Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות לשידרוג מערכת בסיטרואן C3

carless driver
שימו לב! השרשור הזה בן 2084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברו שנים מאז שנכנסתי לפורום, נחמד לראות חלק מהשמות והאנשים.

רציתי לבקש את עזרת הפורום בשידרוג מערכת.

כרגע יש לי מגבר של הרץ he4

HU פיוניר 3250 (אף פעם לא אהבתי אותו)

קומפוננט מורל דוטק 6, סאב sundown e8.

אני מאוד מבסוט מהסאב, והשילוב בין הרמקולים למגבר היה בסדר גמור. המגבר ישן, קניתי אותו משומש מחבר פורום לפני קצת יותר מ5 שנים (כל המערכת בת בערך אותו גיל, למרות שלא נקנתה ביחד).

אה - בעיה נוספת: אני חושב שיש בעית עומק בדלתות שלא איפשרה להתקין את הרמקולים על טבעת בידוד מMDF (כלומר- האם רמקולים אחרים, עם פחות עומק ובתוספת טבעת יכולים להפיק סאונד יותר טוב?)

אז בהנחה שהכל עדיין תקין, הכוונה היא להחליף 2 רכיבים או אחד מהם ולהוסיף בידוד בדלתות, התקציב הוא עד 2000 ש"ח. מה דעתכם? במה כדאי להתמקד?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לא אהבת בר"ד?

אפשר לחדש אותו ולרכוש אחד עם BT וכד' וקצת פונקציות כיוון מתקדמות.

אם הרמקולים והסאב תקינים, וכתלות באפשרויות הכיוון שהזכרתי לעיל, אפשר להשאיר את המגבר הקיים, לעבור לעבודה אקטיבית עם הרמקולים ולרכוש מונובלוק לסאב. לחילופין לרכוש שוב מגבר 4 ערוצים (או 5) קצת יותר מחוזק. יש לבחון במקביל את איכות וטיב התשתית למשימה.

אם הכל יכנס בתקציב כולל בידוד/אטימה, לא בטוח, אבל אפשר לראות אם שימוש בציוד הגברה יד שניה יעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

אני לא אוהב אותו מבחינת הממשק, וגם עניין הBT הוא פיצ'ר שהייתי שמח להוסיף. מודה שאין לי קריטריונים להשוואה או ידע מספק לגבי הצליל, כי מזמן לא הייתי במפגשי פורום :)

הרמקולים מתחילים לזייף קצת אבל נראה לי שזה עניין של חיבורים ולא דורש החלפה (השמאלי לפעמים "נח").

נניח שהתקציב הוא 2000 ש"ח.

האם לדעתך הוספת בידוד והחלפת ר"ד תהיה אפקטיבית פחות ממעבר לעבודה אקטיבית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה אקטיבית לא מתאימה לכל אחד והיא לא בהכרח נחוצה. העלתי כאפשרות לאור הנתונים שסיפקת.

היא דורשת עבודת כיוון מעמיקה יותר אבל גם מעניקה גמישות בהקשר זה.

אבל, גם מגבר עדיף (וה-HE4 חלש לדעתי לציוד הנוכחי) יכול לתת תוצאה טובה יותר.

נשמע שמבחינתך יהיה יתרון להחליף את ה-HU בכל מקרה. אז אפשר "לנעול" את האפשרות הזו ורק להחליט לאיזה מכשיר להחליף.

בידוד הוא אלמנט חשוב שיתרום אפקטיבית לסאונד. אבל גם עשוי לגזול מהתקציב. בצע חיפוש בנושא משום שיש מספר שרשורים לגבי חומרים זולים/תחליפיים, אך יעילים.

לגבי הרמקולים, מציע לבדוק אם אכן מדובר בבעיית מגעים בלבד ולא משהו חמור יותר. יהיה חבל להשקיע סכום מוגדר ולגלות שרכיב אחר שנלקח בחשבון כתקין, למעשה תקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

המערכת הותקנה אצל מתקין מקצועי ומוכר בפורום, ברמה מאוד גבוהה. רוב הסיכויים שאבצע אצלו גם את השדרוג ואני סומך על דעתו כמובן. אבל רציתי לפני להתייעץ עם הפורום.

ברור לגמרי שאם הרמקולים תקולים אז אין על מה לדבר, אבל קיוויתי לשמוע קצת דעות.

מה הרכיב שהכי כדאי לשדרג בהינתן הרכיבים הקיימים ומגבלת התקציב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני ממליץ זה לשדרג את היחידת ראש לאחת ברמה גבוהה

הייתי הולך על המכשיר הנ"ל הוא נותן תמורה גבוהה לכסף:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=934498

בשאר הכסף הייתי מבצע איטום דלתות

אם הסט פגום תצתרך להוסיף לתקציב לסט חדש שיתן לך שיפור אמיתי על הסט הקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיוניר יוצאים עכשיו עם המכשירים החדשים שלהם (DEH-S####BT), לפחות בחו"ל, והם כוללים כסטנדרט פונקציות מתקדמות כמו תיקוני זמן, איקוולייזר רחב יחסית, קרוס (סוגו תלוי בכמה יציאות המכשיר) וכד'.

בדר"כ המוצרים שלהם מהווים VFM טוב. סדרות הבסיס/ביניים נמכרות סביב 400-600 ש"ח ביבוא מקביל.

אלפיין מתומחרים יקר לעיתים, בעיקר בארץ.

אבל שורה תחתונה, החלט אילו פונקציות חשובות לך ובחן את הפונקציות של כל מכשיר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדיף אחד עם CD

מה לגבי זה:

http://www.al-galgalim.co.il/catalog.php?id=6012

וחוץ מזה, מה הסדר גודל של עלות לבידוד דלתות קדמיות?

המכשיר שהצעתי הוא מכשיר ברמה גבוהה ובמחיר הכי משלם ליחידת ראש

עם הפונקציות שהוא מציע ,כמו קרוס אובר 3WAY כמו אקולייזר רחב וכמו תיקוני זמנים ועוד.

מכשיר מקביל של אלפיין רק עם CD יעלה לך משמעותית יותר

הדגם הזה למשל :

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=934499

הדגם שאתה הצעתה מאוד פשוט ובסיסי ,לא מתקרב ברמה לשני האחרים שהצעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...
עבודה אקטיבית לא מתאימה לכל אחד והיא לא בהכרח נחוצה. העלתי כאפשרות לאור הנתונים שסיפקת.

היא דורשת עבודת כיוון מעמיקה יותר אבל גם מעניקה גמישות בהקשר זה.

אבל, גם מגבר עדיף (וה-HE4 חלש לדעתי לציוד הנוכחי) יכול לתת תוצאה טובה יותר.

נשמע שמבחינתך יהיה יתרון להחליף את ה-HU בכל מקרה. אז אפשר "לנעול" את האפשרות הזו ורק להחליט לאיזה מכשיר להחליף.

בידוד הוא אלמנט חשוב שיתרום אפקטיבית לסאונד. אבל גם עשוי לגזול מהתקציב. בצע חיפוש בנושא משום שיש מספר שרשורים לגבי חומרים זולים/תחליפיים, אך יעילים.

לגבי הרמקולים, מציע לבדוק אם אכן מדובר בבעיית מגעים בלבד ולא משהו חמור יותר. יהיה חבל להשקיע סכום מוגדר ולגלות שרכיב אחר שנלקח בחשבון כתקין, למעשה תקול.

אז ככה - מעדכן גם כדי להגיד תודה וגם כי אולי מישהו יכול ללמוד מזה.

לפני הכל חשוב להגיד שהוצאתי בסוף יותר ממה שהתכוונתי, אבל כנראה שזה לא יפתיע אף אחד שהתעסק קצת בסאונד לרכב.

הוחלט על בידוד בדלתות, החלפת מגבר ובסוף החלטתי להתפרע ולהחליף גם את יחידת הראש.

הבידוד של dynamat (תמונות מצורפות), מגבר arc audio XDi 450.4 וHU של פיוניר 4050.

ההחלטה להחליף את הHU באה למרות ההמלצה של המתקין - יוסי אלפיין - שהשיפור יהיה כל כך מורגש רק עם הבידוד והמגבר וכל השאר בונוס. החלטתי שכן, בעיקר בגלל שזה סכום לא גבוה יחסית ונותן שליטה הרבה יותר טובה (שיפור ממשק, יותר סוגי קבצים, BT כיוונים יותר טובים וכו').

לגבי המגבר - כמו שכתב Tom: המגבר הקודם היה חלש מאוד, והשיפור הוא אדיר. הסאב (SD e8) נשמע הרבה הרבה יותר טוב, הרבה יותר מהיר, חזק ומדויק. הרמקולים (היו תקינים, אגב) מקבלים הרבה יותר ונשמעים הרבה יותר חמים.

בקיצור, ממליץ מאוד שמתלבט לעשות את ההשקעה הזאת.

photo_2018-08-04_15-40-19.jpg

photo_2018-08-04_15-40-35.jpg

עריכה אחרונה על ידי carless driver
עם תמונות
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...