Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני חדשה

medriving
שימו לב! השרשור הזה בן 2322 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הספארק היא מיני.

מהדגמים שציינת נהגתי ונסעתי על היאריס ועל ההונדה ג'אז, במאזדה 2 ובסוויפט רק ישבתי.

יאריס- לא נוחה בנסיעות ארוכות ,במיוחד לא בתנועה עירונית שהמתלים עסוקים, וגם המושבים דיי על הפנים.

איכות פנים בינונית ומטה ,בחדשה יש בגיר דימוי הילוכים שעוזר (להיברידית טרום מתיחת הפנים אין והיא צורחת בעליות) ה1.5 החדש טוב יותר ומרגיש בריא ביחס למנוע אטמוספרי ויש מערכות בטיחות אקטיביות (חוץ מהסול שלא שווה לדעתי את הכסף), אישית ממש לא התחברתי אליה.

ג'אז - לא זריזה, מאוד מרווחת לאורך , גם יש מערכות בטיחות ותא מטען בין הגדולים בקטגוריה.

מאזדה 2 אכן פחות מרווחת ותהיה פחות חסכונית מהיאריס והג'אז עקב גיר אוטומטי רגיל לעומת רציף ביאריס ובג'אז. היתרון של האוטומטי הרגיל זה שהיא הרבה יותר זריזה בזכותו.

השברולט ספארק מאד זריזה והיא רציפה ולא אוטומטית..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הכל יחסי, והיא לא זריזה יותר ממאזדה 2. אם היה מתאפשר לך לנסוע בכמה מכוניות אחת ליד השנייה היית מרגישה את ההבדלים ישר.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוויפט 1490 סמק הייתה כ 13 נסיעה משולבת. היום רובם בקטגוריה מדברות על מעל 20 קילומטר לליטר. אני מניחה שבפועל זה סביב 14-16 משולב. מזדה נמוכה יותר. לא יודעת בדיוק אבל ממה שהבנתי מכמה גורמים היא זוללת יחסית לאחרות סביב 10

הצריכה שאת מתארת מתאימה למאזדה 2 מהדור הקודם, המאזדה 2 הנוכחית חסכונית יותר וצריכת הדלק שלה היא בסביבות ה-14 ק"מ לליטר בפועל.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי... אני מנסה להבין תופעה שלא הכרתי. אני נוהגת כאמור זמנית על יאריס 1300 סמק. היום שמתי לב פתאום שהרכב פחות הגיב באיזשהן רגעים לתנועת ההגה. מה זה הדבר הזה? האם על זה דובר? האם קיים רק ביאריס? או קשור להגה חשמלי?

זה לא היה כל הנהיגה אבל הרגיש לי מסוכן ובעייתי לנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ה-2 הנוכחית נמכרת בארץ משנת 2015.

לגבי התופעה שהרגשת עם ההגה, לא ברור לי כל כך מה הרגשת, והגה חשמלי יש בכל הרכבים היום פרט לכמה חריגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ה-2 הנוכחית נמכרת בארץ משנת 2015.

לגבי התופעה שהרגשת עם ההגה, לא ברור לי כל כך מה הרגשת, והגה חשמלי יש בכל הרכבים היום פרט לכמה חריגים.

סובבתי את ההגה והאוטו לא הגיב כמו שצריך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ היו על היאריס הזו? יכול להיות שמדובר ברכב השכרה שעבד קשה (פרי למשל משכירים יאריס גם לצה"ל) ומשהו לא תקין שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ היו על היאריס הזו? יכול להיות שמדובר ברכב השכרה שעבד קשה (פרי למשל משכירים יאריס גם לצה"ל) ומשהו לא תקין שם.

רכב בין שנה ומשהו סביבות 40000. הדילמה שלי עם היאריס היא כמו שכתבת קודם, שבנהיגת מבחן על 2017 1500 הרגשתי גם משהו בהגה..שהוא קל מאד. פה הוא מרגיש לא קל מדי אבל הייתה את התחושה הזאת שהייתה שיש מן קצר בין תנועת ההגה לרכב.. כאילו חוסר סנכרון..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

אני מגיב לך כאן כדי להפסיק לחטוף שרשורים של אנשים אחרים.

הסופרמיני הכי נוחות שיצא לי לנהוג בהן הן ה208 והC3 אבל עקב מתלים רכים הC3 אולי לא תתאים לך מבחינת יציבות כי היא קצת רוכנת.

אם את חוששת מצרפתיות הקיה ריו גם דיי נעימה לנסיעה , רק המנוע לא הכי חזק ואין אבזור בטיחות אקטיבי אבל היא דיי מרווחת ויש לה אחריות ארוכה לגיר ולמנוע.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

208 היא לטעמי הבחירה הטובה ביותר כיום, למעט אולי האיביזה החדשה שפשוט איני מכיר, היא נוחה, מרווחת, יש לה מנוע מוגדש מצוין, חזק וחסכוני, היא אינה יקרה ויש לה גיר פלנטרי נטול השגיונות של הדו או חד מצמדי וגם לא השעמומון הצורח הידוע גם כגיר רציף. ולא, אין לה בעיות חשמל, לפחות לא יותר מלכל מכוניות אחרת לא משנה איפה נולדה. מצער שאת כנראה קורבן אחד מני רבים של סטיגמות שבאמת כבר אפשר לוותר עליהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

208 היא לטעמי הבחירה הטובה ביותר כיום, למעט אולי האיביזה החדשה שפשוט איני מכיר, היא נוחה, מרווחת, יש לה מנוע מוגדש מצוין, חזק וחסכוני, היא אינה יקרה ויש לה גיר פלנטרי נטול השגיונות של הדו או חד מצמדי וגם לא השעמומון הצורח הידוע גם כגיר רציף. ולא, אין לה בעיות חשמל, לפחות לא יותר מלכל מכוניות אחרת לא משנה איפה נולדה. מצער שאת כנראה קורבן אחד מני רבים של סטיגמות שבאמת כבר אפשר לוותר עליהן.

הייתה בבעלותי דייהטסו שרייד הרבה שנים ואחכ סוויפט הרבה שנים לאף אחת לא הייתה כל בעיה לא חשמל ולא גיר ולא כלום. למעט קצת החלפת רפידות בסוויפט .

לא ידוע לי אז מה זה לא יותר מכל מכונית אחרת .. כי מכונית אחרת שלי הייתה לא הייתה לה בעיית חשמל בכלל. נכון דגמים ישנים יותר אבל אני מאמינה שגם המכוניות היום לא לכולן יש בעיות. לגבי בעיות חשמל שמעתי מעובדת חברת השכרה שלקוחות מתלוננים על ה208. יכול להיות שאנסה נסיעת מבחן אבל בכל מקרה הבנתי שהיא הרבה יותר יקרה מהיפניות לתחזוקה וגם הגיר המוגדש הוא שאלה בפני עצמה כי זה משהו חדש יחסית ואני רוצה לקנות רכב לטווח ארוך. אני לא מתעסקת כל שנה ברכישת מכוניות ואצלי הן מחזיקות ומיועדות לשנים.

התחזוקה היא גם משמעותית וכך גם ערך הרכב שגם זה אני מבינה שיורד מאד . שני אלו זה הפסד של אלפי ועשרות אלפי שקלים לאורך השנים. זה לא נראה לך משמעותי?

מזדה למשל ישנה לעומת סוויפט ישנה שעלו פעם אותו סכום היום סוויפט שווה כמה אלפים יותר. תוסיף חלקי חילוף או בעיות חמשל/ גיר וזה פחות משתלם.

נכון אני במקום אחר כי נוחות הנסיעה חשובה לי כיום. אנחנו מתבגרים עם השנים וצריכים דברים שונים עם הגיל.לכן יש מחירים כנראה שאני מוכנה לשלם בניגוד לפעם כדי שזה יהיה לי ברכב וכדי שהוא גם יהיה יחסית בטוח. הכביש היום מסוכן בעיני הרבה יותר מלפני עשור. אנשים נוהגים כמו חיות. גולשים באינטרנט ומה לא. אז זה כנראה גם משקל בצורך.

די ברור לי מהבדיקה שעשיתי לגבי קנייה עד כה שהצרכן הישראלי יכל לקבל יותר והדגמים בחו"ל של אותם רכבים יותר טובים (מערכות הגנה, מנוע, מדיה)הרבה פעמים וגם המחירים. וזה חבל. חזירות לשמה.

ממש תודה על המידע. אני מניחה שקל ללכת לאיבוד עם כל ההיצע כיום ומנגד שום רכב לא בולט פה עם אמינות שכבר בדוקה של שנים כי יש שינויים במנועים בגיר.

כל הטכנולוגיה מכניסה לאיזה מתח של האם כדאי רכב עם יותר טכנולוגיה או פשוט יותר ... לא צריך להיות מבינים גדולים כדי לשער שככל שיש יותר מערכות בטיחות ומדיה וכו יש יותר עלויות תיקון.

עריכה אחרונה על ידי medriving
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם הגיר המוגדש הוא שאלה בפני עצמה כי זה משהו חדש יחסית ואני רוצה לקנות רכב לטווח ארוך

מנוע מוגדש, לא גיר. וזה ממש לא טכנולוגיה חדשה :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע מוגדש, לא גיר. וזה ממש לא טכנולוגיה חדשה :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

לא היה מנוע מוגדש בתדירות שיש היום בסופר מיני. גם הגיר השתנה. היה ידני ואוטומטי. כיום יש את הרציף. לזה התכוונתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיבות רציפות ממש לא חדשות והופיעו כבר בשנות ה90-2000(סובארו ג׳אסטי לדעתי הגיעה עם גיר רציף, פונטו ספייס בתחילת שנות ה2000 וכו׳),

הכפול מצמדי גם לא ילד ועם עשרות שנים בשוק, יותר צעיר מהאוטומטי והרציף אבל.

מה את מחפשת? אני חושב שקצת איבדת את דרך וחשוב להתמקד על מה שחשוב לך, כל הזמן יוצאים דגמים חדשים של מנועים ותיבות הילוכים - זה הטבע של הטכנולוגיה, בשילוב העובדה שלאחרונה גם כל הנושא הסביבתי סביב הרכבים קיבל פוקוס גדול הרבה יותר גורם ליצרנים למצוא דרכים להוציא רכבים חסכוניים ויותר ידידותיים לסביבה ע״מ לעמוד בתקנים השונים(בעיקר תקן היורו).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2322 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...