Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוברול לאלנטרה 1600 G4ED

גיל מסילתי
שימו לב! השרשור הזה בן 2325 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

יש לי אלנטרה 2004 1600 דגם מנוע G4ED

החלטתי לבצע בעצמי שיפוץ מנוע מכיוון שהוא אוכל לי מעט שמן כ4 ליטר ל15 אלף קילומטר

זה פעם ראשונה שאני הולך לפתוח מנוע אציין שביצעתי עכשיו בעצמי שיפוץ גיר לרכב הזה ועכשיו הגיע תורו של המנוע רציתי לדעת כמה דברים

מאיפה אני יכול להשיג את נתוני ההידוק לברגי המנוע ואת הסדר שלהם?

והאם יש דברים שאני חייב לדעת?

אני מתכנן להחליף רינגים ומיסבים וכמובן אטמים ומשאבת מים

האם יש טעם להחליף גם משאבת שמן?

איך אני יכול לבדוק שהיא תקינה ב100 אחוז?

אציין שאני סובל מבעיית התיקתוקים שכנראה נובעים מהמרימים ההידראוליים האם כשאשלח את הראש לשיפוץ זה יפתור זאת?

האם כדאיי להחליף בכלל להחליף אותם על בטוח וזהו? או שניקיון יעשה את העבודה?

כיצד אני מבצע את ההוניג? פשוט שם את המכשיר על המקדחה ומלטש? איך אני יודע שזה מספיק?

האם יש טעם להחליף גם בוכנות על בטוח או שאין טעם אם הן נראות תקינות בעין?

המון תודה לעוזרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שלא התחלת בפתיחת המנוע עדיין כי אתה עושה טעות! 4 ליטר ל 15 אלף קילומר זה אומר כ 250 מיל לכל 1000 קמ....איפה הבעיה?!? בלאי סביר וצריכה הוגנת לחלוטין אז למה להישתגע?? במקסימום תחליף גומיות שסתומים ואת המרימים עצמם. ותראה שהצריכה תרד כמעט ל 0 שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה זאת כתחביב וללימוד יותר מאשר הסיבה שציינתי את החלקים אני משיג מקוריים בהנחה משמעותית... אז ככה שאין כמעט עלות מלבד שיפוץ הראש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה צריכת שמן סבירה לרכב משנת 2004 שעבר מוסכים יונדאי מורשים.

בזמנו המוסכים היו משתמשים השמנים חצי סינטטי ולפעמים מינרליים.

עם הזמן זה דפק לך את הגומיות והמרימים.

יש מקום לשיפור ע"י החלפתם אבל המנוע שלך תקין יחסית להיסטוריה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק קומפרסיה ובצע לחץ הפוך כדי לקבל תמונת מצב מדוייקת על מצב המנוע עוד לפני שאתה פותח כי פה הנקודה החשובה היא לא מחיר החלקים שעולים לך זול אלא מה יהיה אחרי הסגירה. אם זה הרכב העיקרי שלך אז חבל. אם אתה עדיין חפץ בלבצע אובראול גם אחרי מה שאנו אומרים ומייעצים פה אז אין בעיה...נתחיל לענות לכל שאילותיך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האוטו טופל במים רגילים יש מצב שכשתפתח את המנוע אתה תגלה שהוא במצב גמור ושום שיפוץ לא יעזור אם רק הגומיות שסתומים דפוקות תחליף רק אותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולם על העצות..

ראשית הרכב תמיד טופל במים ירוקים..

את המנוע אני חייב להוריד כי יש לי נזילה בין המנוע לגיר כנראה מהמחזיר שמן של הטורק או משהו

הרבה יותר קל להוריד מנוע אצלי מאשר את הגיר..

האם ישנה אפשרות שאפרק את הראש ואז אגלה מסיבה כלשהיא שיש בו בעיה ואני לא יכול להחזיר אותו?

אולי אבחר רק בשיפוץ ראש מכיוון שגם ככה אני מתכוון להחליף גומיות שסתומים ובנוסף לזה הוא דיי מלא בבוצה וגם ככה אוכל לנקות את גוף המנוע יותר טוב ולהסיר את הבוצה ממנו יותר בקלות.. ועל הדרך להחליף גם מחזירי שמן..

אשמח לדעתכם תודה לכל העונים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב....הצריכת שמן שלך היא באמת מיזערית ומפתיעה אפילו לטובה במנוע כזה שעבר 200 אלף קמ. עכשיו אתה מוסיף שגם יש לך נזילה בין המנוע לגיר שאולי זה בכלל נזילת שמן מנוע אז אם כך כניראה שמרבית השמן זורם לשם. כיצד אתה מתכנן להרים בדיוק את המנוע ולהפרידו מהגיר? אתה מודע למישקל המטורף שיש לו? עדיף לך לחלוטין להנמיך את הגשר ולהסיר את הגיר מהמנוע ואז לבצע את תיקון המחזיר. מבחינת גומיות השסתומים אין צורך להרים ראש מנוע לצורך עבודה שכזו...השסתומים אומנם הם שסתומים שקועים במובילים ממה שזכור לי אך אני במנועים מהסוג הזה מישתמש בסט מיוחד שבעזרתו ניתן לכווץ את הקםיצי שסתומים מלמעלה בלחץ ואז להחליף את הגומיות ללא בעיה. תרצה את הסט תדבר איתי אין בעיה. בעניין הבוצה מורידים אגן שמן, את המיכסה שסתומים גם ככה אתה מוריד עם גלי הזיזים אז את ניקוי הבוצה לא תהיה לך בעיה לעשות. את רשת משאבת השמן כמובן תנקה על הדרך. צעבר לכך כמו שהצעתי בדוק קומפרסיהמולחץ הפוך אם תרצה יש לי את כל הציוד והכלים אתה מוזמן לבוא להשאיל ולהישתמש חופשי. תזכור שהמנוע לא צעיר ואם הוא אטום וסגור כמו שצריך והצילינדרים מתפקדים הייטב אין שום סיבה שתיכנס לפתיחת מנוע שכולה הסיפור שלך לא קשור ללפתוח מנוע עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה לך חבר יקר

הנזילה היא בגיר ובאלנטרה צריך להוריד גשר.. אז העדפתי להוריד מנוע ואז לטפל גם בו כי ביצעתי את השיפוץ גיר בעצמי..

מהיכן אתה בארץ.?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2325 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...