Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'נאטים (נערך. ברור שהג'אנטים הם ברכב, ולא באוזן)

lsdaniel
שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי ,

יש ברשותי אופל אסטרה 1.4 טורבו J , אני רוצה לקנות ג'נאטים לרכב אבל הבנתי שלא מספיק להסתכל על מידת הצמיג כדי לקנות ג'אנט , מידת הצמיג שלי היא 215/50R17 , הבנתי שצריך להסתכל גם על מידת אוספט משהו כזה איך אני בודק את זה , אשמח לעזרה בבקשה !

(שנתון 13)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לך על העזרה , רציתי כבר ללכת לרשת טיפ טופ אבל דוד שלי עצר אותי ואמר לי שהם פשוט ידחפו לי מה שיש על המדף בלי לבדוק את הנתון הזה והבנתי שאם אני לא מתאים אז כנראה הצמיג ימתח או יתקצר ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצמיג לא משנה האופסט. מה שכן משנה הוא רוחב החישוק (ראה התייחסות בהמשך).

נהוג לחשוב כי הבדלים של 10-15 מ"מ באופסט לא יהיו משמעותיים. הפואנטה העיקרית היא הימנעות מגלגלים שבולטים מחוץ לכנפיים (עילה לפסילה ברישוי שנתי) או לחילופין כאלו שקרובים מדי למערך המתלים ופוגעים בהם או במרכב (בפניות ו/או תחת עומס).

לגבי הרוחב (והרוחב המקורי מופיע לך בקישור של שוגיפלקס, בשורות מודגשות לפני האות J במידה), הנתון אינו נבדק בשגרה ע"י בוחני רכב אך אם הצמיג מתוח מדי, הענין עשוי להסב תשומת לב מיותרת. לצמיג במידה שלך מומלץ חישוק ברוחב בין "6-"8. על המשמעויות תוכל לקרוא בין השאר כאן (בעיקר לקראת האמצע-סוף לדעתי).

נתונים נוספים הם כמובן מספר ומרווח החורים וכן קוטר הקדח המרכזי שמתלבש על הנאבה בסרן. בעיקר ברכבים אירופאים, אותו קדח משמש למירכוז החישוק כולו ולכן חשוב שיהיה זהה לקוטר הנאבה או במידה והוא גדול יותר (קטן יותר פשוט לא יתאים), להתקין טבעות תיאום איכותיות (Hub Centric Rings).

בכל אופן, באותו אתר לעיל שצורף, יש גם מחשבון שמציג גרפית ומספרית את כל ההבדלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...