Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן קקטוס טורבו 110 כס ידני? קצת אור בנושא

Title1996
שימו לב! השרשור הזה בן 2315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

יש מבצע על הדגם הנ"ל (שזה היחידי מהדגמים של הקקטוס שקורץ לי - מנוע מוגדש שמגיע למומנט שיא בסל"ד נמוך עם קג"מ מכובד בהחלט בהתחשב ברכב, משקל קל מאוד וצריכת דלק מצוינת בנסיעה רגועה).

השאלה שלי היא איך הגיר והקלאץ'? במבחני הדרכים היה כתוב שהם מאכזבים בשילוב עם המנוע המצוין ופוגעים ביכולות שלו. בכללי אם למישהו יש היכרות עם הרכב הנ"ל אשמח לשמוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצמד קשה יחסית ומוט ההילוכים גס יחסית, כך שהעברות ההילוכים גסות יחסית בהשוואה למנגנון הגיר המעולה שיש לי בייטי למשל, אבל לא דיל ברייקר.

בצע נסיעת מבחן

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר גרוע, הוא מרעיש ויש לו מהלך ארוך מאוד, ובנוסף גם יש חופש גדול בידית בזמן שהגיר בהילוך. אפשר לחיות עם זה ואפשר גם להתקין שורט שיפטר, אבל לטעמי הקקטוס לא מרגיש זריז במיוחד בכל מקרה.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר גרוע, הוא מרעיש ויש לו מהלך ארוך מאוד, ובנוסף גם יש חופש גדול בידית בזמן שהגיר בהילוך. אפשר לחיות עם זה ואפשר גם להתקין שורט שיפטר, אבל לטעמי הקקטוס לא מרגיש זריז במיוחד בכל מקרה.

אתה מדבר על הגרסה הידנית עם ה110 כס? דווקא הנתונים נראים מאוד טובים וגם בכל מבחני הדרכים נאמר שהוא מרגיש מאוד זריז עם כח זמין בכל רגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני מדבר על הטורבו הידנית, במהירויות עירוניות היא מרגישה מנומנמת יחסית, הכוח מורגש יותר בתאוצות ביניים. גם אני ציפיתי ליותר בגלל הנתונים על הנייר ובפועל מעט התאכזבתי.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את הרכב מעל שנה וכ- 23,000 ק"מ.

אני לא יודע מה הדרישות שלך מהרכב אבל לטעמי מדובר ברכישה הכי מוצלחת בגזרת המחיר שלו.

אם הציפיות שלך הם להיות תמיד ראשון ביציאה מהרמזור אז זה לא הרכב בשבילך. אם אתה מחפש רכב נוח לנסיעה נינוחה ורגועה אבל עם מספיק כח, כשצריך, אז הרכב מצויין.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר 5 הילוכים הילוכים של קונצרן VAG מדויק נעים ומהנה יותר בהשוואה לקקטוס ובעצם בהשוואה לכל המכוניות הידניות.

הקקטוס מכוונת לחיסכון לכן יחסי העברה הארוכים נותנים נהיגה נעימה ולא ספורטיבית , זה כיף אחר .

הקקטוס החליפה אצלי ibiza sc 1.4 2010 ההבדל המשמעותי לטובת הקקטוס הוא בשיוט מחוץ לעיר בתוך העיר האיביזה נמרצת יותר בזכות מנוע אטמוספרי וגיר בעלי יחסי העברה קצרים יותר

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

שלום,

לא סתם הקקטוס התחבב על גולשי הפורום. הוא אכן מציע חבילה מיוחדת הן בהיבט הדינאמי והן בהיבט המראה.

אתה מוזמן לעשות נסיעת מבחן על הקקטוס, ולחוות בעצמך את הקסם של הרכב הזה.

אם תרצה סיוע בתיאום נסיעת מבחן - אתה מוזמן לפנות בהודעה פרטית ונסייע.

בברכה,

צוות לובינסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם ייבוא הגרסה האוטומטית, אני בטוח שאחרי המתיחת פנים יהיה "צמצום" גרסאות שיתחילו לייבא את מתיחת הפנים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי היא איך הגיר והקלאץ'? במבחני הדרכים היה כתוב שהם מאכזבים בשילוב עם המנוע המצוין ופוגעים ביכולות שלו. בכללי אם למישהו יש היכרות עם הרכב הנ"ל אשמח לשמוע

אני לא מוצא שום בעיה בגיר ובקלאץ', ברכב שנועד לנהיגה רגועה. מרווח הדוושות די צפוף. אני אוהב את זה, כי אני נוהג עם עקב-בוהן (הרגל), אבל יש מי שאולי לא יאהב. מהלך ידית ההילוכים די ארוך, אבל זה לא ממש משנה ברכב לא ספורטיבי. "פוגעים ביכולת"... נו, הגזמה מופרכת. עוד לא הכרתי רכב שהגיר/קלאץ' החריבו אותו, כולל רכבים עם כאלו גרועים ביותר (פיאט קופה, לדוגמא). לומדים לעבוד עם זה.

נדמה לי שההילוך השלישי הוא הישיר, כשההילוך הרביעי והחמישי הם הילוכי שיוט. כמו שכתבת, ברכב עם מומנט גבוה בטורים נמוכים, זה עובד טוב להתניידות יומיומית.

הקקטוס החליפה אצלי ibiza sc 1.4 2010 ההבדל המשמעותי לטובת הקקטוס הוא בשיוט מחוץ לעיר בתוך העיר האיביזה נמרצת יותר בזכות מנוע אטמוספרי וגיר בעלי יחסי העברה קצרים יותר

אין שום מצב בו המנוע החלוש של האיביזה עדיף מבחינת נמרצות על המנוע של הקקטוס, שיש לו יתרון של הספק ומומנט לאורך כל טווח הסל"ד. האטמוספריות כאן לא מציעה שום יתרונות ויחסי העברה קצרים רק מצריכים שימוש תכוף יותר בהילוכים, שמבזבז זמן.

מה שכן, אתה מרגיש כאילו הרכב, שמתאמץ יותר עם נהג שעסוק בהחלפות תכופות, נוסע יותר מהר. לנוכח פער הביצועים הגדול - אין מצב.

מכונית שעושה 0-100 ב-13 שניות לא מהירה ממכונית שעושה 0-100 בפחות מעשר שניות, בשום מצב. אין מה לעשות 85 כ"ס ומומנט 13.5 קג"מ ב-3,800 סל"ד לא מתחרים ב-110 כ"ס ו-21 קג"מ ב-1,500 סל"ד.

בטח ובטח שלא, כשהאיביזה שוקלת ב-10% יותר...

מי שלא מצליח להיות זריז עם הקקטוס - הבעיה היא בנהג. הבעיה שלי עם הרכב זה שהבלמים לא מספיק טובים בשביל מה שאפשר להוציא ממנו...

מנועים עם טורבו שיעיל בסל"ד נמוך, לא מושכים בטורים. צריך להישאר בטווח של רצועת הכוח "ולרכב" על המומנט.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...