Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה נסגר עם ההטרדות המיניות בארץ?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 2315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה בגלל שאתה רואה את החיים דרך פריזמה של ויכוח.

בפרפראזה על נאום החמוצים, במקום שאתה רואה ויכוח, אני רואה דיון משכיל שבו כל צד מציג את דעותיו ואת תפישת עולמו.

כן?

מה למדת מויכוחים שיש פעם בחצי שנה על קיומה וטיבה של אלפא? איך הדעות שלי או של לב ספורטיבי שינו את תפיסתך את המותג?

יש מקומות בהם באמת אפשר ללמוד על דעות של אנשים אחרים ולקבל אותן או לא, בתחומים שונים. זה לא עובד בפורום. לא לך, לא לי, לא לפאלו, לא לאף אחד אחר כאן. וזה לא כל כך השרשור לדון בו למה זה קורה.

לגבי השאר: לא מייחס לכם עמדות. מתייחס למה שכתבתם ומסביר למה יש נשים שמתלוננות. אתה לא שוביניסט ואתה בצד הנכון. נהדר. העולם זה לא אתה ואני ופאלו. יש עוד אנשים. תראה מה קרה לפנ איזה שנה, כשרחלי רוטנטר התלוננה על ינון מגל. עקבתי אחרי התגובות - דברים שכתבו בעמוד שלה, שכתבו לבן הזוג שלה וכו׳ וכו׳. ולכן כיוון המחשבה לא צריך להיות ״למה הן מתלוננות עכשיו, איפה הן היו עד היום? זה היה יכול לעזור למיליון נשים״. כיוון המחשבה צריך להיות ״איך המוטרדת הבאה לא מחכה 20 שנה״.

וזה מדהים שבתור אנשים פתוחים, ליברליים נאורים ונבונים (או בקיצור, לא חיים בפריזמה של ויכוח, בניגוד אלי), אתם לא מצליחים להגיב לנקודה הכל כך פשוטה הזו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 224
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ב

להעניש חמורות את מפיצי המידע וההכפשה - כי אחרת לא תהיה הרתעה מינימלית.

למה?!

יש סעדים בחוק, והם מתאימים גם למקרים של האשמה לא מבוססת בהטרדה מינית.

לא צריכה להיות היסטריה, לא מכאן ולא מכאן.

מדינה חופשית, שכל אחד יגיד מה שהוא רוצה, ושיישא באחריות לאמיתות דבריו, בענייני הטרדה מינית כמו בכל עניין אחר. זה לא יותר חמור או פחות חמור מהאשמות אחרות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשטיפש זורק אבן לבאר אלף חכמים לא יוכלו להוציא אותה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ -

צודק - ההנחיה של הפרקליטות שונתה קצת - ולא הייתי מודע לכך.

במרץ 2016, בעקבות נייר מדיניות אותו כתב יואב מזא"ה,[9] הוחלט להוסיף להנחיה את סעיף 11

המדגיש את המקרים בהם כן נדרשת חקירה פלילית:[10]

ככל שהאמרה גרמה בפועל או הייתה בעלת פוטנציאל לגרום נזק חמור לחשוד, לנאשם או לאדם אחר, או לאינטרסים ציבוריים
,

תגבר הנטייה להורות על פתיחה בחקירה.

כך למשל, אם תלונת שווא גרמה למעצר החשוד, להרחקתו מילדיואו להטלת כל הגבלה ממשית אחרת עליו

שהסתברה להיות בדיעבד בלתי מוצדקת תגבר הנטייה להורות על פתיחה בחקירה
.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר נכנסנו לזה ולמדינות סקנדינביה, אז אכן יש כאן מכסות והנה דוגמא למקרה שבה המצב מהווה יריה ברגל במקום "שוויון":

בת של קולגה כשרונית בצורה יוצאת דופן באומנות מסוימת, לא רלוונטי מה. היא הוזמנה להבחן לבית ספר שנחשב לאחד המובילים בסקנדינביה, אמהמה- מקבלים 6 תלמידים(/ות) בכל מחזור בלבד.

לאחרונה נכנסה לתוקף תקנת "שוויון זכויות" בבית הספר הנ"ל, במרכאות כי זה לא שוויון זכויות ולא בטיח בפורמט הנוכחי, שאומר אם יש מעל (או בדיוק) 3 מועמדים מכל מין הסגל חייב לבחור 3 מכל מין.

מה זה אומר בפועל? השנה עברו את המיון הראשוני 6 בנות, ביתו של הקולגה בניהן ו3 בנים. כך שבפועל שלושת הבנים אוטומטית בפנים ללא קשר לתוצאות המבחן האחרון, כשרון או פוטנציאל צמיחה בתוך מוסד הלימודים. בזמן ששת הבנות צריכות להלחם בניהן על 3 המקומות הפנוים.

במצב תקין כל 9 האינדיבידואלים צריכים להשפט בדיוק כך, כאינדיבידואלים ולקבל הזדמנות להוכיח למה מגיעה להם הזכות להתקבל על פני שאר האינדיבידואלים ללא קשר למין.

אבל הנה, תקנת "שוויון הזדמנויות" דרקונית הביאה לתוצאה ההפוכה.

מה שאתה מתאר כאן מוגדר -Equity או Equality of outcome. זה לא שיוויון הזדמנויות.

זו הבעיה כשאתה ניגש לטפל בנושאים חברתיים לא מעמדה שמניחה שהפרט צריך לקבל על עצמו אחריות ובתמורה לזכות בחופש, אלא גישה שאומרת שהמוסדות יודעים איך לנהל את המדינה באופן מתוכנן והוגן.

זו כמובן הגישה הפוסט-מודרניסטית, שטוענת שזו החברה שיוצרת את ההבדלים בין גברים ונשים, לדוגמא, לכן, ע"י זה שנתאמץ ונהנדס חברתית כל מקום שישקף את היחסיות בין הקטגוריות שהגדרנו לחברה, נבטל את ההבדלים שנוצרו של המסורות הקלוקלות הקודמות.

כמובן שאין גבול לאידיוטיזם של הגישה הזו (הכל מתחיל באיך אתה מקטלג מישהו שאבא שלו תימני, אמא שלו שוודית והוא ילד מאומץ מקניה, חצי מסאי חצי קיקויו...), כי כל מה שהיא עושה זה לכפות תפיסת מציאות שגוייה על החברה ויוצרת בכך עיוותים אינסופיים ואי צדק מתמשך.

הבעיה עם הטמטמת הזו, זה שהיא לא מכירה בעובדה שהסיבה שבסה"כ החברה שלנו עובדת לא רע, זה בגלל שבסה"כ עשינו יותר דברים טובים מרעים, שהבאינו עד הלום. תהליך שחרור האישה בחברה המערבית הוא אחד ממנועי הקידמה הגדולים בתולדות האנושות, אבל נשים לא הגיעו לאן שהגיעו כי דאגו להן לאפליה מתקנת.

נהפוכו.

כל הגישה של הפמיניזם הקלאסי מבוססת על זה שנשים הן שוות ערך לגברים ומסוגלות להתמודד מולם, וגישה זו נזרקת לפח לטובת גישה מעודדת אינפטיליות, שמתייחסת לנשים כחסרות יכולת ודורשות הגנה (וכן, נשים, בהיותן חלשות יותר פיסית, ופחות אגרסיביות דורשות הגנה, אבל לא מנטאלית...).

בעניין אפליה אחרת באקדמיה.

הנה דוגמא לאידיוטיזם של אפליה מתקנת בהרווארד:

https://www.nytimes.com/2017/08/02/us/affirmative-action-battle-has-a-new-focus-asian-americans.html

בקיצור, בארה"ב יש להם בעיה, אסייאתים דווקא, בממוצע, משיגים השגים אקדמאים יותר מאחרים, אבל בניסיון לאזן בין כמות האנשים בכיתה לפי מוצא אתני (כדי ליצור "גיוון")... דופקים את קבוצת המיעוט הזו.

The goal is to look at whether students with comparable qualifications have different odds of admission that could be correlated with race and how stereotypes influence the process. A Princeton study found that students who identify as Asian need to score 140 points higher on the SAT than whites to have the same chance of admission to private colleges, a difference some have called “the Asian tax.”

כבר שמתי את זה פה כמה פעמים, אבל האיש הזה מסכם הכל בעשר דקות מבריקות. לפני כשנה האונ' בה הוא עובד ניסתה לסתום לו את הפה, כשהוא יצא נגד סדר היום של הפוליטיקלי קורקט. היום הוא סלבריטי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השאר: לא מייחס לכם עמדות. מתייחס למה שכתבתם ומסביר למה יש נשים שמתלוננות. אתה לא שוביניסט ואתה בצד הנכון. נהדר. העולם זה לא אתה ואני ופאלו. יש עוד אנשים. תראה מה קרה לפנ איזה שנה, כשרחלי רוטנטר התלוננה על ינון מגל. עקבתי אחרי התגובות - דברים שכתבו בעמוד שלה, שכתבו לבן הזוג שלה וכו׳ וכו׳. ולכן כיוון המחשבה לא צריך להיות ״למה הן מתלוננות עכשיו, איפה הן היו עד היום? זה היה יכול לעזור למיליון נשים״. כיוון המחשבה צריך להיות ״איך המוטרדת הבאה לא מחכה 20 שנה״.

הפוך גוטה.

כמו פוסט מודרניסט טוב, אתה חושב שאתה יכול לתקן את החברה כדי שתתאים לחוסר הביטחון שמפגינות נשים להתלונן. אתה לא יכול ואתה לא רוצה. אתה לא רוצה לחזור לחברה כמו-ויקטוריאנית, שעסוקה כל הזמן בסטריליזציה של המציאות ואינפנטליזיציה של מבוגרים, גברים ונשים.

אתה צריך לעודד נשים לא להיות קורבנות, לקחת אחריות על החיים שלהן - ולהגיב

זו הדרך של הליברליזם, אתה אחראי לחייך ואתה חייב להיות אמיץ מספיק כדי לדרוש את הזכויות המגיעות לך. זכויות מגיעות אחרי אחריות אישית, לא לפני. בזכות לקיחת אחריות אישית, מגיעים למצב בו יש זכויות.

הפמיניזם הקלאסי שאף לפגוש גברים ראש בראש, במגרש הגברי. לא להחליף איתו בפמיניזם היבבני של היום, שחוזר למסרים הויקטוריאנים של: אנחנו נגן על הנשים החלשות (רק שבפוסט מודרניזם הן "מוחלשות". בידי מי, דיון אחר...).

לגבי חלי רוטנר ספציפית, נדמה לי, ממה שאני יודע, שהיא עשתה מעשה נבלה למישהו שבסה"כ היתה לה מערכת יחסים פתוחה וחברית איתו, והוא הרשה לעצמו קצת יותר מדי, לטעמה, בתוך מערכת היחסים הזו.

האם הגיעו לה התגובות שקיבלה... לא חושב, אבל ככה זה, אתה לא מזמין בחיים את התגובות שאתה תקבל על זה שאתה פותח את הפה. תלמד להתמודד עם זה, או שתשתוק, ולפעמים, תשתוק ותהיה קורבן.

אוטופיה בה כל אחד מקבל חיבוקי על מה שהוא עושה, יש בגן בגיל שנתיים.

לזכותה של רוטנר, היא לא רצה להתמסכן ועמדה על שלה ועל מה שסיפרה, וכל הכבוד לה על זה, גם אם אני חושב שהיא היתה לא בסדר. מבחינה הזו היא דוגמא חיובית בעיני. זה, וכמובן העובדה ששקרנית היא לא.

אז אם אתה רוצה למנוע את המוטרדת הבאה, המסר הוא: לפתוח את הפה. לפעול, להתלונן. להיות אמיצה, גם אם יש מחיר. כי תמיד יש מחיר, וצריך לבחור אם משלמים את מחיר הקורבנות או את מחיר האומץ. ואלו האמיצות שקידמו את מעמד האישה לאן שהוא נמצא היום (לרווחת כולנו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטופיה בה כל אחד מקבל חיבוקי על מה שהוא עושה, יש בגן בגיל שנתיים.

היר...היר...

ישירות לחתימה!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב שאתה יכול לתקן את החברה כדי שתתאים לחוסר הביטחון שמפגינות נשים להתלונן. אתה לא יכול ואתה לא רוצה. אתה לא רוצה לחזור לחברה כמו-ויקטוריאנית, שעסוקה כל הזמן בסטריליזציה של המציאות ואינפנטליזיציה של מבוגרים, גברים ונשים.

אני לא חושב שאני יכול לתקן את החברה.

אין שום דבר הפוך במה שכתבת.

אין כאן שום קשר לפוסט מודרניזם. לא כל דבר שאני כותב בפורום נגזר מאיזו משנה פילוסופית.

אתה חושב שנשים צריכות להתלונן וכאדם ריאלי אתה טוען שיש לזה מחיר. עם כל זה אני מסכים ואת כל זה אני מבין.

ואומר, שאם מבינים שיש מחיר, אז לא צריכים להיות כל כך מופתעים שיש כאלו שמחכות 20 שנה או מחכות למתלוננת הראשונה או השנייה נגד אותו האדם. זה הכל. ואומר שאין שום שינוי תפיסתי קיצוני, בכך שאני מאמין שאנחנו צריכים לנסות ולשאוף כן לייצר חברה מספיק נוחה בה אנשים ירגישו בנח להתלונן על אלימות; בטח אלימות מינית. החלוקה המאוד דיכוטומטית לעולם שחור ולבן היא שלך, כי אתה כל כך עמוק בפרספקטיבה הזו שקבוצות מיעוט מומצאות ומתקרבנות באות להרוס לך את החיים, שאתה לא שם לב שמה שאני מעלה כאן לא שונה, לא חדש ולא מהפכני בשום צורה שהיא ממה שכולנו למדנו מגיל 0 בערך. כולל אותי, למרות שאני ביליתי את 7 השנים הראשונות בחיי בברה"מ. פשוט בדיוק כמו עם כל מסר שיוויוני מערבי, יש כאלו שקיבלו ומקבלים אותו ויש כאלו שפחות.

ולפני שתגיב שוב, אני לא טוען שאתה מופתע מזה שנשים מחכות 20 שנה. אחרים כאן ובכלל כן מופתעים, ואפילו באים בטענות למי שחיכתה. ושוב, מהצד נורא קל תמיד להיות גיבור ולחנך, כמו שמחנכים ילדים קטנים - "אם מישהו מציק לך תחזיר" או "אם מישהו מציק לך תתלונן". זה לא תמיד קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואומר, שאם מבינים שיש מחיר, אז לא צריכים להיות כל כך מופתעים שיש כאלו שמחכות 20 שנה או מחכות למתלוננת הראשונה או השנייה נגד אותו האדם. זה הכל.

אני גם לא מופתע ממי שלא בוחרת להתלונן, זכותו של כל אחד לבחור את המלחמות שלו.

אבל מי שבוחרת להתלונן אחרי 20 שנה, שתתמודד עם נטל ההוכחה במקרה של תביעת דיבה.

בכך שאני מאמין שאנחנו צריכים לנסות ולשאוף כן לייצר חברה מספיק נוחה בה אנשים ירגישו בנח להתלונן על אלימות; בטח אלימות מינית. .

אלימות זה שם כולל להרבה דברים, מטפיחה על הכתף ועד אונס, לכן אני לא יודע למה אתה מתכוון "באלימות".

כי אתה כל כך עמוק בפרספקטיבה הזו שקבוצות מיעוט מומצאות ומתקרבנות באות להרוס לך את החיים,

אני לא חושב שהקשקשנים הללו מסוגלים לעשות משהו, שלא לדבר על להרוס את החיים. זו קשקשת וזהו.

ואפילו באים בטענות למי שחיכתה. ושוב, מהצד נורא קל תמיד להיות גיבור ולחנך, כמו שמחנכים ילדים קטנים - "אם מישהו מציק לך תחזיר" או "אם מישהו מציק לך תתלונן". זה לא תמיד קורה.

זו טענה טובה ודרישה טובה להתלונן. זה ללא ספק הדבר הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מופתע ממי שלא בוחרת להתלונן, זכותו של כל אחד לבחור את המלחמות שלו.

אבל מי שבוחרת להתלונן אחרי 20 שנה, שתתמודד עם נטל ההוכחה במקרה של תביעת דיבה.

אבל העולם זה לא רק אתה ואני.

והשרשור הזה התחיל ב:

אבל אני חושב שבארץ יש חגיגה מסוכנת של קבוצת מגדריסטיות/פמיניסטיות.

זה לא ייגמר בטוב כל הסיפור הזה.

...

אלימות זה שם כולל להרבה דברים, מטפיחה על הכתף ועד אונס, לכן אני לא יודע למה אתה מתכוון "באלימות".

אני חושב שמלמדים ילדים קטנים גם ברמה של "תפסיק לעשות X לY, זה לא נעים לו". בוא נשים רגע ויכוחים פילוסופיים מרחיקי לכת בצד - אנחנו לא צריכים הגדרה מושלמת למושגים כמו אלימות. אנחנו צריכים להסכים על איזה כיוון כללי ודרך לברור. אגב, בדיוק כמו בפורום. הרי גם כאן יש כללים, ומשתמשים שנחסמו, בין היתר, כי היו אלימים לשאר, לא?

זו טענה טובה ודרישה טובה להתלונן. זה ללא ספק הדבר הנכון.

כן, אני לא יודע איך זה היום, אבל כשאני הייתי ילד, היה את המושג הזה "מלשן", שנלקח היישר מעולם הדימויים של בתי הסוהר ועולם הפשע. והיו דברים שאם ילד התלונן עליהם, הוא היה זוכה בחרם חברתי.

העולם מורכב. כן. אבל אתה ממשיך לא להתייחס לנקודה, או שאני לא מבין על מה אתה בעצם מתווכח איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר שוב ובפעם הכמה וכמה בשרשור הזה, בניתוק מוחלט מלמה מתלוננות ולמה לא מתלוננות ואם זה נכון או לא נכון, אם לא יתלוננו, לא ידעו שיש שם מטריד.

איך אפשר לטפל בהטרדות מיניות שלא יודעים עליהן?

צייד מכשפות על כל גבר באשר הוא גבר שיצתרך להוכיח שלא הטריד מעולם?

בנוגע ל"מלשן", ניתקלת אי פעם בטענה הזו (ההזויה בהקשר הזה, אם יורשה לי לומר) מוטחת במי שהתלוננה שהוטרדה?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמלמדים ילדים קטנים גם ברמה של "תפסיק לעשות X לY, זה לא נעים לו". בוא נשים רגע ויכוחים פילוסופיים מרחיקי לכת בצד - אנחנו לא צריכים הגדרה מושלמת למושגים כמו אלימות.

אני חושב שכן, כי אם פינדר לא מבדיל בין הטרדה לאונס, אז אנחנו בבעיה, כי אחת הבעיות של מגמת ההיסטריה של הדברים (הנטייה לנפח כל דבר מחוץ לפרופורציה) זה שאנחנו מאבדים פרספקטיבה. ואז, פתאום, זה שמבקש לאונן בפני מישהי בביתו זהה לזה שהטריד מינית שחקנית בת 16 שבאה לחפש קריירה.

ולא, מדובר בשני מקרים בלתי קשורים בעליל, אלא אם אתה טוען שהכל חלק מהתרבות הפטריאכלית המדכאת נשים, ואלו בסה"כ סימפטומים של אותה בעיה.

אני חושב שאלו שני מקרים שונים בתכלית. הראשון, יש לו בעיה התנהגותית בכל הקשור למין, אבל, אתה יודע, אלימות זה לא. השני הוא תוקפן אלים, שמנצל את מעמדו, עד כדי כפיית מין (יענו, אונס). לשים אותם באותה קטגוריה זה לעוות מציאות עם הכללות מבוססות אידיאולוגיה.

ואז באה אורנה בנאי והופכת את חוסר התקשורת המינית שלה עם גברים לבעיה שלהם, מחד, סיפורי ניסיון לאונס מלפני 50 שנה, מאידך... דברים לא קשורים בעליל אחד לשני. הראשון הוא עניין מאוד מעניין מבחינה פסיכולוגית/סוציולוגית, השני הוא רכילות עתיקה וזהו.

אין לכרוך את הכל ביחד, משום בחינה, אלא אם אתה בא עם אג'נדה פשטנית, ותופר את הכל בהתאם אליה.

כל הסיפור הזה על הטרדות מיניות עכשיו זה בסה"כ Summer of the shark.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר שוב ובפעם הכמה וכמה בשרשור הזה, בניתוק מוחלט מלמה מתלוננות ולמה לא מתלוננות ואם זה נכון או לא נכון, אם לא יתלוננו, לא ידעו שיש שם מטריד.

מעולה. בשרשור הזה נגעו בכמה נקודות. אחת היא שצריך להתלונן. יופי. כולנו מסכימים על זה, נשבע לך גם אני.

האחרת היא, שאנחנו, כחברה, אמורים לנסות ולדאוג לכך שנשים ירגישו בנח להתלונן, ובטח שלא לדבר על מי שלא מתלוננת במושגים של שותפה לפשע, כמו שגם עשו כאן.

נשבע לך שאני לא מבין מה כל כך רדיקלי וקשה לכם לעיכול בטענה המאוד פשוטה שיש נשים שלא מתלוננות במשך שנים, כי לא רוצות לעבור תהליך משפיל, ובהסקה מכך שאני, יבגני, חושב שאנחנו צריכים לנסות ולהבטיח כמה שיותר שהן לא ירגישו כך, ושאני חושב שהדרך לשם עוברת גם בנקודות כמו התייחסות לגל של תלונות כ"חגיגה של קבוצות מגדריסטיות".

בנוגע ל"מלשן", ניתקלת אי פעם בטענה הזו (ההזויה בהקשר הזה, אם יורשה לי לומר) מוטחת במי שהתלוננה שהוטרדה?

אף אחד לא אמר שהטענה הספציפית הזו הועלתה נגד נשים שהתלוננו על הטרדה. בחייאת. תקרא בדיוק את 2 התגובות שלי לפני זו. לא צריך אפילו יותר מזה. כתבתי לפאלו שמלמדים ילדים שצריך להתלונן כשמתייחסים אליהם באלימות. כתבתי שהם לא תמיד מתלוננים, מכל מיני סיבות. זו דוגמא לאחת מהן. דוגמא שמסבירה שיש כל מיני סיבות, משתנות ממקרה למקרה, ממצב חברתי ולמצב חברתי, למה אנשים בכל הגילאיים וכל המינים לא תמיד מתלוננים כשהם צריכים.

דוגמא אחרת, יותר רלוונטית, היא ניתוח של כמות התלונות שיש על הטרדות מיניות לאחרונה מפרספקטיבה שמדברת על "חגיגה מסוכנת של קבוצות מגדריסטיות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכן, כי אם פינדר לא מבדיל בין הטרדה לאונס, אז אנחנו בבעיה, כי אחת הבעיות של מגמת ההיסטריה של הדברים (הנטייה לנפח כל דבר מחוץ לפרופורציה) זה שאנחנו מאבדים פרספקטיבה. ואז, פתאום, זה שמבקש לאונן בפני מישהי בביתו זהה לזה שהטריד מינית שחקנית בת 16 שבאה לחפש קריירה.

ולא, מדובר בשני מקרים בלתי קשורים בעליל, אלא אם אתה טוען שהכל חלק מהתרבות הפטריאכלית המדכאת נשים, ואלו בסה"כ סימפטומים של אותה בעיה.

אני חושב שאלו שני מקרים שונים בתכלית. הראשון, יש לו בעיה התנהגותית בכל הקשור למין, אבל, אתה יודע, אלימות זה לא. השני הוא תוקפן אלים, שמנצל את מעמדו, עד כדי כפיית מין (יענו, אונס). לשים אותם באותה קטגוריה זה לעוות מציאות עם הכללות מבוססות אידיאולוגיה.

ואז באה אורנה בנאי והופכת את חוסר התקשורת המינית שלה עם גברים לבעיה שלהם, מחד, סיפורי ניסיון לאונס מלפני 50 שנה, מאידך... דברים לא קשורים בעליל אחד לשני. הראשון הוא עניין מאוד מעניין מבחינה פסיכולוגית/סוציולוגית, השני הוא רכילות עתיקה וזהו.

אין לכרוך את הכל ביחד, משום בחינה, אלא אם אתה בא עם אג'נדה פשטנית, ותופר את הכל בהתאם אליה.

כל הסיפור הזה על הטרדות מיניות עכשיו זה בסה"כ Summer of the shark.

עם כל זה אני מסכים, אבל זה לא כל כך קשור למה שאני טוען :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחרת היא, שאנחנו, כחברה, אמורים לנסות ולדאוג לכך שנשים ירגישו בנח להתלונן, ובטח שלא לדבר על מי שלא מתלוננת במושגים של שותפה לפשע, כמו שגם עשו כאן.

אז כאן אנחנו חלוקים.

החיים לא נוחים. לעמוד על שלך, זה לא נוח. זה לא נעים, זה לפעמים לא כדאי, אפילו.

אני רוצה שאישה תרגיש חזקה מספיק להתלונן, שזה לא אותו הדבר כמו ליצור לה סביבה שתהיה נוחה לה. אני רוצה שהיא תתלונן כדי שהמונח "עם ביצים" יתפוס גם לנשים. אני רוצה נשים "עם ביצים", לא נשים שמתייחסים אליהן כמו ילדים, שצריכות סביבה מגינה כדי לדרוש את שלהן. לדרוש את שלך דורש תעוזה ואומץ.

הנוחות שאנחנו נהנים ממנה בעולם המערבי היא לא תוצר של אנשים שהרגישו נוח, היא תוצר של תעוזה והתמודדות. הצלחנו כ"כ עם ההתמודדות שלנו, שיש איזושהי תחושה, שגויה בתכלית, שהמצב הרגיל של המציאות הוא ביטחון ונוחות.

טעות חמורה.

המצב הטבעי של הדברים איננו אי-אלימות. נהפוכו.

בשביל שאנחנו נרגיש נוח, יש אנשים ששוכבים בבוץ ומחכים להרוג מישהו. יש אנשים שמחפשים פושעים באמצע הלילה. יש מיליון פעילויות יומיומיות, שעושים אנשים שונים בשמנו, כדי שהחומות תעמודנה, והחיים בפנים יימשכו. פעולות קשות, אלימות, שדורשות סיכון.

ובשביל שגברים אלימים לא יצליחו להטריד עוד ועוד נשים, צריך לפעול בתנאים הקיימים, למרות שקשה. כי זה תמיד קשה.

חלי רוטנר היא אחלה דוגמא לזה.

לא מסכים עם מה שהיא עשתה, אבל היא עשתה את שלה, עמדה על נכונות הדברים, שמה אותם בפרופורציה, ולא נתנה לאף אחד לקפל אותה לאחור. כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...