Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין פיג'ו 308 לטויוטה אוריס היברדית.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 2340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

2 רכבים הגיעו לגמר, טויוטה אוריס היברדית ופיג'ו 308 פרימיום.

ההתלבטות שלי מונעת בעזרת כמה דברים:

א. מרווח הרגליים בפיג'ו 308, קוצץ, בשביל הגדלת נפח תא המטען.

ב. אוריס מגיעה עם מערכת זיהוי נתיב, בלימה אוטומטית - פיג'ו מגיעה בלי המערכות האלה אלא התקנה מקומית של המוביליי המסריח. (יבואן לא מסכים בלי זה)

ג. פיג'ו מגיעה עם חיישן גשם ואורות, טיוטה מגיעה עם חיישן גשם בלבד (יבוא של אלבר).

ד. נסיעת המבחן בטויוטה היתה יותר שקטה כמובן בגלל המנוע, אלא גם בידוד רעשים.

בפיג'ו לעיתים שומעים ומרגישים את קרקוש ורעדת ה-3 צילנדרים והרגשתי שהבידוד רוח, לא איכותי.

ה. העיצוב הפנימי והחיצוני, לעניות דעתי, יותר יפה בפיג'ו.

ו. מערכת המולטימדיה מרגישה לי יותר אינטואטיבית, בפיג'ו מאשר בטויוטה.

האם מישהו יכול לשפוך לי אור נוסף על הבדלים לטוב ורע בין הדגמים?.

כמובן שמדובר על רכבים חדשים.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כדאי לחכות שבפיג'ו יכניסו את המערכות בטיחות החדשות? יצאה כבר מתיחת פנים בעולם והרכב כבר נמכר באירופה.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת.

הצפי להגעת הדגם החדש הוא במרץ.

הדגם צפוי להגיע מנוע 1.2 טורבו כמובן וכמו כן, 1.6 טורבו דיזל, שנשמע קטלני.

בדגם החדש בהחלט יהיו אביזרי בטיחות.

ההבדל הוא שכעת מוכרים את הדגם הישן, ב-125K ואני מעריך שהדגם החדש יעלה בערך 135-140K, הבדל משמעותי.

ועוד נקודה נוספת.

טויוטה זולה ב-800 שקל בביטוח, מאשר הפיג'ו.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין התמחור של הדגם המחודש, ראה הפסקאות האחרונות בכתבות להלן:

http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-34871-%D7%A4%D7%99%D7%92-%D7%95-308-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%94-%D7%9E%D7%AA%D7%99.aspx

https://cars.walla.co.il/item/3075941

נראה כי לכשתגיע מתיחת הפנים היבואן יחתוך משמעותית במחיר על מנת להפוך את הדגם לתחרותי ולכן ספק אם תרוויח משהו מההנחה המוצעת. כמו כן מאחר ומנוע 1.2 לא הוכיח אמינות מופתית הייתי מציע להמתין לגרסה המשודרגת שלו שתגיע בדגם המחודש.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי,

ברגע שהיבואן יתחיל לבסס עצמו עם דגמי הבסיס של הדגמים עם מנועי דיזל אוטומטיים, שהם אמינים ומוכחים, המכירות של הדגמים יעלו והרבה חברות ליסינג יחכירו את הרכבים (בדיוק כמו ברנו).

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הייתי ממתין ל-308 המחודשת.

לגבי אוריס, היתרון הגדול של היבואן הרשמי הוא אפשרות להארכת אחריות למנוע החשמלי והסוללה עד שהרכב מגיע לגיל 10 בתשלום של 300 ש"ח לשנה. לדעתי זה דיי משמעותי. על האוריס האצ'בק בדרך כלל אפשר לקבל הנחה קטנה וגם כמה הטבות, היא פחות מבוקשת מהסטיישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר ג'ירפות? אותו מקרר בגישה כל כך שונה? אני לא רואה פה התלבטות אמיתית.

הטויוטה תהיה כלכלית יותר. גם בלי כדור בדולח, בסיכוי גבוה עד גבוה מאוד ירידת הערך שלה תהיה נמוכה יותר, צריכת הדלק שלה תהיה טובה יותר (בטח בתוואי עירוני ו/או פקוק) ואפילו הביטוח שלה זול יותר. בנוסף, יש לה מערכות בטיחות אקטיבית, כפי שציינת.

הפיג'ו תהיה, לדעתי, "נעימה" יותר. בעיצוב, בחומרים, במולטימדיה (אם התחברת אליה).

האבחנה היחידה שלך שאני לא בטוח לגביה היא עניין הרעש - בנסיעה עירונית, בוודאי כשמנוע הבנזין כבוי בטויוטה, היא תהיה שקטה יותר. אבל כשהסוללה מתרוקנת ומנוע הבנזין מתאמץ, לדעתי רמת הרעש גבוהה יותר משמעותית מאשר בפיג'ו.

אם השיקול הוא כלכלי - טויוטה בלי צל של ספק. אם התחברת יותר לפיג'ו ואתה מוכן לשלם את ההפרש - חכה באמת למתיחת הפנים אם אפשר. ואם לא - תתחדש.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 308{פרה מתיחת פנים כמובן} ולדוד שלי יש אוריס היברידית שנהגתי בה לא מעט,שתיהן חמש דלתות.

האוריס קרוב לוודאי שתהיה קצת יותר חסכונית מה308 דיזל,למרות שגם המנוע בנזין חסכוני מאד.

ההבדל הגדול בין שני הרכבים זה איכות הנסיעה,הפיגו רכב בהרבה יותר נוח,הטויוטה קופצת ומענישה בכל כביש שהוא לא פחות ממושלם,ושומעים גם את הדפיקות מהמתלים על כבישים משובשים,בפיגו המתלים סופגים יותר,וגם בכבישים משובשים לא שומעים כמעט בכלל את המתלים.

בהאצה האוריס עם הגיר המעצבן שלה דוחפת את המנוע לסלד בינוני-גבוה ושם כבר המנוע ממש צועק,בפיגו המנוע שקט בהרבה ותפקוד הגיר הפלאנטרי עדיף בהרבה.

מבחינת ביצועים אין בכלל מה להשוות {ל308 בנזין} הפיגו משמעותית יותר זריזה.מרגישים את זה בכל לחיצה על הדוושה בכל הטווח של הסלד.

מבחינת בידוד הרעשים של הכביש והרוח,בטויוטה רעשי הרוח מתחילים במהירות קצת יותר גבוהה מהפיגו אבל בשתיהן לא מדובר במשהו שמציק,בטויוטה מרגישים את רעשי הכביש בצורה מציקה,הפיגו שקטה יותר.

מבחינת אמינות,אחרי קרוב ל170 אלף ק"מ בקצת יותר משלוש שנים אני יכול להעיד שהאמינות מושלמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2

א. מרווח הרגליים בפיג'ו 308, קוצץ, בשביל הגדלת נפח תא המטען.

משתמע שאתה מתייחס להאצ'בק. אבל אם לא זה הכיוון אז דע לך שב 308 בגרסת הסטיישן בסיס הגלגלים גדול מההאצ'בק מה שיוצר מושב אחורי מרווח.

גם בהאצ'בק מול האצ'בק לא בטוח שהאוריס מרווחת יותר. אם אני זוכר נוכן מה קראתי עליה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפות"ש מתייחס לפרימיום, שמגיעה רק בהאצ'בק, אם כי זה ללא ספק כיוון מעניין.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...