Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם משתלם לעשות טיפול לרכב כאשר אני קונה את החלקים והמוסכניק עושה את העבודה ?

dimbi10
שימו לב! השרשור הזה בן 2344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

יש לי פורד פוקוס 2010 ואני צריך לעשות טיפול 120K, אני כרגע מוגבל תקציבית ולא מעוניין לעשות זאת במורשה/יבואן.

ישנו מוסכניק באיזור שלי שעובד בשיטת חלקים עליך ועבודה עלי.

לדוגמא לטיפול רגיל פשוט של שמן, מסנן וכו'....הוא לוקח על העבודה 150 ש"ח,

אני חושש שהפעם תהיה עבודה גם במערכת הבלמים שזה כבר עבודה יותר רצינית וגם יקרה.

1. מה דעתכם האם זה אופציה טובה? אם כל הכאב ראש בהשגת החלקים בהתאם לצורך.

2. האם זה יוזיל משמעותית לעומת מוסך מורשה/יבואן/מוסך רגיל?

3. במקרה של שיטת עבודה/שירות כזה ,על מה צריך להקפיד ?

4. בחלקים בטיחותיים כמו חלקי מערכת בלמים , אני רוצה מקוריים. איפה ניתן להשיג? אם בכלל.

אני דרומי.

בסה"כ אני יודע שהוא נחשב אמין ועובד כך שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה 150 רק על ההחלפה של שמן ומסנן אז לך כבר למוסך. אם זה מעבר כמו החלפה של הפלאגים ופילטר אויר ובדיקה כללית של הרכב במחיר הזה אז בסדר גמור. לגבי הבלמים מה צריך לעשות שם ולמה אתה חושב שזה כזה מורכב? להחליף רפידות, צלחות וכדו זה פשוט מאוד ולא מצריך פרופסורה. לנקז נוזל בלמים צריך לדעת לעשות נכון על מנת שלא יחדור אויר למערכת הבלמים. תבדוק מולו מה הוא יודע לעשות ומה לא ואם אתה סומך עליו והוא נותן לך אחריות אז מה הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה משתלם מכיוון שהמוסך מרוויח גם על החלקים ובטח ובטח מוסך מורשה, המוסכניקים לא ממש אוהבים את הגישה הזו, אבל אני והכיס המצומק שלי מאוד מתחברים אליה, למצוא חלקים לרכב נפוץ כמו שלך זה לא בעייה. כל חנות חלפים , אתה יכול גם מאתר justmotor יגיע עם שליח אלייך עד הביית וניתן לשלם בתשלומים, כשהמוסכניק מביא את החלקים הוא בוחר מה להרכיב, האינטרס שלו הוא לא תמיד זהה לאינטרס שלך, כשאתה מביא אתה יכול לעשות סקר שוק, לעיתים להזמין מebay, זה מאוד מוזיל את עלות הטיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט משתלם ואני אסביר. בפעם הראשונה שאתה מחפש את החלקים לרכב שלך, זה קצת כאב ראש. כי אתה לא בטוח מה מתאים ומה טוב. אבל, אחרי שעשית זאת פעם אחת, זה יהיה הרבה יותר קל בפעמים הבאות. יותר מכך, כשאתה קונה את החלקים, אתה יודע בדיוק מה נכנס לאוטו. אתה יודע שהשמן הוא טוב והפילטרים הם טובים. אתה מחליט איזה רכיב יהיה מקורי (ולכן יותר יקר) ואיזה רכיב יהיה תחליפי (יותר זול). אגב, תחליפי לא אומר פחות טוב. למשל, רפידות בלמים המקורי תמיד יהיו מאוד יקרות והתחליפי יהיו יותר זולים אבל לא פחות טוב, או לפחות באיכות טובה ומספקת. יתרון נוסף שיהיה לך מכך הוא שכאשר החלקים יהיו בידיים שלך, אתה תפסיק לפחד מכל הנושא של הטיפול ברכב, למשל, החלפת פילטר אויר/מזגן היא משימה פשוטה ביותר (לפתוח שני קליפסים ולהחליף את הפילטר , לוודא שיושב טוב ולסגור). את החיסכון בכסף תרגיש מיד, אבל בהמשך כשתתרגל להזמין גם חלקי חילוף לחלקים שהתקלקלו לך באוטו בצורה עצמאית מאי.ביי (או כל אתר אחר), אז תרגיש את החיסכון שיכול בקלות להגיע לאלפי שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתלם בהחלט. אתה יכול לרכוש שמן איכותי ופילטר שמן מקורי ב 150-160 ש"ח. רוב המוסכים יקחו יותר מ-300, לפעמים גם יותר מ-500 על החלקים והעבודה.

דרך אגב, shha, אפשר להבין שלא החלפת פילטר מזגן בפוקוס המדוברת, לפחות לא אחת עם הגה שמאלי. בהחלט לא מדע טילים אבל עבודה לא נוחה בכלל, ממש לא שני קליפסים וזהו. *עדיין אני ממליץ להחליף לבד...

עריכה אחרונה על ידי tanga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, shha, אפשר להבין שלא החלפת פילטר מזגן בפוקוס המדוברת, לפחות לא אחת עם הגה שמאלי. בהחלט לא מדע טילים אבל עבודה לא נוחה בכלל, ממש לא שני קליפסים וזהו. *עדיין אני ממליץ להחליף לבד...

לא היתה לי פוקוס מעולם, אז אני לא מכיר. בשני קליפסים התכוונתי לפילטר אויר. כמובן שלא כל דבר הוא שני קליפסים וגם לא כל דבר אפשר לעשות לבד, אבל מה שאפשר - כדאי, גם כספית וגם מבחינת תחושת סיפוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...