Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 1999 1.6 זקוקה לשיפוץ גיר

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, כמה אפשר להסתיר את זה? הגיע הזמן להוציא את זה לעולם.

הטויוטה שלי כנראה זקוקה לשיפוץ גיר, אין לי מושג מה קורה שם למטה אבל הנסיעה בה בלתי נסבלת.

חייב רק לציין שלפני שהחלפתי את שתי התושבות למטה המכות היו פחות נוראיות, וכאילו שהתושבות הבלויות מנעו חופש בצירייה או בגיר, אנא ערף.

מכות בקיק דאון, מכה בעזיבת גז, רכב מתנדנד (לא מצליח להבחין אם הרכב קופצני באופן כללי או בגלל הבולמים או בגלל הגיר), והמכות יותר חזקות במזג אוויר חם+מזגן, מה שלפעמים גורם לי לחשוב שהספק מנוע נמוך אולי יכול לתרום לעניין אבל לא נראה לי שזה המצב.

יחד עם זאת: הילוכים עוברים בזמן, קיק דאון מתבצע מתי שאני רוצה, מנוע מטפס סל"ד, אין תחושה של סל"ד עולה ומהירות לא ובנוסף במזג אוויר קריר העברת ההילוכים הרבה פחות מורגשת, ממיר מומנט ננעל כמו שצריך.

שנה שעברה החלפתי שמן גיר בקבוע לשמן איכותי מאוד בעזרת הכנופייה, מסתבר שהשמן גרם להילוך 2 להיות מורגש יותר לצערי, אחרי שחשבתי שאני מדמיין לאורך תקופה כבר הבנתי שזה בגלל זה.

כשהלכתי לאחד המכונים המומלצים פה די זלזלו בי והתאכזבתי, בגלל שרכב ישן אני צריך לסבול ?

רק רוצה לומר שבעבר הייתי אונס את הרכב עם קיק דאונים ובנוסף מעולם לא הוחלף בה שמן גיר אלא רק ב200K בפעם הראשונה.

עריכה אחרונה על ידי אושריקו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למה לשפץ?

תן לו למות בשקט או תעשה סדר בתושבות ותחליף .

אישית?

הייתי נותן בראש שוב פעם שמן+ פילטר באיכות גבוהה.

זלזלו בך?

קח כלל .

אל תקבע עם אף בעל מקצוע בלי תכניות להוציא כסף במידה ותצטרך - אני זוכר את הסיפור, אם היית לוקח בחשבון החלפת שמן גיר במידת הצורך הכל היה עובר בשלום.

אף אחד לא בא לעבודה בשביל לעשות נסיעות מבחן בגרוטאה מזדקנת , וכן גם לי יש גרוטאה מזדקנת .

לענייננו אנו -

תן שוב החלפה , אבל כולל פילטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זלזלו בי , כאילו זה שאני מחזיק רכב ישן עם ק"מ גבוה צריך להעיף אותו מידיית? או לחלופין לקבל אבחנה שגויה ?... אישית מאז אני כבר לא חשבתי ללכת לשום מכון אחר כי אני מתאר לעצמי שזאת תהיה התגובה של כולם.

מקס, העניין עם הפילטר ברכב הזה ייתכן ומחליפים אותו רק כשמפרקים גיר...

הגיר עובד, אין לי בעיה למשוך את זה (בחורף ההילוכים יותר נעימים להרגשה) אבל אני חייב אבחנה מדוייקת אם הבעיה היא מהגיר ב100 אחוז או מהציריות למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מנסה לומר פה?

שעקב אחזקת שבר של שנים ארוכות ומוצלחות הגיר עבד מצויין ברגע שהחלטת לנסות אחזקה מונעת הגיר נדפק?

תן לי לחדש לך משהו אני קניתי מסוחר יד 4 סוזוקי בלנו עם 200 אלף ק"מ מכרתי אותה עם 250 אלף ק"מ אחריי שהייתי עושה במומצע כל 20 אלף החלפת שמן גיר והאוטו עדיין נוסע.

בהחלפה הראשונה שעשיתי צבע השמן לא קרוב לאדום.

אז כנראה חשבת שאחריי שאנסת 200 אלף ק"מ החלפת שמן תפתור לך את הבעיה שהרסת את הגיר.

לא חידשת כלום שום דבר לאף אחד מאיתנו.

החלפת שמן לא תציל גיר דפוק,החלפת שמן טובה כאחזקה מונעת לא כאחזקת שבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר להעיף?

פשוט למרות שזה לא פוליטיקלי קורקט- אתה לא באמת תשפץ גיר, אתה תזרוק את הרכב .

זה גם אני וגם המכון גירים מבינים, רק לך נראה שלא מבינים.

לך על החלפת שמן פעם נוספת,כנ"ל פילטר .

מה מצב התושבות כרגע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולן מקוריות אבל מסתבר שלא היה צריך לגעת בתחתונות כי הן אלה שדפקו הכל . הגיר כנראה ישב עם הבלויות כמו שצריך .

מישהו פעם בדק לי ואמר לי שגם הציריות ככה ככה , אבל אני בספק אם צירייה תגרום לגיר לדפוק בהילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולן.

הבעיה התחילה כשהחלפנו את התושבות התחתונות מזמן מזמן... זאת אומרת ייתכן והגיר היה בלוי גם לפני כן אך זה כבר לא סוד שקורה מצב שאחרי שמחליפים חלקים קריטיים כאלה למשל מתגלה פתאום החופש או לא יודע מה. ( היו פה כבר שרשורים על עניינים דומים).

בכל מקרה כנראה שאחליף פילטר גיר הפעם ביחד עם שמן וסיליקון של ויקטור ריינז בתקווה שיעזור קצת.

מה שאני לא מצליח להבין למה במזג אוויר קריר התחושה של ההילוכים נעימה יותר.

אני רואה 2 סיבות: לחצי שמן או הגומי של התושבות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לזה שבחורף אתה מרגיש החלפות יותר נעימות היא כי כנראה הגיר מתחמם פחות מה שמעיד על שמן גמור שלא מצליח לקרר את הגיר, החלפת שמן אמורה בתיאוריה לפתור את הבעיה במידה וההנחה שלי והתחושה שלך נכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אותו גיר בק"מ הרבה יותר גבוה באותו רכב זהה של חבר הרבה יותר נעים וחלק (ללא שיפוץ או נגיעה למיטב ידיעתי) כך שבעיה יש בוודאות וגם אצלו כל התושבות דפוקות.

הוחלט בעזרת הנסיך מהכנופייה להיפגש באחד הימים , להחליף שוב פעם את שמן הגיר למרות שהוחלף שנה שעברה והפעם גם פילטר גיר. בנוסף, אבדוק על הדרך את הציריות שאולי גם משפיעות.

אגב, למה לעזאזל עלה המחיר של שמן גיר של VOLVOLAIN ATF אוטומט ל170 שקל ? והמדבקה שלו השתנתה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תצטרך שיפוץ גיר במיקרה הגרוע ביותר תיגש לפירוקיות יש גירים כאלה אני מאמין תוכל להביא גיר כזה גג ב 1500 שח. עם ההתקנה שלו כבר לא תהיה לך בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אותו גיר בק"מ הרבה יותר גבוה באותו רכב זהה של חבר הרבה יותר נעים וחלק (ללא שיפוץ או נגיעה למיטב ידיעתי) כך שבעיה יש בוודאות וגם אצלו כל התושבות דפוקות.

הוחלט בעזרת הנסיך מהכנופייה להיפגש באחד הימים , להחליף שוב פעם את שמן הגיר למרות שהוחלף שנה שעברה והפעם גם פילטר גיר. בנוסף, אבדוק על הדרך את הציריות שאולי גם משפיעות.

אגב, למה לעזאזל עלה המחיר של שמן גיר של VOLVOLAIN ATF אוטומט ל170 שקל ? והמדבקה שלו השתנתה .

קח Kixx ATF Muly, עולה 100₪ ל 4 ליטר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להגיד עד כמה משפיע החלפת פילטר גיר על תפקוד הגיר? לגבי שמן, לא צריך לשאול, אבל מה לגבי הפילטר? לא יודע איך פילטר גיר מתוכנן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...