Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרינה ברכבים היברידים

Amir Ohev Shalom
שימו לב! השרשור הזה בן 2352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לקראת החלטה על רכב חדש אני ממש מתלבט לגבי רכב היברידי.

מעבר לכל הפלוסים והמינוסים שיש הדבר שהכי מדאיג אותי הוא נושא הקרינה.

מצד אחד יש הרבה מאוד רכבים כאלה בארץ ובעולם אך יש את ההתראות לגבי הקרינה.

אני מודע שקרינה קיימת בכל רכב או מוצר חשמלי אך ברכב חשמלי יש יותר קרינה .

ע"פ בדיקות שעשו ברכבים כדוגמת איוניק נמצא שיש קרינה ברמה של 8-10 מיליגאוס .

מהם הערכים שמהווים סכנה ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא ידעתי שמנוע חשמלי מייצר קרינה לפני שרכשתי. מצד שני, אני מאלה שלא מייחסים המון חשיבות לקרינה סלולארית שמבחינתי עד היום לא הוכח קשר ישיר בינה לבין מחלה כזאת או אחרת.

אני קורא וצופה בכמויות אדירות של חומר על רכבים. מעולם לא שמעתי משהו שמזכיר את הסכנה בקרינה של מנוע חשמלי.

צריך לזכור שבעולם יש לא מעט דעות על הרבה נושאים שמונעות מאינטרסים. לא בכדי שחברות הדלק בעולם יפיצו שמועות כאלו ואחרות שאח"כ יסתרו ע"י חברות של מנועי חשמל.

כפי שציינתי בהתחלה, אני לא מבין בזה כלום וע"כ לא אומר שזה מסוכן או לא מסוכן אבל הייתי מצפה להצהרות גורפות של הרבה גורמים רשמיים כדי לקבל החלטה לא לרכוש רכב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא המנוע יוצר את הקרינה אלא הסוללות שלרוב נמצאות מתחת למושבים האחוריים.

כמוך גם אני הייתי מצפה שאם זה משהו שמהווה סכנה הייתי מצפה שתיהיינה התראות בנושא אבל בכל מקרה מעוניין לבדוק את הנושא במיוחד מאנשים שלא מונעים מאינטרסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש למשהו ספק/חשש, שלא יכנס לזה.

באופן עקרוני אין תקן בארץ לרמות חשיפה של שדות מגנטיים ( קרינה).

מה שיש אלו ערכים מומלצים של המשרד להגנת הסביבה.

נכון להיום, אין תקנות מכח חוק הקרינה הבלתי מייננת הקובעות סף לעוצמת השדה המגנטי. קיימות המלצות לסף של 1000 מיליגאוס לחשיפה אקוטית קצרת טווח (חשיפה רגעית). כן קיימת המלצה לתכנון של מתקני חשמל לפי סף לחשיפה ממושכת של 2 מיליגאוס ממוצעת על פני שנה, או 4 מיליגאוס ממוצע ביום בו החשיפה היא הגבוהה ביותר.

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/Radiation/Radiation/non-ionising/Pages/HybridCars.aspx

עריכה אחרונה על ידי shai_ka
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנס לרכב רגיל - תבדוק את הקרינה באזור הדשבורד (מושב קדמי...) מאמין שתופתע מהתוצאה.

בתהליך הסקת המסקנות, מעניין לדעת מי יניח שם תינוק בסלקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שישהייחסות שונה לזרם dc או ac

מבחינת הסכנה לחשיפה לשדות מגנטי.

עבור אותו שדה מגנטי זרם ac יהיה הרבה יותר מסוכן.

ברכבים היברידים מדובר ב זרם dc מהבטריה.

אשמח אם מישהו מהתחום יתייחס להבדלים

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...