Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתיחת מכון לכיוון פרונט - איזה אישורים צריך?

BMW M3
שימו לב! השרשור הזה בן 2339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מתעניין בפתיחת מכון לכיוון פרונט, רציתי לדעת אילו אישורים נדרשים, האם יש צורך בתעודת הסמכה כלשהי?

האם יש קורסי הכשרות בנושא? חייבים ניסיון מוקדם?

בנוסף אשמח לדעת מה גודל המקום שאצטרך לשכור עבור הציוד ומה העלויות השוטפות והחד פעמיות של מקום מסוג זה.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• ספונסר פורום

יש דרישות סף לקבל רישיון להפעלת מכון פרונט מטעם משרד התחבורה (רישיון מפעל). 75 מ"ר מבנה מינימום +שטח חניה, מנהל מקצועי בעל תעודת הסמכה לניהול מוסך במצוע מכונאות רכב או במקצוע כיוון סרנים

זה הנוהל העדכני

בנוסף תצטרך לקבל רישיון עסק מהרשות המקומית לאחר שתעמוד בדרישות של מחלקת הנדסה, איכות הסביבה, כיבוי אש, משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר) והמשטרה.

כמובן שלאחר קבלת האישורים הנ"ל תצטרך לרכוש את ציוד הכיוון, סדר גודל כלכלי של השקעה נדרשת כדי לפתוח עסק כזה חוקי מתחיל ב-300K, למקום קטן עם עמדת כיוון אחת.

בהצלחה.

StandardRequirement195.pdf

עריכה אחרונה על ידי אורן שרותי רכב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

כך המדינה מעודדת פתיחת כל עסק...רק לצורך ההשוואה, מכל תחומי עיסוק תחזוקת הרכב, למפעל כיוון פרונט יש את הדרישות המינימליות ביותר, למוסך, מכון רישוי ופחחיה יש דרישות נוקשות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שנקרא ככה המדינה מעודדת פתיחת בתי-עסק לכיוון פרונט.

המדינה שלנו "מעודדת" פתיחת כל עסק בערך ואז הרשויות "מעודדות" אותך עם ארנונה נמוכה

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לשם השוואה, כשפתחתי את הבית מלאכה שלי בתחום הרכב, שכרתי מבנה עשיתי ביטוח והתחלתי לעבוד.

לכל המשרדים שאורן הזכיר לעיל יש מספיק עבודה כאן, בלי שאני אבוא לבלבל להם את המוח עם אישורים.

למעשה כל הדרישות שאני צריך לעמוד בהם הן נגזרת של הביטוח. והן לגמרי הגיוניות.

מס הכנסה של בריטניה מרויח מזה שיש עסק עובד שמחזיק פועל.

אילו היה נוקשה כמו בארץ, בכלל לא הייתי חושב בכיוון...

לגביי הארנונה- עסקים ששטח העבודה שלהם עד ארבע מכוניות בערך (לא זוכר את המטרז המדויק) פטורים מארנונה בהחלטת ממשלה של דיוויד קמרון דאז, וזכה להארכה בימי תרזה מיי.

מתוך הבנה שעם עושים קיצוץ משרות ממשלתיות צריך מצד שני להקל על עסקים פרטיים שיוכלו אולי להעסיק את הנפלטים מהמשרות הממשלתיות שקוצצו

עריכה אחרונה על ידי 57mmStroke
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יפה, בדיוק כמו בישראל רק להיפך.

עשיתי שני רישיונות עסק בחיי, שניהם גזלו כחצי שנה מזמני,

בשניהם הרשויות הן אלה שגררו אותי עם ערימות פרטים ותקנים ובשניהם קיבלתי איומים מהעירייה (כולל זימון לבית משפט)

בגין אותם עיכובים (שלא היו באשמתי ב-1 מ"מ).

ארץ אוכלת עסקיה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל עניין האישורים והרשיונות בישראל הוא די יוצא מן הכלל. דוגמא טובה הוא אופנוע ים, לא רק שצריך רשיון מיוחד, אז גם רשיון שייט לא מתאים, אלא צריך רשיון מיוחד. מצד שני זה כנראה מבוסס על משהו, אחרי שרואים איך מתנהגת מרבית האוכלוסיה או חס וחלילה נוהגת, אז זה נראה מאד הגיוני.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המחוקק מתייחס אל האוכלוסייה כאילו כולם גנבים/טיפשים/חיות אדם- אז אחרי מספיק שנים בני האדם יהפכו לכאלו.

זה נקרא אפקט פיגמליון- נבואה שמגשימה את עצמה.

אפשרות אחרת זה מחוקק שמתייחס אל האוכלוסיה כאל בני אדם נורמטיבים. במקביל מי שאינו כזה מטופל בחומרה על ידי הרשות השופטת.

רוצה מכון פרונט- בבקשה קנה ציוד, שכור מקום מתאים (שאתה מחליט, הרי אם המקום לא מתאים העסק לא יחזיק מעמד) תעשה ביטוח ותעמוד בכל הקריטריונים, ושא ברכה.

׳רישוי עסקים׳? מה זה הקשקוש הזה? שוכרים מקום שמיועד לעסק- המקום כבר קיים באזור תעשיה! מה יפתחו שם אם לא עסק כלשהו?

הסמכות, וכו, ממש. גארי טאמס ואביו סטיוארט (שניתן לראות את עבודותיהם בשרשורים שלי על פורשה 996 ו-356) אין להם ׳הסמכה׳ של משרד התחבורה של בריטניה, כי אין כאן כזה דבר ׳הסמכה׳. או שאתה יודע לעבוד אן שאתה סוגר את העסק. פשוט וקל.

מדובר במתלים במכוניות כביש מודרניות, באמת לא מדע טילים.

גיאומטריה די פשוטה, וכמה עקרונות פשוטים, קורס של שבוע גג, גג וגם הבת שלי בת 12 יכולה להבין את כל העקרונות (אולי לא תצליח לפתוח את האומים שנועלים את התפוחים, אבל את העקרונות ואיך לכוון היא תבין.

בנספח שאורן הוסיף אפשר לראות בלשון המחוקק את הפחד הקמאי הזה מהדבר הזה שנקרא מכונית.

שייך למחוזות אחרים, שלא לומר כאילו נחתו המכוניות מהחלל...

ספרות מקצועית. אולי במקום זה עדיף לחייב חיבור וןיפאי?

נו באמת. ממש שנות החמישים.

אחכ מתפלאים על המחירים לשעה שמוסך צריך לגבות, זה בישביל שהוא יןכל לשלם לכל הרשויות ובהם יושבים אנשי הכלום שמרשים בטובם למוסך להתקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך המדינה מעודדת פתיחת כל עסק...רק לצורך ההשוואה, מכל תחומי עיסוק תחזוקת הרכב, למפעל כיוון פרונט יש את הדרישות המינימליות ביותר, למוסך, מכון רישוי ופחחיה יש דרישות נוקשות יותר.

לידיעה - באילו דרישות (נוספות) צריכים לעמוד אם מבקשים לפתוח פחחיה ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות אחרת זה מחוקק שמתייחס אל האוכלוסיה כאל בני אדם נורמטיבים. במקביל מי שאינו כזה מטופל בחומרה על ידי הרשות השופטת.

ברכותי, זכית בתחרות "התגובה הכי מנותקת מהמציאות הישראלית לשנת 2017".

ישראלים? בני אדם נורמטיביים? באותו משפט?

אולי באנגליה עסק לא טוב יצא מהשוק בגלל תחרות. בישראל הוא פשוט יגבה 20₪ פחות מהמתחרים. ומי יעזור ללקוחות שנכוו לפני שהוא יצא מהשוק? ומי יבדוק על מה הם נוסעים? ואפילו אם "א. חאפר ובניו בע''מ" יצא מהשוק, הוא מיד יפתח מחדש שני רחובות ליד בתור "ב. חאפר ושות', כיוון פרונט מקצועי".

אתה מדבר על מדינה שאנשים לא מחליפים צמיגים עד שמכריחים אותם, וגם אז לצמיגים הסיניים הכי זולים שיש. וזה משהו בטיחותי שרואים בעין. בתחום בלתי נראה (כמו כיוון פרונט) ה' ישמור.

#טרו_סטורי 1: כשרכשתי את ה-c5 שלי, כשהיא היתה בת 7, היא עדיין נסעה על זוג הצמיגים האחוריים המקוריים שלה(!). המוכר הסביר לי שחבל להחליף, כי הרכב עובר טסט. הקדמיים היו סיניים כמובן, וגם הם הוחלפו (אצלו) כי הרכב לא עבר טסט, לא שניה לפני. ומדובר על c5, רכב שמראש ברור שהתחזוקה שלו קצת יקרה, לא על איזו אלטו.

הנסיעה הראשונה שלי עם הרכב היתה לפנצ'ריה הקרובה, להחליף צמיגים אחוריים.

#טרו_סטורי 2: חבר טוב, שאי אפשר לחשוד בו שהוא טיפש (דוקטורט ממכון ויצמן ופוסט באנגליה), עובד הייטק עם משכורת נאה וחסכונות מכובדים, נסע עד לאחרונה על מאזדה לאנטיס עם שני צמיגים ישנים ושונים(!) על אותו סרן. למה? אין לי מושג. נפלא מבינתי.

וזה עניינים של בטיחות, כן? לא מדבר בכלל על תחזוקה, כמו מי ברז ברדיאטור, טיפול ברכבים חדשים לפי ק"מ או שנה, המאוחר מביניהם ועוד כיד הדמיון הטובה עליך.

שתי דקות בלי רגולציה, ונהיה פה ג'ונגל אמיתי.

מה שלא אומר שהרגולציה פה כל כך מוצלחת, ובוודאי יש איפה לשפר, אבל להניח שדברים יעבדו באיזו שהיא צורה סבירה בלעדיה זה בין הזוי לחוסר הכרה מוחלט של המציאות הישראלית.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תעשה לי טובה. אנחנו בשלטון ימין כבר המון זמן והדברים האלה לא השתנו, וגם לא ישתנו. זה לא משנה איזה יד נותנת לך את הכאפה, ימין או שמאל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...