Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד או נייח?

פול_טריילר
שימו לב! השרשור הזה בן 2348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחשב הנייח הזקן שלי שבק חיים.

למזלי קרה הדבר בסמוך לבלאק פריידי...

בעברי היתי חצי גיימר. אבל התקופה הזאת נגמרה וכל מה שאני עושה זה בעיקר יוטיוב ואינטרנט.

יש לי תקציב של 2500-3000 שקל.

מצד אחד אין לי באמת צורך במחשב נייד, אני לא מתכוון לצאת איתו מחוץ לבית.

מצד שני זה יכול להיות שינוי מרענן להיות במחשב בסלון.

מצד שלישי באותו סכום כסף אפשר לקנות מחשב נייח עם חומרה הרבה יותר טובה באותו תקציב .

מה אתם ממליצים ? יש לציין שאני לא צריך להוסיף ציוד היקפי אם אני אקנה נייח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי את המעבר לפני 10 שנים.

בינתיים אני עם המחשב הנייד השלישי שלי (המשפחה קנתה לי כמתנת יום הולדת לפני שבועיים, והקודם קיחבל השתלת SSD ועבר לאשתי). הנוחות והקומפקטיות עושים את כל ההבדל, ואם אתה רוצה מסך גדול חבר אותו למסםך ולמקלדת הקיימים ואתה מסודר.

אחד הבנים שלי שהוא סטודנט משתמש בנייד שלו גם למשחקי רשת ובהחלט מספק אותו. כמובן לא למשחקים כבדים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי, נייד זו המצאה מרושעת.

זה לא נח (הידיים והעיניים של רובנו לא ממש קרובים אחד לשני), המסך קטן, העכבר מזעזע, יכולת השדרוג והתיקון העצמי נמוכה וזה גם קטן יותר. ויקר יותר.

פרט לניידות ולגודל (אם יש לך מצוקת מקום), אין לו שום יתרון. זה עולם אחר לגמרי של חוסר נוחות וארגונומיות גרועה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארחיב על הניסיון שלי:

הנייד שלי ("15.6) נמצא על שולחן קטן בחדר השינה. אין במקום הזה מרחב מספק לנייח. משתמש בעכבר ומקלדת חיצוניים (אלחוטיים).

שני בנים סטודנטים משתמשים לצרכי הלימודים במחשבי "13.3. להם יש פינות עבודה מרווחות , בהתאם לכך לכל אחד מסך ("22-24), מקלדת ועכבר חיצוניים ומשתמשים בהם כאשר מכסה המחשב סגור - הוא נפתח רק במצבים הנדירים בהם יש צורך בשני מסכים.

עדיין האפשרות להתנייד עם המחשב ברחבי הבית נוחה מאד.

כיוון שלפות"ש יש כל האבזרים הפריפריים הוא יכול להנות משני העולמות - מסך, מקלדת ועכבר נוחים בפינת המחשב, וניידות כאשר היא נדרשת. המחיר הוא בחומרה פחות חזקה - אבל ממילא הוא לא נזקק לה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא הולך לצאת איתו מהבית - חד משמעית נייח. יכולת השדרוג, הVFM, והאפשרויות שתקבל מהנייח יותר גבוההות בהרבה. אפשר גם להרכיב משהו ספציפי עבורך, ואפילו זול יותר ממחשב נייד. מעבד בסיסי, SSD טוב ואתה מסודר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בבית מחשב נייח ונייד, וגם בעבודה מחשב נייח ונייד.

אם לא הולכים לשנע את המחשב, הנייח יותר כייף, יותר נוח: מסובבים את המסך והמקלדת לאיזה זווית שרוצים, מסך יותר גדול, מקלדת יותר גדולה. זה בכלל בלי לדבר על חומרה ואפשרויות שדרוג והתאמה שלה.

בבית מואחר בערב אני אינסטינקטיבית מתיישב ליד הנייח. גם בעבודה יש מצבים ששניהם על השולחן אחד ליד השני, גם אז עובד מהנייח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה נייד ותחבר לו מסך, מקלדת ועכבר של הנייח. תשקיע בתחנת עגינה אפילו.

ככה תהנה משני העולמות.

ככה עשיתי גם בבית וגם בעבודה. בעבודה יש לי מחשב נייד ותחנת עגינה, כשאני צריך ללכת למקום אחר עם המחשב, אני פשוט מוציא אותו. ככה עשיתי גם בבית.

אם אני צריך לעבוד מהבית, אני מחבר את המחשב נייד של העבודה במקום המחשב הביתי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה נייד ותחבר לו מסך, מקלדת ועכבר של הנייח. תשקיע בתחנת עגינה אפילו.

ככה תהנה משני העולמות.

ככה עשיתי גם בבית וגם בעבודה. בעבודה יש לי מחשב נייד ותחנת עגינה, כשאני צריך ללכת למקום אחר עם המחשב, אני פשוט מוציא אותו. ככה עשיתי גם בבית.

אם אני צריך לעבוד מהבית, אני מחבר את המחשב נייד של העבודה במקום המחשב הביתי.

זה נחמד מאוד אבל אם המחשב לא משמשך אותך לעבודה, לאן אתה כבר צריך ללכת איתו?

פעם כשהייתי נוסע לחו"ל הייתי לוקח איתי netbook בשביל שיחות, מיילים וכו'. היום זה מיותר, הטלפון הנייד עושה את כל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתניידים עם ניידים פחות או יותר מאז שהמחיר שלהם הפך לנגיש.

אין ״פינת מחשב״ ומלבד הנייד מהעבודה, אנחנו לא מתניידים בכלל עם הניידים מחוץ לבית.

השימוש הוא לרוב בישיבה בכיסא רנדומלי מסביב לשולחן האוכל/יצירה בסלון, עם גיחות מדי פעם למטבח

וברכיים / ספה / מיטה.

שדרוג החומרה זה נחמד בתור רעיון, אבל לעתים קרובות היתרון הכלכלי זעום.

עכבר הוא די חובה במידה ומבצעים עבודה רצינית ולא סתם צורכים תוכן (ויסלח לי המשטח המעולה במק, צר לי, זה לא זה).

יש איזה אלחוטי פשוט לאישה ומפלצת גיימינג נוחה לי.

סרטים? יוטיוב ליותר מצופה אחד? כרומקאסט לפלזמה.

שני הניידים העיקריים בעלי ssd גדול, לאישה יש רזולוציה משוגעת של 3,200x 1,800 ואני נדפקתי עם רטינה :-P.

למרבה האירוניה, שני הניידים הישנים שנזנחו (2003 ו-2009) מתפקדים ללא רבב, חוץ מהגישה האיטית להפליא לדיסק הקשיח

וחור האבטחה ששמו ״מערכת הפעלה שחדלו לשמר״ - xp ו-vista בהתאמה.

ובפן הכלכלי-גלובלי - מכירות הניידים עולות על מכירות הנייחים בסדר גודל,

ומכאן שכל התעשייה יותר מותאמת ויותר מכוונת למכשירים האלה. מפלצות גיימינג נייחות הן נישה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם כשהייתי נוסע לחו"ל הייתי לוקח איתי netbook בשביל שיחות, מיילים וכו'. היום זה מיותר, הטלפון הנייד עושה את כל זה.

לעבודה יש לי את הנייד של העבודה אם צריך.

אבל יש למחשב נייד יתרונות אחרים מעבר ללהסתובב איתו בבית (שזה מה שאני עושה לעיתים) - אין קופסה עם בוחטה של כבלים מתחת לשולחן שצוברים אבק ולכלוך, חסכוני בחשמל לעומת מחשב נייח, ובכלל נראה נקי ומסודר.

עד לא מזמן היה לי מחשב נייח שהצלחתי להביא אותו לביצועים מספקים (מעבד i7 דור שני, 16 גיגה זיכרון, כ.מסך gtx750ti, ssd), לא מפלצת, אבל הספיק לי. המחשב הזה הרכבתי מחלקים של מחשבים שנגרטו בעבודה, ומה שלא היה, קניתי. אפילו בניתי מארז ממשהו ששכן זרק, שמתי לו מאווררים של זלמן, כולל המאוורר של ספק כח, והדבקתי לו בידוד רעשים מחלקים של קרטונים של מחשבים ישנים.

ואז יום אחד בהיר הלך שם לוח אם. מתוך 20 נסיונות המחשב היה עולה פעם אחת, אז החלטתי שאני לא משחק בגרוטאות יותר, וכמו שהחלפתי את המונדאו המתפרקת בקורולה מדגם חדש (למרות שבמקרה של מחשבים, אני לפחות יודע מה אני עושה), ככה עשיתי עם מחשב. את הפעם האחרונה שהצלחתי לנייח לעלות. ניצלתי כדי להיכנס לאתר של KSP ולהזמין מחשב נייד חדש. למה לא נייח חדש (בתקציב של 3.5-4 יכולתי לקנות נייח הרבה יותר טוב מדל ווסטרו 5568)? כי פשוט נמאס לי. רציתי מוצר חדש עם אחריות, כזה שכבר בא עם רישיון למערכת הפעלה, שיהיה כבר שקט מהמפעל (יש לי אובססיה מסויימת לשקט), כבר בא עם ssd, ושאוכל לשכב איתו במיטה (כן, יש גם סמארטפון, אבל זה פחות נוח, רציתי מחשב PC מלא).

נכון שהוא לא סוחב את כל המשחקים החדשים, אבל לסים סיטי, Civ וspintires הוא מספיק, גם הגדלתי לו זיכרון מ8 ל16, והוספתי דיסק קשיח נוסף לאחסון (היה מקום וחיבור sata בתוך המחשב), וקיבלתי הכל במכשיר נקי ומסודר אחד בלי בוחטה של כבלים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב נייח בכללי יותר אמין בעיקר אם מקפידים לקחת ספק נורמלי.

גם יותר קל לאבחן, לשדרג להחליף חלקים ולתקן לבד.

מימוש האחריות בניידים הרבה פעמים סיוט כי אתה מתמודד מול היבואן לעומת החנות בנייח, בהנחה שאתה סומך על החנות.

גם כמו שאמרו באותו כסף תקבל נייח חזק יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

none77 - הניסיון שלי בשנים האחרונות די הפוך.

אמנם שני מחשבים ניידים הושבתו - אבל אלה מחשבים שסבלו קשות מנשיאה על הגב כמה שעות ביום, כאשר אחד מהם ממש לא התאים לתפקידו (מחשב "מדיה" עם מסך ומקלדת נפלאים, אבל מעבד AMD חלש ולוהט ומארז פלסטיק שלא עמד במשימת הסחיבה בתיק), האחר החזיק 3.5 שנים עד ששבק, ואז הוחלף למחשב נבחר כדי שיעמוד יותר טוב בצרכים של סטודנט שהתחיל את התואר השני בהנדסה. מחשבים ניידים שמיעטו לצאת מהבית החזיקו הרבה שנים, כפי שכתבתי קודם - יש אחד בן 10 שהוחזר לשימוש לאחרונה כאשר השדרוג היחיד היה רענון מערכת ההפעלה, ואחד נוסף, בן 4, שזכה להשתלת SSD.

לעומת זאת מחשב נייח אחד הושבת והפך תורם אברים לאחר, וגם האחר בסופו של דבר הצריך בניה מחדש של כל הבפנוכו, בפעם הרביעית מאז נרכש לפני כ-10 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...