Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתיחת מכון לכיוון פרונט - איזה אישורים צריך?

BMW M3
שימו לב! השרשור הזה בן 2345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא כל פחחיה מתעסקת עם תאונות קשות שיש לרכב נזק מבני.

מה לגביי מי שרוצה רק לצבוע פגושים, ולעשות תיקונים קלים מה שנקרה small to medium area repair techniques ?

חייב לקנות ג׳יג שלדה בישביל זה?

ואם הנפח קטן? רק בנאדם אחד שניים?

יש כאן רק באזור שלי עשרות פחחיות קטנות כאלו.

בארת ישר צריך לפתוח כאילו יש לו מאתיים מכוניות בחוץ מחכות לעבודות יישור שלדה.

עסקים שאלו הדרישות פתיחה שלהם יכול לפתוח רק מי שכבר יש לו הרבה כסף.

אולי בגלל זה כל המדינה שייכת לארבע חמש משפחות.

ואולי הם אלו שמפריעים לתקנים האלו להשתנות?

אולי ואולי החיים קצרים, 2000 שנה אני בטוח לא אחזיק , ישה תספר לניני הנינים שלי עם יש שינוי ( בנותיי הודיעו לי שהן עושות צבא כמו אמא ואבא ויגורו בישראל. אני רק מקווה שלא ירצו לפתוח פחחיה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

57mmStroke,

אתה יודע Follow the money, ברור שכל השגעון שקורה בארץ בתחום המוטורי (מכוניות, אופנועים למיניהם, טרקטורונים) נעשה באופן שרירותי תחת באנר של "דאגה" ע"י בעלי אינטרסים למניעת תחרות וריפוד כיסים לדורות קדימה. בגלל זה אינך יכול להביא רכב משומש בן 15 לדוגמא. מה שווה רק החוק שאסור לייבא גלגל הגה(!), על רפידות בלמים אני אפילו לא מדבר. ישראל היא מדינה קטנה וצעירה, בעת הקמתה היה מאד פשוט לחלק את התחומים בין "בני ביתך" ולהבטיח לעצמך פרנסה טובה לתמיד.

בצורה הזאת לא נתנו לתחום הרכב להתפתח, ולא אגזים אם אטען שהמצב בארץ בתחום המוטורי וכל מה שקשור בו, יותר גרוע מכל(!) מדינה אחרת בעולם (כולל המדינות הכי נוראיות באפריקה). אך לא כך העניין בשאר התחומים. הידעתם, שבישראל אין שום דרישות לפתיחת קליניקה לרפואת שיניים חוץ מרשיון לעסוק ברפואה שיניים? יש לך מקום, כיסא ויאללה לדרך. התחום הזה, הוא כמו באנגליה מוסך, אתה יכול לפתוח מה שבא לך, איפה שבא לך, בלי שום הגבלות לרגולציה. ולמה? כפי הנראה כי לא היו בזמנו בעלי אינטרסים בתחום, או שכנראה הרופאים לא בריונים ואגואיסטים כמו אלו שמתעסקים ברכבים, או שסכומי הכסף לא כאלה גדולים.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גירי - אני חושב שהמצב קצת שונה. קודם כל, בתקופה שבה דאגו לאנ"ש כנעט לא היה יבוא רכב (חפש כאן שרשור מלפני כמה חודשים על ההיסטוריה של יבוא וייצור רכב בישראל), ואני בכלל לא בטוח שהיבואנים השתייכו לחוגי השלטון.

מכל מקום, חוסר האמון של המדינה בנהגים\בעלי הרכב מתבטא בעוד מקומות, מה שתומך בכך שהדאגה אמיתית. דוגמא לכך הן ה"הנחיות לתכנון רמזורים" - במבוא לחוברת זו מצויין בפירוש כי הרמזור ה"}ישראלי" נוקשה בהשואה למקובל במדינות אחרות בגלל הקשיים הנובעים מכך שהנהגים הישראליים באו מתרבויות שונות (לצערי ה-PDF לא נפתח לי, כך שאיני מצליח להביא את הציטוט המדוייק).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל,

אני זוכר את הכתבה המעניינת של החבר חן פרחי. העניין הוא, שכדי להשפיע על החלטות כאלה ואחרות, לא בהכרח צריך להיות חבר שלטון רשמי. ברור שהמחוקק לוקח בחשבון את האוכלוסיה עבורה מחוקקים חוקים, וברור שחלק מהאוכלוסיה נמצא עדיין איפשהו בעבר הרחוק, וסוס אסור לתת להם לרכב עליו, על רכב אני כבר לא מדבר. אבל, צריכה להיות אכיפה והכל יהיה בסדר. מדוע בגלל חלק מטומטם וחסר מעצורים צריכים לסבול ולחוות מחסור אנשים נורמטיביים?

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השלטון דואג לחברים שלו, אבל התרבות הפוליטית בישראל השתנתה מאד בעשורים האחרונים, כך שאי אפשר להסיק מהתנהגות השלטון הנוכחי להתנהגות השלטון בשנות ה-50, שהיה בידי מםלגות עם אינטרסים אחרים לגמרי וגם תרבות שונה.

לגבי המשפט האחרון שלך השאלה היא מה אחוז החלק הבעייתי באוכלוסיה. כנראה שהמחוקק שלנו חושב שהוא יותר גדול מאשר באירופה התרבותית.

לאור התיקונים החאפריים שאנחנו רואים נראה לי שהמחוקק צודק. כמובן ניתן לטעון שהתיקונים החאפריים נובעים ממחירי החלפים, אני נוטה להאמין שזה משהו הרבה יותר עמוק בתרבות הישראלית.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שאני מסכים איתך בעיניין הזה ספריאל,

מתלקדים כאן כמה גורמים ויוצרים סופה מושלמת.

הישראלי לא חאפר יותר מכל אחד אחר.

המחוקק קבע שכן, בבחירתו לחוקק לפי המכנה המשותף הנמוך ביותר.

מכנה משותף נמוך ביותר אפשר לראות במדיניות כלפי ענינים נוספים.

למשל יש לידנו אוכלוסייה מאוד גדולה, והמדיניות כלפיה היא כאליו כל אחד ואחד מהם עשוי להתפוצץ במרכז תל אביב מחר בבוקר. מכנה משותף נמוך ביותר ולדעת כולם הוא הפתרון היחידי שעובד.

אז יש למדיניות הזו מחיר אז מה.

כולה פחחיה ומכון פרונט שלא נפתחים. וזה הכל.

זה הכל.

לכאורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האוכלוסיה השכנה - מדובר פחות בחקיקה ויותר בהתיחסות אליה, שחלק ממנה ענייני, וחלק נכבד ממנה נובע ממניעים גזעניים. זה שונה לחלוטין מחקיקה המתיחסת לכל האוכלוסיה כלא אמינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיתי?

פחחים מתעסקים בהחלפת קורות ספיגה, יישור שילדה, יישור קורות מבנה ועוד אלף ואחד דברים שמשפיעים ישירות על גיאומטריה ובטיחות הרכב.

בנוסף, מוסך פחחות הוא אף לא באמת רק פחחות.. עושים כל מה שצריך בשביל להחזיר ללקוח את הרכב תקין אחרי תאונה, בין אם זה עבודות חשמל (תאורה \ חיישנים \ כריות אויר) או אפילו עבודות מכונאות (רדיאטורים \ חלקי מתלה וכו')

הקדימו אותי כבר, וכמו שכבר אמרו לפני, פחחיה מתעסקת (לדעתי) הרבה יותר ב"דפקו לי כנף" או ב"צריך להחליף דלת" מאשר בישור שלדה והחלפת קורות ספיגה. רוצה להחמיר? תגדיר "פחח כללי" שמתעסק בפחחות שאינה בטיחותית, ולפחח כזה יותר לפתוח עסק בלי רגולציה למעט אספקטים בטיחותיים/כיבוי אש, ו"פחח מומחה" שיוכל לעסוק גם בתיקוני מבנה ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד, כולם רוצים שכל אהבל יוכל לפתוח איזה עסק שהוא רוצה.

מצד שני, אני כבר רואה את התלונות בפייסבוק "איזה חרא מדינה, עשיתי אוברול מנוע, 3 חודשים אחרי זה "הלך מנוע", מסתבר שה"מכונאי רכב" שלי הוא בכלל מוכר ירקות לשעבר ואין לו מושג בתחום, הייתם מאמינים שאין שום בקרה מי פותח מוסך בישראל?"

האמת, למרות מה שכותב 57מ"מ, נראה לי הפורומים באנגליה מלאים בלא מעט תלונות כאלה!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השלטון דואג לחברים שלו, אבל התרבות הפוליטית בישראל השתנתה מאד בעשורים האחרונים, כך שאי אפשר להסיק מהתנהגות השלטון הנוכחי להתנהגות השלטון בשנות ה-50, שהיה בידי מםלגות עם אינטרסים אחרים לגמרי וגם תרבות שונה.

לגבי המשפט האחרון שלך השאלה היא מה אחוז החלק הבעייתי באוכלוסיה. כנראה שהמחוקק שלנו חושב שהוא יותר גדול מאשר באירופה התרבותית.

חוסר התרבות המוטורי על כל גווניו הוטמע כל כך חזק, שחוץ ממספר "הזויים" אין לו פשוט דרישה. ובעלי האינטרסים שגרמו למצב הנוכחי לפני עשרות שנים ממשיכים לקטוף את הפירות גם כיום. בקשר למשפט האחרון בציטוט למעלה, אז כן, החלק הזה הוא מאד גבוה ואפשר להילחם בו ע"י אכיפה נוקשה. אבל כשאפשר לבוא לבית המשפט, לבכות שאין אוכל, אני מסכן מערבון, אז התוצאה היא שסובלים האנשים הנורמטיבית שסך הכול רוצים להנות בחיים בגבולות החוק. קצת אוף טופיק, אבל אני חייב לספר לכם סיפור שקרה באמת. לפני זמן מה נתפס בחור בעל עבר פלילי, שהחליט, לא פחות ולא יותר לפתוח בדירה שכורה משתלת מריחואנה(!). הוא נתפס על חם ומה אתם חושבים? אמא שלו, שחולה במחלה סופנית באה למשפט, התחילה לבכות שם, סיפרה שהוא אב טרי לתינוק והוא שוחרר! אין דבר מרתיח מזה!

אז מה הפלא שהבלאגן חוגג? סקטורים שלמים מעלימים מיסים בחסות החוק, והאחרים מנגד משלמים % עתק וחולמים על דירה מעופשת בשיכון, שלפני 25 שנה עולים חדשים גם בחינם לא רצו לחיות שם.

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור שאתה מספר קרה בפינלנד?

באגירה- מי עושה כאן אוברול לאוטו מודרני?

אז תחליף אוברול ב "החלפתי צלחות ברקס ונפל לי גלגל".

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...