Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד קוגה - בעד/נגד?

MeDuZa
שימו לב! השרשור הזה בן 2338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוריי מעוניינים לרכוש רכב חדש (אחרי כמה שנים טובות עם לאנסר 1.8 ) והחליטו ללכת על רכב יחסית גבוה (קרוסאובר/SUV).

הם מאוד אהבו את הסיאט אטקה, אבל אין צפי למלאי בחודשים הקרובים ולכן ירדו מהעניין.

כרגע הם מתעניינים בפורד קוגה (ברמת גימור טיטניום), לאחר שבדקו מספר אופציות (יונדאי טוסון, קיה ספורטז' ו-HR-V שנמצאה יחסית חלשה).

מה דעתכם על הקוגה? איך האמינות שלה? (עניין צריכת הדלק ידוע להם, פחות מ-9 ק"מ לליטר).

איזה אופציות נוספות יכולות להיות מתאימות להם?

תקציב - עד 165K.

חשוב לציין שרוב הנסיעה היא באיזור ירושלים - המון עליות.

חלחליק לשעבר (או חיליק, תלוי את מי שואלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוגה רכב נהדר, אולי הכי פחות מוערך בסגמנט.

חזק יותר מרוב המתחרים (כנראה מכולם), מרווח ומאובזר היטב ברמת הטיטניום. היגוי ואחיזה בין הטובים בקטגוריה.

אין מה להשוות אותו לטוסון/ספורטאז' - הוא עולה עליהם בכל פרמטר מלבד שמירת ערך.

בקשר לאמינות - אני מכיר ממקור ראשון את הרכב כבר 5 שנים, גם לפני מתיחת הפנים האחרונה, לא נתקלתי או שמעתי מאחרים על בעיות איתו. חבר טוב מחזיק בארה"ב את האח של הקוגה - פורד אסקייפ. הרכב כבר 4 שנים על הכביש, ללא בעיות.

שים לב שצריכת הדלק נוראית (גם 1 ל-9 לא בטוח שתשיגו).

מבחינת תמורה למחיר, הרכבים הכי מומלצים בקטגוריה לדעתי הם הקוגה והאטקה, ברמות איבזור הגבוהות (טיטניום ואקסלנס בהתאמה).

תעשו נסיעת מבחן בשניהם לפני ההחלטה, לא בטוח שלחכות כמה חודשים זה רע אם תרגישו שהאטקה מתאימה יותר.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות, לא נראה לי שמשהו יכול לענות לך ברצינות, כמעט ולא נמכרו רכבים כאלה, לדעתי כדאי לך להסתכל על מאזדה cx5,פיזו 3008 ברמת מחירים הזאת, הפורד כבר מיושן (עיצוב פנים של הפורד פוקוס,) המאזדה הרבה יותר מודרנית וחסכונית, כנ'ל לגבי הפיזו, את הפורד כדאי לקנות רק אם היא במבצע וביצועים חשובים לך, אם לא, התאומים הקוריאנים ב143 אלף שקל ל 2 ליטר, חוסכים לך הרבה כסף.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים שחודשים אחרי ההשקה עדיין אין מלאי של האטקה. תמיד אהבתי את הקוגה. ניהוג ומנוע מצויינים, אבל היום היא מרגישה מיושנת, במיוחד ליד ה3008 והCX5, כאשר הבעיה של האחרונה היא שהיא יקרה ביחס לתמורה. ה3008 דיזל פרמיום שנכנסת בול לתקציב שלכם זו כנראה הקניה הכי טובה בקטגוריה היום.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שנתוני מכירות הם מדד לטיב הרכב.

אני מאוד נהניתי מהקוגה, דגמי טרנד X ומעלה מגיעים עם אבזור בטיחות הולם, הוא מציע נוחות נסיעה טובה מאוד, בידוד רעשים מוצלח ומרווח פנימי טוב.

הוא הרבה פחות נוצץ מהמתחרים שלו וצריכת הדלק גבוהה. שמירת הערך כנראה תהיה פחות טובה עקב השם הרע של פורד מהשנים האחרונות ומיעוט מכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שנתוני מכירות הם מדד לטיב הרכב.

אני מאוד נהניתי מהקוגה, דגמי טרנד X ומעלה מגיעים עם אבזור בטיחות הולם, הוא מציע נוחות נסיעה טובה מאוד, בידוד רעשים מוצלח ומרווח פנימי טוב.

הוא הרבה פחות נוצץ מהמתחרים שלו וצריכת הדלק גבוהה. שמירת הערך כנראה תהיה פחות טובה עקב השם הרע של פורד מהשנים האחרונות ומיעוט מכירות.

מיעוט מכירות לא אומר כלום, רכב שהוא כבר ישן, אומר שבקרוב יחליפו אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשמו לך, אם פורד אז רק כשיש מבצעים עליו, ולדעתי זה רק אם אתה "נעול" עליו.

הוא פחות סחיר משמעותית מהמאזדה, ובמכירה זה יהיה כואב.

נסעתי לפני 4 שנים על אסקייפ בארה"ב, בעיקר נסיעה בין עירונית ומאוד נהנתי(היה גיר רובוטי)

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוואי הנסיעה שלך הקוגה "תזלול" דלק, ה3008 דיזל כנראה תהיה חסכונית יותר ברמה של 100% יותר.

לא חושב שתוציא מהקוגה בתוואי הררי יותר מ1-7, לאומת ממוצע של 1-14 בדיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-3008 הוזכרה לא מעט. ראיתי שהאבזור ממש טוב בגרסת הדיזל, אבל ההורים שלי חוששים מהאמינות של פג'ו.

מדובר על דגם חדש שעדיין קשה למדוד את רמת האמינות שלו?

חלחליק לשעבר (או חיליק, תלוי את מי שואלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיות אמינות תמיד ירחפו מעל התוצרת הצרפתית, אם אתה חושש, או משלם על הרכב בעצמך, אם אתה רוצה להוציא 165,000 קח מאזדה, אם אתה רוצה לחסוך - 30,000-20.000 שקל, תנסה את הקיה ספורטאז ונירו, ותראה למה אתה מתחבר, לדעתי, הקיה נירו אוטו מצויין, וישאיר לך 30,000 שקל, רק אם הוא היה נראה יותר טוב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקיה נירו נראה כמו ספורטאז' שישב עליו הפיל מהפרסומת של ה 206 דאז בהודו...רק ג'יפון טורבו או דיזל ירגיש טוב בירושלים. כל טורבו בנזין יסלול דלק וכל טורבו דיזל יעמוד על מינימום 1 ל 12 בתוואי עירוני שזה אחלה.

יש ניסאן דיזל, יותר אמין. שוק טוב. אני אישית הייתי נשאר עם הקוגה (סאומו... הוא לא רואה אותם ממטר בנוחות, ביצועי מנוע והנאה מנהיגה ברכב)

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקיה נירו נראה כמו ספורטאז' שישב עליו הפיל מהפרסומת של ה 206 דאז בהודו...רק ג'יפון טורבו או דיזל ירגיש טוב בירושלים. כל טורבו בנזין יסלול דלק וכל טורבו דיזל יעמוד על מינימום 1 ל 12 בתוואי עירוני שזה אחלה.

יש ניסאן דיזל, יותר אמין. שוק טוב. אני אישית הייתי נשאר עם הקוגה (סאומו... הוא לא רואה אותם ממטר בנוחות, ביצועי מנוע והנאה מנהיגה ברכב)

אתה צודק, אבל גם נירו יספק את הסחורה, הוא מאיץ ממש יפה, בגלל המנוע החשמלי הנוסף שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרישות צנועות מאוד ולכן הייתי בוחר ברכבים זולים יותר שיענו גם הם טוב מאוד על הצרכים.

סוזוקי קרוסאובר טורבו / ויטארה.

מיצובישי asx.

האחרון נותן תמורה מצויינת מבלי לוותר על מערכות בטיחות מקוריות.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם כבר ג'יפון טויוטה היברידי. נראה לא רע מבחוץ, פצפון מבפנים, חסכוני, שומר ערך ובקיצור טויוטה אוריס שעשו לה פן..(;-

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...