Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 1999 1.6 זקוקה לשיפוץ גיר

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא , יד 2.

לא רלוונטי , כל העניין עם הגיר והתושבות התחילו רק לפני שנתיים שלוש , מה שהיה לפני למעלה מעשור לא רלוונטי.

בכל מקרה, אתה קצת טועה כי השמן כן יוצא נקי וטרי , המסנן לא הוחלף מעולם , אולי זה טבעי ואולי לא, מה שחשוב שכרגע הכל נקי וחדש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אין מכות או שעוד החלפה מיותרת מבית אושריקו?

שאתה נותן קיק מהמקום יש מכה מהגיר?

אגב אצלנו זה ככה כבר 100 אלף ק''מ גם קרולה 99 אבל לא נותנים בה קיקים.

ושיפוץ זה שהגיר מחליק או לא מכניס רביעי, אתה רחוק מזה, מכות נקישות זה בלאי, ק''מ גבוה הגיר לא יתפקד כמו חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, בקיצור - יש הבדל?

עכשיו אין מכות או שעוד החלפה מיותרת מבית אושריקו?

שאתה נותן קיק מהמקום יש מכה מהגיר?

אגב אצלנו זה ככה כבר 100 אלף ק''מ גם קרולה 99 אבל לא נותנים בה קיקים.

לא יודע איך אתה לא נותן בה קיקים, ייתכן והמנוע שלך עדיין סוחב מעולה כיאה למנוע הזה, אצלי פחות אז צריך לאמץ אותה קצת.

ללחוץ עד הסוף מהמקום לא נותן מכה , ולפעמים כן. המכות שאני מדבר עליהן הן בעיקר בהורדת הילוך או שעוזבים את הגז רעש של "טיק" או בין 1-2 וכשמדליקים מזגן והרכב סוחב בפחות זה מורגש עוד יותר מה שעלול להצביע על בעיה של הספק מנוע נמוך בכלל.

סך הכל גיר סוס עבודה, ברכב של חבר עם 330 אלף ומטופלת חרא ועדיין עובר כמו חמאה.

לגבי הבדל, מחר אני אבדוק סופית, בעיקרון זה לא מכות כמו שאתם מדמיינים , זה פשוט לא העברה של "חמאה" , המכה היחידה שאתה יכול הלגיד שזה מכה זה בהורדת הילוך (קיק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך כבר הספדת את הגיר?

גם אצלנו זה ככה כל מה שאתה מתאר כבר 100 אלף ק''מ, וכן הרכב עגלה כמעט כל רכב לוקח אותו, כל השנים שהיא אצלנו(4שנים בערך) לא היו בעיות מיוחדות, רק טיפול כל 15 אלף ק''מ, פעם אחת צירייה, פעם אחת ברקסים, מצבר, בולמים עייפים כבר שנים, וזהו בגדול אפס תקלות. הרכב עשה 270 אלף ק''מ בערך, וייסע עוד הרבה בין טיפולים אוכל 3 קילו שמן מטפל כל 15 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך אתה לא נותן בה קיקים, ייתכן והמנוע שלך עדיין סוחב מעולה כיאה למנוע הזה, אצלי פחות אז צריך לאמץ אותה קצת..

חלאס, זה פא*ינג מנוע של יפנומטית פשוטה, מספר סוסים בקושי תלת ספרתי עם 15 קגמ.

אפילו הדיזלית שלי עם 34 קגמ לא 'סוסת עבודה' בתאוצה מהמקום, מאיצה אולי ב12 שניות מ0 ל100. אז הקורולה שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הגיר מחליק - 99% שצריך לשפץ אותו.

אם הגיר דופק - מצבך "טוב" יחסית.

בשלב ראשון - אם מדובר ברכב שיש בו כבל קיק דאון שמחובר לבית המצערת, כדאי לנסות להרפות מעט את הכיוון שלו. יש לא מעט חוכמולוגים ש"משחקים" בכיוונים האלו ולא מבינים שהם דופקים משהו אחר במערכת ולכן זה הדבר הראשון שצריך לבדוק.

כדאי לבדוק ששמן הגיר מתאים ב 100% לדגם שלך.

בנוגע לסנן שמן גיר - ביפאניות "של אז" היו סננים שעשויים ממתכת, גם הרישתית וגם הגוף. אם הרישתית לא קרועה - היו מנקים אותה באמצעות בנזין וסולר, מייבשים היטב ושלום על ישראל, עובד כמו חדש.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלאס, זה פא*ינג מנוע של יפנומטית פשוטה, מספר סוסים בקושי תלת ספרתי עם 15 קגמ.

אפילו הדיזלית שלי עם 34 קגמ לא 'סוסת עבודה' בתאוצה מהמקום, מאיצה אולי ב12 שניות מ0 ל100. אז הקורולה שלך?

מה אתה רוצה , הכל יחסי. עדיין לקורולות יש את המנועים היותר חזקים בקטגורייה בהנחה והם מטופלים טוב.

אושריקו, האם בהיסטוריה של החלפות השמן בגיר ההחלפות היו מלאות או חלקיות?

רק חלקי ולא קבוע, לפי ספר הרכב כל 60K או 3 שנים, למיטב ידיעתי הוחלף שמן גיר פעם ראשונה רק אחרי 200 אלף.

איציק, לא נראה לי שהגיר מחליק, רק דופק ולא בכל ההילוכים ולא כל הזמן, הבעיה שזה לא נעים , מרגיש גם שהמכונית מטלטלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רוצה , הכל יחסי. עדיין לקורולות יש את המנועים היותר חזקים בקטגורייה בהנחה והם מטופלים טוב.

רק חלקי ולא קבוע, לפי ספר הרכב כל 60K או 3 שנים, למיטב ידיעתי הוחלף שמן גיר פעם ראשונה רק אחרי 200 אלף.

איציק, לא נראה לי שהגיר מחליק, רק דופק ולא בכל ההילוכים ולא כל הזמן, הבעיה שזה לא נעים , מרגיש גם שהמכונית מטלטלת.

גיר דופק בכל ההילוכים ולא כל הזמן - תבדוק שהוא לא מתחמם (קולר גיר עייף\סתום וכד').

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו נסעתי, יש שיפור קליל, לדעתי הבעיה יכולה לנבוע גם מהספק מנוע נמוך, מכיוון שאתמול יקינו את המצערת והמנוע צעדים כמו שצריך ואין שום שיפור בתגובה, ומיותר לציין כמה ג'יפה הייתה שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שנעשו החלפות חלקיות בלבד והפעם הראשונה הייתה לאחר לא מעט קילומטרים אני לא הייתי לוקח את הסיכון ולא הייתי מבצע דיאליזה מלאה לנוזל. אני מקווה שהגיר לא ייפגע בהמשך מההחלפה המחאה שנעשתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...