Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרפתקה באיי גלפגוס - Galapagos

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית - לינק לאסופת תמונות וסרטונים מהטיול.

ביולי השנה יצאתי עם החברה וכמה מחברי משפחתי לפרו ואקוודור. טיול גדול אחרי צבא לא עשיתי, ובניגוד לרבים מחבריי לא יצא לי לבקר בדרום אמריקה, אבל מכיוון שאדם עובד אנוכי, נאלצתי לקצץ את הביקור לשבועיים בלבד, מה שאיפשר לי לעשות שלושה דברים עיקריים: ביקור בג'ונגלים של האמזונס במזרח פרו ל-4 ימים, ביקור בעמק הקדוש ומצ'ו פיצ'ו ל-3 ימים נוספים וביקור באיי גלפגוס ל-6 ימים נוספים. האחרון היה ללא ספק גולת הכותרת של הטיול.

החלטתי לעשות פשוט רשימת מלאי של הערות ורשמים, בתקווה שהן יעזרו למישהו שמתלבט או חושב על לעשות משהו דומה.

התמונות והסרטונים שבלינק למעלה בתקווה ישלימו לכם את התמונה.

* נתחיל מהמחיר - לא מדובר בטיול זול. טיסות בלבד זה עניין ארבע ספרתי בדולרים, וכל יום בספינה יעלה כמה מאות דולרים נוספים לאדם. לא 200-300. יותר כמו 600-700.

* האם זה שווה את זה? לטעמי - ללא שום צל של ספק. מי שחובב טבע יזכה בגלפגוס לאחת החוויות המדהימות של חייו.

* איך זה עובד? טסים לאקוודור. בדר"כ ל-guayaquil או quito, ומשם טסים לאחד השדות שבאיים. אגב, אין מה לבזבז יותר מדי זמן בערי אקוודור.

* לפני שטסים לאיים (שעה וחצי טיסה אם זכור לי נכון) צריך לעבור בידוק מיוחד ולשלם קצת כסף (כמה עשרות דולרים לבנאדם). בהגעה לאיים עוברים שוב בידוק ומשלמים כ-100 דולר לבנאדם. במטוס יש אפשרות לראות סרטים על גלפגוס שמטרתם להזכיר למבקרים שמדובר בשמורת טבע מוגנת ושיש חוקים מאוד ברורים.

* חלק מאיי גלפגוס מיושבים ובהם אפשר לבקר באופן עצמאי ולעשות כל מיני פעילויות, אבל מרבית האיים לא מיושבים וההגעה אליהם היא רק באמצעות ספינות ייעודיות ועם מדריכים מוסמכים.

* יש, בגדול, שני סוגים של ספינות - קטנות וגדולות. בגדולות עד כ-100 איש (לרוב 50-60) ובקטנות 10-20 אנשים. אנחנו לקחנו ספינה קטנה ויש לכך מספר יתרונות משמעותיים מאוד - פחות בלגן על הספינה, פחות בזבוז זמן ובעיקר - יותר פעילויות באיים. יש גם חסרונות - פחות פינוקים על הספינה, יותר נדנודים ובחלק מהמקרים (אבל לא תמיד) - גם קצת יותר כסף.

* לספינה שלנו היו 8 אנשי צוות על 16 מטיילים. קברניט, ברמן, שני מכונאים, שני מפעילי פאנגה (סירות הגומי), טבח והמדריך שלנו.

* כל יום מבקרים באי אחר וכל לילה שטים ליעד הבא. יש כמה עשרות ספינות פעילות באיים, וכדי לשמר את הטבע הן מקבלות מסלול ואג'נדה לכל השנה מראש, כך שבכל רגע נתון יש ספינות בודדות בכל אי. יתרון-לוואי של זה הוא שאין שום עומס - בקושי ראינו קבוצות אחרות לאורך הטיול.

* אפשר לעשות טיולים של 4,5,6 ואפילו יותר ימים. אין טעם לנסות להספיק בביקור אחד את כל האיים - יש המון מהם ויש המון מה לראות.

* הספינה זה "הכל כלול" - חדרים נוחים, מקלחות סבירות בהחלט ואוכל מצוין.

* גלפגוס זה מה שנקרא טבע פראי. לאורך הטיול מבקרים במקומות שיד אנוש בקושי נגעה בהם ושהחיות מתגוררות בהם ברוגע ובשלווה. כתוצאה, רובן לחלוטין לא מפחדות מבני אדם וזה מה שהופך את החוויה לכל כך מיוחדת.

* למה אני מתכוון? באופן רשמי, כדי לא להפריע לחיות, אסור להתקרב למרחק של פחות משני מטרים מהן. אבל אין שום חוק שאומר שהן לא יכולות להתקרב אליכם... הייתי במרחק נגיעה מכלבי-ים, פינגווינים, צבי-ענק, איגואנות וכמות אדירה של ציפורים.

* רבים מאוד מבעלי החיים הם אנדמיים לאיים - כלומר מתגוררים רק בהם. אפשר לראות כאן חיות שאין בשום מקום אחר בעולם.

* חלק משמעותי מהחוויה בטיול הוא שנורקלינג. אפשר גם לעשות צלילות אמיתיות באיים אבל לא במסגרת הספינות. בשחייה לצד האיים רואים מגוון אדיר של בעלי חיים. המון סוגי דגים, כלבי-ים, צבי-ים, פינגוינים - כולם שוחים סנטימטרים ממך. אפשר גם לראות כרישי ראש-פטיש ועוד מיני אחרים.

* איך נראה יום? ארוחת בוקר סביב 8 ואז פעילות או שתיים באיים (לפעמים הליכה, לפעמים שנורקלינג). ארוחת צהרים בספינה (הגעה אליה וממנה עם הפאנגות) ואז עוד פעילות או שתיים. ב-18 חוזרים לספינה, ארוחת ערב, הסבר על היום למחרת ולמיטה - לרוב גמורים מעייפות.

* מסלול הטיול שלנו החל באי סאן-קריסטובל שאליו טסנו ובו ביקרנו במעבדת הרבייה של צבי הענק. ההגעה לגלפגוס מלווה בקצת שוק. לוקח זמן עד שקולטים את כל החיות שמסתובבות חופשי בין האנשים - שקנאים, כלבי-ים ואיגואנות ימיות.

* במהלך ביקור המטיילים מחויבים לבקר לפחות פעם אחת באי מיושב בשביל לתרום לאוכלוסיה המקומית. אנחנו היינו באי סנטה קרוז שבו תחנת מחקר על שם דרווין, עיירה קטנה ונחמדה עם שוק דגים מגניב ושמורת טבע שבה צבי הענק מסתובבים חופשי.

* האי הלא מיושב הראשון בו ביקרנו נקרא Espanola והוא היה מדהים. חופים לבנים מלאים בכלבי-ים שנהנים לשחק איתך, אלפי איגואנות, סרטנים וציפורים מיוחדות. שם גם עשינו שנורקלינג עם כלבי הים.

* האי הלא מיושב השני בו ביקרנו נקרא Santiago והוא היה שלא מן העולם הזה. נוף וולקני משוגע עם טיול רגלי על הלבה השחורה, שנורקלינג עם פינגווינים וצבי-ים ועוד שלל הרפתקאות.

* האי הלא מיושב השלישי היה Genovesa. אי וולקני קטנטן ומפוצץ בציפורים מיוחדות. גם שם שחינו באוקיינוס עם כל מיני דגים וכרישים.

* היום האחרון היה קצר - מוקדם בבוקר טיילנו באזור שנקרא black turtle cove - מפרץ קטן ורדוד שבו מאות ציפורים, צבי-ים וכרישים. ממנו שטנו לאי Baltra הסמוך שבו שדה תעופה - וחזרה הביתה.

* אפשר גם להשאר באיים (אחי נשאר) ולעשות טיולים יומיים כולל צלילות עומק. לא זול, אבל גם לא נורא ביחס לשאר עלות הטיול...

* יש מגוון דרכים לארגן את הטיול. אנחנו נעזרנו בישראלי שגר באקוודור ומקשר בין ישראלים לחברות הטיולים. אבל אפשר גם עצמאית - לקרוא ביקורות על ספינות ולבחור מה שמתאים.

* רק חשוב מאוד - הספינות מתמלאות מוקדם וצריך לשריין הרבה מראש. אנחנו התחלנו לתכנן בינואר וסגרנו הכל בפברואר בשביל להגיע ביולי.

אם יש שאלות - shoot.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילה אחת - ואו.

אחד היעדים המדהימים שאפשר להגיע אליהם, אם כי כנראה שיש עוד כמה כאלה באוקיאנוס השקט.

האלבום הזה מצריך זמן צפיה, עבודה נפלאה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן אלף כלבי ים

ואאאוווו

תודה על השיתוף

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתק לתחילת השבוע, תודה רבה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות מדהימות!

איפה מעבירים את הלילות? בספינות? באי עצמו אין שום "נזקים" בדמות בתי מלון/אכסניות/בקבוקי פלסטיק/זבל?

תודה!

הלילות בספינה. באיים הלא מיושבים כל מה שיש מעשה ידי אדם זה כמה עמודים קטנים תקועים באדמה שמסמנים את מסלול ההליכה המותר. במקרים בודדים נבנו גרם מדרגות קטן וגשר קטן בשביל לאפשר מעבר בטוח, זהו. מעבר לזה צריך להבין שהולכים ישר דרך "הבית" של החיות וחייבים לשמור על סדר, שקט וניקיון.

מתאים לילדים?

תודה על השיתוף!

לדעתי כן, אם כי כדאי לברר גילאים מראש כמובן. אין כמעט שום פעילות שהם לא יכולים ליהנות ממנה שם.

וישה - מתאים גם למבוגרים :wink: איתנו בספינה היו חבורת אמריקאים מאוהיו - סבא וסבתא בני 65+, שני הבנים שלהם והבת שלהם, כולל בעלה של הבת ואשתו של אחד הבנים. שלא לדבר על כך שאבא שלי היה שם וגם הוא בן 65 (אבל בכושר בערך פי 5 טוב ממני).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, זה ממש לא טיול זול (טריק שעבד אצלי בשביל להוזיל את הטיול - להלהיב את אבא שלך עליו ואז הוא בא גם ומשלם חלק מהסכום).

אני חושב שעל 6 ימים שילמנו כ-3500 דולר לבנאדם. תוסיף על זה טיסות ותגיע ל-5000 דולר לבנאדם בקלות. כמובן, לא נוסעים עד דרום אמריקה רק בשביל זה אז הטיול כולו יעלה עוד יותר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לבקר בגלאפגוס כחלק מהטיול הגדול בדרום אמריקה.

חזרתי משם לפני שנה. כיף לקרוא את הפוסט שלך ולהזכר בהכל.

אין ספק שמכל החצי שנה שהייתי בדרום אמריקה- גלאפגוס היה השיא.

גם אנחנו נעזרו מבחור בשם אייל (אני חושב) מקומי שגר במונטניטה באקוודור כבר 13 שנים.

הוא מהאנשים שעוזרים לישראלים אבל דופקים תיירים, שיהיה.

גלאפגוס הוא מקום מדהים, מאוד יקר (ביחס לשאר הטיול הגדול) - עלה לי 2500 דולר ל 9 ימים כולל טיסות הלוך חזור לגוויאקיל, 3 צלילות עומק ומעבר בין האיים, ולינה בהוסטלים.

סן קריסטובל וסנטה קרוז הם שני איים מדהימים.

לבעלי החיים במקום אין פחד- אפשר להאכיל אותם (בדגים שמקומיים נותנים) ולגעת בהם כאילו תמיד היו שלך.

טיפ קטן לבאי המקום.

הטיסות הלוך חזור מגוויאקיל עולות בסך הכל $100 (ביחד) אם רוכשים אותם דרך האתר הזה:

http://www.militaryfares.com

אחרי הזמנה הם יבקשו מכם צילום של הדרכון וצילום של החלק הקדמי של כרטיס האשראי שאיתו שילמתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאותו בחור גם עזר לנו.

אנחנו היינו רק יום אחד בכל אחד מהאיים שציינת וממש לא חווינו אותם עד הסוף, אבל האיים הכי מרשימים ללא ספק היו אספניולה וסאנטיאגו. לגמרי מרגישים כמו פיסות אדמה שאף אחד אחר לא היה עליהן - וזה ממש מרשים שהרשויות באקוודור מצליחות לשמר אותם בצורה הזאת.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...