Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפ גרנד צ'רוקי טריילהוק - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ג'יפ גרנד צ'רוקי טריילהוק הוא גרסת השטח הקיצונית של רכב הפנאי האמריקאי. שלחנו את יואב לבלות עימו סוף שבוע במדבר, ואלו רשמיו.

%D7%92%D7%99%D7%A4-%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%A6%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%94%D7%95%D7%A7-04.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יואב, כתבה יפה.

לא ראיתי שצויין נפח מנוע, דיזל? בנזין?

להבנתי, נראה כי הרכב הזה למרות יכולתו לצלוח מעלות/מורדות, הצלבות וכ"ו עושה את זה באופן אוטומטי??? ע"י מערכת הזחילה?

ומה שנותר לנהג זה לכוון את הרכב?

כי גם ציינת, שניסית בעצמך לא הצלחת...

עריכה אחרונה על ידי idan10

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המנוע יש פסקה שלמה ומושקעת במיוחד...:

מנוע, תיבת הילוכים, ומתלים

לגרנד שלנו מנוע 3.6 ליטר עם 282 כ"ס ב-6350 סל"ד ומומנט צנוע של 35.4 קג"מ ב 4300 סל"ד. רק לשם השוואה, לגרנד עם מנוע הדיזל יש 56 קג"מ כבר ב-1800 סל"ד, אבל הוא לא נמכר בגרסת השטח הבכירה. תיבת ההילוכים של הגרנד היא אוטומטית בעלת 8 הילוכים, עם אפשרות לשימוש ידני חלקי. הגרנד שלנו מצוייד במתלי מבוססי כריות אוויר, המאפשרים 5 מצבי גובה לשטח ולכביש.

לגבי מערכת הזחילה, אתה לא חייב להשתמש בה. אני עד הרכב הזה, או יותר נכון למעט הרכב הזה, סולד מכל מערכות הזחילה במדרון, בכל המכוניות שנתקלתי בהן עד היום. כאן, היכולת שלך כנהג לקבוע את מהירות הזחילה במדרון או העליה עושה את ההבדל.

אני אתן דוגמא, ששוחחתי עליה עם פבל ולא הכנסתי אותה למבחן.

לפני כמה שנים נסעתי עם חברים לעשות את הרוביקון טרייל בארה"ב. שכרנו מדריך מקומי שהביא את הג'יפים שלו איתו.

את כל הרוביקון עשינו עם הג'יפים המשופרים שלו, בלי לעבור את ה 800-1000 סל"ד. הכל מאוד מאוד לאט.

באחד המכשולים עליתי ל 1200-1300 סל"ד. המדריך שהיה איתנו מייד הסתובב אלי עם מבט של רוצח וצעק "easy cowboy, easy cowboy" במובן של "מה אתה משתולל לי כאן?"

בטריילהוק לקחו את הגישה הזו, וכאילו הכניסו אותה למחשב. הרכב מגיע לעליה עם הצלבות. נוסע, נועל דיפרנציאל אחורי, ומתקדם בלי להעלות סל"ד. אם הוא נעמד, הוא מעלה את הסל"ד לאט לאט כמו ששום רגל של נהג לא יכולה לעשות, משיג את התנועה שהוא רוצה לייצר מגיע למהירות זחילה שהנהג קבע, ומוריד בעדינות את הסל"ד כדי לשמר על המהירות.

בשורה התחתונה - הרכב יעבור הכל יותר בקלות בלי ההתערבות שלך, זה המבאס. אתה עדיין יכול להחליט שאתה לא מפעיל את הפיצ'ר הזה ותיסע כרגל עם רכב שטח ונעילה אחורית אוטומטית.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם סאנגיונג מוסו טנדר.

סליחה???:shock:

:roflmao::roflmao::roflmao:

כאן הפעלנו שוב את בקרת הזחילה. הרכב עבר את המכשולים בצורה מדהימה, לא פחות. כמה מדהימה? כשניסיתי לשחזר באמצעות דוושת הגז את אותה ההתנהגות – לא הצלחתי. פשוט ככה. בשלב מסויים סיננתי קללה ברוסית עתיקה, הפעלתי את בקרת הזחילה, ומאותו רגע לא נגעתי עוד בדוושות לאורך קילומטרים שלמים של מסלול. שיחקתי רק עם המהירויות (אפשר לכוון בין 1 ל-8 קמ"ש, במרווח של קמ"ש אחד) ועצרתי רק כשהיה צריך להוריד את הצלם לצלם את הרכב או לכוון את יתר המכוניות. הרכב עלה עליות והצלבות, נעל בעצמו את הדיפרנציאל האחורי ושיחרר, הגיע לעצירה מלאה ונתן גז מאוד עדין כדי לא לייצר 'פרפור' והחלקה, ושלט בכל בצורה פשוט מרשימה.

את כל זה הוא עושה בעזרת ברזלים (דפרנציאלים ננעלים וכו) או בעזרת אלקטרוניקה (או גם וגם)?

אחלה כתבה, נראה שהיה אחלה טיול.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את כל זה הוא עושה בעזרת ברזלים (דפרנציאלים ננעלים וכו) או בעזרת אלקטרוניקה (או גם וגם)?

גם וגם, רק שהכל ממוחשב.

הוא שולט בסל"ד באופן מושלם. הוא שולט בנעילה האחורית באופן אוטומטי, נועל ומשחרר לפי הצורך.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מערכת הזחילה, אתה לא חייב להשתמש בה. אני עד הרכב הזה, או יותר נכון למעט הרכב הזה, סולד מכל מערכות הזחילה במדרון, בכל המכוניות שנתקלתי בהן עד היום. כאן, היכולת שלך כנהג לקבוע את מהירות הזחילה במדרון או העליה עושה את ההבדל.

אני אתן דוגמא, ששוחחתי עליה עם פבל ולא הכנסתי אותה למבחן.

לפני כמה שנים נסעתי עם חברים לעשות את הרוביקון טרייל בארה"ב. שכרנו מדריך מקומי שהביא את הג'יפים שלו איתו.

את כל הרוביקון עשינו עם הג'יפים המשופרים שלו, בלי לעבור את ה 800-1000 סל"ד. הכל מאוד מאוד לאט.

באחד המכשולים עליתי ל 1200-1300 סל"ד. המדריך שהיה איתנו מייד הסתובב אלי עם מבט של רוצח וצעק "easy cowboy, easy cowboy" במובן של "מה אתה משתולל לי כאן?"

בטריילהוק לקחו את הגישה הזו, וכאילו הכניסו אותה למחשב. הרכב מגיע לעליה עם הצלבות. נוסע, נועל דיפרנציאל אחורי, ומתקדם בלי להעלות סל"ד. אם הוא נעמד, הוא מעלה את הסל"ד לאט לאט כמו ששום רגל של נהג לא יכולה לעשות, משיג את התנועה שהוא רוצה לייצר מגיע למהירות זחילה שהנהג קבע, ומוריד בעדינות את הסל"ד כדי לשמר על המהירות.

בשורה התחתונה - הרכב יעבור הכל יותר בקלות בלי ההתערבות שלך, זה המבאס. אתה עדיין יכול להחליט שאתה לא מפעיל את הפיצ'ר הזה ותיסע כרגל עם רכב שטח ונעילה אחורית אוטומטית.

מה הטעם?

אני קונה רכב שטח בשביל לחוות את הפאן והריגוש שלדעת שהרכב עבר את המכשולים על ידי (כמובן בהתאם לנתוניו, הגבהות נעילות וכ"ו).

אין ספק שג'יפ עלו מדרגה עם הרכב הזה, עצם העובדה שאתה לא צריך לדאוג להגבהות (קפיצים ובולמים) שיפגמו לך במידה מהנוחות בכביש לצורך עבירות, כאן אתה מגביה מתוך תא הנהג.

אתה גם לא צריך לחשוש מהתקנות החדשות לרכבי שטח, כן יעבור טסטף לא יעבור בכל הקשור להגבהות.

מה טווח מרווח הגחון של הרכבף מהנמוך לגבוה?

כריות האוויר שמגביהות מגיעות גם בדגמים אחרים של הגרנד?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי idan10

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין מה אתה אומר, אבל זה עניין של השקפה.

כשהיה לי רכב שהיתה בו נעילת דיפרנציאל אחורית - השתמשתי בה גם במקומות שהייתי יכול לעבור ללא השימוש בנעילה. הסיבה היא שהחלטתי 'להקל' על הרכב כשאני יכול, ולא לבדוק אם הוא עובר איפשהו או נתקע, ואז להפעיל את הנעילה.

כתפיסה, המשפט "עליתי את XXX ואפילו לא הפעלתי את הנעילה" לא מרשים אותי לא כשאני אומר אותו ובטח לא כשאחרים אומרים אותו.

ככה אני מתייחס לכל רכיב שיכול לסייע לי בשטח - אם הוא קיים - אני אשתמש בו. אם חילקתי עומסים על ידי הפעלת רכיב כשלהו - אז שמרתי על הרכב.

לגבי מרווח גחון - לטריילהוק בין 16.2 ס"מ ל 27.4 ס"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן,

1. יש אנשים ש"שטח" אצלם זה לשבור את הכלי רק בשביל להוכיח לו מי כאן הבוס.

יש אנשים ש"שטח" בשבילם זה לשבור את המעלה רק בשביל להראות לו מי הגבר-גבר.

ויש אנשים ששטח עבורם זה שקט ושלווה ומדבר ופסטורליה והכלי רכב זה רק אצמעי להגיע לנירוונה הזו.

כך שאין פה באמת שאלה של "מה החוכמה" אלא רק שאלה של העדפה אישית.

2. ג'יפ לא עשו קפיצת מדרגה, מיום הצגת הצרוקי (שבארץ דווקא כונה ווגוניר) הם בחוד החנית של רכבי פאר-עבירות אמיתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו הזה פשוט מגניב, אני חושב שזו השורה התחתונה של ההתנסות שלי איתו.

מצד אחד, יש לו את המראה הקרבי ספורטיבי הזה, במיוחד בצבע הזה, במיוחד עם המדבקה על מכסה המנוע, ובמיוחד כשהמתלים במצב הנמוך שלהם. כשמתחילים לנסוע הוא אפילו מודיע בלוח השעונים "Aerodynamic ride height achieved".

הוא נעים לנסיעה בכביש, המושבים נוחים, ואפילו יש להם מיזוג משלהם. מיזוג, במושבים, בג'יפ, ימות המשיח בהחלט כבר כאן. איזה נחמד זה בטח להיכנס לרכב ביום קיץ נעים באוגוסט ולהפעיל את זה, תענוג של ממש. אפשר בקלות ובמהירות לסגור איתו מרחקים ארוכים, בצורה תיאורטית כמובן, אם כי הייתי שמח אם באמת היה לו יותר Punch שכזה. אני מניח שעם מנוע ה-V8 (שלא משווק פה אאל"ט) העניין בהחלט פתיר. גם הסאונד המלווה בוודאי יהיה מרטיט יותר.

יש קצת יותר מידי כפתוריאדה שם בקונסולה המרכזית, אבל יש להכל שם איזשהו הגיון, אז זה לא נורא. המקום היחיד שזה מפריע הוא בהגה עצמו, בדומה למה שהולך ברנגייד. ההגה קצת שמן מידי, קצת יותר מידי כפתורים, לא הכי נוח.

מצד שני, בשטח הוא תפקד הרבה מעל הציפיות. תהיתי אם באמת אחרי התנהגות כביש כזו הוא יהיה מסוגל לטפס על דברים ולצלוח הצלבות, והוא לא מצמץ אפילו. גם עוד לפני שמשחקים עם מצב הנסיעה האוטומטי, הוא מרשים מאוד. קשה באמת להרגיש בחסרונם של סרנים חיים. האלקטרוניקה עובדת טוב, כולל החלק שלה שאחראי לנעול את הדיפרנציאל. במצב האוטומטי, כמו שציין יואב, הוא בקלות יורד במקומות תלולים, והשוס האמיתי הוא שהוא גם יודע לעלות אותם בצורה רגועה כזו שקשה לי להאמין שנהג אנושי מסוגל להשיג.

אני מסכים, בשטח כל הגימיק של כריות האויר אמנם מאפשר להגביה אותו, אבל באמת שהוא נעשה נוקשה וקופצני מידי. אני אזהר מאוד ואגיד שזה דומה למה שקורה אצלי בסוזוקי בצורה מסוימת. נכון, שאר האוטו פה הרבה, הרבה יותר מפנק ונעים, וזה בהחלט מפצה, ולא מרגיש כמו הטירוף בסוזוקי, אבל בהשוואה לנד קרוזר למשל? יום ולילה. אפשר באותו שטח יחסית פשוט לנסוע מהר יותר, ובצורה נוחה יותר בטויוטה מאשר בג'יפ. אם כי בטויוטה אין את יכולות הכביש שיש בג'יפ, אז אולי זה פשרה טובה? עניין לגמרי אינדיבידואלי.

בסופו של דבר זה מסתכם בעניין של סדר עדיפויות לדעתי. הגימיקים מגניבים מאוד, אבל אני למשל אוהב בעצמי לטפס את המעלה, והאמת שהייתי מעדיף את הטויוטה על פניו, אם הייתי במעמד הקניה. פשוט כי יש איתו קצת, ממש קצת פחות ביטחון איכשהו, בגלל באמת העובדה שאי אפשר לנסוע בקצב, לא אגיד מהיר, אבל זריז שכזה בשטח.

אולי למי שאופי השימוש שלו הוא בעיקר כבישי, ומידי פעם מטייל כמה שעות בשטח הוא יתאים יותר. כך או כך אותי הוא הרשים מאוד, הוא נראה טוב, נוסע טוב והוא פשוט מגניב, שאפו.

עריכה אחרונה על ידי Caveman

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שיש v8, יש לו גם דגם SRT, שם חש וואחאד פאנצ׳

בנוגע לקופצניות הטורדנית בגובה המקסימלי, אני מניח שהסטינג הזה הוא רק למעברי סלעים קשים ואיטיים אה-לה-טראייל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתרשמות שלי מהכתבה לגבי הרכב היא שהוא עושה הכל לבד וכאילו כל בנאדם שאין לו מושג בנהיגה בשטח יכול לצלוח איתו כל מסלול שירצה. האומנם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק.

בורות בנהיגת שטח (בור ועם הארץ, לא בור באדמה) הם דרך די בטוחה להפוך את הרכב, מזה אף מערכת לא תציל אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...