Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול מובילאיי ברכב חדש

Alon BenHarosh
שימו לב! השרשור הזה בן 2336 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היבואן שמביא את כלי הרכב לארץ הוא זה שמחליט אם הרכב יגיע עם המערכת האקטיבית של מובילאיי או לא.

הסיבה שהרבה יבואנים מחליטים לייבא כלי רכב ללא מערכות טכנולוגיות כמו מערכת מולטימדיה, חיישני רוורס, רדיו, אזעקה, רמקולים ומובילאיי הוא בגלל שככה הם משלמים פחות מס בייבוא. כשהרכב מגיע לארץ יותר זול לייבואן להרכיב בהרכבה מקומית את מערכות הרדיו, מולטימדיה, איתוראן, מערכת אזעקה, חיישני רוורס, מובילאיי וכו...

בארץ אסור ליבואן לגעת במחשב הרכב ובחו"ל כן, ובגלל זה הוא מטמיע את הטכנולוגיה של מובילאיי ברכב ואז יש לרכב יכולות אקטיביות כמו בלימה אוטומטית ותיקון סטייה מהנתיב. כלומר המערכות המקוריות כמו שקוראים להם, הם לא באמת מקוריות אלא מערכות של מובילאיי שמוטמעות על ידי היבואן. לא בכל הרכבים אבל בלא מעט מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נדחף לשרשור ושואל שאלה...

לאחר התקנה של 1.1.18 של המכשיר המסריח הזה.

האם בבדיקות שנתיות (טסט) המערכת תבחן אם היא עובדת או לא?, תקינות מערכת?.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמורה להיות בדיקה. אף אחד לא מבין איך היא אמורה להתבצע.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טקס התחלת הנסיעה מתחיל לעלות לי על העצבים.

1.התנעה.

2.כיבוי S&S.

3.ביטול כניסת אוויר מבחוץ.

4.כיבוי מוביליי.

תומר

1. ברור

2. מסכים

4. מסכים

3. למה?? הרגל של נהגים ישראלים שאני לא מצליח להבין. גם בבית אתם עם חלונות סגורים?

נסיעה עם מצב אויר ממוחזר היא מתכון בדוק לקבל כאב ראש. בכל ספר רכב של כל יצרן כתוב שאין לנסוע במצב זה לאורך זמן.

מבטלים כניסת אויר מבחוץ רק כשנוסעים במנהרה, מאחורי רכב דיזל מסריח עד שמתאפשר לעקוף אותו, או כשחולפים ליד מפעל טיהור שפכים, ומשחררים את כניסת החיצוני מיד כשאפשר.

תמיד כשאני עולה לנהוג על רכב לא שלי, בארץ, מוודא שכניסת אוויר מבחוץ פתוחה.

לפות"ש, הייתי בודק אפשרות לקבל רכב עם רישוי 2017 ללא מובילאיי.

לגבי מי ששאל על בדיקה בטסטים. היום לא נבדק אבל המערכת רשומה ברישיון הרכב. אי אפשר לדעת מה יקרה בעוד מספר שנים. כמו שקרה בעבר, שאחרי שנים של הזנחה התחילו לבדוק נורות בקרה של ABS וכריות אויר (בצדק) והימצאות גיר אוטומטי ורישום חלון בגג בהתאם לרישיון (מיותר לחלוטין). לכן הייתי נמנע לחלוטין מרכישה של כל רכב שרשומה ברישיונו מערכת מובילאיי, בסוף תצטרך להתקין ולפרק לכבוד כל טסט.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקרים בחורף נכנס אוויר קר מדי בהתחלת הנסיעה,בבקרים בקיץ נכנס אוויר חם מדי,רוב הפעמים בתחילת הנסיעה אני נוסע מבלי שיש כניסת אוויר כלל ולאחר מכן מחליט לפי ההרגשה.

בדיוק כמו שלא נפתח חלון בצורה אוט' בתחילת נסיעה לא מבין למה להחליט בשבילי על כניסת אוויר.

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת נהדרת.

מאז שהתקנתי אותה הורדתי משמעותית את מהירות הנסיעה בזכות העובדה שמול העיניים שלי יש תמרור שהיא קראה אותו מקודם.

מונע ממני לקבל קנסות מיותרים.

כמו כן אני שומר יותר על מרחק, היא מתריעה על הולכי רגל בצורה חזקה מאוד וכאם במקרה אני עייף והרכב קצת זז לצד בלי שהרגשתי, אני מקבל התראה על זה וישר מאפס את הנהיגה.

הסיבה שהיא מעצבנת את כולכם היא כנראה כי אתם נוהגים ממש גרוע והמערכת מצפצפת ללא הרף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע את חצי כביש 22 עם התראה שאני עובר את המהירות המותרת ב-40 קמ"ש כיון שהמובילאיי קורא את שלטי ה-50/70 קמ"ש ביציאות בעוד שאני נוסע בכביש המהיר. אם אני התיחס אליו אסכן את כל התנועה בנסיעה איטית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה היה תלוי בי אני הייתי מחייב את כל בעלי הרכבים להתקין מערכות כאלה לא בהכרח מוביל איי, תוך שהמדינה תיתן הלוואות ותמריצים כאלה ואחרים למי שאין ידו משגת.

ובו זמנית הורדת מיסוי רצינית על רכבים עם מערכות אקטיביות ברכבים הזולים יותר.

אבל המדינה עשתה בדיוק מה שביקשת, ממש השנה: https://www.themarker.com/dynamo/1.3944853

קבלו וידוי:

אני, גלעד בן-זקן, בעל סובארו אימפרזה 160R שנת 2006 ששווה כמו אופני הרים ברמה טובה, בדעת צלולה הזמנתי מערכת בטיחות איווקס לרכב.

שמישהו ידליק לי משואה בבקשה.

ועכשיו הסבר:

באתי לחדש את הביטוח, גיליתי שהוא התייקר לי בקצת יותר מ-400 ש"ח, התבאסתי מאוד, הסיבה להתייקרות היא שהרכב לא נחשב לבטיחותי לפי אמות המידה החדשות, אם הייתה לי התרעת סטייה מנתיב או התרעת התנגשות מלפנים המחיר היה נשאר כמו בשנה שעברה.

זכרתי שמערכות אלה עולות כ-3000 ש"ח וההשקעה אינה הגיונית לרכבי.

ואז גיליתי שהמדינה קבעה שהמערכות האלה יעלו 2100 ש"ח, והמדינה תחזיר 1500 ש"ח בשלוש פעימות דרך אגרת הרישוי, שנה ראשונה ושניה 700 כל פעם ובשלישית עוד 100 הנחה בחידוש הטסט.

מכיוון שהחלטנו להישאר עם הרכב המצוין הנ"ל עד לפרק הבא שנהיה בצומת דרכים בחיינו המשפחתיים (עוד כארבע שנים), עשיתי את החשבון הנ"ל:

השקעה במערכת איווקס 1990 ש"ח דרך פנגו.

חזרה 1500 מהמדינה.

ביטוח בכ-400 ש"ח פחות מהרגיל כפול 3 זה לפחות 1600.

יחד חוזרים לי 3100 שקלים לפחות בשלוש שנים הראשונות.

משמע המערכת עלתה לי "מינוס 1110" ש"ח! כלומר שילמו לי עליה!

ממזמן התעניינתי על מערכות אלה ואני יודע שבטיחות אוטונומית עדיפה בוודאי, רק שאני לא שם כלכלית.

אז עדיף שיהיה זה על כלום, ולאישתי זה בהחלט יעזור האמת.

ההתקנה תהיה ביום שלישי הקרוב בבית הלקוח אפילו, כלומר הם מגיעים אלי הביתה להתקין.

נעדכן אם תהיה התעניינות.

ואם מישהו ירצה להתעניין אשמח לקשר בהודעה פרטית לבחור שמכר לי שלדעתי הוא עושה שירות טוב לחברת איווקס.

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלו וידוי:

אני, גלעד בן-זקן, בעל סובארו אימפרזה 160R שנת 2006 ששווה כמו אופני הרים ברמה טובה, בדעת צלולה הזמנתי מערכת בטיחות איווקס לרכב.

אוהבים אותך גלעד! קבל חיבוקי!

אבל ברצינות, כן, יש התעניינות. אני אשמח אם תדווח, גם לאורך זמן, על נזקים מההתקנה אם ח"ח יהיו, וגם על כמות התראות השוא שתקבל. אני מניח שמישהו שמתקין מערכת כזו מרצונו החופשי מניח שהוא נוהג מספיק חוקי (מאותת, שומר מרחק וכו') כדי לא לקבל יותר מדי התראות, בניגוד למי שהמערכת נכפתה עליו. מעניין לדעת איך הניסוי הזה יצליח.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת נהדרת.

מאז שהתקנתי אותה הורדתי משמעותית את מהירות הנסיעה בזכות העובדה שמול העיניים שלי יש תמרור שהיא קראה אותו מקודם.

מונע ממני לקבל קנסות מיותרים.

כמו כן אני שומר יותר על מרחק, היא מתריעה על הולכי רגל בצורה חזקה מאוד וכאם במקרה אני עייף והרכב קצת זז לצד בלי שהרגשתי, אני מקבל התראה על זה וישר מאפס את הנהיגה.

הסיבה שהיא מעצבנת את כולכם היא כנראה כי אתם נוהגים ממש גרוע והמערכת מצפצפת ללא הרף.

גם אני הייתי ממתנגדי המוביל-איי כשקניתי את המאזדה (2) שלי לפני חודש.

שיניתי את דעתי ואני מסכים לגמרי עם הבחור. יש למערכת הזו יותר יתרונות מחסרונות.

שמרו מרחק, אל תזחלו בחוסר סבלנות ברמזור אדום/פקק והיא לא תתריע. נכון, קורה שהיא מתחרפנת ללא סיבה, אבל זה נדיר מאד.

אגב, ברכבים שיש בהם בקרת סטייה מנתיב, ברירת המחדל היא של המערכת המובנית ולא של המוביל-איי (לפחות במאזדה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אגב, ברכבים שיש בהם בקרת סטייה מנתיב, ברירת המחדל היא של המערכת המובנית ולא של המוביל-איי (לפחות במאזדה)."

אז לא הבנתי מתקינים בכול מקרה את המובלאיי אפילו שיש כבר ברכב את המערכות באופן מקורי?

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אגב, ברכבים שיש בהם בקרת סטייה מנתיב, ברירת המחדל היא של המערכת המובנית ולא של המוביל-איי (לפחות במאזדה)."

אז לא הבנתי מתקינים בכול מקרה את המובלאיי אפילו שיש כבר ברכב את המערכות באופן מקורי?

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

התוספת שהמובילאיי מקנה היא התראת אי שמירת מרחק / התנגשות, וזיהוי תמרורים.

ברכב יש התראת סטייה מנתיב ובלימה עד 30 קמ״ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגמים המתקדמים(כמו CX5) יש למאזדה גם את המערכת של הבלימה במקרה של אי שמירת מרחק(מעל 30 קמ"ש) - אבל שמו מוביילאי לשם זיהוי תמרורים, למה? כי לפי הציון הבטיחות של משרד התחבורה יש על "זיהוי תמרורים" הטבת מס - על בלימה אוטונומית אגב? אין שום הטבה - האם זה בגלל שמוביילאי לא יודעת לבלום אוטונומית? אולי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגמים המתקדמים(כמו CX5) יש למאזדה גם את המערכת של הבלימה במקרה של אי שמירת מרחק(מעל 30 קמ"ש) - אבל שמו מוביילאי לשם זיהוי תמרורים, למה? כי לפי הציון הבטיחות של משרד התחבורה יש על "זיהוי תמרורים" הטבת מס - על בלימה אוטונומית אגב? אין שום הטבה - האם זה בגלל שמוביילאי לא יודעת לבלום אוטונומית? אולי.

כן זה כבר נשמע פחות שימושי.

עם זאת, לא הייתי רוצה להגיע למצב שהרכב בולם אוטונומית, ובנוסף זה מכסה את טווח המהירויות של מעל 80 קמ״ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2336 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...