Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע לאמצעי חימום לדירה

netco
שימו לב! השרשור הזה בן 2344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשקיע בצד הבידוד. תראה אם יש פרצות אוויר מהחלונות או קירות קרים במיוחד ותמקם שם ריהוט.

שטיחים על הרצפה.

תקטין חללים שדרושים חימום (כמו חדר התינוק) עם ארון או חפצים.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אנחנו למזלי במישור החוף. אם היינו גרים בירושלים/באזורי ההר, מניח שהמצב היה שונה. תשתית החשמל אצלנו אמנם נופלת עשרות פעמים כל חורף, אבל אף פעם לא יותר משעתיים. זה מייצר בעיות אחרות כמו נזק לציוד מיחשוב.

לא נברתי בסטטיסטיקות, כך שדעתי מבוססת באותה מידה כמו "אל תקנה קקטוס, צרפתיות זה חרא", אבל יש לי בזכרון יותר מדי מקרים של תאונות גז, כולל משפחות שלמות שהלכו לישון בלילה ולא קמו בבוקר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך בעניין הגז, וגם אני לא הכנסתי גז הביתה. אני מחמם בחשמל בלבד (מזגנים). יש לי כירת פיקניק ניידת לפתרון של בישול במקרה של הפסקת חשמל ארוכה. קמין נפט שאיננו בשימוש קבוע (יקר...) ישמש לחימום באותו מקרה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה אתה גר, אבל יש בירושלים שכונות שלמות שברגע ששומעות את המילה שלג נופל בהן החשמל.

פרופורציות, חבר׳ה. :-)

בירושלים יורד שלג משתק אחת ל-3 שנים בממוצע,

וסופה שמפרקת חצי מהעצים בעיר עם הפסקות חשמל ארוכות - אחת ל-2 עשורים.

ניהול קטסטרופות וסטטיסטיקה זה לשרשורים אחרים. :-)

מצטרף להמלצה על איתור בעיות בבידוד וכמובן שטיחים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגן אינוורטר, לגודל הזה ול"אין בידוד" הקיים - שים 1.5 כס.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתמן שאצטרך לעבור על דלתות המרפסת הוחלונות כדי לייצר אטימה טובה יותר לקראת החורף,

וכנראה שרדיאטור (אחד/שניים) יירכש בקרוב.

תודה לכולם על התגובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרופורציות, חבר׳ה. :-)

בירושלים יורד שלג משתק אחת ל-3 שנים בממוצע,

וסופה שמפרקת חצי מהעצים בעיר עם הפסקות חשמל ארוכות - אחת ל-2 עשורים.

ניהול קטסטרופות וסטטיסטיקה זה לשרשורים אחרים. :-)

אני דרמה קווין ידוע, אבל אצלי הסטטיסטיקה מתנהגת אחרת.

את התקופה שלי בעיר פתחתי בסופה אחת מרסקת עם נגמשים שפינו אנשים מכביש 1. שנה אחכ? סתם שלג ששיתק את העיר. ואז שנתיים בלי שלג.

אז אולי נכוותי (כוויות קור, כמובן) יותר ממה שסביר.

תכלס זה היה מדהים.

איזה כיף זה שהאוניברסיטה סוגרת לשבוע (או קצת יותר, לא זוכר), וכל החברים מתנחלים בבית של הבחור היחיד שיש לו חשמל. עושים מסיבות מרקים, סרטים, אנשי שלג ויין.

אחד השבועות המוצלחים שהיו לי בחיים.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב , מקצת פרופורציות ממשהו שגר במקום ״קצת״ יותר קר :) (צפון ג׳רזי).

א. לגבי רדיאטורים - אני לגמרי עם האנס ידידי - ר ק! דלונגי. לא יודע מה הקסם שם - אבל הם הכי טובים , הכי חסכוניים. אולי המחיר קנייה גבוהה - אבל בטווח ה״ארוך״ (אחרי חורף אחד) - זה מחזיר את עצמו.

ב. בידוד - הבידוד בארץ הוא בדיחה. סורי , אבל צריך להשקיע בזה קודם - חלונות כפולים ואטומים באמת , ווילונות (עוזר המון) , ספי דלת אטומים (בלמטה ובצדדים). אני לא מדבר על בידוד בתוך הקירות , רצפות עץ וכו כי זה קצת מיותר. לא בונים ככה בארץ לצערי.

ג. אופציות חימום - בארץ - אכן העדפנו רדיאטורים על מזגן - אפילו עם המחיר הכפול או משולש בחודש. ואפילו עם כל המכשירי לחות וכו.

פה היה לנו רדיאטורי מים עם חימום מרכזי - זה היה יקר מאוד לתפעול ולקח זמן לחמם ולא מדויק - אבל החום היה נעים מאוד.

האמת כרגע יש לנו חימום בגז שנדחף דרך המיזוג המרכזי. אני לא יודע מה הקסם של זה לעומת מזגן - אבל זה הרבה יותר נעים.

כמו כן - במערכת מיזוג שלנו יש לנו פילטרים (דוגרי - לא הרשתות פלסטיק על המזגן) - ואז אפשר לשים פילטרים אמיתיים - לרמת וירוסים ואלרגנים בחורף - וזה עוזר הרבה עם לצמצם את זה. אז אם יש לך מיזוג מרכזי עם פילטר אמיתי - תזמין פילטר - MERV 17 או 19 - זה עושה הבדל משמעותי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הבלון נמצא בחוץ?

אני לא יודע איפה אתה גר, אבל יש בירושלים שכונות שלמות שברגע ששומעות את המילה שלג נופל בהן החשמל.

לפני ארבע שנים היו מקומות בלי חשמל מעל שבוע.

ושלג, כן? קר באמת. ואין איך לבשל או לחמם.

תאמין לי שבכזה מקרה, בעיקר כמו פות"ש שמצפה לעולל, אתה תקח את הסיכון ותכניס פצצת זמן הביתה. (או תנסה לצאת מהעיר, אם יש לך מפלסת שלג).

הגז איכשהו אמור להכנס לבית, לא? זה שהבלון בחוץ לא אומר שהסכנה גם נמצאת בחוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שאשתך בהריון, קח בחשבון שחימום עם מזגן מייבש לחלוטין את האוויר בחדר, וזה מקשה על הנשימה של תינוקות. בחודש הראשון להולדת הבת נאלצנו להגיע לבית חולים באמצע הלילה בגלל הסיפור הזה. לא נעים.

לאחר מכן השתמשנו ב-'מחמם העל' הוריקן טורבו לחימום ראשוני ומיידי של החדר, ומייד אחריו רדיאטור במהלך הלילה. לא נתקלנו בקשיים מאז.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האנשים שמשתמשים במזגן לחימום נסחפים וקובעים את הטמפרטורה על 28+

מה שגורם לכל התיאורים לעיל

אני קובע על 21, עוצמת המפוח הנמוכה ביותר, תריסים כלפי מטה וקערת מים להוספת לחות.

תופעות הלוואי נעלמות כמעט לחלוטין.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דרמה קווין ידוע, אבל אצלי הסטטיסטיקה מתנהגת אחרת.

את התקופה שלי בעיר פתחתי בסופה אחת מרסקת עם נגמשים שפינו אנשים מכביש 1.

נו, פרספקטיבה של קרוב ל-40 שנה לעומת 4, זה מובן. באמת נחתת בחורף הכי הרסני שאני זוכר.

ליביו, לגבי בידוד הדירות בארץ - הכי מביך זה לשמוע את הידידה הפינית מקטרת ש״נורא קר פה״ (יענו בארץ. בבתים.). צודקת...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדירות ישנות אין דבר כזה בידוד - ואם יש, זה סופר נדיר.

בדירות חדשות\מודרניות, יש בידוד (מעולה) של צמר סלעים (מחופה בגבס) שמעניק לדירות בידוד טרמי יוצא מן הכלל (וגם משפר בידוד אקוסטי). בדירה הקודמת שלי (שנבנתה באיזור 92-94) היה חיפוי פלטות קלקר של 4-5 ס"מ בחלק הפנימי של הדירה, ועל זה פלטת גבס. גם שם הבידוד היה פשוט נדיר. מומלץ !

בנוגע לחימום בלי ייבוש - כבר אמרתי (אבל כנראה שנוח להתעלם), מזגן אינוורטר. זהו אמצעי החימום היחיד שמסוגל לווסת את כמות החום שהוא מוציא ובכך להפחית באופן משמעותי את ייבוש האויר.

ניתן להגיע לתוצאות מעולות גם עם מזגן ON\OFF, פשוט צריך לכוון אותו על טמפ' נוחה (לא, לא 30 מעלות. להתחיל מלמטה - מאיזור ה 22 מעלות) ולעלות בהתאם לתחושה (לרוב 24-25 זה מספיק, במקרים קיצוניים 26). מעבר לזה - זה מחנק ולא נעים. זה עובד מצויין.

חשוב לציין שכל אמצעי חימום בדירה הוא מייבש, ולכן גם לרדיאטורים יש כלי פלסטיק שמונח בין הצלעות עם מים בתוכו (לטובת לחות). ככל שהמכשיר מחמם יותר מהר, כך הוא מייבש יותר מהר. בגלל שלרדיאטור לוקח בערך שבועיים לחמם חדר ירושלמי, אז לא מרגישים את הייבוש.

מי שמתכן מגורים ארוכי טווח בדירה ירושלמית, כדאי להשקיע בחיפוי קירות חיצוניים (קונסטרוקציה 50 מ"מ + צמר סלעים + פלטת גבס) - זה גם חוסך המון חשמל ומשפר את איכות החיים בדירה בכמה רמות. לאורך זמן ההשקעה בבידוד תתקזז עם עלויות החימום של הבית.

בנוגע לחולי (גם של ילדים) - לדעתי זה נושא שהיריעה קצרה כרגע מלהכיל. זה לא קשור ישירות רק למזגן עצמו אלא לעובדה ש: החדר סגור המון שעות ביום, טמפ' החדר עולה או יורדת באופן קיצוני ביחס לשאר הימים וכד' (וזה למה ? כי אנשים לא מקפידים על כיוון טמפ' נכון של המזגן, ובחלק מהמקרים גם התקנות לקויות גורמות לפיזור אויר לא אחיד בדירה - מה שגורם להבדלי טמפ' גדולים בין החדרים\חללים בבית).

תקרא קצת גם באינטרנט על נושא טמפ' חדר מומלצת ותראה מה כותבים. גם הרופא משפחה שלי, שהוא גם מנהל חדר מיון כבר מעל 20 שנה באחד מבית החולים בארץ, המליץ לי בעבר על הקפדה בנושא טמפ' החדר שהילדים ישנים בו, ואכן באמצעות טרמומטר פשוט ומזגן - אנחנו שומרים על טמפ' דיי אחידה לאורך כל הלילות בשנה, חורף או קיץ (25 מעלות). ברוב המקומות ממליצים בין 22 ל 25 מעלות אבל מצאנו ש 25 זה האידאל ללילה (אני מעדיף 24).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגז איכשהו אמור להכנס לבית, לא? זה שהבלון בחוץ לא אומר שהסכנה גם נמצאת בחוץ

גם התנור בחוץ. מה שנכנס הביתה אלו המים החמים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...