Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 1999 1.6 זקוקה לשיפוץ גיר

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2199 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי איציק, אשמח קצת להסבר לגבי הנושא.

מדובר על הכבל גז שמתחבר לבית מצערת, כן ? כי אכן זה קיים. יכול להיות שאתה מדבר על כבל אחר? לא מכיר בכל מקרה זו קורולה ישנה, כמה כבר מתוחכם זה צרי ךלהיות?

דבר שני, אשמח להסבר מה בדיוק אתה ממליץ לעשות (אני יודע תיאורתית שאכן לפעמים כבל יכול לגרום למכות למרות שמעולם לא היו איתו בעיות )כי בימים הקרובים אני שוב נפגש עם החבר'ה הטובים כנראה .

פעם נגעתי בכבל הזה בסיוויק 99, הרכב התחיל להעביר הילוכים בסל''ד שונה, אז איך מכוונים את זה?

בזמנו הצטערתי שנגעתי בזה, לא הצלחתי להחזיר למצב קודם, וכן היו מכות בכל העברת הילוך, בסוף השארתי ככה והרכב נמכר.

אז איך מכוונים לפי מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למיטב ידיעתי (תקנו אותי אם לא) הגירים בסיויק די רגישים בשנתונים ההם לא הייתי אומר שזה בעיה בכבל או משהו , לעומת זאת הגירים של הקורולות האלו בטיפול נכון ובמצב תקין עוברים בכיף את ה300 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי אמרו שגירים של קאוואלירים בעייתים, אחת נמכרה עם 514 אלף וגיר מקורי , השניה ב220 ומעביר חלק.

לשכן שלי יש סיויק עם 380 אלף, הלוואי על הקורולה שלך להעביר ככה הילוכים.

ברכב ישן - רמת התחזוקה יותר משפיעה מהלוגו של היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, והקורולה של חבר? 330 אלף ואתה לא מרגיש, בלי נגיעה. מסכים איתך לגבי המשפט האחרון.

ולגבי הסיויק, אני בעצמי נסעתי על סיויק 97 , שם באמת מכה זה מכה, בקורולה שלי זה מכה של חנונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום סוד, מנוע וגיר מקוריים ונסיעה הרבה יותר חלקה משלי, מודה.

אבל שאר הדברים? פצועה קשה, הגה בעייתיי , לדעתי פחות שמורה משלי רק מה?

הרכב היה יד 1 אצל מוסכניק בהשכרה או משהו כזה לפני כן וכנראה שלא החליף שטויות סתם אלא מה שצריך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי איציק, אשמח קצת להסבר לגבי הנושא.

מדובר על הכבל גז שמתחבר לבית מצערת, כן ? כי אכן זה קיים. יכול להיות שאתה מדבר על כבל אחר? לא מכיר בכל מקרה זו קורולה ישנה, כמה כבר מתוחכם זה צרי ךלהיות?

דבר שני, אשמח להסבר מה בדיוק אתה ממליץ לעשות (אני יודע תיאורתית שאכן לפעמים כבל יכול לגרום למכות למרות שמעולם לא היו איתו בעיות )כי בימים הקרובים אני שוב נפגש עם החבר'ה הטובים כנראה .

במכוניות עם כבל קיק-דאון יש כבל גז שמתחבר בין הדוושה ברכב לבית מצערת, ובבית המצערת ישנו עוד כבל (אתה אמור לראות 2) שמתחבר לגיר ושולט על תיזמון הקיק-דאון (ובמקרים מסויימים, כיוון לקוי גורם לדפיקות במעבר הילוכים).

לפי הסירטון הזה (

) שמדבר על קורולה 1991-2002, נראה שיש כבל קיק-דאון (נראה היטב בדקה 4:00, שם רואים את הבית מצערת עם כבל גז (כבל עליון) וכבל קיק-דאון (כבל תחתון).

לכבל יש כיוון בד"כ עם 2 אומים שמחזיקים מוביל- וזה בדיוק העסק שקובע את רמת המתיחה של הכבל.

המלצתי היא לסמן את המיקום הקיים (או לסמן, או למדוד מנקודה מסויימת מה המרחק בין קצה המוביל לאותה הנקודה) ואז לשחרר את האום החיצוני (לפי הסירטון, זה האום שפונה לכיוון הבית-בולם השמאלי) ולהרפות את הכיוון 2-3 מ"מ ולהדק את האום הנגדי ולבצע בדיקה נוספת.

בהתאם לממצאים להמשיך לכוון (אם זה משפר את המצב, לנסות להרפות עוד 2-3 מ"מ. אם זה הופך להיות גרוע יותר - אז הפוך, לנסות להוסיף מעט מתיחה).

בכל מקרה כדאי לבדוק לאחר כל כיוון שבמצערת מלאה מתקבל קיק-דאון כמו שצריך.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספק אם לקורולה מהשנים האלו יש כבל קיק דאון.

אפילו בסובארו ליאונה כבר לא היה, והקיק דאון היה מתבצע על ידי מתג חשמלי בסוף מהלך דוושת הגז.

לכיוון כבל הקיק דאון יש חשיבות גדולה, הרבה מעבר לקיק דאון עצמו.

רמת המתיחה שלו קובעת את קצב החלפת ההילוכים, כך שאם הוא מתוח מידי הגיר "ינדוד" בין ההילוכים ללא הרף, ואם הוא חופשי מידי התיבה תחליף הילוך בלא תלות במצב הדוושה, ותמיד מוקדם מידי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חן, איך אפשר לזהות אם יש כבל קיק דאון או לא בוודאות?

ובדיוק השאלה השניה שבאתי לשאול לגבי העברת הילוכים , עד כמה זה משפיע?זאת אומרת, איך אפשר למתוח או לסדר את זה מבלי לפגוע בתכנון של ההילוכים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכונית בעלת כבל קיק דאון כבל הגז שמתחבר למצערת ממשיך אל גלגלת שהופכת את כיוונו, ואז הוא נכנס לתוך תיבת ההילוכים, ואפשר לראותו בבירור.

במצבו התקין הוא אמור להיות רפוי מעט, אך לא משוחרר.

כבל קיק דאון מתוח מידי יגרום לנדידת הילוכים בלתי נפסקת, מאחר שמתיחת יתר שלו מדמה לחיצה חזקה על דוושת הגז, ואילו כשהוא רפוי מידי הגיר יחליף הילוכים במצערת מלאה, גם כשלא הגיע למלוא הסל"ד.

זו דרך הבדיקה הטובה ביותר - האץ בדוושה מלאה, ותראה שהתיבה מחליפה הילוך ב 6,000 סל"ד לערך, ובמאמץ מלא.

אם ההחלפה מתבצעת מוקדם יותר, הכבל רפוי מידי.

בדיקה שניה - סע ב 40-50 קמ"ש.

במהירות הזו התיבה אמורה להיות בהילוך שלישי.

אם התיבה משחקת בין ההילוכים 2 ו 3 בכל נגיעה בדוושה, הכבל מתוח מידי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, מאוד קשה להגיע עם הרכב הזה לסל"ד גבוה, מקסימום שהצלחתי זה 5000, וגם אז זה לאנוס את הדוושה.

האמת שכן, הרבה פעמים אני מרגיש שהוא מוריד לי הילוך סתם במיוחד במהירות 40-50.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספק אם לקורולה מהשנים האלו יש כבל קיק דאון.

אפילו בסובארו ליאונה כבר לא היה, והקיק דאון היה מתבצע על ידי מתג חשמלי בסוף מהלך דוושת הגז.

לכיוון כבל הקיק דאון יש חשיבות גדולה, הרבה מעבר לקיק דאון עצמו.

רמת המתיחה שלו קובעת את קצב החלפת ההילוכים, כך שאם הוא מתוח מידי הגיר "ינדוד" בין ההילוכים ללא הרף, ואם הוא חופשי מידי התיבה תחליף הילוך בלא תלות במצב הדוושה, ותמיד מוקדם מידי.

יצא לי בעבר לטפל בקורולה 1999, היה שם כבל קיק-דאון.

בגרנד לאונה\אימפרזה ובלגאסי היה גיר 4 הילוכים ממוחשב כבר מתחילת שנות ה 90, אבל טויוטה שמרו על גיר מכאני למהדרין עד איזור שנות ה 2000. יפאנים שמרנים - אתה יודע....

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב לשתי דברים מוזרים פתאום: לפני ההחלפה הגדולה של השמן גיר, בלימת מנוע הייתה מורגשת, עכשיו בקושי מרגישים אותה ואפילו כאילו אין אותה, WTF?

דבר שני, שמתי לב שבמהירות 20 אם אני עוזב את הגז, נראה כאילו שהרכב קצת ממשיך כזה.

ניקיתי את המצערת טוב כמובן.

אני מדמיין?יכול להיות שהתרגלתי לדבר "מוזר לא תקין" לפני כן ועכשיו זה תקין ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2199 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...