Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משבר גיל ה30 - יש חיה כזו?

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אבל זו הגזמה פראית. מכונית ממוצעת לא הופכת לגרוטאה שאי אפשר לסמוך עליה אחרי 5 שנים וה"משוגעים" שקונים כזה דבר הם רק מכונאים, זה רק בראש שלכם.

מכאן הדרך ל"לא מוכן לשמוע, רוצה רק חדש" קצרה, והתחנה הבאה היא משבר גיל הX, בו אתה קולט שאין לך כסף לדברים אחרים כי לקחת הלוואה על משפחתומת מעפן שיש לכולם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בוא נקח תקלה שיכולה לקרות אחרי 5 שנים: הפחמים של אלטרנטור מתו.

אתה מגיע למוסך או לחשמלאי והוא אומר לך שאין לו במלאי אלטרנטור בהישג יד. הוא צריך להתקשר ולברר. הרכב תקע במוסך, למנהל המוסך יש עוד לקוחות שהוא מטפל. עד שמגיעה הצעת מחיר כלשהי, עוברות כמה שעות טובות. עד שמביאים את החלק, יכול לקחת עוד כמה שעות. בקיצור יום מבוזבז בעבודה.

כל זה בהנחה שאותו בעל מקצוע זיהה את התקלה ישר. מה קורה בתקלות קצת יותר מורכבות? אז הרכב תקוע בחניה של המוסך כמה ימים.

אם יש תקלה ברכב חדש, הלקוח קצת מתעצבן, ואולי יכול לקבל רכב חלופי עד שהתקלה מתוקנת. אז ברכב חדש, לא אמור להיות תקלות.

בגלל זה אני אומר: מי שזקוק לרכב ולא יכול להסתדר עם התחבורה הציבורית בישראל, בהחלט הוא בבעיה כאשר הוא מגיע למוסך ללא שום ידע או בדיקה שהוא עשה. כאילו הגיע למוסך עם צ'ק פתוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה זונות, בלק ג'ק ומרצדס? הבחור נוסע על סופרמיני עם מנוע של שואב אבק, טוען שכל רכב בן 10 הוא גרוטאה ומרגיש על גג העולם.

אחד יושב באמבטיה, שותה בירה, מסתכל בפלייבוי ותוקע נאדים להנאתו. "אך, החיים הטובים- אני בג'קוזי עם בחורות ואלכוהול. מה צריך יותר?"

והתשובה לשאלה המקורית (נשברתי אחרי חצי שירשור)- לא. אם אתה מסתכל אחורה ומבסוט ממה שהשגת, אין סיבה שתיכנס למשבר.

אם אתה ממורמר כמו החבר'ה מהשירשורפלצת המקביל "נמאס לי להיות רווק", לא משנה בן כמה אתה...

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים כל יום נוסע 100 קילומט

גם אני, בממוצע. וברור שסטטיסטית חדש יתקלקל פחות, אבל להגיד שכל רכב בפחות מ-50k הוא פצצה מתקתקת זה בולשיט.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בוא נקח תקלה שיכולה לקרות אחרי 5 שנים: הפחמים של אלטרנטור מתו.

אתה מגיע למוסך או לחשמלאי והוא אומר לך שאין לו במלאי אלטרנטור בהישג יד. הוא צריך להתקשר ולברר. הרכב תקע במוסך, למנהל המוסך יש עוד לקוחות שהוא מטפל. עד שמגיעה הצעת מחיר כלשהי, עוברות כמה שעות טובות. עד שמביאים את החלק, יכול לקחת עוד כמה שעות. בקיצור יום מבוזבז בעבודה.

כל זה בהנחה שאותו בעל מקצוע זיהה את התקלה ישר. מה קורה בתקלות קצת יותר מורכבות? אז הרכב תקוע בחניה של המוסך כמה ימים.

אם יש תקלה ברכב חדש, הלקוח קצת מתעצבן, ואולי יכול לקבל רכב חלופי עד שהתקלה מתוקנת. אז ברכב חדש, לא אמור להיות תקלות.

בגלל זה אני אומר: מי שזקוק לרכב ולא יכול להסתדר עם התחבורה הציבורית בישראל, בהחלט הוא בבעיה כאשר הוא מגיע למוסך ללא שום ידע או בדיקה שהוא עשה. כאילו הגיע למוסך עם צ'ק פתוח.

תקן אותי אם אני טועה באבחנה, לדעתי לעולם לא הלכת למוסך כדי להחליף אלטרנטור ואתה ניזון מצ'יזבטים כמו כל אותם פחדני רכבים משומשים בני 5.

אני הייתי צריך לשפץ סטרטר בגולף בת 25. הלכתי למוסך ב10 בבוקר, יצאתי משם ב12 עם סטרטר משופץ והגעתי בזמן לשיעור.

רכב בן 25 שנה שלכאורה לא פשוט למצוא לו חלפים בכל מקום. אתה באמת חושב שלרכב נפוץ בן 5 זה יהיה יותר מסובך? עשה לי טובה.

אבא שלי רכש פלואנס דיזל משומשת מליסינג בת 3, עושה עליה 50K ק"מ בשנה והדבר היחיד שהחליף ברכב היה פנס אחורי בגלל שהוא נסע רוורס ודפק עץ. בלי אלטרנטורים, רדיאטורים וכל מיני מילים שמפחידות אנשים פה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והתשובה לשאלה המקורית (נשברתי אחרי חצי שירשור)- לא. אם אתה מסתכל אחורה ומבסוט ממה שהשגת, אין סיבה שתיכנס למשבר.

אם אתה ממורמר כמו החבר'ה מהשירשורפלצת המקביל "נמאס לי להיות רווק", לא משנה בן כמה אתה...

לא, לא, לא, לא, לא ועוד פעם לא.

משברי גיל נובעים משינוי פרספקטיבה. כלומר, מה שרצית (או חשבת שרצית) עד גיל מסוים משתנה, ואז אתה משנה כיוון. זה לאו דוקא משבר של דיכאון וחוסר תפקוד (למרות שהוא עלול להתפתח לכזה אם לא נזהרים).

לדוגמא - אם בשנות ה-20 שלך רצית רק לבלות, אתה עלול להתעורר סביב שינוי הקידומת ל-30 ולהבין שכל הבילויים האלה כבר קצת משעממים אותך, ושכדאי שתמצא עבודה רצינית, ואולי אתה אפילו מתחיל לחשוב על חתונה, ואפילו ילדים רחמנא ליצלן.

ועוד דוגמא - אם בשנות ה-30 שלך הקמת משפחה ומצאת עבודה סבירה, אתה עלול להתעורר סביב שינוי הקידומת ל-40 ולגלות שהילדים שלך מדברים איתך עד 10 מילים ביום, הזוגיות שלך הפכה ליומנאות (קרדיט לא. ברמן), ובעבודה אתה בעיקר עסוק בישיבות, מסמכי וורד והתחנפות לבוסים. ופתאום, כל זה נראה לך מעט חסר משמעות בפרספקטיבה החדשה שסיגלת לעצמך, שמסתכלת קצת קדימה מעבר לסיבוב, ואולי אתה רוצה פתאום להשקיע קצת בעצמך, או לעשות משהו משמעותי לשם שינוי.

זה קצת קשור ליכולת (הלא קיימת לרוב) של אנשים לביקורת עצמית. אבל אם יש לך את היכולת הזו, אתה עלול להיתקל פתאום במשבר כזה.

בקיצור - אל תקשרו את זה לחוסר הצלחה או קשיים כלכליים. משברי גיל הם משהו אחר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך פקששתי את השרשור.

משבר גיל 70 קשה יותר.

כאשר למחיה היו נזקקים ל 800 לירות

חבר שלי ואני הרווחנו 400 לירות ( התמחות )

אני נעזרתי בהורים החבר נתן לאשתו 350 לירות ו 50 לירות חסך.

היום הוא בעל כ 50 דירות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך פקששתי את השרשור.

משבר גיל 70 קשה יותר.

כאשר למחיה היו נזקקים ל 800 לירות

חבר שלי ואני הרווחנו 400 לירות ( התמחות )

אני נעזרתי בהורים החבר נתן לאשתו 350 לירות ו 50 לירות חסך.

היום הוא בעל כ 50 דירות.

מה עם החבר שהלך לנהר אבל? ;)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חזר. הפירניות טרפו אותו.

וברצינות , אפשר לקנות רכב ב 30 ולנסוע ואפילו שלא יתקלקל (איזו קורולה או לנסר מעידן הדינוזאורים) אבל וואלה לא בא לי לשבת על קוץ ולחשוב שכל פעם שאני מניע אותה משהו ישבר. שוב , רוב הסיכויים שהכל יהיה תקין אבל באסה לנסוע ברכב ישן. מה שמחזיר אותנו למשכורת. כשיש לך מעל 10 נטו אפשר לקחת חדשה בהלוואה בכיף.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי 98civic

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי רכש פלואנס דיזל משומשת מליסינג בת 3, עושה עליה 50K ק"מ בשנה והדבר היחיד שהחליף ברכב היה פנס אחורי בגלל שהוא נסע רוורס ודפק עץ. בלי אלטרנטורים, רדיאטורים וכל מיני מילים שמפחידות אנשים פה.

אפשר לדעת בכמה אבא קנה את הפלואנס?

אחד יושב באמבטיה, שותה בירה, מסתכל בפלייבוי ותוקע נאדים להנאתו. "אך, החיים הטובים- אני בג'קוזי עם בחורות ואלכוהול. מה צריך יותר?"

look-at-this-guy-at-first-you-think-hes-pathetic-18018835.png

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I rest my case

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כי עדיף לקנות חדש? איך בדיוק?

לא אמרתי שרכב ישן הוא פצצה מתקתקת. אמרתי שזה פחות נוח במקרה של תקלה במיוחד שבן אדם תלוי ברכב ביום יום.

איך בדיוק זה יותר נח? גם ברכב חדש כשיש לך תקלה אתה צריך לנסוע למוסך ולבזבז שם זמן. הסיכוי שרכב בן 5 יושבת בגלל תקלה נמוך מאד. גם אם יש לך מזל נאחס וביזבזת יום עבודה במוסך מתוך 3 שנים עם הרכב המשומש, זה שווה את ההפרש במחיר מרכב חדש? אולי אם יום עבודה שלך שווה 20K ש"ח.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי שאוטו משומש נורמלי עולה לפחות 50 אש"ח.

אבל כן, אם יש כסף לרכב חדש מאותו סוג, תמיד עדיף חדש עם אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...