Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מילוי גז במזגן ביתי יכול לגרום לתקלת לחץ גבוה ? (04)

לוקי2
שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מזגן תדיראן WIND 32 -מיני מרכזי

בקיץ הקירור עבד וקירר.

בחורף, הדלקה על חימום הפעילה את המזגן ל 10 דקות שבהן הוא חימם, אבל אז הפסיק ולא המשיך יותר.

טכנאי מדד עם שעונים ומצא שיש חוסר גז -השעון הכחול הראה 80, (באר או PSI - אני לא זוכר) - הוא מילא ואמר שאידיאלי שיהיה 110

כמו כן הוא חשד ברגש אויר חוזר והחליף גם אותו.

לאחר כל זה, המזגן נדלק, ולאחר מספר דקות מופיעה תקלה 04 - לחץ גבוה במערכת. (זה לא היה לפני שהוא התעסק עם המזגן). כמובן שעם הופעת התקלה המזגן אינו ממשיך לעבוד.

הטכנאי מומלץ מאוד בפייסבוק באזור מגורי, אך לתחושתי הוא איננו מקצועי מספיק.

האם מדובר בעודף גז ?

תודה

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי מילאו גז למזגן ? (בחורף ? בקיץ ?)

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

110-120PSI זה אידאלי לקיץ, עם חום של 40-42 מעלות ולא לסתיו בו הטמפ' נוחות בהרבה.

בנוסף, אני תמיד ממליץ לבדוק שיחון למי שלא בטוח אם יש מספיק גז או אין.

לא סתם המזגן מתלונן על עודף גז, במזג אויר כמו עכשיו אתה צריך להיות על 80-90PSI ואולי ביום חם יותר (בסתיו, כן ?) לעלות לאיזור ה 100-110PSI.

כידוע - על חימום המזגן עובד כמה דקות (עד שמגיע לטמפ' שבחרת) ואז מפסיק לחלוטין. הוא מחדש את הפעולה רק כאשר הטמפ' עוברת את ה 1 מעלות צלזיוס ממה שבחרת (זה אומר שאם בחרת 27 מעלות, המזגן יפסיק את פעולות ב 27 מעלות לחלוטין - ויחדש את העבודה שוב ב 26 מעלות - וחוזר חלילה).

בקירור תמיד יש יציאה של אויר (לא משנה אם המדחס עובד או לא), בחימום יש יציאה של אויר רק מתי שצריך, ביתר הזמן אין יציאה של אויר.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, לא מסתדר לי מה שכתבת.

הרי משתמש ביתי לא מוסיף ומסיר גז לפי המזג אוויר.

יש קבוע שצריך לעבוד טוב גם בקור וגם בחום ללא התערבות חיצונית. אז מה בעצם כתבת כאן ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, לא מסתדר לי מה שכתבת.

הרי משתמש ביתי לא מוסיף ומסיר גז לפי המזג אוויר.

יש קבוע שצריך לעבוד טוב גם בקור וגם בחום ללא התערבות חיצונית. אז מה בעצם כתבת כאן ?

בהינתן הכמות הנכונה של גז במערכת, בחורף הוא יקבל קריאה של 80-90-100 PSI, בקיץ הוא יקבל 105-125 PSI.

הלחצים במערכת הם תלויים בטמפ' הסביבתית.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גז זה דבר שמתפשט ומתכווץ.

בקיץ, כשחם הגז מתפשט ותופס יותר מקום, ולכן הלחץ שלו עולה.

בחורף, כשקר הגז מתכווץ ותופס פחות מקום, ולכן הלחץ שלו נמוך יותר.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן - המזגנאי שב, שיחרר גז מהמזגן, ותקלת הלחץ הגבוה 04, נעלמה.

כרגע המזגן מחמם ומקרר בצורה טובה.

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממשיך לעדכן. אולי למישהו תהיה בעיה כזו בעתיד.

תקלה 04 של לחץ גבוה חזרה. הטכנאי שוב טען שצריך לשחרר גז, עד שהתקלה תעבור.

לחילופין, הוא הציע לי לבצע בתשלום חדש ואקום גז מלא, ולמלא בדיוק את הכמות הנדרשת, כאן הבנתי שהוא לא מקצועי.

התקשרתי לטנאי אחר שאני מכיר, והוא הגיע לראות.

דבר ראשון הוא פירק את היחידה הפנימית של המיני מרכזי, שלף משם פילטר אויר חוזר, שהיה סתום לחלוטין ! שחור ומאובק ברמה שלא ראיתי, וחבל שלא צילמתי.

(תבינו, אני שוטף את פילטר היניקה 4 פעמים בשנה, תהיתי בעבר אם ישנו עוד פילטר בכניסה ליחידה הפנימית , ואף התקשרתי לתדיראן מספר פעמים, הם טענו בתוקף שאין עוד פילטר... ואני כמו פראייר האמנתי להם).

הפילטר שהוא שלף היה במצב גרוע ביותר, הוא היה סתום כלכך, שנמנעה מהמזגן כניסה של אויר חוזר בצורה מוחלטת, וכך גם רגש האויר חוזר לא קרא טמפרטורה נכונה.

שטפתי אותו היטב במים חמים, מספר פעמים, עד שהוא התנקה לחלוטין.

השינוי היה מיידי ומורגש מאוד, כמות האויר שהמזגן זורק מטורפת, מאז שנכנסנו לבית לא ניקיתי את הפילטר (שוב, כי לא ניתן להגיע אליו מבלי לפרק חלקים של המזגן שנמצאים בעלית הגג, וכי תדיראן טענו מספר פעמים שאין בכלל פילטר).

בנוסף, הטכנאי קבל, ושיפר משמעותית את מקומו של רגש הטמפרטורה של האויר החוזר.

גם האויר שהמזגן זורק נטול ריח של אבק.

מקווה שבזה תסתיים הסאגה.

ממליץ לכל מי שיש לו מזגן מרכזי או מיני מרכזי לנקות לא רק את הפילטר של יניקת האויר, אלא גם לבדוק האם קיים פילטר נוסף, ביחידה הפנימית של המזגן, בקצה צינורות האויר החוזר.

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*מתקן טעות בסוף ההודעה הקודמת -הטכנאי החליף קבל. - שכחתי לכתוב את המילה החליף.

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד פאזי. הקבל שהוחלף אחראי לדעתי על מהירות המאוורר, או על התנעתו. אני לא יודע בדיוק.

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...