Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם שמן מנוע קסטרול 5W40 יכול להתאים לסובארו B4

גילי29
שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין שום בעייה עם הצמיגות, רק לוודא שיתאים גם מבחינת התקן הנדרש ע"י סובארו.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני השתמשתי בו פעם האחרונה למאזדה לאנטיס. אפשר לשאול מה המחיר ששילמת עבורו ?

150-₪

סובארו אימפרזה 1999 1.6 אוטו' + קיה סול 2011 1.6. אוטו'. :wave:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

150-₪

תודה רבה, זה באמת תחום המחירים שראיתי אותו נמכר 115-150 ש"ח, יחסית מחיר זול לצמיגות ולמתחרים.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקדימה מה שרשום זה דקסוס 2 שזה שמן שמיועד לרכבים של-GM.

שום ייצרן שמנים לא מייצר שמן מנוע שמתאים אך ורק לרכבים של GM או VAG. זה שמן מנוע שבין הייתר נבדק ואושר לשימוש ברכבי GM.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז השמן הזה מתאים ל-B4 או לא ?

התשובה לא פשוטה, היו על הנושא הזה עשרות הודעות במספר רב של שירשורים. אתה מוזמן לחפש, ותמצא כאן המון חומר בנושא.

אם אתה רוצה "להיות בטוח" לך לפי ההמלצה בספרות הרכב,עם זאת אני אישית לא הייתי חושש להשתמש בשמן הנ"ל, במיוחד אם הייצרן ממליץ על שימוש בשמן לפי התקן האמריקאי (API, שלמיטב ידיעתי יש לו תאימות מלאה לאחור) ולא רק האירופאי. לגבי הצמיגות, מדובר בשמן רב דרגתי בתחום רחב יחסית, מכאן שהתפקוד שלו מבחינת הצמיגות עדיף בדרך כלל. השמן כביכול "מתנהג" כמו שמן חד דרגתי 5 בטמפ' קרה (מוגדרת לפי תקן), כאשר השמן מתחמם והציגות שלו יורדת, בטמפ' הגבוהה שהוגדרה לפי התקן הצמיגות שלו תרד, אבל לרמה ששמן חד דרגתי 40 היה מגיע אליה ולא שמן חד דרגתי 5. כלומר אם במגוןן ההמלצות של הייצרן מופיע בתחום הנמוך 5 ובעליון 40, אני אישית הייתי שקט עוד יותר, כמו בדוגמא שנתנו כאן, הייצרן ממליץ על 5W30 ויש אפשרות גם ל 10W40, כלומר 5W40 נמצא באיחוד התחומים המומלץ ע"י הייצרן.

אסייג לגבי התקן האירופאי שהוא הרבה יותר מסובך מהאמריקאי, בהרצאה ששמעתי ממנהל מעבדת בדיקת שמנים זכור לי שדובר שבחלק מהרמות הייתה בעייה עם תאימות לאחור, נדמה לי שהיה קשור לשינוי במבחנים בתקן מהתקן הישן, אבל אני כבר לא זוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בSERVICE MANUAL של סובארו לגאסי דגמים 2010-2011 יש סימון שהשמן המומלץ הוא 5W30 אבל סה"כ במובן כיסוי הטמפרטורות הוא יותר מיועד לארצות קרות יותר מאשר האקלים שלנו.

מה שדווקא מופיע בספר השירות של סובארו (הורדתי העתק מהרשת ואני גם בעלים של מודל 2010 עם מנוע EJ20) - בתור השמן שמכסה את כל הטווח הוא 5W40

במוסך המרכזי שם אני מטפל ברכב (עובר לתחזוקה עצמאית) השתמשו בכלל ב10W40

5W40 בקיצור נמצא לפי ספר הרכב במקום שמכסה את כל האפשרויות וההמלצה ברירת מחדל שלהם היא באמת 5W30

אין בעיה להשתמש בכל אחד ואחד מהם באקלים שלנו.

אני גם מתכוון לרכוש 5W40 סינטטי מלא, קסטרול או רהינול או מוטול (אם יש).

נ.ב - שמני OEM של סובארו הולכים לפי תקן SAE (קהילת מהנדסי רכב)

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...