Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו לדעתכם מקום הישיבה המועדף באוטובוס לסובלים מבחילות?

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כזו שאלה עוד לא הייתה כאן, וכידוע בקפי"ה.

היום נקלעתי לויכוח בו עלתה השאלה הבאה: לאדם הסובל מבחילות בזמן נסיעה, היכן עדיף לשבת באוטובוס הנוסע בכביש מפותל?

אני חושב שהמקום הכי יציב באוטובוס הוא במרכז בין שני הסרנים. לדעתי זו הנקודה היציבה ביותר וזו שהכי פחות מושפעת מתנאי הדרך.

היו כאלה שטענו שדווקא מקדימה זו הנקודה בה מופעלים הכוחות הפחותים ביותר, וגם כאן נשאלת השאלה איפה מקדימה, מושב הנהג, מעל הגלגלים הקדמיים או מאחוריהם.

תמימות דעים הייתה בכך שלשבת מאחורה זה הכי פחות סימפטי.

אז חברי בקפי"ה היקרים, היכן מצוייה האמת?

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מקום פנוי?, שב.

זה כמו לשאול באיזה רחוב הכי כדאי לחנות במרכז ת"א, יש חנייה?, כנס כבר לפני שיכנסו שם.

לשאלה, המקום הכי טוב באוטובוס זה במושב הנהג של רכב פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושב הנהג. מי שנוהג, מרוכז בנהיגה, ולא חש בחילות.

אם אין לך רישיון נהיגה לאוטובוס, אז מושב ליד הנהג, כדי שתסתכל קדימה.

אם לא זה, אז מושב כלשהו ליד החלון, כדי שתסתכל בחלון ומשהו יעסיק אותך.

אל תקרא, תראה סרטים או תתעסק עם טלפון בנסיעה, זה יגרום ליותר בחילה.

אני סובל ממחלת ים, וכשהייתי נוסע באוטובוסים בצבא (במיוחד קו 361 ממרכזית המפרץ לצפת ימשו"ז), פיתחתי תורה שלמה על זה.

לבחילה אין קשר לאיפה יותר יציב, זה יותר עניין פסיכולוגי. אתה חייב לראות נוף זז מול העיניים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים, אם משהו שקאתי לפני הרבה שנים עדיין מקובל, זה קשור לתאום בין תחושת שיווי המשקל לבין מה שאתה רואה. אם אתה מסתכל החוצה ה-input מהראיה ומאיבר שיווי המשקל מתאומים וזה מפחית בחילות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 לואדים. הייתה תקופה מסויימת לפני כמה שנים, שהייתי חובר באופן קבוע לקולגה בנסיעות עבודה ארוכות לצפון, הייתי משאיר את הרכב בנקודת מפגש ומצטרף כנוסע. את הנסיעות האלה הייתי מסיים שפוך וגמור, לעתים הייתי צריך שעה שלמה להתאושש. הבעיה נפתרה באחת ברגע שהתחלתי להחליף אותו בנהיגה. לי נעלמו הבחילות לחלוטין, והוא מצדו היה חופשי לנהל בניחותא שיחות טלפון עם כל העולם ואשתו.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקפי"ה? מה זה?

אני מנח ש"קפ" זה "קארזפורום". מעניין מאוד מה הפירוש :lol:

להשלים את ספריאל, קראתי שבחילה נוצרת כתוצאה מחוסר תיאום בין הראייה ומה שהגוף מרגיש, לכן עדיף להסתכל כמה שיותר רחוק.

עוד משהו ששמעתי במילואים האחרונים, כשעלינו באוטובוס את מבוא חמה, סבלתי מבחילה, וחבר אמר לי להרים את הראש, ו"לפתוח" את קנה הנשימה ולתת לאוויר שיזרום בחופשיות. האמת, זה עזר קצת.

עריכה- איציק, ענק. אחרי שחידשת, נראה שהי' היא עבור יודעים

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה נראה קיצור של "ב קראס פורום יש הכל"

איתמר, תאיר את עיניינו.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוניהמרכיב השלישי הוא תחושת המצב בשרירים. אבל זה מה שקראתי לפני הרבה שנים, לא טרחתי להתעדכן. אבא שלי היה ימאי, כך שאני מתורגל בטלח\טולים של אניות מינקות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחושה היא לא כל כך בשרירים, אלא באיברים הפנימיים בבטן שנעים במהלך הטלטלות וכוחות ההאצה בנסיעה, אך זה יחסית זניח בנהיגת כביש. המרכיב העיקרי הוא ההתאמה בין מה שרואה העין למה שחשה האוזן התיכונה ולכן מוטב לשבת עם כיוון הנסיעה ולצד חלון.

חשוב לציין שמבחינת תנועות המרכב אנו רגישים ביותר לעלרוד של המרכב לאחור בזמן האצה: זה מתפרש במוח האדם כאילו אנחנו עומדים ליפול אחורה. ההגיון בהקשר זה יהיה לשבת בסמוך למרכז הכובד של האוטובוס, שהוא ממש לא בהכרח באמצע האוטובוס בהתחשב במיקום המנוע ובהרגלי הישיבה של הנוסעים: חלוקת המשקל באוטובוס מסתמכת על כך שלנוסעים יש נטיה להתפזר ברחבי האוטובוס במקום מיד להתיישב ליד אנשים זרים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במרכז ליד חלון ולהסתכל על משהו רחוק. הבחילה נוצרת בגלל הקונפילקט בין מה שהעיניים והאוזן הפנימית משדרות.

מבט מפוקס דרך החלון עוזר לייצוב הראש ופתרון הונפליקט.

ברכבת הרים מומלץ לשבת במושבים הקיצוניים בדיוק מאותה סיבה (אבל להפך)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שב איפה שאתה רוצה כל עוד אתה נמצא לפני הסרן האחורי. הטילטולים הכי חזקים זה שם. אם אתה מסתכל מהחלון על הדרך אתה פחות מרגיש, אם תסתכל עם נקודה סתוך האוטובוס, למשל בטלפון, ישר תתחיל לך בחילה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...