט אמינים וזולים לשנתון.

לגבי עלויות טיפולים, אין ספק שרכב בן 6 או 7 יהיה יקר יותר לתחזוקה מרכב בן 3, השאלה בכמה. אני מעריך שההפרש יהיה ממש מצומצם (במקרה הגרוע 2000₪ בשנה, בממוצע). אם בסכום כזה אתה מצליח להושיב 3 ילדים מאחורה, לדעתי זה סכום ששווה לשלם בשביל הבטיחות.

כנ"ל לגבי צריכת דלק. היא תהיה גבוהה יותר ברכב משפחתי לעומת ספייסטאר, אבל מכיוון שהנסועה שלך ממש נמוכה מדובר על סכום די שולי (נניח 100₪ בחודש, מוזמן לחשב בדיוק). גם כאן לדעתי זה שווה את הבטיחות העדיפה.

מציע לך שוב לפחות לשקול לראות את הסניק - זה פשוט עולם אחר. אפילו שזה רנו.

לגבי הלנסר - אני מניח שאתה שואל לגבי ההבדל בין דגמי ה-5 וה-4 דלתות. לא חושב שיש הבדל ברוחב המושב האחורי, או שתחפש מפרטים או שפשוט תראה רכבים כאלו ותמדוד בעצמך. לדעתי פשוט צריך לחפש את הרכב הכי שמור.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין אותך נכון, אז ההפרש בתחזוקה בטיפולים בשנה היא בממוצע 2000 ש"ח. ונוסיף לזה 1200 ש"ח בשנה על תוספת לדלק ועם עוד כמה מאות הפרש על ביטוחים, נגיע ל3500-4000 ש"ח הפרש בשנה. בהנחה שאני מחזיק ברכב כ-5 שנים, אנחנו מגיעים ל17500-20000 ש"ח הפרש לאורך התקופה. זה כבר סכום לא קטן.

אני מבין מה שאתה אומר מבחינת בטיחות לילדים. אבל אני גר במושב, והגן/ביתספר נמצא במושב, במרחק קילומטר ומהירות הנסיעה עם הילדים באוטו לא עוברת את ה40 קמ"ש, לכן הבטיחות ברכב זה פחות משמעותית עבורי (בניגוד לרכב הראשון). בדקתי, וחוקי (אך לא מומלץ) להסיע ילד במושב בטיחות במושב נוסע כאשר כרית האוויר מושבתת, וזה מה שאני מתכוון לעשות, בזכות העובדה שמדובר בנסיעות קצרות מאד בתוך המושב.

לכן אני ממקד את הבקשה שלי: איזה רכב אמין וחסכוני (בשכלול של טיפולים + דלק) ולא רועש מדי בנסיעה של 90-100 קמ"ש כדאי לקנות במחיר 40-45 אלף ש"ח?

אין חשיבות לגודל תא מטען או ביצועים או הנאה מהנהיגה. אני נוהג מאד רגוע, עם נסועה של בערך 8000 עד 10,000 קילומטרים בשנה.

תודה

עריכה אחרונה על ידי Nimrod_S
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על החסכוני זה יישאר יחסי. אני מסכים עם קודמיי שמיצובישי לאנסר, קיה פורטה, קיה סיד, קיה ריו וכד', יהיו משמעותית עדיפות על מיני / סופר מיני. שים לב שאמינות עדיפה על הפרש של 1000 ש"ח בשנה בדלק. 2000 ש"ח צויינו במקרה הגרוע ולדעתי ההבדל קטן יותר במציאת רכב שמור, פרטי ועם ק"מ נמוך.

שים לב!

בקניה מפרטי, בכמעט כל רכב בעל ק"מ ממוצע בן 3 שנים, עדיין לא הוחלפו צמיגים, מצבר, צלחות בלם, גז מזגן, רצועת תזמון אם יש, וכל מה שקשור בטיפול גדול. עלות זו יכולה להגיע בקלות ל 4000 ש"ח.

לטעמי עדיף לרכוש רכב בן 5 שנים לאחר שביצע טיפול גדול וכל הנ"ל כבר הוחלפו לו, ואז יש לך רק טיפולים קטנים בשנתיים-שלוש הראשונות.

מבחינת בטיחות, אם יש אפשרות אחרת, בחיים לא הייתי מושיב 3 ילדים בסופר מיני וגם לא לנסיעה של 10 קמ"ש. גם בבלימת פקק אם רכב מסחרי מתנגש בסוזוקי פצפונת - הוא מועך חצי מהמושב האחורי. כאליק.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל איכשהוא להרגיש חיסכון בדלק ובטיפולים בק"מ כזה, צריך לחפש את הרכב הכי פשוט קטן וחלש שאיכשהוא יענה לדרישות. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה - רכב כזה יהיה פחות נעים בנסיעה בין עירונית. אבל בגלל שלא מדובר בנסיעה שבועית לאילת, זה כנראה יהיה נסבל.

אם אתה ממש נעול על הכיוון, מיצובישי ספייס סטאר או ניסאן מיקרה יהיו כנראה הכיוון הנכון.

אבל שוב, ב-45 אפשר למצוא לנסר מ-2012 עם ק"מ נמוך שכנראה התוספת לתחזוקה שלה, עם קצת מזל, תהיה שולית, כמו זו למשל:

http://yad2.co.il/s/c/4r2mig

(למען הסר ספק, אני לא מכיר את הרכב הספציפי בכלל).

הבעיה פה היא שבסכום כזה אתה אמנם חוסך על טיפולים, אבל מפסיד בירידת ערך. וגם פה יש הפסד מהותי.

אם אתה באמת רוצה לחסוך, תצטרך למשל לבחור בגיר ידני, ולקנות משהו כמו קליאו דור 3 מ-2011-12 בסביבות ה-20. ככה אתה גם חוסך וגם נשאר עם סכום יפה ביד לכל מקרה שלא יקרה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...