Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרה של פגיעה באופנוע חונה, ובעלים שלו חמדן. מה אתם הייתם עושים?

elad_sht
שימו לב! השרשור הזה בן 2339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מזמן פגעתי למישהו בקטנוע חונה כשיצאתי מחניה בתל אביב. הרמתי את הקטנוע ראיתי שנשברה המראה (תלויה על החוט-חשמל שלה), נזק קלאסי כשקטנוע נופל על הצד. השארתי פתק עם מס' טלפון. התקשר אליי הבחור אחרי כשעה, אמר תודה שהשארת כל הכבוד, אמר בעצמו שהוא חושב שזה תיקון של בטח 100-200 שקל. סיכמנו שילך למוסך ואם זה עד 300 שיתקן ואשלם לו.

התקשר אליי למחרת בבוקר אומר לי "אני במוסך הם רוצים 1500 שקל שזה בטח 200 שקל מעל ההשתתפות העצמית" (אלה המילים המדויקות שלו!!), רצה לתקן ושאחזיר לו. אמרתי לו חכה חכה חכה לא על זה דיברנו תן לי להתייעץ, אולי אני יכול למצוא מקום אחר שלא יקח כזה סכום. בקיצור אחרי שעה התקשרתי אליו אמר לי שהוא כבר תיקן לא הייתה לו ברירה כי הוא מטפל רק שם. אמרתי לו טוב... יש מצב נפעיל ביטוח.

למחרת מתקשר אליי אומר לי תשמע "אני רואה פה שריטות על הגוף וזה היה קטנוע חדש (עאלק חדש, בן 3 ושרוט גם משאר הצדדים) אני רוצה להחליף גם את הפלסטיקה של הגוף". אמרתי לו בואנה יא מעפן תיכף תגיד לי שגם כואב לך הגב מהפגיעה בקטנוע החונה שלך, סע סע לסוכן הביטוח שלי.

בסוף שילמתי 1300 השתתפות וכמובן פרמיה עולה וכו' ובאמת שלא נראה לי שהתיקון שלו היה אמור להיות יקר ככ. אבל נראה לי שזה סיכון שאתה מקבל על עצמך שאתה רוצה לעשות את הדבר הכון.

להגיד שאני שמח שהשארתי למעפן הזה פתק? ממש לא. אבל אני אשאיר עוד פעם אם זה יקרה שוב. ליושרה ואמינות אין מחיר, ואם בגלל חוויות כאלה אתה מפסיק להשאיר אז צר לי להגיד - חסכת כסף אבל מכרת את עצמך.

תודה שהקשבתם חחח ממש פסיכולוגיה פה :wink: מה דעתכם? הייתם עושים אחרת? ומה לגבי הפעמים הבאות (טפו טפו טפו)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ראשית כל ישר כוח וטוב לשמוע שיש עוד אנשים טובים וישרים על הכביש ובכלל.

הבעלים של האופנוע אכן נשמע חמדן, למרות שבמקרה של המראה ועם המחירים שיש בארץ, גם 1500 שקל נשמע הגיוני. מה שכן, על סכום כזה לא בטוח שהייתי מפעיל את הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השארת הפתק היא בשבילך - יצאת בן-אדם.

ובמצב הנ"ל, הייתי גם מצלם את מצב האופנוע.

יש הבדל בין שריטה חדשה לישנה, בשריטה חדשה רואים את שבירת הצבע.

רסיסי צבע על השריטות.

בשריטה ישנה האזור חלק וללא סימני צבע .

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המראה הייתה תלויה על חוט כנראה שמדובר במראה חשמלית מתקפלת והמראות האילו דיי יקרות לכן המחיר נשמע לי הגיוני.

לגבי שריטות אין לדעת אולי היו אולי לא היו אתה לא הבעלים של הקטנוע וכל דבר יכל לקרות ובדיוק בשביל זה יש ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המראה הייתה תלויה על חוט כנראה שמדובר במראה חשמלית מתקפלת והמראות האילו דיי יקרות לכן המחיר נשמע לי הגיוני.

לגבי שריטות אין לדעת אולי היו אולי לא היו אתה לא הבעלים של הקטנוע וכל דבר יכל לקרות ובדיוק בשביל זה יש ביטוח.

למה מתקפלת? מראה צריכה חשמל בשביל האיתות... וממשששש לא חשמלית. היה לו Joymax 125 אאל"ט. אבל אתה צודק, בשביל דברים כאלה יש ביטוח והנה השתמשתי בו. עדיין הדרך שכל זה התנהל גרמה לי להרגיש ממש בוז כלפיו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להרגיש בוז כלפיו

אולי זו עלות המראה?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, בתוך עמינו אנו חיים

התרגלנו לחשוב (אני מדבר בכוונה בלשון רבים, אני מניח שהרוב ככה) שעובדים עלינו.

וברוב המקרים זה נכון.

הלוואי והיינו חיים בחברה שבה אפשר לומר בלב שקט "אכן, עלות המראה היא 1500 שקל".

אנחנו עוד לא שם.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור אינני יודע אם היה ניתן לתקן את המתלה בסכום מועט או לחלופין אם המראה באמת דרשה החלפה ועלת 1500 ש"ח. את זה מישהו עם קצת נסיון עם ג'וימקס יכול להגיד. ההרגשה הרעה שלי הגיעה מההתנהלות של הבחור, שלפחות לפי הרגשתי היה נראה שכל פעם שאני מדבר איתו הוא נזכר בעוד דבר שהוא יכול לחמוד.

למה להרגיש בוז כלפיו

יצאתי עם הרגשה מאוד רעה מההתנהלות מולו. נראה לי שלהתבאס עליו זה לגיטימי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם זה כמו שאתה מתאר, יצאת בסדר גמור. אל תרגיש רע על זה שאתה אדם ישר.

לא יודע אם אפשר לקבוע שהוא חמדן, אם נפל הקטנוע היגוני שישרט, לא?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה כמו שאתה מתאר, יצאת בסדר גמור. אל תרגיש רע על זה שאתה אדם ישר.

לא יודע אם אפשר לקבוע שהוא חמדן, אם נפל הקטנוע היגוני שישרט, לא?

קודם כל תודה על החיזוק!

למה חמדן? אז ככה: אם בן אדם פוגע לך ברכב זה לא אומר שזה סבבה להגיד "אני מתקן רק במקום שאני בוחר", למרות שחוקית אין ספק שזה מותר.. אבל למה לא לנסות להתחשב? למה לא לתת לי לנסות להשיג הצעת מחיר אחרת בגלל איזה טענה ש"שם הוא מתקן"? ומה אם הוא היה שובר אותה לעצמו אבל מרגיש שנותנים לו שם הצעה גבוהה מדי - אז עדיין הוא היה מתקן שם "כי שם הוא מתקן"? אולי, כנראה שלא. וזה לא שהוא חייב לי משהו, אבל קצת רצון טוב מצידו היה מתבקש (לדעתי).

ב' בוא נגיד שהאופנוע בן ה-3 שלו קיבל עוד שריטה מהנפילה שלי, ובאמת שחמורה מדי היא לא הייתה, אני יודע כי הסתכלתי טוב על האופנוע כשהרמתי אותו. אז נגיד ששרטתי אותו, זה אומר שהוא אמור להחליף את הפלסטיקה לחדשה בגלל זה? שוב אני אדגיש - החוק לצידו אז והוא בהחלט יכול להחליף, אבל זה בכלל לא הנקודה, כי החוק לא אוסר על מישהו לחמוד (את עשרת הדברות אני לא מחשיב כרגע). אם יש לך 15 שריטות ומתווספת לך שריטה ואתה עושה סיבוב על הביטוח של מישהו כדי להחליף הכל זה לא אומר שאתה לא חמדן זה רק אומר שניצלת את ההזדמנות.

ג' ללמה התבאסתי עליו: קודם הוא מניח שזה 200 שקל ואז זה עולה ל-1500 ואז הוא נזכר בפלסטיקה? כל זה בהפרש של יום לפחות. זה לא נשמע לי כאילו שהוא ישב עם עצמו ברצינות אחרי הפגיעה, העריך את מה שהוא רוצה לבקש והלך עם זה. נשמע לי כאילו כל פעם שהוא ראה שאני מסכים איתו הוא "העלה את ההימור". ולך תדע לאן הוא עוד לקח את זה בעצמו מול חברת הביטוח

אני מבקש להדגיש פה משהו - אני מבין שהחוק לחלוטין לצידו, וטוב שכך. אני מבין שאני נתון "לחסדיו" במקרה הזה, ולא טוען שנעשה פה עוול או חוסר צדק כלפי, ממש ממש לא. כל מה שאני אומר זה שהבן אדם להתרשמותי החליט לעשות סיבוב על העובדה שהפלתי לו את האופנוע ושהשארתי פתק. וכמובן שזו זכותו. אבל מבחינתי יש בזה חמדנות שמעוררת בוז. זה כל מה שאמרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני השארתי פרטים על שריטות שגרמתי ללנסר חבוטה

התקשר האיש וביקש 2000₪

האוטו היה מלא שריטות מכות מכל הכיוונים, כולל פנס אחורי שבור

הסברתי לו שצילמתי את כל האוטו + את השריטה הספציפית שגרמתי + את המיקום המקביל באוטו שלי

הצעתי לו 400₪ או שנתראה בבית המשפט

קיבל 400 ונסע

כמובן שלא תיקן את האוטו (לא שזה ענייני, גרמתי נזק ועלי לשלם על כך. מה שבטוח שבמקרה ההפוך אם היה לי אוטו חבוט ומישהו היה מוסיף עוד שריטונת, הייתי מוותר לו. קרה לי עם השרייד 92)

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפותח השרשור ציפה שבעל הקטנוע ינסה למזער את סכום תיקון הנזק במקום לנפח אותו, וזאת מכיוון

שהוא השאיר פרטים ולקח אחריות על הנזק.

אומנם להשאיר פרטים זאת חובה, אך לצערנו במציאות שלנו יש לא מעט נהגים שלא רק שלא היו משאירים

פרטים אלא אפילו לא היו מרימים את הקטנוע מהרצפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אני לא רואה את זה כמוך. אתה פגעת בו, למה שהוא ינסה להתחשב בך? להפך, אתה אמור להתחשב בו ולנסות למזער את עוגמת הנפש, הכספית והנפשית (בזבוז זמן על נסיעה למוסך, התעסקות, באסה על השריטות החדשות). אם הוא רוצה לתקן במקום ספציפי שהוא סומך עליו זה בהחלט נראה לי סביר, והוא לא צריך להטריח את עצמו להתחיל לנסוע בין מוסכים כי מצאת הצעה טובה יותר במקום אחר, שהוא לא יודע דבר לגבי טיב העבודה שם. לגבי השריטות, בלי תמונה של הנזק ושל המצב הכללי של הקטנוע קשה לקבוע אם הוא הגזים או לא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...