Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר אמריקאי על תאונות דרכים

sperial
שימו לב! השרשור הזה בן 2316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח את זה כאן לדיון פתוח עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תיקנתי את הלינק

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מענינת , טוב לדעת לפחות שהייתה ירידה בכמות הרוגים בתאונות דרכים בארץ. אני זוכר כמה בבית ספר (שנות ה-90) חרשו לנו תשכל לגבי תאונות דרכים, עוד זכור לי חלק מהסרטונים שהראו לנו אז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הרב המאמר הזה מדגים באופן מעולה את תקשורת הפייק ניוז שזועקת שמצב הבטיחות בדרכים בישראל גרוע בעוד שהוא (א) לא רע בכלל ו-(ב) השתפר באופן מדהים בשני העשורים האחרונים. בעשור הבא, עם הגידול בפופולריות של מערכות הגנה מתקדמות, נראה שיפור משמעותי נוסף.

תהיו בטוחים שמי שניזון מהתקשורת הממוסדת יראה גם בעוד עשור כתבות פייק ניוז שטוענות שהמצב קטסרטופה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שמפה חלקכם ילך לגוגל, אחסוך לכם.

ישראל בהשוואה (מצב בתחת).

המדינות והשינוי באחוזים במספר ההרוגים בין השנים 2012-2015:

27-12-2016_10-41-12.png

הרוגים בתאונות דרכים בין השנים 2012-2015:

27-12-2016_10-40-16.png

מקור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4898707,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ויינט זה בדיוק המקור למידע אמין כשרוצים לדעת משהו. הכתבה הזאת עלובה בכל כך הרבה צורות, שאני באמת לא יודע איפה להתחיל.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הרב המאמר הזה מדגים באופן מעולה את תקשורת הפייק ניוז שזועקת שמצב הבטיחות בדרכים בישראל גרוע בעוד שהוא (א) לא רע בכלל ו-(ב) השתפר באופן מדהים בשני העשורים האחרונים. בעשור הבא, עם הגידול בפופולריות של מערכות הגנה מתקדמות, נראה שיפור משמעותי נוסף.

תהיו בטוחים שמי שניזון מהתקשורת הממוסדת יראה גם בעוד עשור כתבות פייק ניוז שטוענות שהמצב קטסרטופה.

הא?

אתה כל כך ממהר לצעוק פייק ניוז שאתה אפילו לא עוצר שנייה לחשוב.

אפשר להבין איזו סיבה בדיוק יש ל"תקשורת הפייק ניוז" לצעוק שמצב הבטיחות בדרכים בישראל גרוע בזמן שהוא לא? האם "הקרן לאנטי שר התחבורה" מממנת אותם? האם "האיגוד נגד חובבי הבטיחות" תומך בהם בסתר? מה האג'נדה פה?

ולעניין - ברור שמצב הבטיחות בדרכים השתפר. המכוניות השתפרו. התשתיות השתפרו. הרבה מאוד דברים השתפרו. בכל העולם הם משתפרים. אף אחד גם לא טוען שהמצב קטסטרופה. פשוט שיכול להיות יותר טוב. או שאתה טוען שכמות ההרוגים והתאונות טובה מספיק ולא צריך להשתפר יותר...?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יש לאן לשאוף, לעשות ולקוות שיהיו כמה שפחות הרוגים. בישראל לצערנו מגזר יחסית קטן באוכלוסיה בזכות התנהגות שערורייתית אחראי לחלק גדול מההרוגים, ככה שהמצב בארץ כמו בהרבה דברים אחרים, די ייחודי. בנוסף, ישראל מדינה קטנה ויש אפשרות (שגם מנוצלת) לבנות כבישים דו-נתיביים כדי למנוע התנגשויות. המדינה עשתה צעד ענק בנידון במהלך 15 שנים אחרונות.

בקשר לכתבה עצמה, בארה"ב כמות האנשים הלא נורמטיביים גבוה בצורה בלתי רגילה, מה שאנחנו גם רואים הסטטיסטיקות הטלוויזיה המכשפים שונים ומשונים. עוד סיבה לתמותה הגדולה שעלתה בדעתי, אלו הבדלי גודל ברכבים. אם באירופה ובישראל המכוניות פחות או יותר זהות בגודלו ומשקלן, אז באמריקה ההבדלים גדולים. אני לא חושב שצריך להגיד מה תהיה התוצאה בהתנגשות של סילברדו/SUV מגודל עם פרייבט או SUV קטן.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

stum - אתה העלית נקודה חשובה, של מה שקורה ב-3-5 השנים האחרונות. עם זאת הנתוןם שלך שונה - אתה נותן את מספר ההרוגים האבסלוטי, ה-NYT נותן מספר הרוגים למיליארד מייל נסועה. אלה נתונים שונים שכן המספרים שלך לא כוללים את המכנה.

זה לא אומר שאין לאן לשאוף ושהכל כאן דבש - אבל שם דברים בפרופורציות. ד"א - אם משוים אי ישראל לצרפת (עם ירידה די דומה במדד שהוצג) - הצרפתים עשו זאת במידה רבה באמצעות אכיפה נוקשה מאד של חוקי הנהיגה, במיוחד מצלמוןת מהירות בכל חור. ועדיין, כאשר נהגתי בפרובאנס בקיץ 2015, נתקלתי בלא מעט נהיגה "ישראלית" עם חיתוך ועיגול פינות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הרב המאמר הזה מדגים באופן מעולה את תקשורת הפייק ניוז שזועקת שמצב הבטיחות בדרכים בישראל גרוע

תקשורת הפייק ניוז?

המאמר הזה מדגים בדיוק עד כמה המצב צריך עוד להשתפר - אנחנו קרובים יותר לארה"ב (עליה המאמר מדבר) עם 5.9 מקרי מוות אצלינו לעומת 7 בארה"ב מאשר לאנגליה, עם קצת יותר ממחצית מקרי המוות שיש אצלינו. נכון שהשיפור אצלינו היה משמעותי, ואפשר לנתח את הסיבות לזה (יש לי כמה השערות משלי), אבל זה בדיוק מראה שאנחנו יותר קרובים לסוף הטבלה מאשר לתחילתה.

אז כן, המצב קטסטרופה, כי אצלינו יש כמעט פי 2 הרוגים למיליארד ק"מ נסועה מאשר באנגליה או בשוודיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שממש באופנה היום לצעוק על כל נתון שלא מסתדר עם השקפת עולמך פייק ניוז.

אני לא עוקב אחרי גרפים באופן תדיר, אבל אני מוכן לקחת הימור ולהגיד שאם נסתכל על הגרף של מספר ההרוגים מתחילת שנות ה-2000 ועד היום נראה גרף שיורד ואז משום מה חוזר לעלות.

למה? הירידה היא בגלל השיפור בבטיחות חד משמעית. לא תשתיות ולא אכיפה. אני מחזיק פג׳ו 205 וכשאתה נוהג ברכב הזה אתה מבין מיד כמה אתה פגיע ביחס לרכב מודרני.

אפשר להאשים שני גורמים בעליה. אחד ברור גידול בכמות המכוניות. השני - סמארטפונים. אני מהמר שלשני משקל גדול יותר. מה גם שאם לראשון משקל ל כך משמעותי זה אומר דבר אחד - כשלון של המדינה. בכל מדינה נורמאלית בגודל שלנו אוב האנשים לא היו מניעים רכב בבוקר.

למי שמפריח פה בלונים ומחלק פרחים לביצועים המדהימים שלנו כדאי להירגע. התשתיות פה די פח אשפה, התכנון פה די פח אשפה, והעבודה של המשטרה פה וחברי הכנסת ממש פח אשפה, ומדובר בהזנחה של שנים אז אין פה שום קטע פוליטי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה? הירידה היא בגלל השיפור בבטיחות חד משמעית. לא תשתיות ולא אכיפה. אני מחזיק פג׳ו 205 .

למי שמפריח פה בלונים ומחלק פרחים לביצועים המדהימים שלנו כדאי להירגע. התשתיות פה די פח אשפה, התכנון פה די פח אשפה, והעבודה של המשטרה פה וחברי הכנסת ממש פח אשפה, ומדובר בהזנחה של שנים אז אין פה שום קטע פוליטי.

הדוגמא עם הפג'ו ממש מדעית, כל הכבוד!

חובת ההוכחה על הטוען, אשמח אם תסביר לכל באי הפורום מה פח אשפה בתשתיות ובתכנון.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשורת הפייק ניוז?

המאמר הזה מדגים בדיוק עד כמה המצב צריך עוד להשתפר - אנחנו קרובים יותר לארה"ב (עליה המאמר מדבר) עם 5.9 מקרי מוות אצלינו לעומת 7 בארה"ב מאשר לאנגליה, עם קצת יותר ממחצית מקרי המוות שיש אצלינו. נכון שהשיפור אצלינו היה משמעותי, ואפשר לנתח את הסיבות לזה (יש לי כמה השערות משלי), אבל זה בדיוק מראה שאנחנו יותר קרובים לסוף הטבלה מאשר לתחילתה.

אז כן, המצב קטסטרופה, כי אצלינו יש כמעט פי 2 הרוגים למיליארד ק"מ נסועה מאשר באנגליה או בשוודיה.

מסכים מה שאתה אומר אבל אני חושב שההשוואה של ישראל מול אנגליה/שוודיה היא לא נכונה, הכבישים פה הרבה יותר צפופים והדרכים קצרות יותר, כאשר אתה נוהג בשוויץ כמות ק"מ מסויימת אני נוטה להאמין שתפגוש פחות "מכשולים"(שיכולים להגרר לתאונה) בדרך לעומת בישראל.

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליך לחלוטין בעניין התשתיות, התכנון ותרומתם לבטיחות. אומר זאת כמי שהתגורר תקופה במערב אירופה, נהג ברחבי היבשת וגם בצפון אמריקה; התשתיות פה סבירות ומעלה, בהתחשב באילוצים ובעשרות הממלכות השלטוניות העצמאיות שעסוקות כל היום בלריב אחת עם השניה. אין לי ספק שלהרחבות כבישים דו-מסלוליים, מיחלוף והפרדות מפלסיות יש תרומה מסויימת לבטיחות.

לגבי תפקוד המשטרה, הממסד והמערכת הפוליטית, אין חולק.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...