Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו לדעתכם מקום הישיבה המועדף באוטובוס לסובלים מבחילות?

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקפי"ה? מה זה?

לי זה נראה קיצור של "ב קראס פורום יש הכל"

אתה קרוב - בקארזפורום יודעים הכל.

המונח המקורי הוא בגי"ה, ונטבע זה מכבר באוף של הפורום השכן, בו איתמר ובוריס כנראה מרבים לקרוא.

מושב הנהג. מי שנוהג, מרוכז בנהיגה ולא חש בחילות.

ואדים צודק. ואדימים בד"כ צודקים, וכדאי להקשיב להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הפורום השכן המסתורי הזה?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן - הכוונה היא לתחושת המתח בשרירים, שהיא, יחד עם הקלט מהעין ומהאוזן הנימית, חלק מתחושת מצב הגוף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברה של ההורים שלי שומרים מקומות קדמיים לאנשים עם בחילות מראש לפי בקשתם.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים צודק. ואדימים בד"כ צודקים, וכדאי להקשיב להם.

הבעיה שמקשיבים לודימים (אני לא אומר "לנו", כי כל ודים הוא יחידה אוטונומית), כשכבר מאוחר מדי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

fun fact:

לא פחות מארבעה (4) ואדימים עבדו בתחילת השנה במשרדי HP בנתניה, כולם בתפקידים משיקים ובאינטראקציה יומיומית. פעם אפילו הצליחו להושיב שלושה מהם מאחורי אותו שולחן בחדר האוכל. היו קטעים.

דא עקא, היקום לא מסוגל להכיל כמות כזאת של חוכמה (וצניעות) במרחב מצומצם, לכן אחד מהם נאלץ לעזוב לחו"ל ואחד נוסף התפטר לפני חודש. כעת משהחזיר את רכב הליסינג לחברה, גם הוא בוחר לשבת בקדמת האוטובוס.

true story.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לעלות על אוטובוס בשעה 4 וחצי או 5 בערב לא יהיה לך שום התלבטות כי

לא יהיה מקום לשבת. :) אני עומד רוב הזמן מפ"ת עד בת-ים אין בחילות אבל הרגליים..

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברי קפי"ה היקרים, תודה על התגובות.

שאלתי את השאלה הזו מהכיוון הפיזיקלי, מהו המקום באוטובוס בו הכוחות הפעולים על גוף הנוסע הם הקטנים ביותר. אני מזכיר שאנחנו מתייחסים לעניין מנקודת המבט של מקום ישיבה מומלץ בעת נסיעה בכביש מפותל.

אתמול, לאחר שפתחתי את השרשור וכשחשבתי על זה לעומק אני חושב שדווקא ישיבה מעל הציר האחורי היא הנקודה בה מופעל הכוח הצנטרפוגלי (צנטרפטלי?) הקטן ביותר על הנוסע.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כוח צנטריפטלי ולא צנטריפוגלי - זה כוח ההתמד של גופי האנשים היושבים ברכב (ושל הרכב עצמו), שרוצה להמשיך ישר, בתוספת מרכיב שנוצר על ידי כוח המשיכה, עקב גלגול המרכב הצדה.

בהקשר הזה, עדיף לשבת במושבים הפנימיים של האוטובוס (כדי לא להימצא בצד הפנימי של אף אחד מהעיקולים, מאחר וצד זה עובר רדיוס הדוק יותר), בריחוק מיחידת ההנעה, שהיא הרכיב בעל המסה הגדולה ביותר ברכב ולכן עיקר כוח ההתמד מופעל עליה ובמידת האפשר בסמיכות לסרן בעל ההתנגדות הגבוהה ביותר לגלגול.

אני חושב שדווקא ישיבה מעל הציר האחורי היא הנקודה בה מופעל הכוח[...]הקטן ביותר על הנוסע.

מדוע?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן - מחלת התנועה נובעת מחוסר תאים בין קלטים עצביים שונים. אם תתאם את הקלטים (במיוחד ראיה ושווי משקל) - תפתור את הבעיה, בלי קשר לתאוצות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ומנסיון , באמצע , בין 2 הסרנים במידה ומסתכלים החוצה, תחושת הבחילה ממש זעומה.

מקדימה (שורה ראשונה) גם סבבה אם מסתכלים על הכביש מצד שני, זה גם המושב הכי מסוכן, המשאית הראשונה שתעמוד בשוליים במקרה והנהג לא מרוכז ואתה הראשון שימרח לה על הארגז.

מה שבטוח המקום שעושה הכי הרבה בחילה זה מעל הסרן הקדמי, מקום מפתה, הכי הרבה מקום לרגליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן - מחלת התנועה נובעת מחוסר תאים בין קלטים עצביים שונים. אם תתאם את הקלטים (במיוחד ראיה ושווי משקל) - תפתור את הבעיה, בלי קשר לתאוצות.

ודאי, ההתאמה של הקלט החזותי והקלט הוסטיבולרי היא הדבר הכי חשוב. אבל לא בזה עוסקת ההודעה האחרונה של איתמר.

האמת היא שהכוחות עצמם לא חשובים מאוד כי עוצמתם אינה רבה במיוחד בנסיעה שגרתית, בוודאי שלא באוטובוס.

חשוב יותר האופן שבו הכוחות המופעלים בנסיעה מצטברים: יהיה לנו יותר נוח ברכב שפונה ב-0.4g אבל שבו הנהג מפעיל את הכוח הזה בהדרגה, לעומת רכב שפונה במחצית מכך, אבל שנהגו מפעיל את הכוח הזה בבת אחת.

גם למשך החשיפה הרצופה של גוף האדם לכוחות אלו יש משמעות ולכן פניה קצרה תהיה נוחה יותר מפניה ארוכה.

אלו גם הסיבות שמתכננים עיקולים לפי עיקרון ספירלת אוילר. שיא הפניה בתצורה הזו חד יותר (אבסולוטית) מפניה שתוכננה כקשת עגולה, אך הוא קצר יותר ומגיעים אליו בהדרגה רבה יותר, ולכן זה עדיף.

כל זה כמובן נכון כל עוד יושבים. כשעומדים, די בכוחות של 0.2g, גם בחשיפה יחסית קצרה, כדי לערער את יציבותו של אדם.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...