Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת שמן באיביזה 2016 TSI 1.2

yonika
שימו לב! השרשור הזה בן 1365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי איביזה 2016 Reference TSI 1.2

(90 כ״ס)

לפני 9 חודשים עשיתי טיפול ראשון.

מאז עברו כמעט 15,000 ק״מ (סה״כ כמעט 30,000) ובשבוע האחרון החלה להידלק לי נורת האזהרה הכתומה בליווי ההתראה -

״Check Oil Level”.

בסיום הנסיעה בדקתי את השמן (כשהמנוע עדיין חם) וכשהוצאתי את המדיד הוא היה מכוסה לחלוטין - עד הקצה. ניקיתי ומדדתי וזה היה בקצה התחתון.

לאחר שהרכב עמד לילה בדקתי שנית - מעט יותר שמן אך עדיין גבולי.

כמה זה סביר שהרכב על כל הנתונים שלו יגיע לצריכת שמן כזו ? לא קרה לי אף פעם שרכב בן פחות משנתיים יצרוך כאלו כמויות שמן.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון נשמע שמדובר על צריכת מוגזמת אך זה גם תלוי בסגנון הנהיגה שלך, רכב עם טורבו שננהג חזק יאכל שמן.

אם תגיד שאתה נוסע בצורה רגועה ומתונה אז יכול להיות שיש פה תקלה, בכל מקרה תיגש למוסך כיוון שאתה באחריות ותתדאג שיבדקו ויתעדו את התלונה שלך.

בנוסף - אתה גם ככה צריך להגיע לבצע טיפול אחרי 15,000 אז לאחר הטיפול תדאג לקנות גלון שמן שיהיה לך באוטו כדי שתוכל להשלים במידת הצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפ ספר הרכב, חפש את הפיסקה: גם ליטר שמן ל 1800 ק"מ זה תקין מבחינתם. תחזיק גאלון שמן איכותי בתא מטען ולך למוסך להתלונן כי כמובן שזה לא תקין.

וכבר הפסידו בתביעות ייצוגיות בעבר בעיקר במנועי 2.0 tsi של הקונצרן

http://www.vwproblems.com/trends/oil-consumption/

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ב 2016 וואגיות צורכות שמן ככה ? מעניין.....

לא. זה שמצאת רכב אחד, לא אומר שמצאת את כולם.

שלי אוכלת פחות מליטר בין טיפול לטיפול - עוד לא יצא לי הצורך להוסיף שמן בין הטיפולים.

פות"ש - הייתי מציע לך לבדוק 2 דברים:

א) שמלכתחילה במוסך ממלאים שמן בכמות נכונה ולא מתחת לה, או מעל לה.

ב) לוודא שמשתמשים בשמן הנכון - קרי 5W30 או 5W40 בתקן VW502.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי איביזה 2016 Reference TSI 1.2

(90 כ״ס)

לפני 9 חודשים עשיתי טיפול ראשון.

מאז עברו כמעט 15,000 ק״מ (סה״כ כמעט 30,000) ובשבוע האחרון החלה להידלק לי נורת האזהרה הכתומה בליווי ההתראה -

״Check Oil Level”.

בסיום הנסיעה בדקתי את השמן (כשהמנוע עדיין חם) וכשהוצאתי את המדיד הוא היה מכוסה לחלוטין - עד הקצה. ניקיתי ומדדתי וזה היה בקצה התחתון.

לאחר שהרכב עמד לילה בדקתי שנית - מעט יותר שמן אך עדיין גבולי.

כמה זה סביר שהרכב על כל הנתונים שלו יגיע לצריכת שמן כזו ? לא קרה לי אף פעם שרכב בן פחות משנתיים יצרוך כאלו כמויות שמן.

תודה מראש.

מלא שמן עד הסימון MAX ותתחיל לעקוב אחרי צריכת השמן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שמן מנוע מילאו.

במידה ו בצמיגות 5W-30, נסה לעבור ל 5W-40.

רשום את צמיגות שמן המנוע, ואם אפשר את שם היצרן והתקן.

אמור להיות רשום בחשבונית.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעת הרצה למנוע?

בשם המלחמה בזיהום אוויר, במנועים מודרניים משתמשים בשמן דק מאד ומפחיתים משמעותית את לחץ טבעות האטימה בגלילים. גם הגלילים מצופים בציפוי חלקלק. כל זה גורם לצריכת שמן מוגברת א-ם ל-א מקפידים על הרצה "על פי הספר" לצורך יצירת אטימה טובה על הטבעת העליונה של הבוכנות (בעיקר במנועים מוגדשים). כל ספרי הרכב של יצרני הרכב מדגישים את הצורך בהרצה.

מטרת ההרצה לבנות התאמה טובה בין טבעות הבוכנה ("רינגים") לבין הגלילים. התאמה זאת אמורה להתבצע תוך הרצת המנוע על פני כל טווח הפעולה של המנוע בצורה הדרגתית כפי המונחה ע"י היצרן ומתוארת בספר הרכב. לרב ההנחייה כוללת נהיגה מתונה במהלך 1000 הק"מ הראשונים ואז פתיחה הדרגתית של מעטפת הביצועים של המנוע ב-500 הק"מ הבאים.

(ולא, אף יצרן לא מבצע "הרצה במפעל" - זאת אגדה אורבנית)

אני עם מכונית שנייה עם מנוע 1.2 TSI ומעולם לא נדרשתי להוסיף שמן בין הטיפולים.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם מנוע טורבו שלא עבר שום הרצה. לא מאבד טיפת שמן בין טיפולים. כיום ב 45K אחרי טיפול שלישי.

כנ"ל פיג'ו 2008 מינואר (עוקב מידי חודש) שעוד לא עברה טיפול ראשון.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

save,

אז במקום "

כל זה גורם לצריכת שמן מוגברת א-ם ל-א מקפידים על הרצה " --> "

כל זה יכול לגרום לצריכת שמן מוגברת א-ם ל-א מקפידים על הרצה "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעת הרצה למנוע?

בשם המלחמה בזיהום אוויר, במנועים מודרניים משתמשים בשמן דק מאד ומפחיתים משמעותית את לחץ טבעות האטימה בגלילים. גם הגלילים מצופים בציפוי חלקלק. כל זה גורם לצריכת שמן מוגברת א-ם ל-א מקפידים על הרצה "על פי הספר" לצורך יצירת אטימה טובה על הטבעת העליונה של הבוכנות (בעיקר במנועים מוגדשים). כל ספרי הרכב של יצרני הרכב מדגישים את הצורך בהרצה.

מטרת ההרצה לבנות התאמה טובה בין טבעות הבוכנה ("רינגים") לבין הגלילים. התאמה זאת אמורה להתבצע תוך הרצת המנוע על פני כל טווח הפעולה של המנוע בצורה הדרגתית כפי המונחה ע"י היצרן ומתוארת בספר הרכב. לרב ההנחייה כוללת נהיגה מתונה במהלך 1000 הק"מ הראשונים ואז פתיחה הדרגתית של מעטפת הביצועים של המנוע ב-500 הק"מ הבאים.

(ולא, אף יצרן לא מבצע "הרצה במפעל" - זאת אגדה אורבנית)

אני עם מכונית שנייה עם מנוע 1.2 TSI ומעולם לא נדרשתי להוסיף שמן בין הטיפולים.

אני שייך לאסכולה הגורסת כי:

ההתאמה הראשונית של הרינגים לצילינדר, מתבצעת בק"מ הראשונים של המנוע

לא לאורך 1000 ומשהו ק"מ.

לאחר ק"מ בודדים החספוס הראשוני של הצילינדר (ההונינג) נעלם

ונוצר גלייזינג (זיגוג) על הצילינדר, מה שמונע התאמה אופטימלית לאורך כל חיי המנוע

לכן הרצה נכונה (לדעתי), היא דווקא אימוץ של המנוע בק"מ הראשונים

זה גורם לרינגים להיפתח ולהילחץ אל חלל הצילינדר ולהתאים את עצמם

באופן מושלם לצילינדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שייך לאסכולה הגורסת כי:

ההתאמה הראשונית של הרינגים לצילינדר, מתבצעת בק"מ הראשונים של המנוע

לא לאורך 1000 ומשהו ק"מ.

לאחר ק"מ בודדים החספוס הראשוני של הצילינדר (ההונינג) נעלם

ונוצר גלייזינג (זיגוג) על הצילינדר, מה שמונע התאמה אופטימלית לאורך כל חיי המנוע

לכן הרצה נכונה (לדעתי), היא דווקא אימוץ של המנוע בק"מ הראשונים

זה גורם לרינגים להיפתח ולהילחץ אל חלל הצילינדר ולהתאים את עצמם

באופן מושלם לצילינדר.

עם טכנולוגית עיבוד השבבים המתקדמת של היום, אין בעיה של הונינג. לאטימה טובה בין טבעות הבוכנה לגלילים יש ליצור שכבת פיח שמתיישבת על הטבעות. לטובת מטרה זאת, נדרשת הרצה ״ארוכה״ יחסית, כפי שממליצים רב היצרנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...