Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג/עדכון תוכנת גיר לפורד מונדאו טיטניום 2.0 אקו בוסט מבית Tmc Auto Flash Gearbox

Guest Automatic1
שימו לב! השרשור הזה בן 2316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים וסופ"ש טוב לכולם,

לאחר מספר לא קטן של חיפושים, ביקורות וביקורים בפורומים שונים רבים, החלטתי לבצע רכישה לפניי כשבועיים מכשיר והתקן המעדכן את תוכנת גיר הרכב מבית TMC הנקרא Tmc Auto Flash Gearbox.

ברשותי רכב מבית פורד מונדאו דגם הטיטניום 240 כ"ס עם תיבת הילוכים מבית GETRAG POWERSHIFT כפולת מצמדים רטובים.

היו מספר ביקורות כאן בפורום ממספר אנשים, אני מודה להם על כך שהעלו את הנושא ולמעשה גרמו לי להתעניין.

כפי שחלק יודעים, תיבת ההילוכים הזו נחשבת לתיבה טובה אך יש משטר טיפולים הדוק ומומלץ אף קפדן הרבה יותר וכמו מרבית תיבות ה DCT, יש לה את הקטעים שלה, כשלא החלטיים מספיק.

החלטתי לרכוש את ההתקן לשדרוג תוכנת הגיר, קצת תמונות:

cYBU6DR.jpg

pP7Kzyl.jpg?1

קצת פרטים: זה עולה 300 פאונד עם משלוח גלובלי חינם דרך אחת מחברות השליחויות המוכרות + מיסים שיגבו מכם בארץ. זה הגיע בתוך 4 ימים מיום ההזמנה אליי.

רכשתי ישירות מהאתר הרשמי.

קובץ PDF להסבר על ההתקן ואופן ההתקנה שלו:

https://www.tmcmotorsport.com/Uploads/files/Autoflash-TMC-2016-V2.pdf

ההתקנה עצמה פשוטה, חצי סוויץ, מכניסים, זה מצפצף ומהבהב לאחר מספר דקות ההתקן מודיע כי סיים, סוגרים סוויצ' ולאחר מכן מתניעים וממתינים ~5 דקות כאשר הרכב במצב IDLE.

זהו, מוכנים לנסיעה (מומלץ לפי TMC לנהוג כמה עשרות ק"מ ללימוד הגיר, אין הגבלה על סגנון הנהיגה).

*** TMC כותבים כי ההתקן לא מעלה את קאונטר ביצוע פלאש לתיבה במחשב.

מהכרותי עם הגיר לאורך מספר שנים לא מועט, אני מכיר את אופן הפעולה שלו ושגרת הטיפולים שלי מאוד הדוקה, שמן מקורי, הקדמת השנים או הק"מ וכו', כך שיש דברים שפשוט היו קבועים עם הגיר אבל בכללי, רמת העבודה הייתה בסדר.

איפה לא היה בסדר? בין 1 ל 2, הססנות, לעיתים החלפת ההילוכים במצבים מסויימים, קור או חום (טמפ' השמן) וכו' ובקיצור, אופי הפעולה היה מוכר לי היטב.

לאחר שדרוג התוכנה, אופי הגיר השתנה לטובה ומאוד חלק, מאיזו בחינה? בין 1 ל 2 ההחלפות סופר חלקות ביחד למה שהיה קודם לכן, פעולת הגיר חלקה עוד יותר ומהירות החלפת ההילוכים זריזה יותר החל מהילוך 2 ומעלה.

TMC טוענים כי הם מעלים קצת את מגבלת המומנט בגיר, חייב לציין שיש מקרים שאני אכן מרגיש כאילו הגיר "חי" יותר, מושך יותר טוב, קבלת כוח שלא היה קיים ב D במצבים כאלו ואחרים שונים, זה הפתיע לטובה ולא, זה לא אפקט פסיכולוגי אלה מרגישים זאת בפעולת הרכב, זה השתנה ולטובה.

גם במצב S, המצב השתפר מאוד ולמעשה, אני חווה פחות אי נעימויות עם הגיר ואיכות החיים עם הגיר במיוחד ב D ובסביבה עירונית פקוקה? השתפרה פלאים, אני אפילו מוצא את עצמי לא מעביר ל S ואז לידני בין 1 ל 2 בפקקים, זה פשוט עושה עבודה נהדרת כך או כך אבל עדיין, יהיו מקרים בזחילות קשות שכן, אעביר לידני בכל זאת.

לצערי, לא התאפשר לי לבדוק בדיינו, או בדיקות עם צילום וחישוב החלפת הילוכים, לא חיברתי מחשב לראות האם משהו השתנה בפועל אך זוהי חברה מאוד גדולה, מוכרת, בעל מוניטין ואכן, התגובות בפורומים רבים אחרים, טובים.

אולי, בעתיד מתישהו אעשה בדיקת דיינו ואראה האם, אפשר להשוות את הגרף כיום לעומת גרף מקורי של הרכב מחברות אחרות שבדקו ולראות, האם יש שינויים כאלו ואחרים או בבדיקת מחשב.

אנשים טוענים כי הם שיפרו מאוד את פעולת גיר ה ZF 8 הילוכים בנוסף לכמה שהוא מדהים כך או כך לכן, נראה שזה אכן עושה את העבודה.

* ההשקעה הייתה שווה והנוחות ואיכות החיים שודרגה פלאים

** המכשיר נצרב עם VIN הרכב ולא ניתן להעברה

*** החברה טוענת כי במידה ומשדרגים את הספק המנוע וכו', ההתקן יעבוד היטב גם עם ההספקים המשודרגים וכן הלאה - אומת איתם במייל

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זאת אותה תיבה עם הקלאצ' הכפול שנפוצה ברכבי הקונצרן, בהחלט במצב סטוק שלה היא מעצבנת ולא החלטית בעליל(24 שעות עם גרם לי לא לרצות לנסוע עליה בחיי, מעדיף ידני או DSG או אפילו אחת רציפה ואיטית)

תחזור לעדכן אחרי כמה חודשים או שאם תעשה תוכנה אז חובה:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת לא אותה התיבה שנמצאת בפורד פוקוס, התיבה שנמצאת במונדאו/SMAX הינה תיבה עם מצמדים רטובים והיא מאוד נעימה וטובה אבל יש מה לשפר מן הסתם.

לאורך השנים יצאו עדכונים, ישנם עדכוני תיבה מסוף 2016 וכו'.

הרבה אנשים לא בצעו עדכונים או טרחו לבצע, לא בצעו למידה מחדש/איפוס והחליפו שמנים לא מקוריים או במרווחים לא תיקניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לבדוק את זה בעזרת תוכנה ומתאם מ OBD2 ל USB וכו', אבל לצערי לא אוכל להתעסק בזה או לרכוש את הרכיבים כי פשוט לא יהיה לי זמן.

השאלה היא, אם אמסור את המכשיר לאדם עם רכב זהה, מה זה יעשה לו? לא ניתן לדעת וסביר להניח שאף צד לא ירצה לקחת את הסיכון.

מה דעתך על ההתקן? האם יש לך התקן המטפל בתיבה או התקן אחר מבית TMC?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרגיש את השינוי בצורה ניכרת וגם כן, בבקרים במיוחד בחורף היות ומדובר על תיבה כפולת מצמדים רטובים.

תודה על העדכון.

זה רק מוכיח כי אם יש שינוי לטובה בתיבה פלנטרית, יהיה שינוי ניכר בתיבות מתקדמות מבוקרות מחשב/ריבוי קלאצ'ים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקלתי לעשות מיפוי מחדש לתיבה שלי (DSG7).

אבל לאחר מחקר קטן ירדתי מכך.

מסתבר שעל מנת להשיג החלפות מהירות יותר.

מעלים את לחץ השמן בתיבה, ויש הטוענים כי זה דפק להם את המשאבה.

כמו כן, אף אחד לא הצליח לענות לי על השאלה הפשוטה.

לו ניתן לגרום לתיבות לעבוד חלק יותר ללא בלאי מואץ מדוע היצרן לא עושה זאת?

הלא המהנדסים שלו, לא פחות מוכשרים מכל הטיונרים למיניהם.

זה לא כמו מיפוי מחדש למנוע ששם יש סיבות הגיוניות.

כגון: הבדלים בין גרסאות, בלאי, מרווחי טיפולים וכו'

בגירים תמיד היצרן שואף לפעולה אופטימלית לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרנים מבדלים בין גרסאות דווקא בעזרת הטריק הכי פשוט - תוכנה, גם בגירים אבל לאחרונה זה בדמוי גירים שונים פיזית (DSG6/7).

דווקא היצרן כן מנסה לשפר את התיבה, עובדתית שהעדכון למודול למשל, הכי אחרון היה ב 11.2016 (בצעתי את העדכון) כך שלאורך השנים (הרכב שלי מ 2011) כן יצאו עדכונים והיצרן ניסה לטפל בכל העניינים האלו.

נכון, מעלים את לחץ השמן קצת היות ומדובר על תיבה הידראולית מלאה ומשנים את נקודות ההחלפה ובנוסף, מקבלים תוספת מומנט כאשר הם טוענים כי הם (וזה נכון עובדתית) שהם מעלים את אחוזי המומנט שעוברים דרך התיבה.

כמה זה יפגע ויהרוס? הכל תלוי בסוג התיבה.

יהיו תיבות רגישות יותר ורגישות פחות, ללא כל ספק.

כמה תיבות "מתו" כתוצאה מכך? לא ניתן לדעת היות וזה לא משפר את התיבה למצב כזה שההילוכים עוברים כמו ב F1 כמובן.

היות ואצלי מדוברים על מצמדים רטובים, אני מקדים מאוד את הטיפול של ה 60K ל 45K ובין לבין מחליף פעם נוספת את הפילטר החיצוני ועושה שימוש בשמן המקורי וכו', כך שהתיבה מטופלת היטב ומרגישים זאת, לעומת האחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...