Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שבוע ראשון עם 3008 דיזל פרמיום

Jeka.E
שימו לב! השרשור הזה בן 2342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

אחלק את הסקירה לכמה חלקים/נושאים, למי שאין כוח לקרוא הכל מוזמן לקפוץ לסיכום.

אז בראשון שעבר קיבלנו את הכלה.

ת.ז: פיג'ו 3008 פרמיום דיזל 1.6, צבע לבן.

חיצונית:

לדעתי הרכב הכי יפה בסגמנט, פנסים קידמיים מעוצבים בצורה די מיוחד שלא מזכירה שום דבר אחר, גריל קידמי גדול שמשדר שמדובר ברכב לא קטן בכלל, קו מכסה המנוע שדי מקביל לרצפה מה שמקנה הרגשה של רכב גבוה הרבה יותר ממה שהוא בפועל.

פורפיל נחמד סה"כ, אך שום דבר מיוחד.

אחורה מעוצב מאוד יפה, פנסים שנראים מעולה, מעוצבים יפה מושחרים ומאוד בולטים.

לסיכום הרבה יגידו שהוא די מזכיר ריינג רובר, או בייבי ריינג, בכל אופן הרכב בהחלט מאוד נאה.

פנימית:

זה בהחלט אחד הצדדים החזקים של הרכב הזה אם לא ה, עיצוב עתידני, לוח מכוונים דיגיטלי שניתן להתאמה אישית, עיצוב מאוד מחושב ומדוקדק מזכיר את העיצוב הגרמני משו, מאוד פרקטי הנדסת אנוש מעולה.

אוקי אז זה נראה מעולה ועתידני אבל איך זה מרגיש ?

טוב אז פה בעצם מגיע החלק המעניין, על פניו יש הרבה פלסטיקים "רגילים" שמרגישים די זול וממש לא נחמד לבוא איתם במגע, החלק העיקרי שעשוי מפלסטיק כזה הוא הדש בורד.

מה שמעניין הוא שעשו עבודה ממש מעולה בנושא זה, רגע תנו לי להסביר...

יש המון חומרים מאוד נעימים ורכים שמרגישים ונראים מעולה, הם בעיקר נמצאים במקומות שאיתם באים במגע ביום יום, למשל משענת היד, אזור ידית ההילוכים, משענת היד בדלת וכו...

לסיכום מי שיחפש ימצא מגרעות וחומרים זולים ולא נעימים האם זה משפיע ביום יום שחיים עם הרכב ? התשובה היא בהחלט לא.

מנוע:

אז כאמור המנוע הוא 1.6 ליטרים טורבו דיזל עם 120 סוסים באורווה.

חלש לא ? כן ולא, כמה שנתון כ"ס מאכזב ככה נתון המומנט מעודד והוא עומד על 30.6 קג"מ ב 1750 סל"ד.

שורה תחתונה עד מהירויות של 140 קמ"ש בערך המנוע מאוד זריז ונמרץ ולא הרגשתי ולא פעם אחת איזה שהוא מחסור בכוח.

תיבת הילוכים:

כיול מעט אגרסיבי בכל הנוגע להחלפת הילוכים מהירה, מזכיר מאוד את ה DSG.

העברות הילוכים חלקות ולא מורגשות, התיבה עושה עבודה מעולה בפקקים ובזחילה איטית וכמובן שאין שום רעידות.

לסיכום טובה מאוד מוצלחת לטעמי (והיו לי 3 רכבים עם תיבות DSG6/7).

איך היא נוסעת:

היא אוכלת שיבושי כביש בצורה מעולה, מעבר על פסי האטה עובר בצורה חלקה מאוד וכמעט בלתי מורגשת בלי דרמות מיותרות.

רעשי רוח מופיעים באזור ה 120 קמ"ש, אך זה לא משהוא יוצא דופן, ניתן לנהל שיחה בדיבורית מהירויות שיוט מבלי שזה יפריע כלל.

סה"כ הרכב מרגיש ממש טוב בשיוט ובעיר, אך שתצאו איתו לכביש מפותל הוא יתן לכם להבין מאוד מהר שזה לא היעוד שלו בעיקר בגלל זוויות גלגול גבוהות.

צריכת דלק:

חלוקת הנסיעה ברכב בשבוע הראשון הייתה שלושה ימים בעיקר בתוך העיר ונסיעה אחת קצרה אשדוד-אשקלון.

יומיים של נסיעה אשדוד-רעננה הלוך חזור כולל עמידה בפקקים של כביש 4.

סה"כ צריכת הדלק הייתה 1-16.3 מדוד במשאבה.

לדעתי ניתן להוציא מהרכב יותר, וכמובן שעיקר החסכון נמצא בנסיעות בין עירוניות.

חסרונות:

המושבים לא מספיק נוחים, בעיקר אחרי המושבים של הטייפ R.

מערכת המולטימדיה באופן כללי די מוצלחת והוייז עובד מעולה, הדבר היחיד שמעצבן אותי כל פעם מחדש הוא שמניעים את הרכב המערכת נדלקת על רדיו, ולא ניתן להגדיר מקור אחר שידלק במקום, וכדי לשנות כמובן שיש צורך להיכנס לתפריט וכו...

מערכת ה SS, אין לי בעיה עם המערכת באופן כללי ואני מכיר אותה מעולה והיא הייתה בשלושת הרכבים האחרונים שהיו לי, אז איפה הבעיה ? הבעיה שאין כפתור לכבות אותה ! כמו בכל רכב אחר.

כדי לכבות אותה צריך להיכנס לתפריט ההגדרות של הרכב ורק שם ניתן לכבות אותה.

זוכרים את החלק של הלוח מכוונים הדיגיטלי שניתן להתאמה אישית ? אז התאמה אישית לא כ"כ אישית כמו שחשבתי.

יש מוד שאתה בוחר בו מה אתה רוצה שיהיה בכל צד של הצד (המהירות נמצאת האמצע תמיד), אבל בכל צד יש 4 אפשרויות, למשל מד הסלד נמצא שצד ימין וכך גם תצוגת מערכות הבטיחות (קרוז קונטרול אדפטיבי, סטיה מנתיב וכו..) ובצד השני למשל יש מד מהירות, מצב רכב, מחשב דרך וכו.

וכך נוצר מצב שאני לא יכל להגדיר מד סלד ומערכות בטיחות כי הם נמצאים באותו צד או כל קונפיגורציה אחרת שמבוססת על תצוגות שמופיעות בצד אחד.

ודבר אחד קטן ואחרון בתוך הרכב יש שקט מופתי, בתוך הרכב אין סיכוי שתדעו שזה דיזל, לאומת זאת מבחוץ...

כן מבחוץ...איך להגיד משאית קטנה ? טרקטור ? אוטובוס? טוב לא נסחפתי, אבל הוא מרעיש...

סיכום:

חיפשנו רכב נוסף כדי להוריד מהעומס על הרכב הנוכחי (טייפ R) וכמובן כדי לתת מענה לאישה מבחינת התניידות.

הדרישות היו רכב מסגמנט הגיפונים, שיהיה חסכוני, יראה טוב, מרווח, בעל מערכות בטיחות, ויהיה הרבה יותר נעים מאשר הטייפ R ביום יום, ה3008 התאימה לנו כמו.

למעט כמה דברים קטנים סה"כ הרכב מאוד מוצלח ולא מפתיע שנבחר לרכב השנה באירופה.

מרווח, נוח, חסכוני, בעל מערכות בטיחות מתקדמות, וגם נראה מעולה.

עם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לשאול :)

עריכה אחרונה על ידי Jeka.E

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך טייפ R במקרה?

חשבתי אתמול ברכב הזה. העיצוב מרשים ביותר. תהיתי אם הוא יימאס אחרי כמה ימים ים או לא?

למה דווקא דיזל?

איך גלגל ההגה בנסיעה?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

BMW 120i*Ford Focus III 2000cc

MINI 998cc*MINI 998 cc*Ford Focus I 1600cc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן במקרה יש לי גם טייפ R.

ימאס ? ממש לא, הוא אולי פחות מרגש אותי מאשר בפעמים הראשונות שראיתי אותה אבל נמאס בטוח לא.

דיזל בגלל החסכון.

גלגל ההגה מאוד נחמד ונוח, אישתי אוהבת הרבה יותר את ההגה של הטייפ, אני מניח שזה עניין של העדפה אישית.

בכל אופן מבחינת תפעול ההגה מעולה, קל מידי ומנותק לחלוטין לטעמי אבל זה כבר עניין אחר.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תתחדש! תודה על הסקירה.

אתה משווה את אופי פעולת התיבה לרובוטיות אבל זו אמורה להיות תיבה אוטומטית פלנטרית,

מניח שאייסין שבה משתמש כל הקונצרן. לא?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אשתדל לעלות כמה תמונות מאוחר יותר.

ככל הנראה כן אייסין, ואני לא משווה אלה מתאר הרגשה ואופי עבודה, לא יצא לי להחזיק רכבים עם תיבות אחרות ולכן נקודת היחוס שלי היא ל DSG שאיתה יש לי נסיון רב בשני הואריציות (רטובה 6, יבשה 7).

אני אפילו חושב שעשיתי עוול מסוים לתיבה כי היא עובד כ"כ טוב, עכשיו שאני חושב על זה למשל בפקקים הDSG תמיד היה רועד מעט אבל זה היה שולי, מה שהיה יותר משמעותי ומציק זה הבעיטות בגב...

פה זה פשוט לא קיים.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באם המסך על מצב מזגן אז בדיוק כמו באוקטביה ואם לא, אז לחיצה אחת יותר.

פעם בשביל לחייג מהטלפון הנייד היית מוציא אותו מהכיס ומתחיל ללחוץ על המקשים. במקרה הרע עוד לחיצה על שחרור נעילה.

היום, בשביל אותה הפעולה צריך ללחוץ פעמיים על המסך, ללחוץ על יישומון השיחות ולבחור בין הפונקציות חייגן/מועדפים/שיחות אחרונות ורק אז מחייגים.

כמה אנשים מסתובבים עם טלפון נייד עם מקשים פיזיים?

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שבהמשך דרך עדכון גרסה ל"קוקפיט" יהיה ניתן לשלב יותר במסך, הוא לא מתוכנן מספיק נכון כעת.

מערך המולטימדיה למשל השתפר דרך עדכוני תוכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון,

אם* זה מאוד חרה לי (אמא מורה ללשון :p).

הזכרת שבחצינויות ה3008 דומה לריינג רובר לא יודע אם הזכרת את זה לחיוב או לשלילה אני בכל אופן רואה את זה בחיוב .

0-100?

האם נסעת במנוע הבנזין בנסיעת מבחן לפני ? במידה וכן מה הם פערי הכוחות? (מכוון שישנם פערי כוחות סוס על הנייר.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא אולי מורה ללשון אבל הבנת הנקרא לא צד חזק אצלך אני מבין [emoji6]

זה ברור כשמש שהתכוון להשוואה לריינג׳ רובר בחיוב. אגב, אני אמרתי פה מספר פעמים שבפעמים הספורות שיצא לי לנהוג ב3008 של אמא שלי כמות התשומת לב וההערות שהרכב מקבל הזויה ממש, וגם אני שמעתי את ההשוואה הזו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המזגן, זה לוקח שתי לחיצות, אחת על הכפתור הפיזי שמעלה את תפריט המיזוג ושני כדי לכיוון מעלות או כל דבר אחר.

הפרשי הכוחות סוס בין הבנזין לדיזל לפחות על הנייר די משמעותי אבל לדיזל יש מומנט עדיף בהרבה, כתוצאה אולי מ 0-100 הוא לא הכי זריז אבל יש כוח בכל הילוך ובכל מהירות בלי דרמות וצורך להוריד 2-3 הילוכים כמו בבנזין.

ואם מכניסים את צריכת הדלק למשווא אז אין בכלל סיכוי לבנזין.

עשינו גיחה לאילת הסופש, צריכת הדלק הממוצעת הייתה 1-16.3 נסנענו דרך מצפה רמון, כולל עקיפות מרובות ורגל נדיבה על הגז.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...