Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני חדשה

medriving
שימו לב! השרשור הזה בן 2322 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מחפשת מכונית חדשה. הקטגוריה המועדפת היא סופר מיני. מספר שאלות-

1.רציתי לשמוע דעות לגבי טויוטה יאריס, מזדה 2, סוזוקי סוויפט, הונדה גאז . סיאט איביזה ודגמים רלוונטים אחרים אם יש טובים לצרכיי-

קריטריונים חשובים לי-

רכב אמין. תחזוקה זולה (טיפול אחת לשנה בלי כל מיני תקלות, חלקי חילוף זולים יחסית). צריכת דלק טובה. רכב עמיד ויציב על הכביש ונח לנסיעות עירוניות ובין עירוניות של כ 20000 קילומטרים לשנה. שמירת ערך הרכב לאורך השנים (הכוונה פה לשמוע על ההבדלים ביניהם בדגמים החדשים).

2. התרשמות של בעלי סוויפט 2017 לגבי כח מנוע, במיוחד בהשוואה לדגם סוויפט מהעבר של 1490 סמק. האם אתם חשים הבדל? האם ידוע לכם על הבדל בעוצמה ובחוויה?

3. האם תיבת הילוכים רציפה היא בעלת יותר תקלות מאוטומטית? אני מבינה שהקפיצות בתחילת נסיעה הן כתוצאה ממערכת זו. האם מנגנון הכיבוי והפעלה ברמזורים לא מגביר בלאי של המכוניות?

4. האם יש בסופר מיני רכב גבוה יחסית למעט איגניס של סוזוקי? אופציה ליסוע גם בכבישים לא סלולים ובטחון של שדה ראייה טוב יותר..

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היי, לא ציינת את התקציב שלך, מאידך יש לך את יונדאי i20 cross כסופר מיני על "עקבים".

שימי לב שלמעט הבדל הגובה, אין הבדל בינה לבין אחותה נטולת ה"עקבים".

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, לא ציינת את התקציב שלך, מאידך יש לך את יונדאי i20 cross כסופר מיני על "עקבים".

שימי לב שלמעט הבדל הגובה, אין הבדל בינה לבין אחותה נטולת ה"עקבים".

90-100 אלף.

I20 נורא יקרה ללא פרופורציות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני מחפשת מכונית חדשה. הקטגוריה המועדפת היא סופר מיני. מספר שאלות-

1.רציתי לשמוע דעות לגבי טויוטה יאריס, מזדה 2, סוזוקי סוויפט, הונדה גאז . סיאט איביזה ודגמים רלוונטים אחרים אם יש טובים לצרכיי-

קריטריונים חשובים לי-

רכב אמין. תחזוקה זולה (טיפול אחת לשנה בלי כל מיני תקלות, חלקי חילוף זולים יחסית). צריכת דלק טובה. רכב עמיד ויציב על הכביש ונח לנסיעות עירוניות ובין עירוניות של כ 20000 קילומטרים לשנה. שמירת ערך הרכב לאורך השנים (הכוונה פה לשמוע על ההבדלים ביניהם בדגמים החדשים).

2. התרשמות של בעלי סוויפט 2017 לגבי כח מנוע, במיוחד בהשוואה לדגם סוויפט מהעבר של 1490 סמק. האם אתם חשים הבדל? האם ידוע לכם על הבדל בעוצמה ובחוויה?

3. האם תיבת הילוכים רציפה היא בעלת יותר תקלות מאוטומטית? אני מבינה שהקפיצות בתחילת נסיעה הן כתוצאה ממערכת זו. האם מנגנון הכיבוי והפעלה ברמזורים לא מגביר בלאי של המכוניות?

4. האם יש בסופר מיני רכב גבוה יחסית למעט איגניס של סוזוקי? אופציה ליסוע גם בכבישים לא סלולים ובטחון של שדה ראייה טוב יותר..

תודה

אתייחס לגבי ג'אז:

אמינות - מדובר במודל שהגיע רק ב 2015. עד כה ללא תקלות מיוחדות למיטב ידיעתי.

צריכת דלק : אצלי כ 1 ל 12 בעיר , 1 ל 20 בחוץ , ממוצע 1 ל 14.5 .

אחיזת כביש סבירה, לא יותר מזה. נוחות סבירה לקטגוריה , שימושיות גבוהה, הרכב מרווח, תא מטען של 340 ליטר, ומושבי הקסם של הונדה מאפשרים לך גמישות רבה.

שמירת ערך צפויה להיות טובה.

לגבי הגיר הרציף: אין דפיקות בזחילה, אין תקלות עד כה , החסרון היחיד זה רעש כאשר מנסים לסחוט ביצועים ולוחצים עד הסוף. היתרון של הגיר הרציף זה חסכון בדלק.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתייחס לגבי ג'אז:

אמינות - מדובר במודל שהגיע רק ב 2015. עד כה ללא תקלות מיוחדות למיטב ידיעתי.

צריכת דלק : אצלי כ 1 ל 12 בעיר , 1 ל 20 בחוץ , ממוצע 1 ל 14.5 .

אחיזת כביש סבירה, לא יותר מזה. נוחות סבירה לקטגוריה , שימושיות גבוהה, הרכב מרווח, תא מטען של 340 ליטר, ומושבי הקסם של הונדה מאפשרים לך גמישות רבה.

שמירת ערך צפויה להיות טובה.

לגבי הגיר הרציף: אין דפיקות בזחילה, אין תקלות עד כה , החסרון היחיד זה רעש כאשר מנסים לסחוט ביצועים ולוחצים עד הסוף. היתרון של הגיר הרציף זה חסכון בדלק.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

תודה

היא אכן מרשימה במיוחד בהקשר למרווח . מה שהטריד אותי זה בעיקר המנוע ומהנסיעה הקצרה שעשיתי בה- גם עניין רעשי הרוח שנשמעו לי לא סבירים. לא מבינה למה מביאים אותה רק עם מנוע 1300 ולא את ה 1500שיש בחו"ל. וכשעשיתי עליה נסיעת מבחן ונתתי גז במהירויות נמוכות היא בקושי זזה. נאמר לי שהסיבה היא מנגנון שיש בה כדי לחסוך דלק.

אני תוהה איך נמנעים מסכנה אם צריך פתאום להאיץ או רוצים לעקוף...

האם היא בכלל עומדת בנסיעות בין עירוניות תדירות? אם יש מרחב באוטו - אפשר גם להכניס ציוד או אנשים והיא תזוז?

עריכה אחרונה על ידי medriving
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין הרכבים שרשמת, האיביזה החדשה ואחריה המאזדה 2 יהיו חזקות מהג'אז. המאזדה אמורה להיות אמינה ואיכותית. הגיר הרובוטי באיביזה נתון במחלוקת, אבל זה גם פקטור של התקופה שאת מתכוונת להחזיק ברכב.

למרות המותג, הייתי בוחן גם את הסיטרואן c3 ואת הפיג'ו 208. שמירת הערך שלהן פחות טובה כנראה, אבל יש להן מה להציע בתחומים אחרים. לפחות בינתיים הן מראות אמינות לא רעה (ה-c3 עדיין חדשה מכדי לגבש לגביה דעת מוחלטת, אבל משתמשת במנוע וגיר שיש ב-208 ו-2008, שנמצאות איתנו כבר כמה שנים).

אם תרצי רכבים קצת גבוהים יותר, גם הקקטוס או 2008 (לפחות מיד ראשונה 0 ק"מ) פחות או יותר בתקציב, אבל הן כבר לא ממש סופר מיני.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם המגיב מעליי

תנסי את הc3\פיגו 208 , אבזור עשיר , 5 שנים אחריות ומחיר תחרותי ביחס למתחרות הקוריאניות והיפניות שווה לפחות בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם המגיב מעליי

תנסי את הc3\פיגו 208 , אבזור עשיר , 5 שנים אחריות ומחיר תחרותי ביחס למתחרות הקוריאניות והיפניות שווה לפחות בדיקה.

נאמר לי שלפגו כל הדגמים בעיות חשמל .

סיטרואן קצת מלחית לקנות לאור אמינות ותחזוקה יקרה יחסית . אני קונה לטווח ארוך. שאיפה ל8-10 שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נאמר. פה אומרים אחרת.

פיג'ו וסיטרואן הן אותה חברה כבר הרבה זמן. לא צריך להיות הבדל משמעותי באמינות ובעלויות תחזוקה בין דגמים עם מכלולים דומים.

לתקופה של 10 שנים יכול להיות שהמנוע מוגדש יהיו יותר תקלות, אם זה מאוד אקוטי הייתי בודק את המאזדה 2 שהצעת. היאריס מרגישה קצת פשוטה, הג'אז קצת חלשה והסוויפט קצת קטנה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נאמר לי שלפגו כל הדגמים בעיות חשמל .

סיטרואן קצת מלחית לקנות לאור אמינות ותחזוקה יקרה יחסית . אני קונה לטווח ארוך. שאיפה ל8-10 שנים

לסיטרואן יש 5 שנות אחריות מלאות, והיא זולה משמעותית מהסופר מיני היפניות המקבילות.

התחזוקה שלה לא יקרה יותר משל סופר מיני מקבילות, ואף זולה מחלקן.

את סוזוקי סוויפט אני מציע לך להוריד מהרשימה שלך, עקב מחסור במערכות בטיחות אקטיביות.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיטרואן יש 5 שנות אחריות מלאות, והיא זולה משמעותית מהסופר מיני היפניות המקבילות.

התחזוקה שלה לא יקרה יותר משל סופר מיני מקבילות, ואף זולה מחלקן.

את סוזוקי סוויפט אני מציע לך להוריד מהרשימה שלך, עקב מחסור במערכות בטיחות אקטיביות.

1. מה זה מנוע מוגדש?

2. האם יש הבדל בין טויוטה יאריס 2016 1300 ל 2017 , מנוע 1500 החדש? אני נוהגת עכשיו על אחת מ2016 בהשכרה וההגה מרגיש בחוויה אחרת ממה שהיה לי בנסיעת מבחן. בנסיעת מבחן על ה 2017 הוא הרגיש מאד נמרח וקל מדי. ופה הוא בסדר. כמו כן ב1300 אני מרגישה בנהיגה עד כה, שזה מהיום, שיש לה כח. אני תוהה אם ל 1500 יש יותר עוצמה? הבנתי שזה לא תמיד קשור רק לנפח מנוע העוצמה שלו.

מעניין אותי למה רשם פה מישהו שהיא חלשה היאריס.. האם הכוונה הייתה ל 1500? לבכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מנוע מוגדש, הכוונה למנוע טורבו בנזין, משמע מנוע קטן יותר שנעזר במגדש טורבו על מנת להפיק כוח כמו של מנוע גדול יותר.

2. אכן יש הבדל, היאריס שנמכרת כרגע היא לאחר מתיחת פנים ונראית מעט שונה ומנוע ה-1.5 שלה מעט יותר חזק מה-1.3 שהיה לפני כן. עם זאת היא עדיין לא חזקה במיוחד והביצועים שלה סבירים, אך לא מעבר. המאזדה 2, האיביזה, וה-C3 זריזות וחזקות יותר.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע מוגדש הוא מנוע עם מגדש טורבו (או מגדש על). הטורבו הוא חלק לא זול (אלפי שקלים) ולטווח ארוך מאוד הוא עלול להתקלקל. לרוב זה פחות מעניין את מי שקונה רכב חדש ומחזיק אותו לכמה שנים, אם את מתכוונת להחזיק את הרכב לעשר שנים וכמה אלפי שקלים לאורך התקופה הזו מהותיים עבורך, מומלץ לבחור במנוע אטמוספרי ("רגיל").

למרות, שגם אם מניחים שתצטרכי להחליף טורבו בוודאות פעם אחת בעשר שנים (וזה ממש לא וודאי), מדובר בכמה מאות שקלים בשנה. מכאן זה שיקול של הקונה האם זה סכום שהוא מוכן לשלם כדי לנהוג ברכב עם זמינות כח טובה יותר (וגם צריכת דלק פוטנציאלית טובה יותר למי שנוסע רגוע).

לגבי היאריס, יש הבדל בין המנועים בדיוק כמו שרשמת. וכן, המנוע החדש חזק יותר. לגבי ההיגוי אני לא יודע, אבל אם התרשמתי בנסיעות מבחן אז זה מה שאת מרגישה, ולא ממש משנה מה אחרים חושבים. את צריכה לקנות רכב שיהיה נח לך, לא לאחרים.

לא נרשם לגבי היאריס שהיא חלשה אלא לגבי הג'אז.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע מוגדש הוא מנוע עם מגדש טורבו (או מגדש על). הטורבו הוא חלק לא זול (אלפי שקלים) ולטווח ארוך מאוד הוא עלול להתקלקל. לרוב זה פחות מעניין את מי שקונה רכב חדש ומחזיק אותו לכמה שנים, אם את מתכוונת להחזיק את הרכב לעשר שנים וכמה אלפי שקלים לאורך התקופה הזו מהותיים עבורך, מומלץ לבחור במנוע אטמוספרי ("רגיל").

למרות, שגם אם מניחים שתצטרכי להחליף טורבו בוודאות פעם אחת בעשר שנים (וזה ממש לא וודאי), מדובר בכמה מאות שקלים בשנה. מכאן זה שיקול של הקונה האם זה סכום שהוא מוכן לשלם כדי לנהוג ברכב עם זמינות כח טובה יותר (וגם צריכת דלק פוטנציאלית טובה יותר למי שנוסע רגוע).

לגבי היאריס, יש הבדל בין המנועים בדיוק כמו שרשמת. וכן, המנוע החדש חזק יותר. לגבי ההיגוי אני לא יודע, אבל אם התרשמתי בנסיעות מבחן אז זה מה שאת מרגישה, ולא ממש משנה מה אחרים חושבים. את צריכה לקנות רכב שיהיה נח לך, לא לאחרים.

לא נרשם לגבי היאריס שהיא חלשה אלא לגבי הג'אז.

נכון כתבת על הגאז טעות שלי. אם כי נאמר לי שלא מדובר על חולשה שלה אלא על מנגנון איטי במהירויות נמוכות כדי להיות חסכונית יותר. על הגאז הכוונה שלי.. השאלה אם באמת יש מנגנון כזה בגאז או שסיפרו לי סיפורים ומדובר על מנוע עם פחות כח. במהירות גבוהה יותר היא הרגישה יותר חזקה אם כי זה היה בנסיעת מבחן קצרה ואצטרך להתרשם ממנה בנסיעה ארוכה אם באמת אקח אותה בחשבון.

לגבי היאריס - שאלתי על המנוע כי אני הרגע נוהגת ביאריס 2016 מהשכרה עם המנוע של 1300 והוא מרגיש בסדר גמור וגם ההגה מרגיש לא קל מדי ולא קשה מדי ואני מתפלאת שבנסיעת מבחן על הרכב של 2017 1500 סמק הרגשתי שההגה נורא קל ואפילו קצת מסוכן. תהיתי האם עם הדגם החדש ומתיחת הפנים ההגה גם התחדש אולי ונהיה יותר קל עם מתיחת הפנים. נכון שהיא בעיצוב בפנים נראית פשוטה יחסית למזדה. מנגד היא מרווחת יותר ונראה לי שגם קצת יותר גבוהה. המזדה 2 נראה לי רכב יותר נמוך מהיאריס ומגרד רצפה. דומה לסוויפט במובן הזה.

לגבי הסוויפט- היא מאד מרווחת גם יחסית ליאריס ובטח מעבר למזדה שנורא צפופה למה הכוונה שכתבת שהיא קטנה בקטגוריה הזו? הייתה לי בעבר סוויפט 1490 והיא הייתה אחלה מבחינת עוצמה יחסית, נכון שחווית הנהיגה פחות נוחה ממזדה 2 והונדה גאז אבל סוייפט היה רכב זריז. והחדשה אני תוהה אם זה שהקטינו את משקל הרכב ואת המנוע ל 1240 מה זה אומר עליה.

לגבי מזדה 2- האם היא גם יחסית נוחה בתוך העיר עם הבאמפרים הפניות והפקקים ? או שהיא מכונית יותר קשוחה ולנסיעה פתוחה?

אני מסכימה שביניהן באמת נסיעת מבחן ארוכה תתן אינדיקציה טובה ותסגור פינות. הבעיה בחברות השכרה אם רוצים לכמה ימים שחלק מהדגמים המדוברים לא קיימים בחברות ומה שקיים לא ניתן לשריין מראש. אני כן יכולה להתרשם ברכבים של נסיעת מבחן ואעשה זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הג'אז - סיפורי פוגי לדעתי.

לגבי כל השאר - כל ארבעת הרכבים טובים, כל אחד בתחומו. אף אחד מהם לא יהיה נפילה. הגעת לשלב שאת פשוט צריכה לתאם נסיעת מבחן באולם תצוגה של היבואן (אפילו אם את מתכוונת בסוף לשכור / לקחת בליסינג, לא הכל צריך לספר), ולהחליט מה עדיף בשבילך.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2322 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...