Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברי פורום הנמצאים בגולה(אירופה),אשמח לעזרה במציאת חלק

Or05230
שימו לב! השרשור הזה בן 2303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לעופטופיק יש הרבה כח ואני במצב נואש. מדובר בפולי קטן ותמים שאצלי ברכב על סף מוות.אם הוא מת הוא לוקח איתו את המנוע על הדרך.

אני צריך שמישהו יצור קשר עם סוכנות רנו הקרובה לביתו לבדיקת מלאי החלק,הייתי שמח להתקשר אבל אני מאמין שנתקל בקשיי שפה.

דיברתי עם מי שיכלתי ,רנו בריטניה טוענים שזה לא קיים אצלהם + לא קיים בצרפת. גם ספק שאני מכיר בפולין אומר אותו דבר.

זה קצת לא הגיוני כי זה חלק שמחליפים כל כמה טיפולים בשגרה והרכב שלי נפוץ מאוד בבריטניה וגם בשאר אירופה.

יש לי את המקט של החלק והשיחה לא תהיה יותר מחצי דקה. מי שירצה לעזור לי בשליחת החלק יתוגמל בהתאם וגם אם לא אני אטוס באיזה לואו קוסט נחמד לקחת ולחזור.

אני גם אשיג את המספר של הסוכנות אם רק תתנו לי מיקום.

מי שמכיר חנות חלפים קרובה אליו ויוכל לבדוק בלי קשר לסוכנות רנו. המקט הוא 8200386460 ואל תנסו לחפש באינטרנט כי המייל שלי מפוצץ בכמות של הודעות ביטול מחנויות על חוסר במלאי.

תודה מראש לכל מי שיכול,אפשר לשלוח פרטית או לרשום כאן ואצור אתכם קשר :)

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקים סוג ג' על רכב שנוסע חזק לא בא בחשבון...בטח שלא חלק קריטי למנוע. התוצאות הם של חברות לא מוכרות .כמו שאמרתי אני דיי חזק בחיפושים והגעתי לכל מקום אפשרי , כולל דובאי :)

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גר בהולנד, יכול לנסות לעזור. יש מצב לתמונה/משהו שאני יכול לגשת איתו ולהגיד "כזה כזה" כמו אהבל כדי שיבינו?

או כל כיוון אחר אפשרי.

בינתיים אבדוק מה יש דרך האינטרנט

עריכה: נשלחה פניה לרנו הולנד, נחכה לתשובתם

רק מוודא שזה אכן "Crankshaft pully"? (הידע הטכני שלי בתחום מצומצם מאוד מאוד)

אם יש לזה עוד specifications שאתה יכול להעלות בינתיים, מוזמן לכתוב אותן.

עריכה אחרונה על ידי SuperBamba

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

לא בדקנו פעם את הנושא הזה כשגרתי באנגליה? נשמע מוכר.

בלי קשר, מילים כמו 'גולה' ו'יורדים' הם שיטה ודאית לעצבן ישראלים שגרים בחו"ל, ולהוציא להם את כל החשק לעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקט הוא 8200386460 ואל תנסו לחפש באינטרנט כי המייל שלי מפוצץ בכמות של הודעות ביטול מחנויות על חוסר במלאי.

1. מאיזושהי סיבה לרכבים אירופאיים הרבה יותר קשה למצוא חלקי חילוף מקוריים ברשת (ואני לא מדבר על פילטרים ושאר חלקים נפוצים או מתכלים), זה לא ייחודי לרנו.

2. נסה לברר אם המק"ט עודכן, לפעמים יוצא חלק משופר או שהמק"ט מתעדכן עקב שינוי יצרן ה OEM או השוק אליו הרכב מיועד.

3. נסה לברר האם יצרן רכב אחר משתמש באותו הפולי תחת מק"ט אחר. זה מצריך עוד קצת נבירה אבל לפעמים יש הפתעות.

4. אפשר לחפש את יצרן ה OEM של הפולי או לרכוש את הפולי מיצרן גדול אחר.

5. פולי קראנק נקרא גם Harmonic Balancer או Damper pully, עוד אופציות לחפש.

6. כדאי שתשב כשתשמע את המחיר של הפולי. אלוהים יודע למה החתיכת ברזל וגומי הזו כל כך יקרה :roll:

בהצלחה!

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גר בהולנד, יכול לנסות לעזור. יש מצב לתמונה/משהו שאני יכול לגשת איתו ולהגיד "כזה כזה" כמו אהבל כדי שיבינו?

או כל כיוון אחר אפשרי.

בינתיים אבדוק מה יש דרך האינטרנט

עריכה: נשלחה פניה לרנו הולנד, נחכה לתשובתם

רק מוודא שזה אכן "Crankshaft pully"? (הידע הטכני שלי בתחום מצומצם מאוד מאוד)

אם יש לזה עוד specifications שאתה יכול להעלות בינתיים, מוזמן לכתוב אותן.

קודם כל תודה , אכן זה קראנק פולי, לא צריך להראות כלום מלבד המקט, אם אתה מראה את המקט לאיש רנו, אתה גם לא צריך להסביר לו שזה מקט, הוא יבין לבד.

8200386460

שלחתי פניה לראש צוות החלפים של רנו מינכן.

אם בכל מקרה תמצא בחנות חלפים בגרמניה, אתה יכול לשלוח אלי ואעזור בשליחה מחדש לארץ.

תודה רבה! מצאתי איזה חנות מוזרה בגרמניה ושילמתי על החלק דרך PAYPAL, המוכר בהתחלה אמר שהוא ישיג את החלק תוך 10 ימים והם כבר עברו, כשדיברתי איתו הוא אמר שאין לו זמן מוערך והוא ינסה להשיג כמה שיותר מהר... לא סומך עליו שהוא ישיג ואני אבטל את העסקה מול פייפל.

~

לא בדקנו פעם את הנושא הזה כשגרתי באנגליה? נשמע מוכר.

בלי קשר, מילים כמו 'גולה' ו'יורדים' הם שיטה ודאית לעצבן ישראלים שגרים בחו"ל, ולהוציא להם את כל החשק לעזור לך.

בדקנו לגבי משהו אחר לגמרי שדווקא כן היה במלאי, ותודה לך על זה!

יש לציין שלא אמרתי גולה בקטע שהתכוונת, החלום שלי הוא לגור בחו"ל ואני עובד ,לומד ושואף להגיע לזה.

1. מאיזושהי סיבה לרכבים אירופאיים הרבה יותר קשה למצוא חלקי חילוף מקוריים ברשת (ואני לא מדבר על פילטרים ושאר חלקים נפוצים או מתכלים), זה לא ייחודי לרנו.

2. נסה לברר אם המק"ט עודכן, לפעמים יוצא חלק משופר או שהמק"ט מתעדכן עקב שינוי יצרן ה OEM או השוק אליו הרכב מיועד.

3. נסה לברר האם יצרן רכב אחר משתמש באותו הפולי תחת מק"ט אחר. זה מצריך עוד קצת נבירה אבל לפעמים יש הפתעות.

4. אפשר לחפש את יצרן ה OEM של הפולי או לרכוש את הפולי מיצרן גדול אחר.

5. פולי קראנק נקרא גם Harmonic Balancer או Damper pully, עוד אופציות לחפש.

6. כדאי שתשב כשתשמע את המחיר של הפולי. אלוהים יודע למה החתיכת ברזל וגומי הזו כל כך יקרה :roll:

בהצלחה!

איתמר תודה רבה , המקט שציינתי הוא כבר מקט מחליף של רנו שהחליף מקט אחר.

אני תוך כדי בודק אם הפולי של רנו לגונה מתאים , כנראה שלא אבל זה בבדיקה.

לא מצאתי את היצרן OEM אבל בדקתי באתרים של החברות שמייצרות OEM בדר"כ ולא מצאתי שיש להם לרכב שלי.

אני יודע מה המחירים של הפולי, אתה רוצה לשמוע מה המחיר של מנוע ? :)

שוב תודה לכולם !

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי שתשב כשתשמע את המחיר של הפולי. אלוהים יודע למה החתיכת ברזל וגומי הזו כל כך יקרה.

היא יקרה מאותה סיבה ששיניים תותבות יקרות: כי אם אתה רוצה לחסוך, נסה לשים משהו אחר באותו מקום. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.ebay.com/itm/Riemenscheibe-Kurbelwelle-IJS-GROUP-OPEL-RENAULT-NISSAN/122120669493?epid=1858416370&hash=item1c6ef58935:g:ZLgAAOSwX61ZMHF-

אולי יקחו על זה עוד עלות נוספת על יבוא חלפים, לא יודע אם הפולי הזה שווה 600 ש"ח, זה לשיקולך.

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

כבר מצאתי ספק ששלח את המוצר אליי אבל תודות לדואר ישראל ותודות לדואר אוסטרליה שלא מספק מס' מעקב אאלץ להגיש עליו dispute ב paypal...

5 שבועות ואין זכר למוצר

מחפש חבר פורום שנמצא באוסטרליה (פחות משנה מיקום,מקס' אשלח אליו. מבטיח שיתוגמל בהתאם

או אם מישהו מכיר חברת שילוח בסגנון יושופס באוסטרליה

התכנון הוא להגיש עליהם dispute ולקנות שם שוב :)

תודה מראש

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאמר מוסגר - לפחות נכון לשוק האמריקאי (שכמובן לא עוזר לך במקרה הזה של הרנו אבל ...) - השיטה היחידה להזיז משהו אצל המחלקות חלקים במוסך היא עם סוג החלק + VIN NUMBER של הרכב.

המקטים ה״פנימיים״ לפעמים שונים בין איזורים אבל לפי זה - הם פותחים את התוכנת חלקים עם המקט של הרכב ושולפים מה שצריך.

היה לי חבר שניסה לברר את המחיר של הBembo שמגיעים על הBRZ החדשות - עד שלא היה לו VIN ביד של אחת כזו ולפי זה מצאו לו את זה בשניה - קדחת.

(בעיקר מעצלנות / חוסר אינטרס של היועצי שירות שאחראים על המחסן מן הסתם)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני פריטים מאוסטרליה בסוף מגיעים אחר חודש חודשים וגם אחרי חצי שנה :cry:

צריך להפוך אותם (כי הם נמצאים down under), וזה לוקח זמן, אתה יודע.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני פריטים מאוסטרליה בסוף מגיעים אחר חודש חודשים וגם אחרי חצי שנה :cry:

בסכום כזה אני ציפיתי שהם יעשו משלוח עם חברת שילוח ולא משלוח רגיל ככה שאקבל לפחות מספר מעקב ,בהנחה ואני לא יודע איפה הפריט + כשפריט מגיע לדואר אצלי אני לא מקבל SMS (רק לנק' חלוקה של הדואר אני מקבל)+ שכנה שגונבת מכתבים , אין ברירה אלא לקחת מהם את הכסף חזרה.

לדעתי אחרי ההתייעלות של הדואר ופריטים שמגיעים מסין אחרי לא יותר מחודש ימים, גם מאוסטרליה פריט שנשלח בדואר רגיל לא צריך לעבור את ה 5 שבועות, אז כנראה שהוא אבד.

במאמר מוסגר - לפחות נכון לשוק האמריקאי (שכמובן לא עוזר לך במקרה הזה של הרנו אבל ...) - השיטה היחידה להזיז משהו אצל המחלקות חלקים במוסך היא עם סוג החלק + VIN NUMBER של הרכב.

המקטים ה״פנימיים״ לפעמים שונים בין איזורים אבל לפי זה - הם פותחים את התוכנת חלקים עם המקט של הרכב ושולפים מה שצריך.

היה לי חבר שניסה לברר את המחיר של הBembo שמגיעים על הBRZ החדשות - עד שלא היה לו VIN ביד של אחת כזו ולפי זה מצאו לו את זה בשניה - קדחת.

(בעיקר מעצלנות / חוסר אינטרס של היועצי שירות שאחראים על המחסן מן הסתם)

ברנו המקט זהה בכל העולם לחלק הזה ולא צריך VIN , ה VIN משמש למציאת מקט (יש מקט מחליף אבל יש לי את שניהם)

אין את החלק בשום מקום באירופה.

באוסטרליה מצאתי 2 חנויות שמוכרות+ זמין ברנו אוסטרליה, ככה שזה הכיוון כרגע.

רק מזכיר למי שלא יגלגל למעלה ,

מחפש חבר פורום שנמצא באוסטרליה ,תודה

:)

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...