Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך המלצה לזוג קומפוננט, סאבוופר יחיד, ומגבר

dinalep
שימו לב! השרשור הזה בן 2319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

רוצה לשדרג את המערכת שלי. יחידת ראש Pioneer mvh-av290bt

צריך המלצה לזוג קומפוננט לדלתות הקידמיות, סאב בודד, ומגבר

איך אני יכול לדעת מה הגודל רמקולים שמתאים למאזדה לנטיס 323 2002?

את הסאב אני מתכנן להרכיב בחלק האחורי של הרכב, יש שתי מקומות לרמקולים שפונים כלפי מעלה.

אפשרי לשים באחד מהם סאב בלי תיבה או שזה הכרחי?

אני לא רוצה להשקיע יותר מ200$ לכל מרכיב במערכת (קונה הכל בארצות הברית).

כמובן שאם אפשר, אז שיהיה כמה שיותר נמוך. מחפש מרכיבים עם מקסימום עלות/תועלת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמדומני, הרמקולים הקדמיים ב-323 הם בגודל 5X7.

יתכן וסביר שניתן להתקין גם רמקולים 6.5 בעזרת מתאם.

אם אתה מחפש דברים תואמים בארה"ב, הרכב נמכר תחת השם Mazda Protegé.

המקומות מאחור לא בהכרח מתאימים בגודלם לסאבוופר, אבל יש גם סאבוופרים בגדלים שונים ומגוונים, חלקם גם באים בזוגות.

סאבים שמורכבים ישירות לחלל תא המטען, נקראים Free Air. והם בנויים לעבוד בנפח תיבה גדול מאוד או לא מוגבל.

הרכישה בארה"ב היא פיזית והבאה במזוודה או רכישת אונליין ומשלוח?

אם האחרון, קח בחשבון מיסים ועלויות שילוח גבוהות לחלקים כבדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מזמין רמקולים מאמזון שעולים 30 דולר ומשלוח 20 דולר, זה יוצא מתחת ל 75דולר, האם יש משהו אחר שאני צריך לקחת בחשבון? האם יש מכס בלי קשר למחיר לגבי יבוא רמקולים לרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכות לרכב הם בקטגוריה של 34.6% מיסים כוללים, כאשר הסף הוא 75$.

אבל רשמת השקעה של עד 200$ לכל רכיב.

אילו רמקולים אתה מתכנן לרכוש ב-30$? מה לגבי שאר הרכיבים?

בדוק עלויות בארץ (לא בהכרח מוצרים מקבילים). בחלק מהמוצרים הרכישה מחו"ל אינה משתלמת בהכרח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור שענית לו הוא לא פותח האשכול, אלא אני. וכן אני מתכוון להשקיע עד 200 דולר לפריט, מכיוון שאני מביא בעצמי את הכל.

לפי מה שאתה אומר תיבה היא די הכרחית במקרה שלי?! מה גם שאני רואה שזה לא יקר בכלל אז אין לי בעיה לזרוק פה גם תיבה.

יש לך המלצות כלשהן? חשוב לי גם מתקין מקצועי כמובן... אחרת כל העסק לא שווה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא כתבתי שתיבה הכרחית.

סאבים Free Air אינם דורשים תיבה בעקרון. רק הפרדה בין הנפח "הקדמי" שלהם לבין "האחורי".

תיבה אפשר לבנות בארץ. לא סיפור.

לגבי מתקין, תריץ חיפוש.

הייתי ממליץ לבדוק מול מספר מתקינים, א'- אם אין להם בעיה להתקין ציוד שאתה מביא (אולי גם יוכלו להמליץ בעצמם), וב'- אם אין להם הצעה מקבילה טובה עם מוצרים שהם עובדים איתם. כמובן שג'- יהיה עלויות העבודה (פונקציה של תמחור עצמי של בעל המקצוע, איכות אביזרי ההתקנה והיקף העבודה).

אין לי המלצות ספציפיות עבורך, אבל פרט איזו מוזיקה אתה מאזין לה ומה אתה מפחש מבחינת עוצמה/איכות/אופי צליל וכד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי קצת באינטרנט כשאתה משתמש בסאב פרי אייר אתה בעצם הופך את תא המטען לתיבה? במקרה שלי אם אתה פותח את התא מטען אתה רואה את שני הרמקולים האחוריים שפונים למעלה... נראה לך שזה אפשרי להתקין את הרמקול באחד התאים ולחבר תיבה למשטח שהם יושבים עליו?

אני שומע את כל סגנונות המוזיקה, אני צריך רמקולים כמה שיותר מגוונים, עדיף שיהיו כמה שיותר נאמנים למקור ומדוייקים.

סאב אני מעדיף משהו נעים ומדוייק מאשר משהו שפשוט ירעיד את האוטו, אין לי תועלת בזה.

ראיתי כמה וכמה המלצות לגבי יוסי אלפיין, ecaudio. אומר לך משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הפרי אייר, מדויק.

אם אתה רוצה בכל זאת תיבה סגורה בחלק העליון, מניח שזה אפשרי.

יוסי בהחלט אומר לי משהו. אחד המתקינים הטובים ביותר שתוכל למצוא בארץ. גם מנסיון (מצומצם) אישי.

אם יש צורך בבניית משהו ייחודי, הוא הכתובת. קח בחשבון שדברים "מיוחדים" נוטים לעלות יותר מהתקנה סטנדרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז דברתי עם יוסי, בחור נחמד מאוד ולא צריך לשמוע הרבה כדי להבין שהוא נותן עבודה באיכות. העניין הוא כזה, עלות ההתקנה לבד היא 1,500 שקל. עלות הרכיבים אצלו נשמעה לי מאוד מאוד גבוהה, לא שאני בא בטענות חלילה זה פשוט אומר שהכל כולל הכל יכול להגיע ל8-10 אלף בלי למצמץ בכלל.

אני חושב שהדבר הכי נכון לעשות הוא לייבא בעצמי קומפוננט סאבוופר,מגבר ואת היחידת ראש, מה שיצמצם את העלויות משמעותית. השאלה היא שוב, איזה? הרי לא רק שהרמקולים צריכים להיות טובים, גם השילוב שלהם צריך להתאים.

עריכה אחרונה על ידי dinalep
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם את יחידת הראש אתה רוצה להחליף?

אם כן, חפש יחידה עם אפשרויות כיוון מתקדמות. לפיוניר, היחידות עם 4 ספרות ולא 3 כמו שלך, בדר"כ מציעות את זה.

כתלות בתצורת ההגברה שתבחר, יהיה ניתן לאפשר חיבור מתקדם יותר שיאפשר כיוון מדוייק יותר של כל רמקול בנפרד.

אפשר למצוא בארץ בתקציב קרוב לזה שהגדרת רמקולים וסאב.

סתם לדוגמה, מוראל טמפו אולטרה יעלו כ-800 ש"ח. סאב פרימו שלהם ללא תיבה אפשר לדעתי למצוא מאיזור ה-500 וקצת.

הייתי גם מבצע בדיקה לגבי המגברים שלהם שנידונו לאחרונה (אבל לא הוזכרו מחירים).

ובכל מקרה יש עוד חברות עם ציוד בסכומים דומים בשוק המקומי וכמובן אפשר גם לפזול לציוד יד שניה.

לגבי הסאבוופרים "הלא סטנדרטיים", סתם בהתקלות בחיפוש אקראי:

http://www.woofersetc.com/c-23-subwoofers/c-179-6x9-subwoofers/p-9874-hd-690cf-cdt-audio-6x9-carbon-fiber-subwoofer-cast-mid-woofer.html

https://www.parts-express.com/tang-band-w69-1042j-6x9-subwoofer--264-837

הם לא בהכרח מתאימים למשימה ו/או לצרכים שלך וידרשו בדיקה מעמיקה יותר בעניינם.

ברכב וותיק יש לקחת בחשבון כל מיני רעידות וקרקושים שיתחילו עם הוספת רמקולים וסאבוופר "מחוזקים".

במסגרת תקציב ההתקנה הוסף ביצוע בידוד/איטום וכן האפשרות של רכישת כל מיני תופסני פלסטיק למיניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע תגובה קצרה, אם אתה ממש מתעקש על ללא תיבה וגם שיכנס בפתח של 6.5 אז באמת כדאי ללכת על זוג.

למשל earthquake sws

עוד אופציה מאוד מעניינת תהיה מבית hybrid audio technology מסדרת האימג'ן שלהם

Imagine SI 6.5

אבל אל תצפה לניסים ונפלאות או הספק אדיר מרכיבים כאלו.

הייתי מעדיף סאב וופר 10 אינטש בתיבת מיקרו כמו למשל סדרת מיקרוסאב של jl audio או סדרת הסאבוופרים של אודיסון פרימה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההצעות.

אז ככה: אם אני כן הולך על המערכת הזאת אז אני אתקין את הסאבוופר בתיבה וזהו. זה גם לא יקר וזה גם פתרון יותר טוב אז חבל להסתבך.

העניין שאני מתחיל לחשוב שבאוטו כמו שלי אין באמת צורך בהשקעה של חמש אלף שקל רק על מערכת. מה יקרה כשאני ארצה להחליף אותו עוד כמה שנים?!

חשבתי שאולי במקום אני אקנה את היחידת ראש של פיוניר כמו שרשמתי למעלה ופשוט אוסיף זוג קואקסלי איכותי וזה הכל.

ברור שזה רחוק מאוד אחד מהשני אבל אני חושב שאם אני אמצא רמקולים איכותיים זה יהיה די והותר כרגע, וגם המחיר הכולל יתאים לי מאוד..

מכירים קואקסלי ברמה? כמו שאמרתי, לא חייב להיות מהארץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על איזה רכב מדובר והאמת זה גם לא קשור - סה"כ את מה שאתה מתקין אתה יכול גם לפרק.

לא מדובר כאן על בניות פיבר שהן קסטום מייד לרכב שלך.

ההקרבה היחידה שתהיה זה הבידוד - אבל בלי זה, בעיני, אל תתקין מערכת בכלל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במאזה לנטיס 323, 2002. זאת אומרת שהתושבות מתאימות ל-5x7.

במה שאתה אומר אתה רק מחזק את הטענה שלי, כי אין סיכוי שאני אשקיע עוד כסף על בידוד איכותי גם. נשאיר את כל עניין ההיי-פיי ברכב למועד אחר.

כרגע אני אסתפק ביחידת ראש mvh-av290bt של פיוניר בשילוב עם קואקסלי טוב כמו שאמרתי.

המליצו לי לבדוק את סדרת הgto של JBL. יש לך המלצה נוספת? בגלל שכל הכיוון השתנה אז כנראה שגם מגבר לא יהיה פה, אלא אם גם ברמקול קואקסלי זה יהיה קריטי? אם לא, פשוט זוג נציל ואיכותי עם מקסימות תמורה.

תודה :)

עריכה אחרונה על ידי dinalep
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...